Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

ajmo redom ! prvo ulje za novije masine novijih datuma koje vrte preko1000 [crveno polje] traze sisntetiku ali i u segmmentu sintetike postoji vise podvrsta .O cemu se radi pojedina sinteticka ulja koja se mogu kupiti kod nas a ima ih hvala Bogu su namenjena ISKLJUCIVO za trke . zasto : jer su poboljsana ne samo u  sferi podmazivanja vec imaju manju razgradivost na visim temperaturama  manje proklizavanje lameme i da vec nenabrajam  ,,,,,,,,veliki spisak .Sta se desava kada se to ulje sipa koje namenjeno za iskljucivo trkacke motore a koje fabrika nudi  takodje i za siroko trziste naravno zbog prodaje i zarade ! motor je tada bucniji  vise se greje mislim tu na ppovecanu radnu temperaturu neprecizniji enjac u smislu da je jako tvrd i bucan. Ako obratite paznju recimo do 1985g a kod nekih proizvodjaca cak i do 1992g islo se fabricki sa polusintetikom i mineralnim uljima. Nemojte se povoditi  za bucnim reklamama i majstorima koji su po nekim bagatelnim cenama nabavili za prestojecu sezonu ta visoko kvalitetna ulja  i koe im je naravno cilj da sto pre prodaju ili pak na nagovor kupca da je to BAS to jer to ulje se vozi i na trkama ! pa onda je naravno i za vas motor najbolje a sad..........sto je mozda nas motor  starija generacija i  nije cak ni predvidjen fabricki za full sintetiku to njima nije bitno jer profit je mnogo bitniji !.

 

Ovo je Srbenda odgovorio Stefanu na pitanje Ulje za Suzuki SV650

 

Covek je potpuno u pravu a evo i zasto,ja sam u moja dva motora stavio Motul 300v jer to koriste u Rodicu,citajuci malo manual video sam da pise da ne bi proklizavalo kvacilo ne treba koristiti ulja koja su hvalitetnija od preporucenih a preporucena su navedena kao API- SE,SF,SG ili higher (i za XT i za FZ) .300v ima gradaciju SL  a obican 5100 SG,iako SL spada u preporucena ulja posto je SL higher od SG gledajuci na Motulovom sajtu karakteristike 300v vidim da je to ulje za ekstremne uslove,znaci visoki obrtaji,visoka temperatura jednostavno ulje sa kojim mozete na trke.Zasto davati 16e po litri umesto 10e ako ne vozite u ekstremnim uslovima,ja sam uvek bio za to da treba koristiti sto hvalitetnija ulja medjutim sama fabrika kaze da to ne treba tako.Tako da je najbolje da se raspitate ako nemate manual koje gradacije koristiti za vas motor umesto 'ma to ulje kosta 20e,sigurno je najbolje'.Na sledecem servisu moji motorcici ce dobiti 5100 i siguran sam da ta odluka nece biti na njihovu stetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Na sledecem servisu moji motorcici ce dobiti 5100 i siguran sam da ta odluka nece biti na njihovu stetu

 

i moj na sledećem servisu dobija 5100, pa da vidimo kako će se pokazati. inače sa 300v mi se ne sviđa kako radi menjač, suviše je bučan. videću kako će se ponašati sa 5100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

ja sam za sada veoma zadovoljan sa 300v,i obzirom da motor regularno teram preko 10000 mislim da tih 20-tak evra vise i nije neka cifra ako znam da moj mali ima najbolje moguce podmazivanje..Slazem se da treba izbegavati punu sintetiku kod starijih motora ali je moj motor konstruisan 99-te i sa malim izmenama se ugradjuje i u sv650 K7,tako da mislim da nemoze da mu skodi.Opet kazem,mozda bi moj motor imao identican tretman i sa 5100,ali se ja definitivno lepse osecam sa 300v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Nisam mnogo eksperimentisao sa uljima,koristim motul iskljucivo,ima jos dobrih i vrhunskih ulja ali to bi smeo sipati samo kada ne bih kupio ovde kod nas.Motul 300v vozim zadnjih 30 000,normalno menjam na svakih pet do sest,iako nije po manualu(ne preporucuju ni taj SAE ni ful sintetic),ja nikakvih problema nisam imao sa motorom,menjacem,lamelama...U predhodne motore sam pored 300v sipao i 5100 sto je isto po meni dobar izbor.Ranije,pre desetak godina sipao sam RS castrol,dok nije poceo da se pravi u raznim (sumnjivim) varijantama.U to vreme motul na ovim prostorima nije bio bas nesto popularan,a firma inace postoji od pre dvadeset i vise godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

ja sam za sada veoma zadovoljan sa 300v,i obzirom da motor regularno teram preko 10000 mislim da tih 20-tak evra vise i nije neka cifra ako znam da moj mali ima najbolje moguce podmazivanje..Slazem se da treba izbegavati punu sintetiku kod starijih motora ali je moj motor konstruisan 99-te i sa malim izmenama se ugradjuje i u sv650 K7,tako da mislim da nemoze da mu skodi.Opet kazem,mozda bi moj motor imao identican tretman i sa 5100,ali se ja definitivno lepse osecam sa 300v

Kada su stariji motori u pitanju tacno je da nije bilo sintetike,ali ne znam zasto treba izbegavati sintetiku.Sto se tice podmazivanja,princip je isti,masina je masina,ne moze nista da im skodi,sigurno.

I ja se nekako bolje osecam kad je 300v bez obzira na razliku u ceni,ako je to vec najbitnija stavka za motor,a definitivno jeste.

Jos nesto covek je dovezao skoro iz Svajcarske Bmw-K100,87,godiste.Kupljen i vozen tamo.Gledali smo servisnu kjigu od prvog dana,prvog servisa pa na dalje,Motul 15/50  :),na svakih 7500 km,zamena,ovlasceni servis i njihov pecat... motul,motul....Toliko o starijim motorima,i firmi motul.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

ja sam za sada veoma zadovoljan sa 300v,i obzirom da motor regularno teram preko 10000 mislim da tih 20-tak evra vise i nije neka cifra ako znam da moj mali ima najbolje moguce podmazivanje..Slazem se da treba izbegavati punu sintetiku kod starijih motora ali je moj motor konstruisan 99-te i sa malim izmenama se ugradjuje i u sv650 K7,tako da mislim da nemoze da mu skodi.Opet kazem,mozda bi moj motor imao identican tretman i sa 5100,ali se ja definitivno lepse osecam sa 300v

Kada su stariji motori u pitanju tacno je da nije bilo sintetike,ali ne znam zasto treba izbegavati sintetiku.Sto se tice podmazivanja,princip je isti,masina je masina,ne moze nista da im skodi,sigurno.

I ja se nekako bolje osecam kad je 300v bez obzira na razliku u ceni,ako je to vec najbitnija stavka za motor,a definitivno jeste.

Jos nesto covek je dovezao skoro iz Svajcarske Bmw-K100,87,godiste.Kupljen i vozen tamo.Gledali smo servisnu kjigu od prvog dana,prvog servisa pa na dalje,Motul 15/50  :),na svakih 7500 km,zamena,ovlasceni servis i njihov pecat... motul,motul....Toliko o starijim motorima,i firmi motul.

 

Taj Motul 15/50 ima i obican 5100 i 300v -pitanje je koji je koristen za taj Bmw,ja samo kazem da nije fabrika dzabe navela da ne valja koristiti hvalitetnija ulja od preporucenih.Lepo pise 'In order to prevent clutch slipage(since the engine oil also lubricates the clutch) do not mix any chemical additives.Do not use oils with a diesel specification of "CD" or oils with a HIGHER quality than specified

Ovo sam samo naveo onima koji nisu sigurni sta da sipaju da znaju da ne znaci uvek da je najskuplje ulje uvek najbolje za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Samo BARDAHL XTC drugo za mene ne postoji,a na Motulu 5100 mi je prolupao jedan motor,gotovo sam siguran da sa uljem nije nešto bilo u redu čak mi je bilo i sumnjivo dok sam sipao pošto sam i pre toga trošio isto ali ono kao nisam ja najpametniji i drugi sipaju isto,.

Možda i nisam u pravu,ali sam gotovo siguran da mi je uleteo neki falš,a iz istih razloga sam prestao da sipam Castrol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Samo BARDAHL XTC drugo za mene ne postoji..

 

Ovoliku kolichinu predubedjenja i iskljuchivosti  nisam video od komunistichkog doba.  ;D

 

ps.ma svejedno je shta sipash,dokle god sipash u hondu!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Samo BARDAHL XTC drugo za mene ne postoji..

 

Ovoliku kolichinu predubedjenja i iskljuchivosti  nisam video od komunistichkog doba.  ;D

 

ps.ma svejedno je shta sipash,dokle god sipash u hondu!  ;)

Iskustvo brate,a to za Hondu mislim da si u pravu ipak je to kvalitet koji mnogo trpi,nije to suzuki da mu svaki k*rac smeta pa da moraš da vodiš računa. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Vi svi brkate neke stvari i izvodite pogrešne zaključke:

1. Ako je ulje za motocikl, ne treba se bojati proklizavanja kvačila. Ne koristiti ulja za automobile jer

se razlikuju u aditivima.

2. To što ti na 300V mjenjač radi bučnije ne znači da je ulje loše, dapače, to znači da ulje ima vrlo

jednoliku krivulju viskoziteta, te da zagrijavanjem zadržava svoja svojstva, što dovodi do malo

"otežanog" šaltanja. Najlakše se šalta sa uljima koja se brzo razrijede, no to ne znači da je to bolje,

jer je upravo obrnuto. Osim toga, Motuli su na bazi estera i tu nema nikakve nekvalitete ili ne znam

šta - morate razlikovati vlastitu percepciju doživljaja i stvarno tehničko objašnjenje.

 

Dakle, 5100 će zadovoljiti, no za ekstreme je 300V bolji, jer sint ne pregara brzo kao minerala, a

minerale u 5100 ima barem 50%. Otpor šaltanja nema veze sa kvalitetom ulja, nego sa viskoznošću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pravi podaci su nadjeni, ali meni treba dobar odgovor s obzirom da vidim da se ljudi razumeju u te stvari. LM, posle servisa kod idijota, pocela je da mi proklizava lamela. E sada, pre nego sto sam oterao motor, sve je bilo OK, ali kako je zavrsen i sipana sintetika Motul u motor, pocela je da proklizava lamela. Da li je moguce da zbog ulja dolazi do proklizavanja?

 

Nasao sam original service manual skeniran za moj motor, i tamo lepo pise da ulje treba da ide SAE 10W-40. Da li to znaci da treba da sipam mineralno ulje u agregat i da cu sa tim da resim pitranje proklizavanja ili mi zamena lamele ne gine (nekih 100 jevreja za lamele i ruke neznam koliko su?).

 

Ako znalci misle da cu uljem resiti problem, i ako se stvarno resi problem, to cu i da uradim, a znalcima pivo cim se vidimo.

 

Hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Nesto neznas.Sinteticka ulja za motore ako se sipaju u starije motore koji nisu predvidjeni za sintetiku dovedu do proklizavanja lamele i mozes da je bacis.E sad se proizvodjaci ulja dosetili pa u sintetiku ubacuju aditiv koji sprecava proklizavanje lamele.To castrol nije imao a motul to radi sada vec mozda i kastrol ima.I jos jedno menjac sa sintetickim uljem salta mnogo bolje.Ja sam jednom sipao sintetiku u svoj stari motor i lamela mi je proklizavala.Onda sam morao dosta duze da grejem motor i da strogo vodim racuna da ne klizne lamela.Nisam je spalio samo zato sto sam bio pazljiv cim sam promenio ulje to se izgubilo i evo 60000 nisam je jos menjao.

U  Nove R-ove pogotovo u R-1 R-6 motore koji vrte preko 10000 nesme da se sipa polusintetika jer su luftovi/tolerancije toliko male da bukvalno ulje nebi moglo da prodje i lageri bi ostali suvi.U sve starije znaci polusintetika i nema boli glava.

Bio je mnogo lep clanak na hrvatskom motori.hr bas o ovoj temi pa malo prelistajte koga interesuje.

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

slazem se ,mislim da bi polusintetika bila bolja,opet fulsintetik na nekom motorima hoce da pravi probleme,tj da proklizava lamela,mislim da ti je jeftinije da pokusas sa zamenom ulja nego da menjas lamele... drugar je imao takve probleme i rasio je zamenom ulja....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

U  Nove R-ove pogotovo u R-1 R-6 motore koji vrte preko 10000 nesme da se sipa polusintetika jer su luftovi/tolerancije toliko male da bukvalno ulje nebi moglo da prodje i lageri bi ostali suvi.

:o

Rajo molim te ne iznosi ovakve dezinformacije

 

za rad motora je presudna moc nosenja sloja maziva koja direktno zavisi od viskoznosti ulja, a s' druge strane ta viskoznost zavisi od temperature maziva pri cemu  tempetatuta maziva svakako raste sa opterecenjem motora (10000o/min kod pomenutih R).Promenu viskoznost u uskim granicama sa promenom temperature , a samim tim i moc nosenja sloja maziva ,jedino je moguce odrzati primenom sitentickih ulja ciji je sasatv direktno zavisi od uslova primene maziva.  :-\

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ja u zadnje vreme uvek sipam Motul 300v ili 5100 (imao sam neke zalihe od ranije) s'obzirom da mi je suvo kvacilo ne obraćam paznju koje ulje proklizava lamelu,a i ranije kada sam živeo u Francuskoj uvek sam trošio Motul koji je nekeda bio u metalnim kantama po 2 litra sa nekom grafikom rakete ne sećam se koje je.U svakom slučaju ja sam prezadovoljan sa motulom jer motori ga ne troše.Kada sam kupio jedared kod BMW-a ulje motor je to ulje trošio ko lud a tada je imao 12000 km.Posle toga sipao sam Motul 5100 i sve je uredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

U  Nove R-ove pogotovo u R-1 R-6 motore koji vrte preko 10000 nesme da se sipa polusintetika jer su luftovi/tolerancije toliko male da bukvalno ulje nebi moglo da prodje i lageri bi ostali suvi.

:o

Rajo molim te ne iznosi ovakve denzirfomacije

 

za rad motora je presudna moc nosenja sloja maziva koja direktno zavisi od viskoznosti ulja, a s' druge strane ta viskoznost zavisi od temperature maziva pri cemu  tempetatuta maziva svakako raste sa opterecenjem motora (10000o/min kod pomenutih R).Promenu viskoznost u uskim granicama sa promenom temperature , a samim tim i moc nosenja sloja maziva ,jedino je moguce odrzati primenom sitentickih ulja ciji je sasatv direktno zavisi od uslova primene maziva.  :-\

 

Slazem se sa ovom konstatacijom a i sa Mikom.Ovo moje sokocalo kad je konstruisano i napravljeno sigurno nije bilo ful sintetic ulja.Ja bas to koristim non stop a od silnog proklizavanja lamela cim naglo pustim kvacilo motor ide na zadnji. :) Mali i veliki luftovi u R motoru ::) Rajo reci sta si koristio da i mi uzmemo malo,da i nama bude lepo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Vi svi brkate neke stvari i izvodite pogrešne zaključke:

1. Ako je ulje za motocikl, ne treba se bojati proklizavanja kvačila. Ne koristiti ulja za automobile jer

se razlikuju u aditivima.

2. To što ti na 300V mjenjač radi bučnije ne znači da je ulje loše, dapače, to znači da ulje ima vrlo

jednoliku krivulju viskoziteta, te da zagrijavanjem zadržava svoja svojstva, što dovodi do malo

"otežanog" šaltanja. Najlakše se šalta sa uljima koja se brzo razrijede, no to ne znači da je to bolje,

jer je upravo obrnuto. Osim toga, Motuli su na bazi estera i tu nema nikakve nekvalitete ili ne znam

šta - morate razlikovati vlastitu percepciju doživljaja i stvarno tehničko objašnjenje.

 

Dakle, 5100 će zadovoljiti, no za ekstreme je 300V bolji, jer sint ne pregara brzo kao minerala, a

minerale u 5100 ima barem 50%. Otpor šaltanja nema veze sa kvalitetom ulja, nego sa viskoznošću.

Fenomenalno receno! Prosto nemam sta dodati, hvala AnteK ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Pravi podaci su nadjeni, ali meni treba dobar odgovor s obzirom da vidim da se ljudi razumeju u te stvari. LM, posle servisa kod idijota, pocela je da mi proklizava lamela. E sada, pre nego sto sam oterao motor, sve je bilo OK, ali kako je zavrsen i sipana sintetika Motul u motor, pocela je da proklizava lamela. Da li je moguce da zbog ulja dolazi do proklizavanja?

 

Nasao sam original service manual skeniran za moj motor, i tamo lepo pise da ulje treba da ide SAE 10W-40. Da li to znaci da treba da sipam mineralno ulje u agregat i da cu sa tim da resim pitranje proklizavanja ili mi zamena lamele ne gine (nekih 100 jevreja za lamele i ruke neznam koliko su?).

 

Ako znalci misle da cu uljem resiti problem, i ako se stvarno resi problem, to cu i da uradim, a znalcima pivo cim se vidimo.

 

Hvala.

Skini deklu izvadi lamele operi ih u nitro razređivaču eventualno blago prešmirglaj vodenom šmirglom(finijom),ali blago dok su potopljene u nitru i namontiraj.

Siguran sam da ćeš preći još dosta kilometara dok zameniš lamele osim ako nisu baš na kraju,ja sam ranijih godina često to primenjivao na motorima i radilo je extra.

Ako baš hoćeš možeš i da dodaš platnu ispod opruga da ih  pojačaš  malo,ali vodi računa na hod opruga da ne dođeš u situaciju da kvačilo neće da odvoji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

Vi svi brkate neke stvari i izvodite pogrešne zaključke:

1. Ako je ulje za motocikl, ne treba se bojati proklizavanja kvačila. Ne koristiti ulja za automobile jer

se razlikuju u aditivima.

2. To što ti na 300V mjenjač radi bučnije ne znači da je ulje loše, dapače, to znači da ulje ima vrlo

jednoliku krivulju viskoziteta, te da zagrijavanjem zadržava svoja svojstva, što dovodi do malo

"otežanog" šaltanja. Najlakše se šalta sa uljima koja se brzo razrijede, no to ne znači da je to bolje,

jer je upravo obrnuto. Osim toga, Motuli su na bazi estera i tu nema nikakve nekvalitete ili ne znam

šta - morate razlikovati vlastitu percepciju doživljaja i stvarno tehničko objašnjenje.

 

Dakle, 5100 će zadovoljiti, no za ekstreme je 300V bolji, jer sint ne pregara brzo kao minerala, a

minerale u 5100 ima barem 50%. Otpor šaltanja nema veze sa kvalitetom ulja, nego sa viskoznošću.

Fenomenalno receno! Prosto nemam sta dodati, hvala AnteK ;)

Slazem se 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

2. To što ti na 300V mjenjač radi bučnije ne znači da je ulje loše,

 

pa ne misliš valjda da ja mislim da je 300v loš zato što mi se čuje menjač sa njim, a da je neko drugo ulje bolje samo zato što se taj menjač čuje malo tiše?!

 

u potpunosti se slažem sa tvojim postom, lepo si to napisao. ali da i ja objasnim zašto bih promenio tip ulja. u normalnoj vožnji šaltam ga na nekih 6000 obrtaja, kad idem malo oštrije onada na nekih 9-10 000, retko kad ga bacim preko togo, tako da mislim da nije potrbno da sipam isključivo trkačko ulje. takođe hteo bih da probam i vidim kako će se ponašati sa drugim uljem, a pod tim podrazumevam isklučivo proverene proizvođače. mašina za moj motor je konstruisana tamo negde krajem 80-ih godina kad je sintetika bila tek u najavi.

 

e sad da kažem nešto i o bučnom menjaču, na kraju se ispostavilo da je sajla kvačila bila na izdisaju i da se prilikom stiskanja poluge razvlačila što je dovodilo do nedovoljnog odvajanja (to se manifestovalo samo po zvuku menjača nikako po trzanju ili nečemi sličnom), to nisam ni primetio dok sajla nije pukla pa sam je pre neki dan zamenio novom i sad menjač drugačije radi to jest tiši je i promene stepena prenosa su tečnije.to nije bilo do ulja tako da i 300v može da ostane.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Očito da se anteK razume u ove stvari , neznam šta radi u životu.Ja u mom motoru mogu da sipam bilo šta jer je sličan ili isti automobilskom motoru.A što se tiče ovih motora kojima se kvačilo kupa u ulju : Ljudi obratite pažnju malo nemože se sipati bilo šta.Ja neznam da kažem šta treba jer nisam imao potrebe da znam ali čitajući neke literature primetio sam da treba ulja namenska za motore sa vlažnim kvačilom.

A tebi Urke ulje se razredi kad ono pališ zadnju gumu pa ti zato i agregat otkaže  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Iskustvo brate,a to za Hondu mislim da si u pravu ipak je to kvalitet koji mnogo trpi,nije to suzuki da mu svaki k*rac smeta pa da moraš da vodiš računa. ;D

 

kažu ovi iz motopulsa da im je hondica cbr 600rr na panoniaringu popila 9 decilitara ulja. ipak je to kvalitet.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Iskustvo brate,a to za Hondu mislim da si u pravu ipak je to kvalitet koji mnogo trpi,nije to suzuki da mu svaki k*rac smeta pa da moraš da vodiš računa. ;D

 

kažu ovi iz motopulsa da im je hondica cbr 600rr na panoniaringu popila 9 decilitara ulja. ipak je to kvalitet.  ;)

Mogu da kažu i da je potrošila litru ali im ne verujem.Mora da su im ovi iz yamahe dali po 100 evra da kenjaju po firmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Očito da se anteK razume u ove stvari , neznam šta radi u životu.Ja u mom motoru mogu da sipam bilo šta jer je sličan ili isti automobilskom motoru.A što se tiče ovih motora kojima se kvačilo kupa u ulju : Ljudi obratite pažnju malo nemože se sipati bilo šta.Ja neznam da kažem šta treba jer nisam imao potrebe da znam ali čitajući neke literature primetio sam da treba ulja namenska za motore sa vlažnim kvačilom.

A tebi Urke ulje se razredi kad ono pališ zadnju gumu pa ti zato i agregat otkaže  ;D

Moguće brate da sam i ja ponekad preterivao.znala je mučenica i tri-četri puta za noć da izbacu svu vodu,o paljenjima,pucanjima,točku,blokadama i ostalom da ne pričam pa ipak kod mene prešla oko 100000 km,a kupio sam je slupanu i staru 7 godina.

Možda joj je i bilo vreme da rikne mada Honda je to.

Sada između ostalog vozim i jednog Varadera 99god sa 91000 km na satu u odličnom stanju bez i jednog šuma u agregatu.

Honda je to brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja