Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Prednja je Continental ContiTwist SM Sport, a zadnja ContiTwist SM. U sustini isti model, samo se malo razlikuje smesa, takvu su kombinaciju imali. Iako je cudno deluje mi da se ova Sport verzija sporije trosi. U sustini sam zadovoljan ovim novim gumama i mnogo su bolje od fabrickih.

 

Obe spoljasnje i obe unutrasnje su me izasle oko 12.000 kada sam kupovao.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

interesuje me kako ide qingqi-ev model 125 u odnosu na yamahin xtx 125? ima li ko iskustva i s jednim i s drugim motorom? znaci interesuje me samo koji je brzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

sve zavisi od prenosa koji je brzi...a kad gledas i jedan i drugi su 125cc cetvorotaktni jednocilindricni e sad zavisi i od katalizatora on ga malo usporava jer ga gusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

motor je Pioneer Pulsser QM 125 GY 2B na satu je bilo najvise do 100 km/h kad sam ga vozio ali u autu iza je bilo oko 110 km/h i to je najvise sto sam ga ja vozio, nista nije radjeno motor ima na satu 2200 km, ali drug ima istog takvog samo sto je ubacio akrapovica znaci nema onaj katalizator i ima K&N filter vazduha i ide 120 km/h malo brze izvlaci nego ovaj moj ali ko zna mozda mogu i ja 120 ako ga zalecem malo duze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Može. ali mu nikako ne prija, a ni vozaču, bar ne duže od minut-dva.

pa ja sam to cisto da vidim jel moze, inace ga vozim oko 80 km/h na otvorenom putu mozda malo vise i ide bez problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

uf ja sam mislio da vozis sm-a ali nema veze korisna informacija... samo sam htio da vidim kako se sm 125 drzi sa jamahom posto znam da se tomos 125 i xtx 125 (iste masine) ne mogu ni primac qingqi-ju 200... samo sto tomos ima upravljanje za medalju, jos nisam vozio motor koji se ljepse vozi od njega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

uf ja sam mislio da vozis sm-a ali nema veze korisna informacija... samo sam htio da vidim kako se sm 125 drzi sa jamahom posto znam da se tomos 125 i xtx 125 (iste masine) ne mogu ni primac qingqi-ju 200... samo sto tomos ima upravljanje za medalju, jos nisam vozio motor koji se ljepse vozi od njega :D

ne razumem sta hoces da kazes pod tim "sm" jel model od Tomosa ili vrsta motora "supermoto"? Zato sto je ovaj moj takodje supermoto u sustini to je isti motor kao i sprint pulser samo sa oznakama qm125gy-2b...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Drustvo, otislo moje magare u Kragujevac. Ja u svakom slucaju nastavljam da pisem nepotrebno dugacke i komplikovane odgovore u ovoj temi. Jeste da nikada nismo uspeli da se skupimo na jednom mestu vise od 3je, ali ako se pokrene akcija prikupljanja vlasnika i motora eto mene, makar peske.

 

@Marko i @Raso, nisu ovo masine za tu brzinu. Ako bas hocete sa time da se cackate: otvoren izduv, frugi filter vazduha, druge dizne u karburatoru, dobar majstor da ga nasteluje kolko moze i drugi odnos na lancanicima (pogledajte malo mychinamoto forum) i kad sve to uradite imacete 15-20kmh vecu krajnju brzinu, na kojoj nikome nebi preporucio da vozi ovaj motocikl, nije jednostavno za to pravljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Mind Resetting niko ni ne kaze da je dobar za tu brzinu ja samo kazem koliko sam ga vozio jer Rasa pita... inace ga vozim najnormalnije, ne forsiram ga previse, uvek je u garazi ili u hladovini jednostavno cuvam ga i hocu da mi ostane ovakav kakav je (sve fabricki)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Qingqi 200 sm

uf ja sam mislio da vozis sm-a ali nema veze korisna informacija... samo sam htio da vidim kako se sm 125 drzi sa jamahom posto znam da se tomos 125 i xtx 125 (iste masine) ne mogu ni primac qingqi-ju 200... samo sto tomos ima upravljanje za medalju, jos nisam vozio motor koji se ljepse vozi od njega :D

ne razumem sta hoces da kazes pod tim "sm" jel model od Tomosa ili vrsta motora "supermoto"? Zato sto je ovaj moj takodje supermoto u sustini to je isti motor kao i sprint pulser samo sa oznakama qm125gy-2b...

 

oprastaj lose sam se istripova mislio sam da je ova oznaka qm125gy-2b za onaj naked motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Dzoni iskreno nisam nikada probao. Vozio sam par puta 110-120kmh, ali je previse nestabilan na tim brzinama, a vozacu je krajnje neprijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kakav sam ja baksuz, sad cu jos morati da prepravljam onaj post odgore da sam prodao magare. Znate svi iz postova i sa oglasa koliko i kako sam ga odrzavao, motor stucnuo nikad nije. Pali na cvrgu od kad sam ga kupio. Danas dode kupac, ja mu upalim motor posle nedelju dana stajanja. ugasim, upalim opet. Sve ok, sve ok. Natovarimo ga na prikolicu, krene u Kragujevac, zove me sa pola puta gde je negde stao i pokusao da upali motor na prikolici. Motor upali i ugasi se. Zove me kad su stigli u KG, i jos jedno 30 puta posle toga nece da upali motor. Ne mozemo da se razumemo sta on radi, pola reci se inace ne razumemo, on se decko ne razume u motore. Pusta mi sta se cuje preko telefona, tamo niko nemoze da mi kaze jel vrgla ili ne vergla, jel proklizava frajlouf (mada nikada nije)... ma katastrofa, pritisak mi je otisao u pm.

 

Eto malo, nisam se nikada zalio na ovom forumu, a jos manje na svoj motor...0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kakav sam ja baksuz, sad cu jos morati da prepravljam onaj post odgore da sam prodao magare. Znate svi iz postova i sa oglasa koliko i kako sam ga odrzavao, motor stucnuo nikad nije. Pali na cvrgu od kad sam ga kupio. Danas dode kupac, ja mu upalim motor posle nedelju dana stajanja. ugasim, upalim opet. Sve ok, sve ok. Natovarimo ga na prikolicu, krene u Kragujevac, zove me sa pola puta gde je negde stao i pokusao da upali motor na prikolici. Motor upali i ugasi se. Zove me kad su stigli u KG, i jos jedno 30 puta posle toga nece da upali motor. Ne mozemo da se razumemo sta on radi, pola reci se inace ne razumemo, on se decko ne razume u motore. Pusta mi sta se cuje preko telefona, tamo niko nemoze da mi kaze jel vrgla ili ne vergla, jel proklizava frajlouf (mada nikada nije)... ma katastrofa, pritisak mi je otisao u pm.

 

Eto malo, nisam se nikada zalio na ovom forumu, a jos manje na svoj motor...0tuzan.gif

e drugar jesi ti njemu lepo objasnio da motor ne moze da upali:

1)kad je u brzini

2)kad je na prekidacu ugasen

3)kad je spustena nozica

mozda lik ispraznio akumulator kolko je pokusavao pa sad ne moze....a ne verujem da je nesto neispravno jer je tebi radio savrseno, jedino da je nesto bilo od transporta ko ce ga znati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Probao sve da objasnim i poruke pisao kojim redosledom sta, ali imamo ozbiljniju jezicku barijeru, tako da sam mu predlozio da ga otera u servis pa da cujemo sta je. On mi non stop govori da baca struju, da daje struju, a nije skinuo svecicu, sta to znaci nemam pojma. Moguce da je sad vec isprazio i akumulator, posto sad vise valjda nece ni da okrece ni da vergla (to izgleda ima razlicit znacaj), samo baca struju i zuji, jbg sad sta to znaci. U svakom slucaju je nesto do transporta, posto se popeo u radnom stanju i uglancan, a sad kakav je pitanje je 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Sad mi je javio da je upalio na guranje i da radi bez problema, naravno, i da je prezadovoljan kako ide. Sto nece da pali na dugme i sta znaci davanje struje i dalje ne znamo. On mi kaze da misli da su cetkice na alnaseru, mozda je samo kontakt na alnaseru popustio od prikolice i truckanja, pa mozda on varnici, to mi zvuci kao davanje struje? Saga se nastavlja...1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

interesuje me da li bi mogao neko reci gde bi trenutno mogao da odem i kupim novog sprint pulser-a 125 ...

ne verujem da ces naci 2013. godiste ali ima valjda novih koji su stojali u prodavnici par godina xD ovi su iz Temerina pa probaj da nazoves da cujes jel imaju....

021/846 510

065 846 5100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

125kubika tesko da ima, zadnji uvoz 2008 ili 2009 a i da kupis ‘‘nov,, motor koji je star 5 godina ne znam cemu..

 

200kubika je zadnji put uvezao Sprint 2010, kad i ja kupih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

cuo sam da nasi neuvoze u poslednje vreme 125 samo 200 a neznam da li u madjarskoj imaju nove od 125

Nasi od 2010 ne uvoze nista(skutere ne racunam), kriza je ucinila svoje, potraznja slaba a i sve je manje ljudi koji ce da plate njihove marze od 150%..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja