Jump to content

Moto Zajednica

Mala pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Krusevac

Pozdrav

Evo posle 3-4 godine ponovo se vracam u sedlo. Zadnji motor koji sam vozio bio je Suzuki gsx-r 1100 ali ne bih sada uzimao R motore vec bih presao na naked.

Ova dva modela su mi zapala za oko pa bih molio vasu pomoc oko njih

Svaki savet je dobrodosao

a i mozete da mi ponudite neki model u ovoj klasi pa da i njega stavim na razmatranje

 

suzuki gsr 600

yamaha fz 600N

 

a i interesuje me koja je razlika izmedju Yamahe fz6n i fz6n sp2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Bojane, ne možeš pogrešiti bilo koji od ta dva da odabereš. I GSR i FZ su odlični motori ...

A pošto znam da ti je Suzuki omiljena marka, predlažem GSR. Imao ga je Ganac pre par godina, pa sam ga i ja malo vozio, odličan motor, vrlo povozan i upravljiv ... :takoje:

 

p.s. Drago mi je da si odlučio da se vratiš u sedlo, nadam se da ćemo se opet voziti zajedno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja kao vlasnik GSR-a ne mogu a da ti ga ne preporucim.

U ovom izboru sigurno.U svojoj osnovnoj verziji,mislim ono sto je mama fabrika stavila,Suzuki nudi nesto vise.

Moram isto tako da priznam da ce Suzuki kad krenes da ga zatezes da potrosi malo vise benzina,ali ce i uzitak sigurno da bude veci.

Yamaha ima bucan menjac i motor koji je prilicno "prazan" na malom broju obrtaja.I GSR je 600 ali ima modernije resenje ubrizgavanja,pa je na nizem broju obrtaja spremniji.Sa originalnom,podesenom suspenzijom koliko je to moguce,u skretanju je precizniji.Sama pozicija u sedistu je nekako vise okrenuta agresivnijoj voznji,pa deluje da je Yamaha nesto udobnija.

Sto se tice razlike izmedju ona dva modela FZ-a,razlika je cisto estetske prirode.S2 je normalno mladji,ima drugaciju,citaj pregledniju komandnu tablu...ostalo,mislim na mehaniku je sve potpuno identicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

S2 ima drugačiju zadnju viljušku i drugačiju tablu, kako je već rečeno, a ostale razlike su kozmetičke prirode (maska, vizir). Takođe S2 ima normu E3, a stariji model E2, čini mi se. Što se tiče GSR-a, dobar je, ali je manji od FZ da znaš. Ne znam tvoje gabarite, ali nije loše ovo napomenuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

S2 ima drugačiju zadnju viljušku i drugačiju tablu, kako je već rečeno, a ostale razlike su kozmetičke prirode (maska, vizir). Takođe S2 ima normu E3, a stariji model E2, čini mi se. Što se tiče GSR-a, dobar je, ali je manji od FZ da znaš. Ne znam tvoje gabarite, ali nije loše ovo napomenuti.

Acime,gde nadje majke ti da je GSR manji.

Znaci S2,GSR,pa i Hornet (sada vec onaj stari) su po dimenzijama bukvalno identicni.

GSR ima od Yamahe za samo 1 cm nize sediste i nesto je tezi.Ukupna duzina i medjuosovinski razmak su isti,isti,isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

FZ6 sam imao, doduše oklopljenu verziju, a na GSR-u sam sedeo više puta, ima ga drugar u klubu. Jednostavno, osećaj je takav da je motor manji. I FZ1 je na papiru tu negde kao FZ6, a kada sedneš, tek onda vidiš kolika je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Duzina kompletne sprave i jedne i druge...od prednjeg tocka pa do zadnjeg macijeg oka je 209cm.

Medjuosovinski razmak i GSR-a i FZ-a je 144cm.

Kao sto ranije rekoh sediste na GSR-u je nesto nize 78,7,naspram 80 (FZ)

Tvoj osecaj da je GSR manji mozda moze da se objasni polozajem komandi.Vozac je zbog koncepcije vise nagnut napred,sto omogucava ostriju voznju.Neko ko sedi na FZ ima uspravljeniji torzo,tj. manje je nagnut napred,pa su i ruke manje opterecene.

Moje je misljenje da je sva razlika u tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne kažem da nije, obzirom da je u pitanju subjektivni osećaj. Najbolje da proba da sedne na oba pa da proceni koji položaj mu se više dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja