Jump to content

Moto Zajednica

Koliko je tesko slomiti/otkljucati zakljucan volan?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ja imam larmu na svom motoru i pisti ko luda. U voznji ako upalim alarm, ugasi se motor. Alarm je mislim ipak najbolje rjesenje. U mene se nalazi ispod sica i tesko je doci do njega, a da ne pocne pistati.

Nego ja predlazem uff-u da da motor sszgo-u da cimne malo zakljucane rucke i da sve to zabiljeze video zapisom, za nauk buducim narastajima. A i bicemo 100% sigurni, koliko je lako slomiti zakljucan volan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Stavite bilo kakvu zastitu jer ce i ona odvratiti veci dio kradljivaca - otici ce kod drugoga koji nema nikakvu zastitu.

Onoga koji hoce da ti nesto ukrade, ali bas tebi i nikom drugom,  ne mozes da zaustavis.

Ali mozes da odvratis one koji samo traze nesto lako za ukrasti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

mislim da je najbolje da mi svi krenemo po gradu i probamo da izlomimo par brava da vidimo jel to deluje kao na ovom snimku. jeftinije je probati na tudjem motoru

 

;D ;D ;D ;D ;D Loodak...

 

poprskao ga je azotom...  ;D ;D zaledio je samo na -276 stepeni...  :D :D

 

Inace azot je u tecnom stanju na -190 i neki stepen celzijusa, a apsolutna nula kada prestaje kretanje elementarnih cestica je na -273.15, i nemoguce je dostici u zemaljskim, a verovatno i kosmickim uslovima... Dakle kolega Sszgo, kada skidaju bradavice, potegnu mnooogo debelu bocu, nista konzerva... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250
Inace azot je u tecnom stanju na -190 i neki stepen celzijusa, a apsolutna nula kada prestaje kretanje elementarnih cestica je na -273.15, i nemoguce je dostici u zemaljskim, a verovatno i kosmickim uslovima... Dakle kolega Sszgo, kada skidaju bradavice, potegnu mnooogo debelu bocu, nista konzerva...

I zaboravio si reci pod ogromnim pritiskom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ako ga o`ladis na -196, moze i da bude i na atmosferskom pritisku... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

u komšija, koja 007 tehnologija....

tečni azot se prenosi u djuarima, slično termosu samo malko bolje ipak, i opet ne mož večito da stoji u njemu.

kad bi ga i šljisnuo po lancu, slaba vajda, ne bi ga oladio jer bi gasovita komponenta "razjurila" tečni azot.

probano pivo da se razladi u velikoj fotografskoj tacni punoj vode (sipanjem tečnog azota u istu) i slabo bre, a kamoli lanac da oladiš

da postane tolko krt za pucanje, ima veliku masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ja sam ovde na svabskoj televiziji gledao, u to mogu da se zakunem da covek poprska sa nekim sprejom po tom katancu sto stoji na sajbni.On pobeli sav,covek uzme cekic i zvekne i ode katanac.Covek koji je to demonstrirao je reko da je toi Kaltespray ili Eisspray ali nije rekao marku  valjda je imao razloga za to.Pa svaki lopov bi potrcao da kupi taj sprej.

Dakle to je moguce 100% jer sam licno gledao to na TV.Da nebude da je to bila reklama za neki katanac ili nesto drugo.Ne covek je samo objasnjavao kojim se tehnikama lopovi sluze za kradju svega pa izmedju ostalog i motora.

Samo da pitam vas hemicare koji se razumete u to  ;D Jel dovoljno -50 da katanc pukne ako ga udaris sa cekicem?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam gledao neki kineski film

 

men behind the sun

 

i tu se vidi lepo da ima, jelte, dve vrste zamrzavanja

 

 

jednome su ruke zamrzli polako, tokom 10 sati na manjoj temperaturi (-30)

a drugome brzo u tecnom azotu

 

onda su im ruke razbili cekicem da vide kako se ponasaju

 

zanimljiv film, nije za mladju decu ipak

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Jel dovoljno -50 da katanc pukne ako ga udaris sa cekicem?

Kvalitetan ojacan katanac nece puci, na toj temperaturi ni u ludilu.

A kineski ili turski ne trebas ni hladiti, samo udaris i pucaju tek tako. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Zaboravite katance. Oni se, kao i sve druge brave uostalom, veoma lako otvaraju.

Evo dam ti Abus katanac srednjeg stepena zastite da probas otovriti na bilo koji od ovih nacina, ako uspes kupujem ti gajbu piva jel moze ? :)

Za sve postoji alat i nacin kako se otvara, a ovo sa hemijskom je cista montaza.Trebas vezbati godinama pa da po osecaju otvoris nesto.

Evo ja radim 8-9 godina pa i dalje tesko 'chesljanjem' otvorim neke standardne cilindre tipa Corbin ili Winkhouse.

Kinesku djubrad i one Turske kopije cilindra 3M sa pijace ne racunam jer to moze i malo dete da otvori.

 

1 i 2 snimak zaboravi u startu, cista montaza.Snalom se normalan katanac (ne racunam kineski od 100 dinara) ne moze otvoriti, a hemijskom jos teze.Kao sto rekoh postoje odredjeni alati i doooosta prakse je potrebno.

Ustvari moze ako pre toga prepakujes katanac da ima samo 1 pin umesto standardnih 4 (neki imaju i do 11 ....zavisi od tipa)

Sto se 3 snimka tice te stvari su moguce, ali samo na katancima koji imaju tu zabicu - opet uglavnom kineski :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Malo kasnim sa odgovorom,ali moram!!!Ostavite po strani vizuelne efekte sa azotom ili drugim "hladnim" gasovima!To moze samo u Terminatoru ili slicnim filmovima...Celik ili sl. se ne lomi kao staklo nakon hladjenja!!!Mozes ga hladiti koliko hoces,ali ne puca od hladnoce.Jedina materija koja se uklapa u ove price je guma,koja se zaista raspada kad se udari nakon hladjenja...

Samo da razbijem zablude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Zaboravite katance. Oni se, kao i sve druge brave uostalom, veoma lako otvaraju.

Evo dam ti Abus katanac srednjeg stepena zastite da probas otovriti na bilo koji od ovih nacina, ako uspes kupujem ti gajbu piva jel moze ? :)

Za sve postoji alat i nacin kako se otvara, a ovo sa hemijskom je cista montaza.Trebas vezbati godinama pa da po osecaju otvoris nesto.

Evo ja radim 8-9 godina pa i dalje tesko 'chesljanjem' otvorim neke standardne cilindre tipa Corbin ili Winkhouse.

Kinesku djubrad i one Turske kopije cilindra 3M sa pijace ne racunam jer to moze i malo dete da otvori.....

 

 

Evo ode i Corbin, potpuno nov i nije pakovan.  :o  Za druge snimke ne garantujem ali ovi od "orionexpresZA" su real. Znam čoveka lično i šta reći kad sam po njegovim instrukcijama sam uspeo da otvorim nov novcijat firmirani katanac za par minuta  ;) a nikada u životu nisam ništa slično pokušao niti mi je nešto slično palo napamet.

 

Samo kažem da se ne treba potpuno oslanjati samo na zaključavanje motora. Bolja varijanta je kombinacija zaštita tipa zaključavanje+alarm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam ovde na svabskoj televiziji gledao, u to mogu da se zakunem da covek poprska sa nekim sprejom po tom katancu sto stoji na sajbni.On pobeli sav,covek uzme cekic i zvekne i ode katanac.Covek koji je to demonstrirao je reko da je toi Kaltespray ili Eisspray ali nije rekao marku  valjda je imao razloga za to.Pa svaki lopov bi potrcao da kupi taj sprej.

Dakle to je moguce 100% jer sam licno gledao to na TV.Da nebude da je to bila reklama za neki katanac ili nesto drugo.Ne covek je samo objasnjavao kojim se tehnikama lopovi sluze za kradju svega pa izmedju ostalog i motora.

Samo da pitam vas hemicare koji se razumete u to  ;D Jel dovoljno -50 da katanc pukne ako ga udaris sa cekicem?

 

 

E, onda nema sta dalje da diskutujemo, stvar je sigurna....  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

Ja sam ovde na svabskoj televiziji gledao, u to mogu da se zakunem da covek poprska sa nekim sprejom po tom katancu sto stoji na sajbni.On pobeli sav,covek uzme cekic i zvekne i ode katanac.Covek koji je to demonstrirao je reko da je toi Kaltespray ili Eisspray ali nije rekao marku  valjda je imao razloga za to.Pa svaki lopov bi potrcao da kupi taj sprej.

Dakle to je moguce 100% jer sam licno gledao to na TV.Da nebude da je to bila reklama za neki katanac ili nesto drugo.Ne covek je samo objasnjavao kojim se tehnikama lopovi sluze za kradju svega pa izmedju ostalog i motora.

Samo da pitam vas hemicare koji se razumete u to  ;D Jel dovoljno -50 da katanc pukne ako ga udaris sa cekicem?

 

 

E, onda nema sta dalje da diskutujemo, stvar je sigurna....  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

:D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ja sam ovde na svabskoj televiziji gledao, u to mogu da se zakunem da covek poprska sa nekim sprejom po tom katancu sto stoji na sajbni.On pobeli sav,covek uzme cekic i zvekne i ode katanac.Covek koji je to demonstrirao je reko da je toi Kaltespray ili Eisspray ali nije rekao marku  valjda je imao razloga za to.Pa svaki lopov bi potrcao da kupi taj sprej.

Dakle to je moguce 100% jer sam licno gledao to na TV.Da nebude da je to bila reklama za neki katanac ili nesto drugo.Ne covek je samo objasnjavao kojim se tehnikama lopovi sluze za kradju svega pa izmedju ostalog i motora.

Samo da pitam vas hemicare koji se razumete u to  ;D Jel dovoljno -50 da katanc pukne ako ga udaris sa cekicem?

 

 

E, onda nema sta dalje da diskutujemo, stvar je sigurna....  ;D ;D ;D ;D

 

Ok shvatio sam ovo sto je crveno ;D nemoze se verovati ni TV ali ja vam tvrdim da je moguce.Ovo je radio covek iz policije koji je demonstrirao cake lopova.I bez obzira sto je TV taj nije imao potrebe da laze  dakle na svakom je da shvati kako hoce.

A pored svega ko je kupovao dobre kvalitetne katance za diskove mogao je da procita da pise da su testirani i od Kälte spray ili Icespray.Dakle ipak postoji ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

pa svaki gas pod pritiskom kad izlazi iz manjeg u veci prostor LEDI

 

i kiseonik.. obrnuto tome je kad se sabija u manje kapilare onda se greje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Evo ode i Corbin, potpuno nov i nije pakovan.

Pravi Corbin cilindar je dizajniran tako da ne mozes staviti kalauz u njega i izuzetno je otezano 'chesljanje'.A katanac bolje da ne spominjem.

Dokaz A :

http://www.jfs-security.co.uk/acatalog/Prof2A.jpg

Imas li predstave koliko godina vezbi je potrebno za sve profile ?

Toliko o iskrenosti tvog teksta.

Znam čoveka lično i šta reći kad sam po njegovim instrukcijama sam uspeo da otvorim nov novcijat firmirani katanac za par minuta  ;) a nikada u životu nisam ništa slično pokušao niti mi je nešto slično palo napamet.

Obozavam prirodne talente koji savladaju rad sa kalauzom 'po instrukciji'.

U tom slucaju pisi fabrici i odmah ce te uzeti za glavnog majstora kada tvrdis da si prvi put ocesljao i Corbin i katanac.(nadam se ne kineski)

Evo posalji, mi sliku koji si od 'alata' koristio za chesljanje i verovacu ti ako si izabrao pravi. :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Pa i nije bas zastarelo.

Eto recimo, veoma je zastupljeno kod novijih automobila, BMW, Porshe, uopsteno sve novije generacije automobila.

E sada taj alat je veoma poseban a kosta, i do hiljadu-dve eura, plus sto kod nas nema, nego moras iz Nemacke poruciti i naravno priloziti sve papire, proveravaju ti imas li dosije, proveravaju ti poslovanje firme, cime se bavis itd. a za kraj moraju 2 pouzdana kljucara ili zanatlije u slicnim bransama da garantuju za tebe.Sa Nemcima nema zezanja oko ovog.

Ovo je sve kada hoces legalnim putem da kupis.Crnim trzistem je mnogo skuplje i mnogo teze naci ove alate.

A kada cak i nabavis sve to, cekaju te godine vezbanja i ucenja.

To je nesto sto lopovi ne rade, zato i jesu lopovi, jer idu linijom manjeg, ljigavog otpora.

Svako ko potpuno ovlada ovim znanjem nece biti lopov, nego izuzetno cenjen i uspesan majstor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sto se tice katanaca za prvi maj je brat otvorio katanc tako sto je stvavio kljuc za plinsku bocu na gornji deo katanca i napravio polugu udario jako cekicem i otvorio katanac sto se kvaliteta tice samo procenite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja