Jump to content

Moto Zajednica

ne puni mi akumulator

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

e ovako...imam jedan probelem..mislim nikako da prodem bez problema

 

prije 2 dana mi se desi problem..motor radio kako treba punio extra akumulator..ugasim motor i opet hocu da upalim i upali on al kad upalim svijetla ovamo na satu mi se smanji jacina svijetla i posto imam pokazivac koliko je akumulator napunjen vidim da mi opada punjenje..izjerim punjenje i puni oko 9-10V..sto nije dobro..odem majstoru kaze namotaji zamjenim to i nekad radi i ne radi :neznam: ..namotaji su 100 posto ispravni..

 

ako ko ima kakvih prijedloga sta bi moglo biti jos nek govori..

 

evo jedva sad dosao do kuce..svijetla jedva rade..

 

ako je ko imao slican problem neka pise

 

pomagajte

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prekontrolisi regler tj. regulator punjenja. Pregledaj naravno sve kontakte i kablove. Mozda je voda negde malo napravila havariju, pa struja ide na pogresno mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Upali motor, stavi mod za pracenje punjenja, gledaj u njega i diraj zice koje izlaze iz reglera i diraj znop zica koji izlazi iz namotaja. Moguce da su se zice od vibracija iskidale. Da je to veoma moguce govori moj primer gde su zice bile u prekidu na izlazu iz dzeka od namotaja. Jednostavno su pukle , a da se uopste nije videlo jer je izolacija ostala citava. Znaci uvek, i uvek prvo instalacije, pa onda hardver :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

Upali motor, stavi mod za pracenje punjenja, gledaj u njega i diraj zice koje izlaze iz reglera i diraj znop zica koji izlazi iz namotaja. Moguce da su se zice od vibracija iskidale. Da je to veoma moguce govori moj primer gde su zice bile u prekidu na izlazu iz dzeka od namotaja. Jednostavno su pukle , a da se uopste nije videlo jer je izolacija ostala citava. Znaci uvek, i uvek prvo instalacije, pa onda  hardver  :zdravo:

 

 

hvala lijepa na ovome..kasnije ovo odoh uraditi..nema vise sta nisam probao..al nece i nece..

 

a meni naumpalo da se provozam..izludih..

 

u svakom slucaju hvala na savjetu.. :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja