Jump to content

Moto Zajednica

ajde da nesto promenimo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Postovane kolege bajkeri evo resio sam da nesto promenim u korist nas bajkera. ja kao predsednik kluba zalazem se da se ne naplacuje ulaz za nas motorase dosta nam je sto moramo da spremimo najmanje 3o evrica -barem ja za svaki skup kad kupimo nekoliko litara goriva ostane nam oko dve crvene platimo ulaz i ostaje nam jako skromna zaliha za dva dana i dve noci koje planiramo da se posteno odmorimo od politike i ostalih svakodnevnih nedaca.jeste da nap[r. moj klub ce izgubiti najmane 60 hiljada dinara al mislim da te pare mi ostavimo na sanku. molim da napisete vase komentare i sugestije hvala pozdrav svima demro.st kisac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Prethodna tema je završila ispod katanca:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64668-diskriminacija-na-moto-skupovima-ili

 

Puno smo rekli o tome, ali ne verujem da ćemo izvući neki zaključak, pa će svaki klub ili savez morati da odluči. Moj klub (Vatreni iz Požarevca) za vikend organizuje žurku u Golupcu i ulaz se neće naplaćivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

slazem se, svakako ce te pare da se potrose, bolje onda na sanku ostaviti nego na ulazu, mada nije mi problem da platim ako je neka normalna cifra 200-300din po osobi-motoru.

Malo pre sam dobio informaciju (nadam se da nije tacna) da ce ulaz na moto susret u Adi biti 500din po osobi, vec 4 godine za redom idem na moto susret u Adi i super je, ali ove godine necu ici, mislim da su ga malo preterali ovaj put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: Paracin

Moj predlog je da se ulaz placa nesto sibolicno cisto da bi se sa tim parama bolje organizovao skup posto inace moto klubovi (bar one koje ja poznajem) nemaju neki neogranicen budzet vec obicno zavise od sponzora. Takodje mislim da u placenu cifru na ulazu covek pored bona za klopu treba da dobije jos recimo dva za pice, recimo plati 200 din ulaz i dobije 2 bona za pivo (pice), dva piva su u nabavci 100 din a 100 din se preusmeri u budzet za pratecu organizaciju skupa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Tu je prosta stvar i ne vidim razlog za neku veliku polemiku.

Tamo gde se ne naplacuje ulaz(uglavnom svuda van Srbije)sve se ostalo naplacuje.

Nema rucka ili vecere koji ulaze u cenu karte,sve placas.

Kada se to sve sabere izlazi mnogo vise od cene ulaznice.

To je stvar kluba,koliko moze da obezbedi novca od sponzora.

Meni je sve jedno, ali mislim da za novac koji damo za ulaz, ne mozemo dva dana da rucamo i eventualno jednom veceramo i plus dorucak u nedelju.

 

Jednom smo imali slicnu temu koja je otisla u pogresnom pravcu,molim Vas da ovaj put ne ponovimo to.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Meni je sve jedno, ali mislim da za novac koji damo za ulaz, ne mozemo dva dana da rucamo i eventualno jednom veceramo i plus dorucak u nedelju.

 

Slažem se Pero, u većini slučajeva je tako, ali ponekad izvisiš pa za ono što si platio ništa ne dobiješ. Znači, oni koji su došli samo na popodne (subota), zakasnili za ručak (namerno ili slučajno) i odlaze pre (glavnog) koncerta u stvari plate i za one koji su tu od petka (ili četvrtka) do nedelje. E to već nije u redu, kao što nije u redu da je cena ulaza po motoru, a ne po čoveku i kao što nije u redu da je ulaznica niža za pešake, jer jelte oni ne kampuju, tj. ne troše 2 kvadrata neke livade koju i tako niko nije platio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Meni je sve jedno, ali mislim da za novac koji damo za ulaz, ne mozemo dva dana da rucamo i eventualno jednom veceramo i plus dorucak u nedelju.

 

Slažem se Pero, u većini slučajeva je tako, ali ponekad izvisiš pa za ono što si platio ništa ne dobiješ. Znači, oni koji su došli samo na popodne (subota), zakasnili za ručak (namerno ili slučajno) i odlaze pre (glavnog) koncerta u stvari plate i za one koji su tu od petka (ili četvrtka) do nedelje. E to već nije u redu, kao što nije u redu da je cena ulaza po motoru, a ne po čoveku i kao što nije u redu da je ulaznica niža za pešake, jer jelte oni ne kampuju, tj. ne troše 2 kvadrata neke livade koju i tako niko nije platio.

Sad po ovome treba sve da se promeni zbog ovih sto su zakasnili na pasulj a posle otisli kuci pre vecernje svirke,mogli bi mozda napraviti moto susret po njihovoj meri pa nema ulaznica nema klope,ni svirke i traje susret dva tri sata i gotovo.Nemojmo se zezati ja kad nemam para ne idem ,ali da se promeni sve zbog toga sto neko dodje na 3 sata na moto skup malo je glupo,400 din je 3 litre goriva,time pomazes da se taj susret napravi da na nesto lici,jer sa cenom pica od 100 din nema racunice,jedino ako lokalna samouprava ne pomogne sa nekom jacom cifrom.Svi redom pocevsi od bendova,zbog poplave moto skupova digli su cene svojih usluga ,zato nemoze i da vuk bude sit a i da ovce budu na broju.Sve je vise moto skupova a sve su losiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Naravno da će kvalitet opadati, kao i posećenost. Na skupovima imaš jednu istu ekipu od četvrtka ili petka do nedelje i imaš lokalce koji dođu u subotu popodne i to je to. Bez realnih cena neće biti ni kvalitetnih skupova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Naravno da će kvalitet opadati, kao i posećenost. Na skupovima imaš jednu istu ekipu od četvrtka ili petka do nedelje i imaš lokalce koji dođu u subotu popodne i to je to. Bez realnih cena neće biti ni kvalitetnih skupova.

Nebih se slozio, jer mnogi od nas RADE i u petak i u subotu, pa mogu samo popodne subotom da dodju i onda naravno da ce da zakasne na rucak <_<

Po meni, najpostenije bi bilo, da cena ulaza bude simbolicna recimo 200din kao podrska klubu, a sve ostalo da se posebno naplacuje (rucak i pice) pa ko hoce da ruca rucace, a ko hoce da popije popice i svi zadovoljni :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Kratko i jasno,ulaz slobodan

rucak neka bude tu,ko voli neka ode kupi pasulj i hleb za 100din,umesto pljeskavice od soje za 150 ili 200,bio on pesak ili stoper,bajker ili slicno...

Pice placaju svi,ko voli nek izvoli,ako je organizatoru stalo do toga da to bude moto skup,onda neka napalcuje ulazak pesacima,da bi skup bio ono sto jeste,moto skup.

Ako ce neko reci,ja sam bajker,motro mi u kvaru,zasto da placam peske,pa da ti je ispravan ako si tu negde vise bi dao za gorivo nego za ulaz,pa si na istome....

Cist racun,duga ljubav..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha XS360 (1977) , BMW F650GS (2001)

Kratko i jasno,ulaz slobodan

rucak neka bude tu,ko voli neka ode kupi pasulj i hleb za 100din,umesto pljeskavice od soje za 150 ili 200,bio on pesak ili stoper,bajker ili slicno...

Pice placaju svi,ko voli nek izvoli,ako je organizatoru stalo do toga da to bude moto skup,onda neka napalcuje ulazak pesacima,da bi skup bio ono sto jeste,moto skup.

Ako ce neko reci,ja sam bajker,motro mi u kvaru,zasto da placam peske,pa da ti je ispravan ako si tu negde vise bi dao za gorivo nego za ulaz,pa si na istome....

Cist racun,duga ljubav..

 

Obicno ne ucestvujem u debatama ovog tipa, ali, u potunosti se slazem sa MadeinJapan, za sve posetioce "MOTO SKUPA", koji dodju motorom, ulaz treba da je besplatan, sustina , po meni, okupljanja ove vrste jesu "MOTORI" i njihovi vlasnici i vozaci, odnosno "MOTOCIKLISTI iliti po novom BAJKERI", sve ostalo bi trebalo da bude sporedno, dal svira ovaj lili onaj bend, ili vec neki drugi sadrzaji, po meni mi treba da se druzimo razmenjujemo iskustva, razgledamo druge motore i slicno, sta u pozadini svira ili sta je za rucak potuno je nebitno, pesaci na skup dolaze da gledaju motore ili da slusaju neki bend, njih u principu i ne intersuje ni klub domacin ni "bajkeri"..... ako je ulaz besplatan a klopa i pice se placaju, onda to postaje individualna stvar svakog pojedinca, ko nema para taj dodje na skup pogleda motore i kad ogladni on pali kuci, ko ima love on ostaje tri dana, jede, pije ...... klubovi koji organizuju moto skup treba paznju da usmere upravo na ljubitelje motora i na same motore, ne treba praviti od moto skupa cirkus da bi se privuklo sto vise ljudi, treba ici na kvalitet a ne na kvantitet, dobar skup je onaj koji okupi najvise motora, a ne ko dovede najvise ili najpoznatije bendove ili more lokalnog stanovnistva....tako bar ja sve to dozivljavam

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Prigrevica,Apatin

ja bih mogao da Vam dam ocigledan primer.Moj moto klub,MK"ALF" iz Prigrevice je pravio moto zurku,koja je vise licila na moto skup,ulaz je bio besplatan sa rakijom dobrodoslice,pasulja je bilo za sve,cak i viska,i on je bio besplatan kao i kupus salata,a za dobro raspolozenje bili su zaduzeni Strah od letenja i Divlje jagode,znaci jedino se placalo pice,i verujte mi da smo ipak dobro prosli,jer je zaista cilj svakog skupa i svake zurke druzenje,upoznavanje i razmena iskustava,i nije u redu motoristima naplacivati ulaz,naplacujte pesacima ako vec hocete nekom da uzmete lovu,ali bajkeri i bajkovi su ti koji cine svaki skup i zurku,jer da nema nas,to bi bila nike zurka ili reebok skup....zato pustite nas da udjemo i da se zabavimo,i bicete u plusu,verujte mi...nije sve u lovi,ima nesto i u prijateljstvu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

HAMMERLO citat:ne treba praviti od moto skupa cirkus da bi se privuklo sto vise ljudi,treba ici na KVALITET A NE NA KVANTITET,,dobar skup je onaj koji skupi NAJVISE MOTORA. Bas si ovo pametno odvalio svaka ti dala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha XS360 (1977) , BMW F650GS (2001)

HAMMERLO citat:ne treba praviti od moto skupa cirkus da bi se privuklo sto vise ljudi,treba ici na KVALITET A NE NA KVANTITET,,dobar skup je onaj koji skupi NAJVISE MOTORA. Bas si ovo pametno odvalio svaka ti dala.

Pa dobro, mozda deluje nelogicno ali ako nisi shvatio poentu :neznam: , voleo bih da neko od organizatora podeli sa nama podatak koliki je procenat bajkera i pesaka na jednom skupu, KVALITET skupa odredjuje broj MOTORA (po meni), a ne broj posetilaca ukupno, dakle citav taj "cirkus" sa dovodjenjem sto poznatijih, zvucnijih (skupljih) bendova i to sto vise njih je da se privuku "pesacke" mase i ostvari prihod, neka organizatori naprave skup sa dzez ili bluz bendom na maloj bini sa svirkom u "klupskom" fazonu, pa da vidimo da li ce pola grada i sela doci na koncert odnosno skup. Cast izuzecima, ali skupovi robuju stereotipima (svi bajkeri slusaju iskljucivo hard rock), svi bendovi sviraju gotovo identican repertoar, i jedni te isti bendovi sviraju na svim skupovima. Muzika na skupovima treba da bude sporedna stvar. Ja na skup ne idem zato sto na njemu nastupa taj i taj bend vec zbog MOTORA, ako hocu dobru svirku ili koncert idem da gledam odlicne bendove u Areni ili na neki muzicki festival i slicno. Ne zelim da globalizujem stvar i sve sto pisem odnosi se na licna iskustva, niti sam bio na svim skupovima niti je to fizicki izvodljivo, i da zavrsim, GLASAM ZA BESPLATAN ULAZ. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja