Jump to content

Moto Zajednica

Problem pri paljenju

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Imam problem sa paljenjem. Tacnije kad dam kontakt upali se instrument tabla,odradi cekiranje, sacekam da se ugasi lampica za gorivo i kad pritisnem dugme za start cuje se samo TIK u predelu akumulatora i pojavi se malo dima na jednoj klemi.Ovo mi se desilo jos jednom tj pre pola godine kada sam stavio nov akomulator ali samo sam dotegao kleme i radio je bez problema sve do danas. Ocistio sam kleme i probao opet ali nista...Osiguraci su ok,svetla,zmigavci i sirena rade,tj sve je normalno ali samo nece da zavergla... Sta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

npr, minus klema mora da je negde zakačena na ram, i dalje sve ostalo. Pod ostalo mislim na svaki električni uređaj na motoru, minus mora da ima veze sa klemom, masom na ramu i minusom na bravici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako se dimi i graje i sa cistim kontaktima onda je negde prespojilo nesto "na masu" ili je u alnaseru problem, blokirao, prespojio itd... Ne pokusavaj dok ne nadjes problem jer mozes vecu havariju da napravis, da istopis negde nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Rece mi jedan elektricar da proverim kablove na spojevima sa klemom posto je moguce da su oksidirali i da nema dovoljno dobar protok struje tj kontakt kroz kablove, i da ih naprskam sa nekim kontakt sprejom koji je ustvari kiselina koja razgradjuje okside.... Sutra cu da probam , pa javljam sta sam uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Vidi i da li ti kleme dobro stoje, da nisu popustile,olabavile se. To je najlakse i najbezbolnije (po dzep). ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja sam imao isti problem na skuteru, ali bez tog grejanja i dima.

 

Bio je problem u releu za alnaser, napunio se vodom i oksidirao.

 

Moja dijagnostika je bila takva da sam dao locirao rele, po zvuk - cakće kada klikneš start, a dat je kontakt. Potom sam nekom malo debljom žicom prespojio kontakte na kratko, sekundu-dve, ne komandne nego izvršne, oni su uvek deblji i alnaser je odradio. Tačnije improvizovao sam rad relea. Da sreća bude veća upalio je iz prve. :)

 

Pozdrav i srećno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja u nedostatku kontakt spreja koristim WD40 i ok bude.

 

On definitivno trenutno pravi bolji kontakt, ali šta se dešava kasnije, ne znam, mada ja nisma imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Na uputstvu WDa pise i da je za elektriku, naprskao sam, sacekao da pojede rdju i obrisao krpom ali i dalje stanje nepromenjeno. Moracu da posetim majstora. <_< Ako neko zna nekog elektricara koji dolazi na kucnu adresu nek mi posalje poruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Meni se to TIK culo kad mi je akumulator bio pri kraju i nije imao snage da pokrene masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Isti problem sam imao i svi su govorili da je prazan akumulator (kupio novi), da je otisao bendiks, te anlanser, te zaribale cetkice (dao pare majstoru da proveri) i na kraju slucajno primetim da se otkacio kabal od mase, sraf sto ga je drzao ispao od vibracija. Dakle prvo to proveri pa onda sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

To ti ne znam reci, zaviri oko masine sa svih strana i vidi da li visi neki kabal, ne mora obavezno da bude na ramu. Kod mene je odmah iznad propelera za hladjenje spojen za neki metal. Trazi kabal koji ne zavrsava nigde, odnosno koji je na nekom metalu. Mozda se samo olabavio pa nema kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Moguće da je zakucao anlaser ili bendiks, čim dimi... da nije dima, posumljao bih na slab akumulator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Acim i Dudip su bili upravu. Zakucao je alanser,tj odlepili su se magneti u njemu,sva 4 komada.Izvadjeno ,ocisceno i zalepljeno super lepkom,radi najnormalnije a dokle ce pitanje je... :moto3: Taman cu sutra i veliki servis da mu odradim. Inace odvezao sam ga uspravnog u gepeku C-MAXa doduse sa izvadjenim zadnjim sedistima i prednjim delom van gepeka,nisam mogao da verujem da ce stati.Izgledali smo ko pokretni cirkus :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne znam kojim lepkom ste zalepili ali se nadam da je neki kvalitetan i podnosi zagrevanje inace ce se razlepiti, ali ok vazno je da si nasao uzok i resio problem...

 

Zato sam ti rekao da vise na pokusavas da verglas posto se dimi vec da trazis uzrok, sve je ukazivalo da je negde blokiralo nesto ili prespojilo... Poz i srecno da se vozis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Hvala svima! Zalepili smo ga najboljim lepkom koji smo nasli,nadam se da ce da traje. Kurbla je iz raja izasla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Dobro je da si resio stvar. Meni se bio otkacio kabal od mase na moto skupu u Sremskoj Mitrovici, ko majmun sam kurblao tri dana, nisam znao sta je bilo u pitanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao,crko ti je rele za paljenje!proveri njega prvo jer ti nedolazi struja do anlasera od akumulatora,zato ti dimi na klemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja