Jump to content

Moto Zajednica

Jedva ugasio TDM-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kacarevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850, Sprint Princ 125

Danas seo da se provozam sa TDMom. I vozikao se 10min i da stanem ne mogu da ga ugasim, iskljucim kontakt, a on i dalje vergla. Onda tako par puta i nece da se ugasi motor. I zatvorim gorivo i posle par min se ugasi. Ja mislim da je to alnaser. Ipak posle toga sam skinuo kleme sa akumulatora i vratio ih, i motor upalio i sve normalno o.O Ne znam sta bi moglo biti. I da li mogu sutra na put ici do Kladova? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Obajsni malo kako si ga vozio ako anlasuje?????

 

I ako ti sam od sebe amlasuje, moguce da ti automat anlasera zalepi.......to moze opet da se desi jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kacarevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850, Sprint Princ 125

Pa to je pocelo prvi put kad sam hteo da ga ugasim, i onda sam pokusao i nije htelo, i morao sam do kuce sa njim, i tata zatvorio gorivo i ugasio se. Sad radi normalno, skinuo kleme i namestio opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

izvini sto pitam,ali zar nije bilo lakse ubaciti u brzinu,i pustiti kvacilo da bi se ugasio,uz kocnicu,ili dok je u brzini spustiti copavu nozicu?

Nekako mi gorivo delovalo kao najdugotrajniji postupak gasenja motora,ili je nesto jos bilo u pitanju,pa to bio jedini nacin?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kacarevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850, Sprint Princ 125

izvini sto pitam,ali zar nije bilo lakse ubaciti u brzinu,i pustiti kvacilo da bi se ugasio,uz kocnicu,ili dok je u brzini spustiti copavu nozicu?

Nekako mi gorivo delovalo kao najdugotrajniji postupak gasenja motora,ili je nesto jos bilo u pitanju,pa to bio jedini nacin?

Sve sam odradio to, i nije hteo, tj ugasi se, ali dalje vergla. Izvadim kljuc iz brave, on i dalje vergla.Nije hteo nikako drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Meni se tako na kolima (yugo) prespojilo nesto na anlaseru. Žena zalupila vrata, auto se sam upalio, udario u kola ispred pa ih gurao do sledećeg automobila, i nastavio da radi dok se ona nije snašla, sustigla ga, otvorila vrata i ugasila. Srećom mogla je da ugasi. Tebi je verovatno nešto baš zalepilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

izvini sto pitam,ali zar nije bilo lakse ubaciti u brzinu,i pustiti kvacilo da bi se ugasio,uz kocnicu,ili dok je u brzini spustiti copavu nozicu?

Nekako mi gorivo delovalo kao najdugotrajniji postupak gasenja motora,ili je nesto jos bilo u pitanju,pa to bio jedini nacin?

Sve sam odradio to, i nije hteo, tj ugasi se, ali dalje vergla. Izvadim kljuc iz brave, on i dalje vergla.Nije hteo nikako drugacije.

 

Zaljepio ti je relej anlasera. Kad se ohladi opet će raditi normalno, no jednom kad se ovo desi,

očekuj sve češće, tako da preporučam da nabaviš novi ili drugi ispravan. Ovako ćeš imati sve više

problema, a može ti i anlaser krepat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja