Jump to content

Moto Zajednica

Odnos kilaža-kubikaža, koliko je važno

Recommended Posts

  • motoras, 2414 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Neko je ranije u temi napisao da bih mogao da imam problem gde da smestim stomak budem li seo na neki R. Može da se desi da F bude smešno mali u odnosu na mene, da se ne vidi... Još kad sedne gospođa, koja me inače nagovara da kupimo motor... Ostaje samo putni enduro kao izbor ( čitaj TDM ), nešto na čemu se sedi uspravno. Ili možda neki BMW K 75, K 100... Iskreno, voleo bih da nađem nešto sa koferima, ali nije obavezno. Volim da putujem i da se družim, a bajkeri se najbolje druže, zar ne?

 

A šta mislite za Yamaha XJ 600 Diversion?

Ja bas uporan da pomognem,ali izbor je svakako tvoj.

Ako se dvoumis izmedju k75 i k100, odluci se za hiljadarku. Bolji je izbor. Ako biras izmedju cbr1000f ili xj600, uzmi opet hiljadarku. Lepa je Yamaha,ali mislim da je to opet pomalen motor za tebe. Na kraju probaj,pa ces videti. I na kraju,koji god motor da kupis (ovi o kojima smo diskutovali),uvek mozes dokupiti kofere i nosace posebno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Osećam se kao magare između dva plasta sena... Na kraju je uginulo od gladi. Suzio sam izbor, ali ću dati sebi malo vremena da sve to odstoji, da sazri, što se kaže. Možda naleti nešto sasvim treće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Obzirom da je cena registracije za hiljadarke spuštena, ima smisla uzeti u obzir neku Hondu ili Yamu. Opet mislim da ti je za početak to malo mnogo. Zato preko postoje velike kubikaze sa redukovanom snagom. Manja je taksa i čuva glavu mladim motoristima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Slazem se sa Copeom, ako si bas pocetnik mozda ti je bolje TDM-a da uzmes pa kad se provozas sezonu 2,3,cisto da ukapiras o cemu se radi onda uzmes neku 1000f .... a sto se stomaka tice veruj mi veci sam od tebe podosta NEMA FRKE ;) na TDM-u se sedi uspravno, ne uspravno kao na africi, ali dovoljno da kol'ki god da ti je stomak neces imati problem, za ostale motore ne znam :neznam: najbolje je da posetis neko druzenje pa da probas sednes na nekoliko pa sta ti odgovara.... srecno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2414 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jos nesto da dodam i necu vise! (do prve prilike)

S obzirom da ti manjka iskustva,mogu da ti kazem jos i to da se pada i sa 50 kubika,tako da ne bi trebalo da se plasis velike kubikaze. To nije presudno. Stvar je u glavi samog motoriste. On je taj koji upravlja masinom. Tako da 750 ili litra,skoro je svejedno. Ipak, ja ti ne bi preporucio da u svoje neiskusne ruke uzimas motor od preko 100 konja. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja