Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDR 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750

Ovako sigurno svi vec znate da je motor cvaja...

 

Ja sam skroz nov u svemu ovome i ne razumem se skoro uopste, lanac je dosta istegnut i sada je vec malo labav, ali na onom markeru ima jos mesta da se zategne, kako da znam da li je lanac za menjanje...

 

I motor nece da startuje bez sauha ako nije radio neko vreme, sad znam da cvaja treba da se zagreje i sl, ali je l' normalno da cak i kada nije hladno napolju nece da pali bez sauha, ja ga pustim par min da radi i tek onda krecem da vozim. Dok stoji tako i radi, nekako mnogo lupa (cekica) u agregatu, mnogo se drugacije cuje nego tipa kad ga vozim pa ga ostavim da radi. Verovatno je to zbog toga sto je hladan, sigurno mora drugacije da se cuje, ali mi je to cekicanje malo cudno.

 

Tada se javljaju sledece stvari, dok motor malo ne "produvam" ume da se gusi negde izmedju 4-6 na obrtomeru, i jako brzo pocne da radi normalno.

 

Verovatno su ovo glupa pitanja, i bio bih vam jako zahvalan da mi bez obzira odgovorite...

 

Hvala unapred, pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

kad ga zategneš i ako se ponovo u relativno kratkom roku olabavi znači da je istegnut i da mora da se menja. to za gušenje između 4 i 6 je normalno, tako je bilo i na mojoj. Ako motor dobro povlači, lepo ide, ima dobru krajnju onda je sve ok. to što zvecka mogu da budu karike možda? izmeri kompresiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Iz iskustva kad ti riknu karike pri vecim obrtajima bar kod mene +8k cuje se zvecjkanje sto kod tebe moze da znaci da su malo pojedene pa kad se ugreju rasire se pa prestaje zveckanje.

Sto se tice sauha i ja ga palim sa sauhom uvek dovoljno je da radi par sec cisto da malo da se ugreje pa onda radi normlano na leru to mozes da sredis stelovanjem karburatora.

Lanac znas dal je istegnut na onomim zatezacima ako je preko 3/4 zreo je za menjanje (kad sam moj menjao a bio je tako istegnut ispalo je da se produzio za 5 karika ;) )

Sto se tice gusenja mozda je do toga sto ga ne zagrejs jer kod mene kad je hladan i odma ga teram preko 5k obrtaja pocinje da trokira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Usce na Ibru
  • Motocikl: Yamaha TDR 125R BELGRADA

Da li neko zna gde se nalazi alnaser na yamahi tdr 125 1995 godiste,kada zaverglam samo cvrka nesto u njemu,ponnekad i upali???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Druze moj motor ima isti agregat samo drugi cilindar tako da je sve to isto, sto se tice gusenja, to je normalno dok je hladan, a i ako ga zagrejes, a ne predjes na gasu preko 5-6000rpm, opet ce da stuca dok ne probije jer on ustvari tu otvara YPVS ventil koji mu i daje snagu da razvrti obrtaje do kraja, sve u svemu to je normalno, cim probije prvi put, onda ce da vrti normalno, ali nemoj hladnog da ga probijas ne valja, bolje ga vozikaj 2-3-5 km na manjim obrtajima ili neka radi u mestu 10ak minuta pa tek tad gas, ako ti i posle prvog probijanja opet stuca kad ga izvlacis, onda samo treba malo karburator da se nastela, za saug je manje vise normalno, nebitno da li je hladno ili ne, ako nije paljen 5-6 dana ili jace, mora saug koji smes i odmah da spustis cim upali nastavice da radi, toliko od mene pozz! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Usce na Ibru
  • Motocikl: Yamaha TDR 125R BELGRADA

Da li neko zna gde se nalazi alnaser na yamahi tdr 125 1995 godiste,kada zaverglam samo cvrka nesto u njemu,ponnekad i upali???

 

RESENO otisle cetkice alnasera

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja