Jump to content

Moto Zajednica

Palicko jezero

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova

Vreo letnji dan,Sreda,ja na gazeli,stojim u guzvi,ne pomaze ni otvoren prozor,greje kroz soferku,kao da nisam u busu,vec u paklu,na trenutak,u to pocinjem i da verujem,ali me trgnu sirena,neki bajker se provlaci izmedju mene i kola,upozorio me(ili probudio iz sna),gledam ga,i kazem sebi,u petak si slobodan,javljaju 30 stepeni,ima da sednes Dragane na motor,i da odes sto dalje,da zaboravis na sve ove nedace i sve problem,na naftnu krizu koja nam sledi,na juzni pol koji se topi a ne ledi,i da vise ne objasnjavas kud ide 17-tica tome dedi! Ali,javlja se drugi problem,pa ja nemam jaknu,bar ne onu pravu za motor,opet razmisljam...kad stize SMS(taj najvise volim),automatski izvestaj o uplatama...plata je legla,i ja resavam sebe pocastiti sa jednom jaknom.Nestrpljivo dolazim kuci,i listam BJ oglase,nailazim na dane jaknu i buse pantalone,gledam mere,uzimam metar-TO JE TO! I vise nego iznenadjen,sto jakna i pantalone su bas moj broj,ali ne verujem merama,pa saljem poruku prodavcu i pitam za koju je velicinu,i odakle je prodavac,ako nije daleko dosao bi motorom...Sutradan na telefonu ulazim na internet,citam odgovor,i opet TO JE TO,mere se slazu za mojih 2 metra,a prodavac,iz Palica,idealno mesto za moju voznju i oslobadjanje od stresova.Dogovor pada,pitam jel mogu sutra da dodjem da vidim jaknu,ugovarm sve,i ostaje da cekam vreo sutrasnji dan.

Petak,ustajem(posle nemirnog sna,jedva cekam voznju),malo nesto pojedem,obavim sto imadoh :D i otidjoh do opustenog,da ga pitam da ide samnom na Palic. naravno,opusteni,posto nije bajker,i ne voli bas motore,neje se odmah odlucio za taj poduhvat,vec mu je trebalo nekih 15-ak stotinki da vec bude na motoru,i pita me,sta cekas,ja sam spreman :D

Naravno,zbog one gore pomenute naftne krize,a i dobrog dela auto puta do tamo,odlucujemo se da idemo sa Thunderace. Ja teram Alapacu kuci,a opusteni dolazi po mene,dogovor je da ja vozim do Palica,on nazad,bolje nije moglo biti :D

Polazak ispred moje kuce

vgh30g.jpg

A zatim i sipanje goriva na O me veu,za celih 2000din(sto cu se posle kajati) :D

33kbrx0.jpg

Posle 10min voznje,stizemo do raskrsca za frusku goru Cortanovce i Novi Sad.

mj1cph.jpg

Mrtvilo,prasina,i los put-ukratko..

29e0mer.jpg

Nastavljamo put Karlovaca,i prvi majmun na putu,deckic izlazi iz krivine,obilazeci kolonu,i ide nasom stranom,vozio sam polako,dovoljno smo daleko,lagano se sklanjam,on ulece izmedju auta,mi prolazimo i pizdimo...grrrrr...prolazimo Karlovce,ne odlucujemo da stajemo,vec prvu pauzu pravimo ispod mosta duga,jer je zeleznicki po obicaju bio zatvoren(rampa)pa smo morali okolo na tranzit. Kej je prelep,Dunav je mnogo nizak,neko opasno trosi vodu :D

vq1hrq.jpg

Pogled na most,i na drugu stranu reke

14j0pdh.jpg

1zqzfom.jpg

Tu nailazi Nis ekspres,2 autobusa,koja su od nekud zalutala,pa se okrecu na raskrsnici,dok nam deca masu,a i mi njih slikam(ja)

1z1cx9g.jpg

Kud smo i skidali kacige :P nailazi lastin bus,preko mosta,koji nas je snimio(i prepoznao)i svira nam,ja to ne konstatujem,ali opusteni da,i daje svoj komentar :D

Nastavljamo dalje,idemo na Srbobran,pa cemo dalje na Topolu...idealni pravci,saobracaja gotovo da nema,navlacim R-a na 180-200...kad odjednom,izlece mi,sasvim nenadano...pustam gas u momentu,ali biva kasno,steta je vec nacinjena,u glavi vec vidim ceo scenarijo,i sve se to desava u delicu sekunde,izlete mi ona slika sa pumpe,kako na aparatu pise 15 litara,pa pobogu Dragane,ako nastavis tim tempom,guracete motor nazad :D vec sam video nas kako stojimo pored mototra sa praznim rezervoarom :)

Prolazimo auto put,i opusteni rece,ocemo autoputem?Ubrzo se dogovaramo,okrecemo polukruzno,i vracamo na auto put...a potom je suvisno dalje pricati sta je bilo(1000ccm3 u R varijanti + maltene prazan autoput(nazovimo ga tako)) :D

Stajemo na OMV opet pumpi,ovog puta ne radi dolivanja,vec radi malo odmora,i par fotografija.Imamo i sta da vidimo,lik okrenut ka nama,pored toliko mesta,i toaleta,pisa po travi,naravno,koristim priliku i slikam ga :D

2mczjwx.jpg

Mesto za parking smo jedva nasli,sto se i vidi iz prilozenog,tako da smo nekako uspeli uglaviti motor :D

wtalb7.jpg

s6okcn.jpg

Nastavljamo dalje,i posle par kilometara,mase covek palicom,crveno-radovi na putu...ispred nas odose neka kola,iza nas niko(mogo je i nas propustiti,ali odlucujemo da stanemo).Skidam kacigu,opusteni pita koliko ce da traje,ja vadim aparat,slikam deckica,a on uzvraca,ajde,teraj-to je to,prodjose 4 auta,nije trajalo ni 20sec :D brzo pakovanje i gas :D

2q9c2kg.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Nedugo posle toga,tabla Palic,iskljucujemo se,i idemo do Rodica,gde sam se dogovorio sa prodavcem da cemo se naci,pumpadzija nas na 100m pre rodica upucuje na kilometrima udaljen centar,shvatamo da je to pogresan odgovor,te mu ne verujemo :) jer posle 100m vidimo rodic :D Slika nema,sem jedne,a sad da me ubijes,nem pojma sta sam to uslikao :zbunjen:

52gscm.jpg

Nasli se sa kolegama sa foruma,njegova zena nas je docekala,otisli kuci,seli,popili po ladnu kolu,osvezili se,i ja pazario i pantalone(sta cu kad su extra,iako nisam racunao na taj finansiski poduhvat) :neznam:

Pozdravljamo se sa ljudima,izuzetno fini,komunikativni,i nastavljamo do jezera,da se slikamo,prvo opusteni.

i1fsp5.jpg

a potom i ja,da ne bude toliki putopis,a nigde mene nema :D (torbu/ranac preuzimam ja,je ga je opusteni nosio praznog,a ja vracam sa svojim starim stvarima,a novim na sebi)

Evo kako izgleda 2 metra na Thunderace :zvizduk:

w86kxt.jpg

Palimo sa jezera,to jest opusteni,napokon se docepao svog motora,i sad ce da mi pokaze,kako se zaista R vozi(toga sam se bojao jos od one pumpe u Indjiji :D )

Dok se vozimo na autoputu,vidim tablu Feketic,idemo preko 200,a tabla je na svega par metara od nas,dajem opustenom znake da tu treba da skrenemo,(u Lovcencu,na 2km od Feketica mi zivi ujak i ujna,pa bi valjalo svratiti)opusteni demonstrira snagu kocenja R-a,i od siline kocenja,ispadaju mi ocne jabucice(vizir bio otvoren),te gubimo tu par minuta,dok ih nismo nasli na autoputu(opusteni ih je trazio,ja nisam,kako da ih vidim kad su mi ispale) :D

Slikamo se na iskljucenju

4lg2er.jpg

dqreol.jpg

a potom i nastavljamo put Lovcenca. dolazim kod ujaka,vicem gazde,ujna izlazi,vidi veliku budalu u crnom,sa sve crnom kacigom,i crnim vizirom,odstupi metar nazad,i uplaseno me gleda(tad sam se setio da te pod kacigom tesko poznaju)...predstavio sam se,i posle je bilo sve ok.

Ujna nam je objasnila ko je kome baba,a ko snaja,ko svastika ko je udat,ko ima decu,a ko kome smesta,spas je dosao kad se pojavio ujak,pa je ujna prestala sa objasnjavanjem spanske/turske sapunice koju je upravo gledala meni i opustenom,spas :D

Mezili smo malo,dopunili baterije,i krenuli do mozarta_juniora,sa kojim smo se prethodno dogovorili da cemo da svratimo u Vrbas :)

Morcat nas docekuje po dogovoru na ulasku u Vrbas,sprovodi do kuce,i tu se malo druzimo,sa njim i njegovim caletom.Posle nekog vremena,morcat_senior,isteruje novu drag star 650,motor fenomenalan,fabrika,gledamo i ja i opusteni,ogroooooman motor,pitamo se kakav je polozaj za volanom,opusteni seda,i ja ostajem bez daha,motor se smanjio na moje oci,da,ili sam ja lud,ili se motor smanjio,brze bolje vadim telefon,i slikam opustenog na smanjenom motoru,dok se nije povecao,slika ce da potvrdi da nisam lagao(kako bi tek ja izgledao na tom motoru,kad opusteni sa metar i zilet tako izgleda :D )

Morcat ce detaljnije da objasni tu semu oko smanjivanja motora :moto3:

if1zjl.jpg

Ispricasmo se,ismejasmo,i vreme da krenemo kuci,pozdravismo se sa dobrim ljudima,i krenusmo put nepoznatog...

Naisli smo posle 1nog pogresnog skretanja na tablu

2d6lgyp.jpg

i resili da ovekovecimo taj trenutak :D

33dcf2q.jpg

Od tog mesta,nije bilo vise stajanja,sem na ulasku u Novi Sad,da bi videli da li je Smedic odgovorio na poruku,gde smo mu rekli po polasku od morcata da stizemo u NS,pa ako je raspolozen da malo procaskamo...

Smedic ko smedic,kuca-poso,poso-kuca :lol: je spavao to popodne(ipak je decko vredan)te nije cuo tel,tako da smo produzili za Indjiju.

 

U prolasku kroz NS,babin sa telefonom na uvetu,vrsi cudne manevre u saobracaju i sece nas,sta nam izmamljuje gundjanje pod kacigama,no bezbedno prolazimo,i nastavljamo dalje.

Na tranzitu,lik u desnoj traci,bar da je uz ivicu,otvara zadnja leva vrata,njih par je kod vrata,nesto pametuju,ulaze,tovare ne znam ni sam,opustenog to pocinje da nervira opasno obara eracu ka njima,ka vratima,i ja se vec zamisljam na stolu,kako lezim,dok mi doktori sklapaju desno koleno,i vade iz njega delice doticnih vrata :bljak: na samo nekih 10ak cm od njih,koji nas ne vide,opusteni stiska kvacilo i R-aca ulece momentalno u blokadu du du du....opasno ih je isprepadao(a Bogami i mene) :D

Dolazimo kuci rastreseni od zadnjeg dela starog puta,ali zadovoljni zbog lepo provedenog dana na motoru.

Blizi pogled na Novosadski put-kvalitet asfalta(betona-kamena)i rascep,u koji komotno ulazi cela guma!

308uov9.jpg

E sad,ono sa pocetka,sipanje goriva i zasto cu se kajati,pa zato sto je ostalo jos goriva,nisam morao toliko sipati :lol: :lol: :lol: imao je opusteni vec 3-4 litre u R-aci kad smo dosli na pumpu.

Predjenih 300 i kusur km,prosecna potrosnja oko 6 lit(procenjeno).

 

P. S.

Smedic nam se izvinuo,za doticno kuliranje,i iskupio tako sto je dosao suzanom u Indjiju u pola 23h,pa smo se zezali do skoro pola 02h.

Hvala drugar,docemo i mi kod tebe(al preko dana) :lol:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Ma putopis je katastrofa a jos onih slika koje nisi uslikao?

Zbog vezice koje nemas na tel i jos silnih secenja isecanja i presecanja si zaboravio.

Bilo je dobro sve sem par neiskusno blokiranih krivina :nanana:

Dobro je bilo a bice i bolje :lol: :lol: :lol:

Zaboravio si sa stavis sliku zazora puta Inđija Sremski Karlovci :staa2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Aha,neces ti meni zalezes samnom u krivinu,jok ja,uvek cu ti ih blokirati :D

Zazor je tu,povuci rec :lol: :lol: :lol:

A kupi i ti nesto,kupi vezicu,ja imam HD snimanje,a ti kupi kanapce za oko zgloba,hehehe..

Ne mogu se setim svih secenja i ostalo,gledao sam da putopis bude zanimljiv sa velikom dozom humora(e sad,kako ce to ko da shvati,jbg-a)ja sam probao :neznam:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja