Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a neka guzva ,neki karburatori ..aaaaaa...a volem karburatore da radim :takoje:

a vala ima ih :takoje:

4saIM_051020111676.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

5EdJ9_240920111590.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

L9MS7_240920111598.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

0vN57_240920111599.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

t8qIV_240920111602.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

moracu i neku temu da napravim,cisto da se vivi kako to izgleda,kako se to radi polako korak po korak,da neko moze i sam da proba ,nije bitno samo oprati karbove,to je najlakse stvar manje vise, bitno je i da se negde gde treba pravilno zadihtuju,da se prqavilno podese odredjeni nivoi,protoci bla bla..pa cak i ponekad da se odstupi od onog u knjizi pise dva kruga pilot dizna,itd, po nekad je potrebno i ustinuti neki karb,da bude van vakumetra,ali oket,probacu nesto da napravim uslikam itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

to,to pisi i slikaj,a k.... ces za veceru! ko ce posle da ti plati... :nanana:

ma nema veze,nek se pomuce i sami malo...necu ja tajnu u grob nositi..

doduse da bi dopreo do svih tajni..moras malo..bar 10god da ih rasturas sklapas..

nije to samo operi loncice propuhaj vazduh kroz dizne bla bla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Boki možda bi mogao da se organizuje neki kurs za te sitne, a mnogo važne posliće da ne arčiš ti vreme na njih.

pa taj sitni kurs,,,bi dugacko traja..ali bas bas podugacko....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: cb 500

Interesuje me koliko bi bilo isterivanje gremlina iz yamahe xs 400?

za tebe fraj :takoje:

 

Neka, ipak da platim ali da ide !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ah,,,te glave motora,hilzne,,,ah..

a neosecam ni rucice,ni nozice,ma...ma ni krilca neosecam vise,ovaj zidar lud...jak ko stena,moz ceo dan da zida i radi...

ali ok dodatna garazica napreduje,stigla do ploce,:takoje:a za plocu,,pa sacekace malkice...dok se neskrpim za fert gredice itd..ah...

a ovaj deckic iz aks,a ce da poludi,svaki dan po neki paket stize,nekako mu je moja ulica prva,vec navijam sat po njemu ,oko 9i45 je tu,skoro pa svako jutro :moto3:

samo stizu neki paketi,delovi,filteri,semerinzi ,razni alati ,karbovi u delovima,ili celi,,

 

O9coB_091020111680.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

TzDLj_091020111681.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ssu9X_091020111682.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

rEDFm_091020111683.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

xTDsl_101020112196.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

h8fWX_101020112197.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

QrUeC_121020112198.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

O3jeM_121020112199.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

a neka guzva ,neki karburatori ..aaaaaa...a volem karburatore da radim :takoje:

a vala ima ih :takoje:

JlZ5n_240920111590.th.jpg

....

 

He, he... Ovo na slikama gore su karbovi sa moje Honde, letos uzete u nekoj zameni :) Elem, čekao sam da se Bokilic smesti pa da mu odnesem predmetni kupus na reparaciju... Inače, da napomenem, da je pre reparacije Honda palila i išla - ne pitajte kako (nije mogla da zadrži ler, tačnije ler joj je bio na cca 3500 o/min pod sauhom, totalno nemiran rad itd, itd, itd, bolje da ne nabrajam :))... E sad, Bokilic kao svaki pravi majstor, mudro je izbegao skidanje i vraćanje karbova sa motora što je NEVIĐENI "bol u guzici" što bi rekli naša braća Ameri :nanana:. Ja sam takođe hteo da izbegnem isto i da mu uvalim ceo motor pred kuću, ali kako su argumenti zvani "gradnja dodatne garaže" bili na njegovoj strani, morao sam da se pomirim sa surovom sudbinom pa da ja odradim "prljavi deo posla" :D

 

Elem, karbovi su skinuti i odneti kod Borisa, i onda smo imali šta da vidimo... Odmah na prvu loptu bilo je očigledno da nedostaje jedan feder kojim su linkovani prednji levi i prednji desni karb - u prevodu - prednji desni već otvori venturi preko pola dok prednji levi tek počne da pomera šiber... Glavne iglice nisu bile iste na sva 4 karba - tri su iz dyno-jet kompleta (malo su oštrije) i jedna verovatno fabrička. Od membrana, jedna pocepana, jedna krpljena nekom sirovom gumom, dve deluju kao da su ok - ali su sve lepljene super lepkom za karb da bi se poklopci zatvorili :) Pilot šrafovi ispomerani van fabričke specifikacije, na dva nedostaju O-ringovi i gorivo "curka", taloga i korozije iz rezervoara koliko voliš... E sad, kako je to uopšte palilo i pri tome još i kao radilo, ja pojma nemam, ali valjda zato kažu ono čuveno "Honda je Honda"... Pada zaključak da će morati da idu sve 4 nove membrane (posao za Đuru sa Vidikovca) dok će ostatak priče Bokilic da sredi... Inače kao što vidite na fotkama, karburatori su povezani zajedničkom usisnom "ćasom" na koju naleže kutija sa filterom za vazduh. Malom analizom zaključuje se da neće morati da se skidaju sa te ćase i kompletno međusobno rasturaju da bi se obavila celokupna servisna intervencija (kasnije će se ispostaviti da je bolje bilo da smo ih odmah totalno raskupusali).

 

U tih par dana, dok je Bokilic radio na karburatorima, ja sam uzeo da pretitram ostatak motora, pa sam i tu imao šta da vidim... Od 4 svećice, NI JEDNA nije bila u fabričkoj specifikaciji (fabrički idu NGK DPR8EA-9), od toga, jedna je bila toplinske vrednosti 6, jedna toplinske vrednosti 9, jedna toplinske vrednosti 7 i jedina koja je bila propisane toplinske vrednosti bila je tipa NGK DR8ES (predviđena je za zazor 0,7mm). Na zadnjem poklopcu ventila jedan šraf nije bio fabrički, ulje curilo... Kablovi za svećice ispucali i lepljeni izolir trakom, termo-prekidač crkao, pumpa za gorivo uklonjena i pušteno da radi na prirodni pad, rezervoar curi itd... Srećom, sam agregat je u dobrom stanju... Razvodni lanci uredni, zazori na ventilima u fabričkoj specifikaciji, menjač i kvačilo u redu, lanac i lančanici u odličnom stanju, nigde ništa ne curi (osim na onom poklopcu) itd...

 

Elem, Đura je odradio nove membrane, Bokilic dodao sve što je nedostajalo i očistio karbove da se sijaju ko pasje m*do, sklopio ih i podesio prema fabričkim specifikacijama (piloti, šiberi, plovci...), ja u međuvremenu rešio kablove i uzeo nove svećice, rešio hlađenje i promenio antifriz, sredio rezervoar, kolega iz Slovenije poslao mi fabrički šraf za poklopac ventila, tako da je sve bilo spremno za probu...

 

Onda je usledilo vraćanje karbova na motor (skidanje je majka Mara u odnosu na vraćanje, to tek bolje da ne znate...) i proba... Šta da kažem - upalio je na čvoku, malo sam ga zagrejao pod sauhom spustio sauh i - RADIIII :) Ima ler sa blagim variranjem na oko 1300-1500 rpm bez težnje da se ugasi, odziv na gas odličan ali vraćanje gasa nakon otpuštanja ručice sporooooo... Majstor Bokilic odmah daje dijagnozu da je to zbog nesinhronizovanosti karburatora, a to jelte, mora da se odradi na motoru. Međutim, primetim tu onda drugi problem - negde curi gorivo (i to oho-ho)... Kako na motoru nije bilo šanse da se vidi gde je problem, sledilo je ponovo skidanje karbova. Ispostavilo se da je plastični vod između drugog i trećeg karburatora pukao (bukvalno slomljen na dva dela) i da je onda to neki prethodni "majstor" zalepio super lepkom pomešanim sa sodom bikarbonom... Usled skidanja i vraćanja to je jednostavno ponovo popustilo... Tu nas je onda dočekalo ono što nismo hteli da kompletno skidamo karbove sa usisne ćase... Nije bilo druge nego da se sad to uradi... Plastični vod je ovoga puta zavaren, taman je provereno i stanje o-ringova na celom glavnom vodu, karbovi ponovo sklopljeni i vraćeni nazad... Naravno, ostao je problem sporog vraćanja gasa i variranja od 100-200 o/min na leru...

 

Onda je sledila sinhronizacija čime je i to rešeno (da li da kažem da su šrafovi za sinhronizaciju jako nedostupni i da je na kraju palo ponovno skidanje karbova kako bi se ti šrafovi sa ravnom glavom zamenili istim takvim krstastim da bi ikako posao mogao da se odradi):

 

Vidi se da prvi i poslednji instrument pokazuju malo odstupanje, ali to je zato što sami instrumenti malo "lažu" a Bokilica mrzi da ih dotera baš u podeok :nanana:

 

I konačno evo kako motor sada radi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a tek igle u siberima,,,,,3ovakve 4 onakva...aaaaa ludilo podsajbnovati je da bude kao ostale, i istrljati da se i ne primeti da je obradjivana,,

a tek poliranje sibera.../za to dugujes kafu / :nanana:

a a a a a a a a a a bitno je da radi i da se kotrlja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ubice me zena...samo neka gvozdja kupujem,,,/alate/

:moto3::moto3::moto3:

IjO3p_141020111697.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i tako,,dan za danom,,,obnavljam novim alatom stare alate...:takoje:

ah da,,ovo je alat za sastavljanje i rastavljanje lanaca,3 po redu, sad mogu i prodavnicu istih da otvorim :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ah,najvise volem ovakve karbove da odradim :moto3:

tako prljavi dodju, :staa: a odo cisti kao ....ma na leba da ih mazes :moto3:a i sto je najbitnije,,,,,,rade kako treba :moto3:

Qi1yU_151020111698.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

BRUtN_151020111699.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

903PX_151020111700.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

PoJjR_151020111701.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

3xTQy_151020111705.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Su2GL_151020111705.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

csAXZ_151020111708.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Pre svega svaka cast na radu i pedantnosti, vidim da prodajes i delove pa me interesuju dihtung glave za Pegasa 94 kao i dihtung ispod cilindra da li imas i posto je? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja