Jump to content

Moto Zajednica

Gorionik na preradjeno ulje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Jesi li se zeznuo za jednu nulu ili je stvarno 200kW??? Mene zanima ali ako je 20kW. Ko ga je izradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Indjija

U servisu gde radim grejemo se na gore navedenom... Za svaku preporuku, odzak beo, tjs cist, i najjeftinija varijanta grejanja, sretna prodaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Imam jednog drugara koji se bavio sagorevanjem i produktima sagorevanja na fakultetu. Analizu je vrsio spektrometrom mislim da se tako zove taj uredjaj. Rekao mi je da nema nista gore od takvih peci ili kotlova, koji su pride svi rucno pravljeni. Problem je u pravilnom sagorevanju i rasprsivanju tog ulja, a cak i kad se sve odradi kako treba ono sto kroz cunak izadje napolje je vrlo opasno za okolinu. Kako sam ja shvatio potrebno je ulje prethodno zagrejati na specificnu temperauru tj viskoznost pa vazduhom pod pritiskom rasprsivati, pritom ulje treba biti cisto zbog rasprsivaca... uglavnom dosta stvari za podesiti a pritom i zabranjeno u EU. Nisam siguran dal bi se grejao na tako nesto osim ako me nuzda ne natera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

U Eu za ovo debela apsana i novčana globa.

Fala Bogu pa mi nismo u Eu! Tamo mi ni rakiju ne bi dali peci ! Elem par drugara grejee radionice na ovu foru pa i mene zanima ali uzeo bih uredjaj koji je napravio neko ko ima pojma o materiji a vec imam rezervisano dve tone ulja pa kad pomnozim podelim ostace para i za bolji bajk dogodine! Nego nema autora da se javi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6504 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nemoj tako. Sagorevanjem starog ulja se stvara masa jako toksičnih-kancerogenih materija koje završavaju na kraju u nama. A za nosens zabrane upotrebe "vesele" mašine-kazana se potpuno slažem. Mada i to će polako da dođe jer je već stavljena zabrana prodaje ručno rađenih destilata, još uvek je moguće samo za svoje potrebe. Zaista, svo izgaranje raznih otpada je vrlo toksično iako deluje da je sve otišlo u dim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Slikaj ovu plocicu da je vidljiva i citkija, moze ovde ili na pp.Pratim ove alternativne uredjaje za grejanje! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja