Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga za skuter

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Cao,

 

Nikada motor vozio nisam, pa bi mi trebao savet: kakvu kacigu da uzmem za skuter?

 

Citao sam da je vecina padova na bradu i skontao da bi najbolje bilo odabrati neku integralnu kacigu.

 

Trebala bi mi integralka koja ima dobru ventilaciju (pretezno leti bih se vozao), a da pruza OK zastitu pri brzinama do 50 kmh (ako to ima smisla tako kategorisati?). Moze li se tako nesto naci za 50-ak evra (novo), ako ne, sta je najbolje izabrati i za koje novce?

 

P.S. Iz Novog Sada sam, a komplikovano mi je uzimati ista preko e-baya, i sl. :-(

 

Unapred hvala

Relja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

relja to mi mogao da pitas EvilZo-a on se razume u to a po meni je neka zatvorena kaciga sasvim dovoljna (ne oni slemovi iz I svedskog rata) sto se tice ventilacije na 50km/h tesko ces je primetiti najveci seo vazduha ce uci ispod kacige (mislim na onu rupu izmedju brade i kacige) a za cene nemogu ti reci jer nisam iz srbije a i nisam nikada gledao cene moto opreme tamo ;) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja jos uvek trazim i razmisljam. Za prvu pomoc sam uzeo onu kao-kacigu (braincap) ali trazim pravo resenje. Nema veze sto je scooter u pitanju, pad je pad :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

Ja ti predlazem MDS EDGE kacigu,kosta oko 7000 dinara,imam je i ja i zadovoljan sam sa njom.Ima solidnu ventilaciju i za skuter je i vise nego dobra,a i cena je ok.Imas je u MARKOSU.To ti je radnja koja se nalazi blizu luke dorcol,tacnije ulica se zove Francuska 63.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Cao,Nikada motor vozio nisam, pa bi mi trebao savet: kakvu kacigu da uzmem za skuter?

Ja bih kao totalni laik da primetim da bi ti(kao i mnogi od vas) uzimao kacigu za scooter!!! Jesi razmišljao da uzmeš kacigu za glavu??? Nemojte se zavaravati iluzijama, uzimajte odmah kompletne kacige, a ne iz delova...  Ako padneš i džvekneš glavom o nešto niko te ne pita dal' si vozio scoot, R, ili biciklo... I ja sam tražio kacigu za ZZR-a pa nisam našao... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Na opremi se ne štedi, a pogotovo ne na kacigi! Nije bitno jel ona za skuter ili motor!

Glava je ipak najbitnija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Ja takodje mislim da treba malo vise da se otvoris za kacigu. Na kraju, ko zna. Mozda zamenis skuter nekom zujkom?! Ja takodje vozim skuter ali sam vec napravio kolekciju kaciga. Najvise mi lezi Caberg Downtown. Mozda za pocetak mozes da pozajmis kacigu od nekog druga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ja takodje mislim da treba malo vise da se otvoris za kacigu. Na kraju, ko zna. Mozda zamenis skuter nekom zujkom?! Ja takodje vozim skuter ali sam vec napravio kolekciju kaciga. Najvise mi lezi Caberg Downtown. Mozda za pocetak mozes da pozajmis kacigu od nekog druga...

 

Puno mi je sada davati velike novce za kacigu. Mislim da cu na kraju otici na najlon da nadjem dve OK integralne, ali polovne, za oko 30 evra (za mene & suvozaca/icu). Inace, dogodine najverojatnije uzimam neki cruiser.

 

P.S. Ako imas bas kolekciju, mogao bi mi pozajmiti jednu, dve - ne?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Ja takodje mislim da treba malo vise da se otvoris za kacigu. Na kraju, ko zna. Mozda zamenis skuter nekom zujkom?! Ja takodje vozim skuter ali sam vec napravio kolekciju kaciga. Najvise mi lezi Caberg Downtown. Mozda za pocetak mozes da pozajmis kacigu od nekog druga...

 

Puno mi je sada davati velike novce za kacigu. Mislim da cu na kraju otici na najlon da nadjem dve OK integralne, ali polovne, za oko 30 evra (za mene & suvozaca/icu). Inace, dogodine najverojatnije uzimam neki cruiser.

 

P.S. Ako imas bas kolekciju, mogao bi mi pozajmiti jednu, dve - ne?   ::)

 

Evo cim mi vrate ortaci :)

Zena mi je trudna tako da nemam suvozaca vise. Kod mene samo moja kaciga ostalo bolje da se voza neko da skuplja prasinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Za 100 evra mozes naci, da kazem pristojnu integralku, ako vec planiras veci motor u skorije vreme nemoj bacati pare na neki lom od kacige, ne isplati se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Cao,Nikada motor vozio nisam, pa bi mi trebao savet: kakvu kacigu da uzmem za skuter?

Ja bih kao totalni laik da primetim da bi ti(kao i mnogi od vas) uzimao kacigu za scooter!!! Jesi razmišljao da uzmeš kacigu za glavu??? Nemojte se zavaravati iluzijama, uzimajte odmah kompletne kacige, a ne iz delova...  Ako padneš i džvekneš glavom o nešto niko te ne pita dal' si vozio scoot, R, ili biciklo... I ja sam tražio kacigu za ZZR-a pa nisam našao... >:(

lepo receno

procitaj opet sta je dexterr rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ne znam sta da radim, meni se u ulici klinci rugaju jer nosim kacigu i vozim Tomosov automatik koji je spor ko puz.

Kazu oni da je to bezveze jer kacige lepse izgledaju na besnim motorima. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne znam sta da radim, meni se u ulici klinci rugaju jer nosim kacigu i vozim Tomosov automatik koji je spor ko puz.

Kazu oni da je to bezveze jer kacige lepse izgledaju na besnim motorima. :'(

Ajmo iz početka KACIGE NISU NA MOTORIMA NEGO NA GLAVAMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zamisli KLINCI TI SE RUGAJU!!!  i to u ulici... Iskočio si iz tematike ''oprema'' sa ovakvim stavovima... Daj im malo ''crnu rubriku'' nek se rugaju svojoj gluposti, nepismenosti, neograničenosti, >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ne znam sta da radim, meni se u ulici klinci rugaju jer nosim kacigu i vozim Tomosov automatik koji je spor ko puz.

Kazu oni da je to bezveze jer kacige lepse izgledaju na besnim motorima. :'(

Pa toga je uvek bilo i bice...Majmuni...Daj im ti malo to kacigom po glavi  ;D Zezam se, ko sto rece Dex, kaciga je na glavi, samo ti uzivaj i cooliraj budale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@Dex sto se lozis pa mozes po njegovom postu da zakljucis koliko ima godina,ne vredi,ako je citao slicne teme shvatio je a ako nije dzaba nemozes mu pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne znam sta da radim, meni se u ulici klinci rugaju jer nosim kacigu i vozim Tomosov automatik koji je spor ko puz.

Kazu oni da je to bezveze jer kacige lepse izgledaju na besnim motorima. :'(

Ajmo iz početka KACIGE NISU NA MOTORIMA NEGO NA GLAVAMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zamisli KLINCI TI SE RUGAJU!!!  i to u ulici... Iskočio si iz tematike ''oprema'' sa ovakvim stavovima... Daj im malo ''crnu rubriku'' nek se rugaju svojoj gluposti, nepismenosti, neograničenosti, >:( >:(>:(

i

i ja se slažem sa Dexterom , jer sam dosta čuo udesa i ružnih ishoda jer se nije koristila oprema, medjutim ne bi da budem cepidlaka ali Dex trebao si da napises ograničenosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

@Dex sto se lozis pa mozes po njegovom postu da zakljucis koliko ima godina,ne vredi,ako je citao slicne teme shvatio je a ako nije dzaba nemozes mu pomoci

Nemoj pogresno da me shvatis, falilo mi je malcice samopouzdanja.  Sad je sve OK.  Malo virtuelne podrske mi je mnogo pomoglo. Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

@Dex sto se lozis pa mozes po njegovom postu da zakljucis koliko ima godina,ne vredi,ako je citao slicne teme shvatio je a ako nije dzaba nemozes mu pomoci

Nemoj pogresno da me shvatis, falilo mi je malcice samopouzdanja.  Sad je sve OK.  Malo virtuelne podrske mi je mnogo pomoglo. Hvala svima.

 

Posle svega sto sam video/procitao, zao mi je sto je na bajsu pretoplo za integralku inace bih je i na njemu nosio, pa neka se smeju budale.

 

Samo sto je kod nas otimacina: kolega je za 2e kupio brutalnu kacigu na e-bay!?! Samo, lik koji je njemu uvezao ne ide vise u nasu zemlju. Ovde bez 100e ne mozes naci nesto polovno da valja. Ista je prica bila dok sam trazio dobre naocare za bajs. Mi smo jebeni rezervat, supak sveta!

 

Hajd' pa tako, drzite mi sipke oko ove kacige. Za sad sam bezbedan, jer sam vise ispod motora nego na njemu (polovna roba...), ali nazire se kraj srafcigerisanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sine, ako hoces jeftino da prodjes idi na neki vojni otpad pa pazari lepo shlem sa petokrakom za 100 din. i teraj.\

 

A mozes i da kliknes na <pretraga> i da ukucas <kaciga> pa da vidis sta ce sve da ti se ispise od znanja na tu temu...

 

Aj pa tako....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ja imam gradjevinski slem.  Sa drugog sprata mi je pala cigla i prepolovila se. Da li je sreca sto je slem kvalitetan ili je u pitanju sto sam Bosanac, pa glava ima odbrambeni sistem.  Salu na stranu, u nuzdi je dobar i taj gr. slem, ali svakako trebalo bi kupiti nesto kvalitetnije jer je zivot skuplji od kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

"Kako god se okrenes, dupe ti je pozadi".

 

Tako se, otprilike zavrsila akcija nabavke kacige. Na kraju sam shvatio da je jedino pametno da poslusam savete i uzmem novu kacigu, a najjeftinija nova koja nesto vredi je bila MDS Edge, koja me je sa podkapom izasla nesto ispod 100 jevreja. Savrseno mi lezi na glavi, udobna je, prelepa (sa nacrtanim djavolcicima sa strane  ;D ).

 

Sutra treba da navarim fuzastere i nozicu koja je pukla i voznja moze da pocne (a dogodine cu, nadam se, uzeti i pravi motor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja