Jump to content

Moto Zajednica

Bez alkohola i smanjite brzinu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

stvarno poučan spot!! dosta dobro odradjen spot i dosta edukativan :takoje: kada bi naši stručnjaci više gurali na tv ovakve spotove za bezbednost u saobraćaju umesto jelen piva i orbit žvaka mnogi bi se ljudi trgli iz nekog njihovog sna.....:stabre:

šta vi mislite o ovom :zbunjen: :zbunjen:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Najbolje su takve kampanje, dovoljno je samo da se prikaže realno stanje. Kod nas je bilo bilborda 'vozio sam pijan ubio sam zenu' koji nikakvu emociju kod mene nisu izazvali. Onaj bilbord Alkohol ubija takođe ništa. Čak su i crnogorci napravili dobru kampanju a mi ništa

 

 

Čak smatram da ta strana udruženja što su radila te kampanje ne bi imali ništa protiv da se prevedu na srpski i puštaju kod nas na televizijama, ali džabe kad ne postoji politička volja kod recimo 'Agencije za bezbednost saobraćaja'. Mnogo je bolje angažovati burazersku marketinšku agenciju da ti za velike pare odradi nikad guplju kampanju bez ikakvog efekta ali bitno da se pomene 'Agencija'

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Ovaj filmcic od 5-6 minuta treba da se pusti na televiziji i to nacionalnoj, prikaze svakome ko polaze vozacki, i jos nekolicinu slicnih..... kad smo vec kod toga, vozacki bi mozda bilo pametno da ljudi dodju svakih 6 meseci da prodju poligon, i ponovo pogledaju isti snimak.... ja bih se zrtvovao radi svacije bezbednosti i odlazio svakih 6 meseci ako bi i ostali kreteni u saobracaju morali raditi to isto.

 

Poucan i tezak klip!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Odličan klip - šteta što ga gledamo mi, koji smo manje-više svesni svih takvih situacija, i gledamo da ih izbegavamo, a oni što nas seku, sedaju mrtvi pijani za volan, urlaju na nas kao na životinje neće gledati dalje od 10 sekunde - pošto nema pi*aka u "spotu" ne urla polugola pevaljka bez sluha , niko ne pljuje po nikome, svira tamo neka muljava limunada od muzike ... a ima i da se čita :lol: Džaba ste krečili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pustiti nekoga da vozi pijan je isto kao da ste mu dali napunjen pistolj i slobodu da nasumice puca u prolaznike.

 

Ovde kod nas u illinoisu su hteli da uvedu naradzaste tablice za sve koji su uhvaceni da voze pijani ali zakon nije prosao jer bi vecina poslanika morala da vozi sa tim tablicama. :neznam:

 

Ali su zato uveli da ako te uhvate pijanog i ako te osude zbog toga onda moras ali moras da ugradis Alko tester u svoj auto i u koji mras da duvas ore svakog paljenja vozila. Ako on oseti alkohol onda imobilizira automobil i nemozes da ga upalis. Ako kojim slucajem te uhvate da vozis auto bez tog uredjaja onda se to tretira kao Felony tj krivicno delo. Takodje ako pokusavas da prevaris uredjaj, tj neko drugi duva umesto tebe a ti vozis je talkodje krivicno delo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 

Ovde kod nas u illinoisu su hteli da uvedu naradzaste tablice za sve koji su uhvaceni da voze pijani ali zakon nije prosao jer bi vecina poslanika morala da vozi sa tim tablicama. :neznam:

 

оćeš da kažeš da su "suspendovali" narandžaste tablice da bi zaštitili poslanike? znači ni tamo zakon nije jednak za sve? `jd nek to nema veze, i kod nas je sličan slučaj. u početku života našeg novog ZOBS-a, beše novost da svako koje popio preko neke mere, mora malo na trežnjnenje, i čini mi se nakon tog obavezna zatvorska sankcija od npr. mesec dana? međutim. to nikad nije zaživelo! a zašto? zato da bi motoristu (nebitno, može i pešak na prelazu) koji je popio malo pivo (0,33L) zaustavili, i naplatili za onog koga niti smeju da zaustave, a i ako se zeznu pa on stane onda snishodljivo podviju rep, ili rizikuju sigurnu državnu platu sa beneficiranim stažom. i opet dolazimo do suštine zakona, a to je da da je suština prava, pravnog sistema u tome što nije jednak za sve, a za šta pokušava da se proglasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Veoma brzo deluje svaki od prikazanih klipova.Jos mi stoji ardrenalin na max, a proslo je par minuta od gledanja.

Predlazem da se odabere par klipova i postavi kao lepljiva tema.

Ako se zaposlim uskoro u skoli, zavrsnim godinama srednje skole cu pustiti da odgledaju sve ovo.

Ne bi bila losa ideja da i auto skole, pre i nakon obuke,svoje kandidate usmere na ovaj nacin.

 

Jos jedna stvar, niko nikad mi nije rekao sta sve lose moze da se dogodi u saobracaju i jos vaznije kako kada se nesto lose desi da odreagujem.Niti auto skola niti bilo koja institucija. Ali iskustvo prezivljavanja motoriste u Beogradu mi je pomoglo da steknem nacin razmisljanja koji nosim sa sobom i u auto kada sednem - procena i disciplina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja