Jump to content

Moto Zajednica

Zatezanje lanca bregaste Aprila Pegaso 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Kao sto naslov kaze. Od pre nekoliko dana cuje se sitno zveckanje ( za koje je " strucni " tim utvrdio da je lanac bregaste ). Interesuje me, mogu li ja sa mojim skromnim poznavanjem mehanike naspanovati lanac ( ima li automatsko spanovanje ) ili se mora otvarati masina da bi se to uradilo ( sto bi svakako radio majstor ).

 

Zaboravio sam da napomenem da je Pegaso 96 godiste

 

Hvala, pozdrav

Promenio član Dejan77

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pozdrav,

Druze mozda ti ja mogu nekako pomoci...

Ja imam Apriliu Rx 50cc 1993'God...kod mene se isto cuje zveckanje lanca,svaki "lezaj na lancu je oblajzno moze se rukom vrtiti"I to nevalja za zupcanike jer se tako mogu zeznuti i zupcanici...Najbolje je da kupis nov lanac za taj model,a lanac ako znas mozes i ti sam namestiti,pokusaj ga sam zategnuti,ako neznas bolje je oterati kod nekog majstora..To ti je sigurno otiso lanac,kupi now i oteraj kod majstora da ti zategne to...Ja moj vozim sa starim lancem i cuje se najvise u prvoj brzini kako zvecka udara...jbg kriza nemam pare da kupim nov lanac...

Nadam se da sam ti barem malkice pomogo :)...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Ne znam da li je to sitno zveckanje lanac, da li se isto čuje i kad daš malo gas?

 

On ima automatski zatezač lanca, hidraulični. Pritisak ulja gura klip koji zateže lanac, taj zatezač može da zariba i treba ga proveriti u isto vreme kada se proverava lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

96to...jel napred sa leve strane kod stubline ima sraf bas tu gde je spaner za 27kljuc cinimi se i u sredini kao zarez za srafciger ili ti je noviji tip strogo hidro,mada za to godiste mislim da je ovaj sto se rucno doteze..koji ti je model,znaci sa leve strane stubline na pola stubline sraf poveci...i iznutra jos jedan,ili budza sa cevkom unutra,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zapravo kod Pegasa je to sve sa desne strane ( cak ilanac ). Ima dva, nazovi poklopca sa velikim zarezima. Jedan u sredini i drugi malo gore levo. Nisam ih odvrtao, tako da ne znam sta se nalazi ispod.Pokusacu da oznacim na slici. I da, cuje se samo dok radi na " leru ", na malim obrtajima. Sitno zveckanje. Kod vecih obrtaja se ne cuje ili ga ne cujem od ostale buke

post-10198-0-84444500-1303193902_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

meni se čini da i ja nešto čujem kako mi zvecka ali baš sitno nekako ravnomerno..mislim da se čulo od kada sam ga uzeo i od tada sam prešao preko 5000km. inače taj pegaso je model od 92-95 godište. čisto da znaš kada kupuješ delove. srpska posla šta ćeš :neznam::D

 

u toku vožnje isto ne mogu da čujem ništa od auspuha..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

96to...jel napred sa leve strane kod stubline ima sraf bas tu gde je spaner za 27kljuc cinimi se i u sredini kao zarez za srafciger ili ti je noviji tip strogo hidro,mada za to godiste mislim da je ovaj sto se rucno doteze..koji ti je model,znaci sa leve strane stubline na pola stubline sraf poveci...i iznutra jos jedan,ili budza sa cevkom unutra,,

kod pegasa je lanac sa leve strane ako imas rotaxov agregat i tacka.ako bas hoces i da ti uslikam dok mi je tu u garazi jedan primerak.

a to sto se cuje sitno sitno zveckanje,e to moze da bude i nesto sasvim drugo,,,

to jest dekompresor,pogotovu ako zvecka sa desne strane jer se bas tu i nalazi dekompresor sa desne prednje strane na glavi,kod izduvne bregaste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

bokilić, da pretpostavimo da se i meni čuje neko zveckanje i da je u pitanju taj dekompresor..jel to nešto ozbiljno što treba intervenisati ili..? hvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Vardero 1000

Nisi ti Indijanac, ti si GLUP :nanana: ! I molim te, ti ne pipaj nista, pokvarices nesto.

Izvinjavam se, ja sam indijanac. Sa leve strane je i ima taj veliki sraf. jos ako mi neko kaze cemu on sluzi, mozda i resim problem :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Izvinjavam se, ja sam indijanac. Sa leve strane je i ima taj veliki sraf. jos ako mi neko kaze cemu on sluzi, mozda i resim problem :care:

e,,,ja bi najradije da ti nista nediras,.

olabis taj sraf ali prvo u prorez za srafciger koji je u sredini stavis srafciger,

pa kad olabis taj veliki staraf,izbrojis dali ce i kolkio ce da se odvrne taj sraf,obicno nece,,jos ako je lanac los,o cemu se radi,

taj srafic za srafciger se zlebi u oprugu koja se tamo negde zlebi i steze lanac,taj srafic bi trebalo ako se nevaram da bude napet 6kruga od nule,to jest od momenta kada pocne da steze feder,jeb,uznes olabis ga i stegnes za 6 kriga,12 polovina kako god...pa stegnes kontra maticu to jest taj veliki sraf...

jos kad bi smako poklopac ventila da vidis kako je to sve stegnuto,,,4 ventila se usput steluju plocicama a peti ili ti srednji izduvni na klasicnu klackalicu,

i proveris dali dekompresor radi kako treba onako usput...

bajone,,uzivaj i nista nediraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Resen problem ! Nije bio lanac, vec neki " pindzukic " koji ima veze sa opet nekakvim dekompresionim prostorom i valjda olaksava start.E pa na njemu pukla nekakva oprugica. Majstor CIPURA resio vrlo brzo i kostalo tura piva. Motor opet sapuce. Hvala svima, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja