Jump to content

Moto Zajednica

Norvezanin u Beogradu u proputovanju Evropom

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sve je bilo spontano. Sreo sam coveka u dva navrata, prvo u gradu ne secam se tacno gde, ali sam ga skontao sto bi rekli Bosanci, znam da mi je bio cudan motor, kasnije utvrdio - zbog touring wind screena, a nakon nekih pola sata opet, na nadvoznjaku u Ruzveltovoj ulici. ovaj puta sam mu prisao, shvativsi da mu je GPS u stanju kao sto je moja ves masina u podrumu, stara 20 god. Nakon nekoliko reci, na engleskom, covek je zamolio da mu pokazem kako da dodje do auto puta za Zagreb.

 

Svativsi u razgovoru da imamo zajenicke hobije, interese, a i bajkeri vec kakvi smo, ostade covek do uvece, na picu, Mina se jedina pridruzila ostali koje sam uspeo da pozoven nazalost nisu imali vremena.

 

Nakon toga, ostala je opcija da prespava, naravno ponudio sam deo stana sa svojim krevetom i kupatilom, sve je extra bilo, zezali smo se celu noc po kaficima, Cope se na kratko pridruzio sa Afrikom. obisli smo Kalish, Straje baje, Knez Mihajlovu, bili na josh par mesta, vec je bio mrak nazalost.

 

Odmorio se , probudili, popili kafu, pojeli stari dobri burek i krenuli ka auto putu. Oko 12 smo bili ispod Autokomande, na stanici, sisli sa motora, stali,  izljubili se i on ode put Zagreba.

 

Divan je osecaj nakon toga ostao, oplemenjen sam za jedno lepo iskustvo, odlicno druzenje, verujem i on, a i nije mala stvar imati druga u OSLU. A videcemo se josh svakako..... :)

 

Inace je krenuo iz Osla, prosao Skandinaviju, Poljsku, Rumuniju, preko Pancevca dosao  u Beograd. ide za Hrvatsku, tamo se zadrzava 3,4 dana, zatim u Austriju kod nj drugara na neku svirku, pa ce se smisliti gde dalje....

 

Kuriozitet je kaze da su u Rumuniji gledali na nj motor kao na spejs satl.

 

Masina je KTM 990 Adventure, tamno siva. Gume Pirelli scorpio. Koferi 3 komada Touratech + vodonepropusne vrece. Garmin GPS sa nosacem i punjacem. Grejaci rukohvata. Bezolovni. 22000 eura kosta u NOR.

 

Inzinjer je zvuka, tonac, free lancer, i moje je godiste (34  ;D).

 

Evo malo slikica hronoloski poredjanih pa uzivajte:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Zamisli kakav je njemu osecaj kada ga tako neko lepo primi, a da se nije tome ni nadao. Sta reci, sem da je poneo jedno lepo iskustvo iz nase zemlje i o nasim ljudima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

naravno ponudio sam deo stana sa svojim krevetom ikupatilom, sve je extra bilo,

...

i moje je godiste (34  ;D).

...

 

I posle sam ja ovakav i onakav...  ;D ;D ;D Drago mi je zbog vas. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

naravno ponudio sam deo stana sa svojim krevetom ikupatilom, sve je extra bilo,

...

i moje je godiste (34  ;D).

...

 

I posle sam ja ovakav i onakav...  ;D ;D ;D Drago mi je zbog vas. ;D

 

he, he, he dakle znamo ko ce skim u sator na bjb skupu  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

naravno ponudio sam deo stana sa svojim krevetom ikupatilom, sve je extra bilo,

...

i moje je godiste (34  ;D).

...

 

I posle sam ja ovakav i onakav...  ;D ;D ;D Drago mi je zbog vas. ;D

 

;D

Ma da, ko vas ne zna skupo bi vas platio.

Znao sam ja da ce zli jezici da krenu odmah.

 

Nazalost od sexa nista, ni od bratstva i jedinstva, spavali mo na dva odvojena sprata  ;D Ali da si hteo, mogao si da mi javish da Vas spojim  ;D

 

Salu na stranu momak je extra, drago mi je, posle mi je palo napamet, da je jedno iskustvo koje je poneo odavde upravo to neko kao gostoprimstvo, i da ce to tako ostati u nj svesti. Mozda ce nas onda makar neki mali deo stranaca, razumeti, i pozeleti da ovde dodje, a sutra prekosutra i ostaviti malo novca ovoj nasoj napacenoj zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Jesi mu predstavio Nine-G proizvode? Zamisli predstavnistvo u Oslu...  :D Kod njih je i onako hladno, pa bi potkape i kragne bile pun pogodak...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

svaka cast endurac...bar ce neki u svetu imati lepo misljenj[e o nama..a ne da ih samo kradu u restoranima i na benz pumpama...usput ste se lepo druzili i upoznali...i sto kazes nije mala stvar imati druga u oslu...mozda jednom i zapucas tamo.../color]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Lepo od tebe sto si bio tako ljubazan da ugostis coveka...Drago mi je da ce bar neko otici odavde sa lepim utiscima pa da nas negde u nekoj tunguziji i pomene,kaze par lepih reci...Bravo Endurac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Lepo od tebe sto si bio tako ljubazan da ugostis coveka...Drago mi je da ce bar neko otici odavde sa lepim utiscima pa da nas negde u nekoj tunguziji i pomene,kaze par lepih reci...Bravo Endurac!

    Trebalo mu je pokazati Markov projekat Ada Ciganlija na +40 celzijusa, znas kako bi se secao raznih detalja iz ove zemlje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

Endurac kada je prazan stan da dodjem i ja iz beca pa da pricam kako ne neko u srbiji lepo ugostio :D :D :D jbg nije daleko kao Norveska ali nije za baciti ;)

 

nema sta ovaj gest je za svaku pohvalu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Endurac, nadam se da jesi, ali nisam 100% siguran da si dobio prijatelja u Oslu! Zasto? Problem je u tome sto su generalno "zapadnjaci" malo specificni po shvatanju prijateljstva. Nemojte misliti da su oni otvoreni prema nama, bez ikakvih predrasuda, moderni itd, itd. Meni su preko raznih "travellers" sajtova dolazili ljudi sa svih strana sveta i najgore iskustvo, na zalost, imam bas sa "modernim zapadnjacima". Cesto se desavalo da dodju, spavaju, jedu, piju, vozam ih po BG-u i okolini "odusevljeni Srbijom, sve dok ne odu i onda se vise nikad ne jave, a obecavaju slanje slika, veliko prijateljstvo, zovu kod njih u dogledno vreme itd. Dakle , sve dok imaju koristi, sve je ok, klasicni zapadnjacki, da ne kazem burzoaski mentalitet. Za nas pomalo cudan, a za njih....sasvim normalan. Zgrceni su, nekako uplaseni, mi smo veci smekeri sa 100 evra u dzepu nego oni sa 10000 e. Cesto sam razmisljao jesam li ja iz nemacke, a oni iz Srbije i sl. Neverovatno ali istinito. Osnovna odlika zapada je, na zalost, licemerje. Pogledajte odnos zapada prema Srbiji, pa ce vam sve biti jasno! Znam da, na srecu svuda ima dobrih ljudi, ali, generalno, meni se to licemerje nikako ne dopada. Ponavljam, imao sam ljude na nocenjima , od Amerike, preko Indije, pa cak i onog naseg cuvenog Japanca, ali sa istocnjacima imam mnogo bolje iskustvo. Jednostavno, ljudi su iskreniji, kod njih se ne meri bas sve novcem, nisu hladni i prirodniji su. Zato ne idealizujem EU previse, sve je to lepo, dajte nam belu sengen listu i hvala, za dalje cemo videti. Ja coveka cenim po obrazu, a ne po bilo kakvoj pripadnosti bilo cemu ili bilo kome! Tesim se time sto nisu svi ljudi isti i nadam se da "mentalno" nikada necemo postati kao "truli zapad" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Endurac, nadam se da jesi, ali nisam 100% siguran da si dobio prijatelja u Oslu! Zasto? Problem je u tome sto su generalno "zapadnjaci" malo specificni po shvatanju prijateljstva. Nemojte misliti da su oni otvoreni prema nama, bez ikakvih predrasuda, moderni itd, itd. Meni su preko raznih "travellers" sajtova dolazili ljudi sa svih strana sveta i najgore iskustvo, na zalost, imam bas sa "modernim zapadnjacima". Cesto se desavalo da dodju, spavaju, jedu, piju, vozam ih po BG-u i okolini "odusevljeni Srbijom, sve dok ne odu i onda se vise nikad ne jave, a obecavaju slanje slika, veliko prijateljstvo, zovu kod njih u dogledno vreme itd. Dakle , sve dok imaju koristi, sve je ok, klasicni zapadnjacki, da ne kazem burzoaski mentalitet. Za nas pomalo cudan, a za njih....sasvim normalan. Zgrceni su, nekako uplaseni, mi smo veci smekeri sa 100 evra u dzepu nego oni sa 10000 e. Cesto sam razmisljao jesam li ja iz nemacke, a oni iz Srbije i sl. Neverovatno ali istinito. Osnovna odlika zapada je, na zalost, licemerje. Pogledajte odnos zapada prema Srbiji, pa ce vam sve biti jasno! Znam da, na srecu svuda ima dobrih ljudi, ali, generalno, meni se to licemerje nikako ne dopada. Ponavljam, imao sam ljude na nocenjima , od Amerike, preko Indije, pa cak i onog naseg cuvenog Japanca, ali sa istocnjacima imam mnogo bolje iskustvo. Jednostavno, ljudi su iskreniji, kod njih se ne meri bas sve novcem, nisu hladni i prirodniji su. Zato ne idealizujem EU previse, sve je to lepo, dajte nam belu sengen listu i hvala, za dalje cemo videti. Ja coveka cenim po obrazu, a ne po bilo kakvoj pripadnosti bilo cemu ili bilo kome! Tesim se time sto nisu svi ljudi isti i nadam se da "mentalno" nikada necemo postati kao "truli zapad" :)

      Verujem posto sam ovakve stvari vec cuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Endurac, nadam se da jesi, ali nisam 100% siguran da si dobio prijatelja u Oslu! Zasto? Problem je u tome sto su generalno "zapadnjaci" malo specificni po shvatanju prijateljstva. Nemojte misliti da su oni otvoreni prema nama, bez ikakvih predrasuda, moderni itd, itd. Meni su preko raznih "travellers" sajtova dolazili ljudi sa svih strana sveta i najgore iskustvo, na zalost, imam bas sa "modernim zapadnjacima". Cesto se desavalo da dodju, spavaju, jedu, piju, vozam ih po BG-u i okolini "odusevljeni Srbijom, sve dok ne odu i onda se vise nikad ne jave, a obecavaju slanje slika, veliko prijateljstvo, zovu kod njih u dogledno vreme itd. Dakle , sve dok imaju koristi, sve je ok, klasicni zapadnjacki, da ne kazem burzoaski mentalitet. Za nas pomalo cudan, a za njih....sasvim normalan. Zgrceni su, nekako uplaseni, mi smo veci smekeri sa 100 evra u dzepu nego oni sa 10000 e. Cesto sam razmisljao jesam li ja iz nemacke, a oni iz Srbije i sl. Neverovatno ali istinito. Osnovna odlika zapada je, na zalost, licemerje. Pogledajte odnos zapada prema Srbiji, pa ce vam sve biti jasno! Znam da, na srecu svuda ima dobrih ljudi, ali, generalno, meni se to licemerje nikako ne dopada. Ponavljam, imao sam ljude na nocenjima , od Amerike, preko Indije, pa cak i onog naseg cuvenog Japanca, ali sa istocnjacima imam mnogo bolje iskustvo. Jednostavno, ljudi su iskreniji, kod njih se ne meri bas sve novcem, nisu hladni i prirodniji su. Zato ne idealizujem EU previse, sve je to lepo, dajte nam belu sengen listu i hvala, za dalje cemo videti. Ja coveka cenim po obrazu, a ne po bilo kakvoj pripadnosti bilo cemu ili bilo kome! Tesim se time sto nisu svi ljudi isti i nadam se da "mentalno" nikada necemo postati kao "truli zapad" :)

 

Obzirom da sam proputovao dosta EUrope motorom, ovdje ima puno istine, iako to varira od nacije do nacije. Imam jako puno

rodbine u scandinaviji i bio sam tamo nekoliko puta, otprilike si solidno opisao način na koji oni razmišljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

velika je istina sto ovi ljudi kazu ali sto si ucinio, ucinio si radi sebe, imali ste super dan i malo si promijenio govorno podrucje, a i ako budes dje zavrsio u svedskoj motorom daako ti pretekne koji euro da odspavas u hotelu  ako se inzinjer ne javi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja