Jump to content

Moto Zajednica

bmw enduro

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

  To je to sto mene odbija od svih jednocilindrasa - vibrrrrracije. F-650 je jedini jednocilindras koji bih zeleo da imam. Kod njega su vibracije manje izrazene u odnosu na ostale njemu slicne motore. Cene polovnih F-650-ki su iste i u Srbiji kao sto si ti napisao, ali mi srpski farmeri ne mozemo nataj rang da racunamo. To je jednostavno preskupo - to mu dodje negde oko trideset svinja prve klase.

 

  R 1200 GS je za duga putovanja i da ne gledas u kakvom je stanju put. To je za Srbe iz provincije i za nase puteve.

  R-1200-tku GS ce Ljakse da trazi mozda za nekih petnajstak godina i to neki sto se sada vec vozi. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Mani te se ljudi corava posla, lepo Obelix kaze da dzaba nekome govorite da mu je zena kurva ako je on voli. Ne kazu bez veze da ko jednom sedne na BMW vise ne menja marku. Od BMW-a sam vozio skoro sve (svoje ili tudje) ali znam propeler necu da menjam. Kroz moju garazu je do sada (ocevih ili mojih) proslo preko 25 BMW motora, sto starijih, sto novijih, ali zajednicko za sve je da su to pre svega jako pouzdane i veoma zahvalne masine za voznju, koje vas nece ostaviti nigde na putu ako se iole korektno ponasate prema njima. Tako da moj glas uvek ide za plavo beli propeler  ;)

 

Ne pretjeruj, ništa nisu pouzdaniji od japanaca, no imaju svoje kvalitete robusnosti i trajnosti. Ja recimo nikad

nisam vidio novi Transalp sa mehaničkim kvarom, BMWe GSove 1100/1150/1200 više puta, uglavnom im se

raspadao kardan ( tvornička greška ). Imao je BMW itekako fuša, a posebno boli kada platiš motor 15000 EUR

pa te boli glava. A da su dobri za voziti, jesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Mani te se ljudi corava posla, lepo Obelix kaze da dzaba nekome govorite da mu je zena kurva ako je on voli. Ne kazu bez veze da ko jednom sedne na BMW vise ne menja marku. Od BMW-a sam vozio skoro sve (svoje ili tudje) ali znam propeler necu da menjam. Kroz moju garazu je do sada (ocevih ili mojih) proslo preko 25 BMW motora, sto starijih, sto novijih, ali zajednicko za sve je da su to pre svega jako pouzdane i veoma zahvalne masine za voznju, koje vas nece ostaviti nigde na putu ako se iole korektno ponasate prema njima. Tako da moj glas uvek ide za plavo beli propeler  ;)

 

Ne pretjeruj, ništa nisu pouzdaniji od japanaca, no imaju svoje kvalitete robusnosti i trajnosti. Ja recimo nikad

nisam vidio novi Transalp sa mehaničkim kvarom, BMWe GSove 1100/1150/1200 više puta, uglavnom im se

raspadao kardan ( tvornička greška ). Imao je BMW itekako fuša, a posebno boli kada platiš motor 15000 EUR

pa te boli glava. A da su dobri za voziti, jesu.

 

 

Ne preterujem, ja samo pricam iz licnog iskustva, nikada me ni jedan BMW nije nigde ostavio  ;) A sto se tice te fabricke greske na GS-ovima, cini mi se da je BMW opozvao neke serije i ispravio kvar na svima. JBG i najbolji grese  ;D ;D ;D  Bitno je samo da greske ne postanu ucestale  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Mani te se ljudi corava posla, lepo Obelix kaze da dzaba nekome govorite da mu je zena kurva ako je on voli. Ne kazu bez veze da ko jednom sedne na BMW vise ne menja marku. Od BMW-a sam vozio skoro sve (svoje ili tudje) ali znam propeler necu da menjam. Kroz moju garazu je do sada (ocevih ili mojih) proslo preko 25 BMW motora, sto starijih, sto novijih, ali zajednicko za sve je da su to pre svega jako pouzdane i veoma zahvalne masine za voznju, koje vas nece ostaviti nigde na putu ako se iole korektno ponasate prema njima. Tako da moj glas uvek ide za plavo beli propeler  ;)

 

Ne pretjeruj, ništa nisu pouzdaniji od japanaca, no imaju svoje kvalitete robusnosti i trajnosti. Ja recimo nikad

nisam vidio novi Transalp sa mehaničkim kvarom, BMWe GSove 1100/1150/1200 više puta, uglavnom im se

raspadao kardan ( tvornička greška ). Imao je BMW itekako fuša, a posebno boli kada platiš motor 15000 EUR

pa te boli glava. A da su dobri za voziti, jesu.

 

Da, opozvao je, kao i prije nekoliko godina zbog greške na ABSu, a to im se ponavlje opet na najnovijim modelima.

No unatoč svemu, BMW je OK, a najbolji je F650  ;D

 

 

Ne preterujem, ja samo pricam iz licnog iskustva, nikada me ni jedan BMW nije nigde ostavio  ;) A sto se tice te fabricke greske na GS-ovima, cini mi se da je BMW opozvao neke serije i ispravio kvar na svima. JBG i najbolji grese  ;D ;D ;D   Bitno je samo da greske ne postanu ucestale  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Dobar je F650, mada nema 100% plave nemacke krvi  ;D Licno nisam posedovao F i GS ali sam imao prilike da ih vozim i mislim da su izuzetno dobri motori (GS malo bolji  ;) ) Meni je recimo K serija vrh BMW-a ali i to je opet subjektivno (recimo moj otac ne voli linijski motor kod BMW i svoj R1100RT nema namere da menja uskoro) a koliko ja znam jedino se ta greska i javljala na GS-ovima, K se ne kvari  ;) Salim se malo, ali mislim da sto se tice pouzdanosti, retko koji motor moze da parira BMW-u (tu pre svega mislim na polovne motore, jer novo je ipak novo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Salim se malo, ali mislim da sto se tice pouzdanosti, retko koji motor moze da parira BMW-u (tu pre svega mislim na polovne motore, jer novo je ipak novo)

 

Može, može, ima dosta jeftinijih motora koji su po pouzdanosti jednaki, u najmanju ruku.

Sve je stvar ukusa i platežne mogućnosti, statusnog simbola ili štoveć, no ne treba

mistificirati preko mjere, ništa BMW nije pouzdaniji od npr. neke Honde ili Yamahe, ili

štoveć.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja