Jump to content

Moto Zajednica

Gilera/Piaggio, cep za vodu pusta

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Par drugara mi je reklo da masa Piaggio/Gilera motora, neki cak dolaze do zakljucka da je tako kod svakog modela, pustaju vodu na cepu ekspanzionog suda.

U Moto Davoru su mi rekli da je to normalno za Gileru, drugar je imao Beverly 200 sa tim problemom i zakljucak je "dzabe menjas cep, isto ce ti se desi. Navikni se".

Nekako mi tesko da se naviknem da mi malo malo po nozi kaplje vreli mix antifriza i vode, kao i da na svakih nedelju dana dolivam tecnost.

 

Na netu sam nasao nekoliko ljudi koji su se zalili na problem, ali nisam stekao utisak da je u pitanju epidemija.

Nista ne izgleda osteceno, novi cep kosta oko 800 dinara ali sudeci po Davoru koji je verujem video hiljade Piaggio/Gilera/Vespa/Aprillia skutera to nije resenje.

Tecnost izlazi kada se motor ugreje, logicno je da ima veze sa povecanjem pritiska do koga dolazi zagrevanjem.

 

Ima li neko ovde jos takav problem ? Ima li resenja ?

Razmisljam se da stavim neki gumeni prsten i zavrnem sa njim, ili da grunem malo silikona.... Jos neka ideja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ja licno kod mene nemam taj problem na fxr-u,otvarao sam i zavrtao dosta puta...i sve je ok....Mada koliko mi se cini da u dnu cepa kod mene ima neka guma koja dihtuje,nisam bas siguran,sutra cu proveriti pa cu napisati... ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Slican problem je ima ortak na NRG-u curka mu na cepu ali se ne secam da je to bilo oduvek kod njega kad ga je uzeo nije curio.

Kad se ugreje ne bi trebalo da ti curi na cepu (mozda imas previse vode u posudi)

Moguce da ti je otisla gimica na cepu.

Ili zamoli nekog kome ne curi da ti pozajmi cep za jedan krug ;)

 

P.S. Probaj sa tom gumicom pa javi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Nema visak vode, proveravao sam, a i da ima, on bi to vec izbacio :).

 

Nisam siguran da je takvo stanje cepa od nula kilometara jer ni ja ni bilo ko od pomenutih drugara nije bio pri vlasnik, no neki od njih su bili stari 1-2 godine sa 5000km, ako i nije od starta onda se problem vrlo brzo javljao.

 

Simptomaticno mi je da Davor kaze da je to generalna boljka Piaggio motocikala. A meni je sa druge strane neverovatno da fabrika to ne moze da popravi 5-10 godina. Pomenuti Beverly je 2002go dok je moja GIlera 2008.

 

Probacu sa gumicom, svakako, samo da nadjem odgovarajucu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozes da probas da stavis kesu ko preko tegle pa onda da zavrnes cep ;)

Pusti ti Davora da treba da curi ne bi postojao cep.

 

P.S. Znam kako ti je jednom nisam do kraja zavrnuo cep na hladnjaku pa mi je bilo veselo kad sam osetio nesto mokro i toplo po nogavici ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Pride je i otrovno, antifriz mislim, tako da bas nikako ne treba dolaziti u kontakt sa istom :).

 

Nego, uzeo teflon traku i potrosio 2/3 iste na grlic boce. Dodao gumicu precnika cepa, stavio je preko grlica i zategao cep preko svega toga.

Danas vozeno 40km u cugu, sigurno se lepo ugrejao ali nisam siguran da bi popustio obzirom da je bilo ~25 stepeni.

U cetvrtak najavljuju 37 tako da tada pada prava proba.

 

Btw. da li potencijalno mogu nesto da zajebem ? Da li ovaj cep radi ista sem mehanickog zatvaranja ? Izgleda kao da u sebi ima odusak u slucaju da pritisak predje odredjenu granicu, samo sto uopste ne mogu da skapiram kako radi i da li sam ovim postupkom onemogucio funkciju da u odredjenoj situaciju tecnost za hladjenje izleti preko cepa.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ne pusta vise nista, juce kad je preziveo na onih 35 stepeni, verujem da je to to.

 

Samo me brine da li u slucaju pregrevanja, da li ce cep odreagovati.... valjda nece biti prilike da saznam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako imas termometar na instrument tabli samo gledaj da ga ne uteras u crveno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja