Jump to content

Moto Zajednica

Koliko je tesko slomiti/otkljucati zakljucan volan?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Naravno......ali ti su uglavnom specijalizovani, za odredjenu vrstu posla, bilo to kradja automobila, obijanje sefova  ili softversko razbijanje programa i pravljenje chipovanih imobilizera.

 

 

Nego da ne odemo u off, a vec jesmo.

Bravicu kormana je lako polomiti.to se moze otezati ako se umesto standardnog cilindra (mesing) ugradi ojachani chelicni cilindar.

To ce znatno usporiti, lopova ali ne i potpuno spreciti.

Kvalitetan katanac ce i lanac sa zakljucavanjem kormana ce obicno biti dovoljno, da odvrati svakog kokoshara ali i ove malo ozbiljnije lopove jer ce im ove prepreke definitivno zagorcati posao.

Sve se moze otvoriti, samo postavlja se pitanje : koliku kolicinu buke ce to obijanje praviti - nesto sto lopovima ne ide na ruku i trosi dosta vremena.

Ja da sam lopov i zelim ukrasti motor....ne bih gubio vreme sa lancima jer znam da u okolini ima sigurno neki bez zastite.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

 

Ja da sam lopov i zelim ukrasti motor....ne bih gubio vreme sa lancima jer znam da u okolini ima sigurno neki bez zastite.

 

 

Ovo je poenta, i vazi doklegod neko nije nanisanio tvoj motor, a tada tesko da te nestmo moze spasiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo ode i Corbin, potpuno nov i nije pakovan.

Pravi Corbin cilindar je dizajniran tako da ne mozes staviti kalauz u njega i izuzetno je otezano 'chesljanje'.A katanac bolje da ne spominjem.

Dokaz A :

http://www.jfs-security.co.uk/acatalog/Prof2A.jpg

Imas li predstave koliko godina vezbi je potrebno za sve profile ?

Toliko o iskrenosti tvog teksta.

Znam čoveka lično i šta reći kad sam po njegovim instrukcijama sam uspeo da otvorim nov novcijat firmirani katanac za par minuta  ;) a nikada u životu nisam ništa slično pokušao niti mi je nešto slično palo napamet.

Obozavam prirodne talente koji savladaju rad sa kalauzom 'po instrukciji'.

U tom slucaju pisi fabrici i odmah ce te uzeti za glavnog majstora kada tvrdis da si prvi put ocesljao i Corbin i katanac.(nadam se ne kineski)

Evo posalji, mi sliku koji si od 'alata' koristio za chesljanje i verovacu ti ako si izabrao pravi. :)

 

 

Idemo redom iako je u suštini off.

 

1. Kao što si video, ako nisi pogledaj ponovo, Corbin nije češljan nego je otvoren uz pomoć bump ključa.

2. Čovek koji je na snimku je profesionalni ključar i ima radnog staža otprilike koliko ti godina.

3. Pošto te zanima kako sam otvorio katanac, koristio sam klasičan zmijasti češalj i natavno natezač i išlo je veoma lako. Pretpostavljam da nije imao ni jedan slepi pin u sebi jer se tako lako otvorio a i da je imao sve je stvar vežbe i osećaja. Inače nije bio Kineski.

4. Sumnjaš u moju iskrenost i podsmevaš mi se da sam "prirodni talenat" iako o meni ništa neznaš.

5. Pišeš kako je alate jako teško nabaviti. Evo pogledaj link http://www.lockpickingtools.net/ pa možda nađeš nešto što će ti poslužiti u zanatu, pošto sam shvatio da se baviš ključarstvom. Pun je Internet sličnih prodavnica i literature. Inače je taj zanat jako poštujem i smatram ga vrhuncem precizne mehanike. Inače u pravu si, za dobrog ključara treba da si rođen sa osećajem.

 

6. Kažeš "Svako ko potpuno ovlada ovim znanjem nece biti lopov, nego izuzetno cenjen i uspesan majstor"

Potpuno tačno samo bi dodao da se takvima ne treba podsmevati.

 

Inače otvaranje brava može biti veoma zabavna zanimacija i hobi. U svetu ima puno potpuno legalnih klubova koji se time bave a organizuju se i takmičenja u otvaranju brava.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

@ekozelj

1)Niko se ne podsmeva i dobro sam svestan sta je bump key, ali to vazi za cilindre nize klase zastite.Sto se katanaca tice, narocito onih sa oprugama unutra koje je potrebno, malo nategnuti da otvoris ili oni koji imaju 'lazne' kontre, kuglice izmedju kontri i pinova - tu bumping ne pomaze.

Ocesljati cilindar ili katanac, za to su potrebne godine da sve navezbas - o tome sam ja pricao.

Kazi mi samo jel corbin bio 'srebrni' ili 'zlatni' ? Jer srebrni hoce da zadaje muke, a zlatni je smejurija.

Bumping je jednostavan i veoma opasan jer svako moze da nauci a nase trziste je prepuno jeftinom kineskom robom sa niskim stepenom zastite.

Evo za pocetak, pokusaj Multilock sa rupicama da otvoris na bump, a onda pokusaj Ceso od 80e.

Novije generacije cilindara i katanaca imaju zastitu od bumping-a tako da se sve vraca na staromodno cackanje kalauzom.

Da se razumemo, sve se moze otvoriti, ja nisam rekao da ne moze....ali sam rekao da se ne moze ocesljati tako lako.Moze se i pokidati, ali to nije poenta moje price.

Jos jedna izuzetno vazna stvar kod bumping-a.Najveci deo posla je pravilno narezati i isturpijati kljuc - sto opet zahteva odredjeno znanje i iskustvo, nesto sto obican lopov kokoshar nema, niti ce mu iole posteni majstor napraviti tako nesto.

2. Čovek koji je na snimku je profesionalni ključar i ima radnog staža otprilike koliko ti godina.

Znam cime se covek bavi...nosi nickname CaptainCropper.

Taj isti covek radi za Almax security systems, i videces ga kako sa lakocom sece Abusove10mm lance sa ogromnim sechicama od 42 incha, a sa istim ne moze navodno da prereze Alamxov lanac od 19mm.

To ja kao kada bi ja kombinirkama prerezao zicu ograde i onda pokusao da prerezem lanac od 6mm i kada naravno ne uspem, govorim kako je taj lanac od 6mm debljine jaaaaako tesko prerezati :)

Kada sam pitao ove u Alaxu zasto nisu za svoj lanac koristili ekvivalent secica (48 incha) nisu odgovorili.

Sve u svemu, covek radi sa kompaniju, pokusavajuci da ostale prozivode prikaze kao nepouzdane a Almaxove kao naj naj.

Strah se najbolje prodaje.

Ne veruj svemu sto vidis na Youtube-u.

Evo, pogledaj recimo kako jedan lik navodno 'ceslja' Abusov katanac 24/70 tako sto samo pomeri 1 (JEDAN) pin i navodno ga otvori.Pokazi taj isti video tvom prijatelju pa ga pitaj da li je to moguce.

Potvrdice da nema sanse.....sto govori da Youtube nije pouzdan i da svuda ima laznjaka.

Jos jednom : ne verujte svemu sto vidite na youtube-u ;)

5. Pišeš kako je alate jako teško nabaviti.

Pogledaj jos jednom o cemu sam pricao - o alatima za automobile novije generacije tipa BMW,VW, Audi.

Obicne lockpick setove je lako nabaviti ali niko o njima ne prica, vec o mnogo skupljem i ozbiljnijem alatu za koji ti trebaju odredjeni papiri, potvrde i gomila papira i para.

 

No, da se razumemo, ja se iskreno izvinjavam ako je delovalo da ti se podsmevam, to nije namera, samo sam stekao utisak da si na kalauz otvorio cilindar, a katanac....zavisi koji.Iole ozbiljan ce ti zadati glavobolje.Evo recimo dok pisem, istovremeno se igram sa jednom katancem, i bogami, pravi mi probleme.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Jedina sigurnija varijanta od svega navedeno je da se na motor, pored lanaca i katana, ugradi GPS tracker koji se sakrije negde u motoru posto je malih dimenzija, u sebi ima bateriju a moze od baterije  da se spoji i na akumulator radi konstantnog dopunjavanja. I tako ako odnesu kombijem motor i odmah ga razbucaju, imas otprilike 1-1.5 dan, dok se baterija ne isprazni,  da lociras uredjaj tako sto ti posalje sa gsm kartice koja je ubacena u tracker na broj na koji je programiran kordinate gde se nalazi... Ukuca se u google earth ili u navigaciju i nadjes motor za tili cas, navatas sa bratiom bandu i dobro izdevetas... A ne kosta puno, s obzirom na cenu motora.. Ja sam sebi jedan kupio i ovih dana ce da padne ugradnja ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Jedina sigurnija varijanta od svega navedeno je da se na motor, pored lanaca i katana, ugradi GPS tracker koji se sakrije negde u motoru posto je malih dimenzija, u sebi ima bateriju a moze od baterije  da se spoji i na akumulator radi konstantnog dopunjavanja. I tako ako odnesu kombijem motor i odmah ga razbucaju, imas otprilike 1-1.5 dan, dok se baterija ne isprazni,  da lociras uredjaj tako sto ti posalje sa gsm kartice koja je ubacena u tracker na broj na koji je programiran kordinate gde se nalazi... Ukuca se u google earth ili u navigaciju i nadjes motor za tili cas, navatas sa bratiom bandu i dobro izdevetas... A ne kosta puno, s obzirom na cenu motora.. Ja sam sebi jedan kupio i ovih dana ce da padne ugradnja ;D

Ajde neki link,ako moze,To je bar po prici funkcionalno...U vreme pre Hrista,ja sam bio obezbedio  moj bicikl KT predajnikom  koji je radio na 9V,tj.na dve baterije od 4,5V smestene ispod sedista,cija je shema izasla u casopisu radio-amater,i cija je osnovna namena bila pronaci unesrecenike ispod lavina...Pozicioniranje se radilo triangulacijom uz pomoc ''lisicarskog'',radioamaterskog prijemnika sa usmerenom antenom...Testiran je tako sto sam drugarima dao da sakriju moj bicikl bilo gde u gradu,a ja sam ga trazio...Ucinak je bio 100%,tojest,uvek sam ga nasao...Ali,danas je tehnika otisla...Isto kao i lopurde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Evo karakteristika na engleskom

 

GPS Chipset latest GPS SiRF-Star III chipset

GPS Sensitivity -158Db

GPS Frequency L1, 1575.42 MHz

C/A Code 1.023 MHz chip rate

Channels 20 channel all-in-view tracking

Position Accuracy 10 meters, 2D RMS

Velocity Accuracy 0.1 m/s

Time Accuracy 1 us synchronized to GPS time

Default datum WGS-84

Reacquisition 0.1 sec., average

Hot start 1 sec., average

Warm start 38 sec., average

Cold start 42 sec., average

Altitude Limit 18,000 meters (60,000 feet) max.

Velocity Limit 515 meters/second (1000 knots) max.

Acceleration Limit Less than 4g

Jerk Limit 20 m/sec

 

Evo nesto i na srpskom..

 

GPS uređaj za praćenje automobila, dece, kucnih ljubimaca... Pozicionira objekat koji se prati koordinatama u obligu geografske širine i dužine koje šalje tekstualnom porukom na Vaš mobilni telefon. Te koordinate upišete u Google earth, ili neku drugu mapu koja dozvoljava pretragu po koordinatama.

Dobro je da na ovaj naćin zaštitite automobil, motor, kućnog ljubimca ukoliko se izgubi, dete...

Uređaj poseduje SOS komandu, tako da osoba koja ga nosi prilikom pritiska na SOS taster automatski salje poruku na broj koji je podešen da primi lokaciju. SMSom možete da šaljete komande i da u različitim intervalima dobijate obaveštenje o kretanju. Možete i ograničiti prostor, recimo podesite Niš, i ukoliko vozilo(ili drugi objekat koji se prati) napusti tu prepodešenu zonu istog trenutka dobijete obaveštenje sms-om.

 

Ako ima zainteresovanih za kupovinu ovakve spravice neka se javi pa cu poslati broj od lika koji to radi

post-9511-12879079098741_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sve si rekao samo kolko para nisi rekao... makar okvirno.. meni licno je ovo vrlo interesantno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Telefon se ne moze precizno locirati, nego u krugu od cca 500m sto moze da bude nedovoljno. Naravno pricam o partizanskoj ortak lokator varijanti. Za precizno pronalazenje ti treba debela veza kod operatera ili kod bezbednjaka.

 

@isterivac

kad se vidimo da poneses da pogledam  ;)

 

Inace, kada su ozbiljni lopovi u pitanju koriste se gsm blokatori i u tom slucaju od dojave nema nista ni u jednom slucaju. Ono sto je utesno je da se ozbiljni lopovi nece cimati sa starim masinama kakva je vecina nasih.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

aspolutno netacno

 

telefon se locira u 10tak metara

 

po sluzbenoj duznosti policija mora da ga trazi ako je krivicno delo u pitanju tj kradja

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Mora, e burazeru sta sve policija mora jos da uradi a jednostavno ne radi, veruj mi ne pricam bezveze upravo u rukama drzim sudski predmet u kome se vide jasni `propusti` policije(ajd da su propusti nego bre bagra nece da radi) tako da ja tu bas i ne bi gledao kolike su mi sanse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

I meni je dva puta vracen telefon ali to nema veze sa lociranjem nego sa listingom koji mup na zahtev dobija od vaseg operatera a cak i sa drugom karticom po imei broju isto po listingu mogu da ga nadju. Lociranje se u slucaju kradje telefona ne radi. Znaci samo ako lopovi uzmu telefon i pocnu da ga koriste, sto je priznacete, malo verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

da da

 

znaci ja te orobim i dok god ja ne zovem sa tih telefona to je kul i nekaznjivo

 

a da primam pozive i da telefon bude ukljucen to je dozvoljeno iako sam ti ga ukrao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Nismo se razumeli, mislio sam na obostrani listing znaci dolazni i odlazni pozivi sa broja ili aparata. Onda provere sa tobom koji su tvoji poznanici a nekog od ovih drugih pozovu da im lepo kaze koga su zvali. I obicno kada ga navataju kod istog i njegove ekipe nadju vise telefona, tasni , novcanika i sl. Ovo je 100% proverena informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

aspolutno netacno

 

telefon se locira u 10tak metara

 

po sluzbenoj duznosti policija mora da ga trazi ako je krivicno delo u pitanju tj kradja

 

 

 

Da ali samo ako je u pitanju telefon vrednosti preko 400e ovo sitno... MAST U PROPAST!

Dakle dodje do rasturanja sto je najverovatnije, telefon istog casa je zavrsio sa svojom zamisljenom funkciom... A i u slucaju da policija hoce da ga locira, to bi trajalo par meseci tako da nista od toga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja kad nesto prijavim da je ukradeno, tad vredi 1000 e telefon

motr vredi 20000, p akad g nadju nek im taj objasnjava...

 

takodje

ako prijavljujem udes, tu je bilo 6 mrtvih i 10 povredjenih iako je samo nekom ogrebana noga itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

GPS trekera imate na ebay-u i na dealextreme-u po 60-ak evra, pa ko se kako snadje sa carinom, ali, za duplo manje para na istim tim sajtovima se moze kupiti i gsm i gps bloker koji radi u krugu od nekoliko metara, od, recimo, lopova koji vam upravo krade motor :)

 

Mislim, nije to losa stvar, ali se ne treba previse oslanjati na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja