Jump to content

Moto Zajednica

Dioptrijske naočare Helly Bikereyes

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pa ovako : Ja sam u principu još pre dve godine naišao u Segedinu u jednoj radnji baš više pari sportskih naočara na rasprodaji. Cene su baš bile niske, poput ovih iz Louisa. Za ram je to baš jeftino. Kad sam prodavačicu pitao koja bi bila cena za stakla, dobio sam baš dobru cifru,oko 200-300 eura. Te sam odustao.

Juče mi odu(kaput) naočare koje sam nosio dve godine i išle su odlično ispod kacige. Imam Lazer flip ili kako već i uspevam da skinem i stavim kacigu a naočare ostaju na svom mestu, bez skidanja... Elem,nađem rezervne te njih sada nosim. Kako će one ići u kacigu neznam, još nisam probao pa mi se javila potreba da opet potražim naočare da kupim. Obiđem par optika u Novom Sadu pa skontam kad ću već kupovati ,praviti što ne bih sportske? Otud i obnovih temu. Iz Louisa mi ove deluju OK. Pitao,prvo u optičarskoj radnji u Novom Sadu...

Može, bela,obična, cena ta i ta...što je veća dioptrija za kratkovide, na obimu su deblja pa onda ako hoćeš tanja za toliko posto,toliko skuplja pa ako hoćeš još tanja još toliko. Pa ako hoćeš antireflex još toliko pa da su tvrđa još... E ako hoćeš u boji, to sam ja ranije zvao foto grey(u prostoriji bela a vani potamne a meni treba jer ne podnosim sunce,smeta mi) sve duplo...Elem, pitah ja našeg bajkera optičara pa mi je on slično odgovorio. Ako pazarim ove naočare, njemu ću se obratiti i kod njega raditi stakla. Imam poverenja u brata bajkera.

Ostaje pitanje onog da nekom smetaju te sportske a sa druge strane, dopadaju mi se i one tagheurer pa ću nešto činiti...

Javiće se bajker-optičar u ovoj temi. Jedno je kad mi guglamo pa smo pametni a drugo je on kome je to profesija.

I da. Od malena sam naučen da ne štedim na cipelama koje me ceo dan nose,zube koji su nonstop tu pa išao i plaćao kod privatnika i naočare koje ujutru stavim a uveče pred spavanje skinem...Pa ako ću za moto jaknu dati 300 eura a nositi je 6 meseci povremeno, daću i 300 eura za naočare... Eto, neka moja razmišljanja...

I sajt za tagheurer

http://www.tagheuer.com/int-en/home#/int-en-eyewear-optic-glasses-reflex

Ček da smanjim,oskudacija je:200eura jakna 200 eura naočare ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Evo nešto o staklima:

http://www.mc-optique.de/stakla-za-naocare?lang=sr

http://www.ocnakucavizija.rs/stranice/dioptrijska.php

I to je nauka. Kad moto jakne imaju nauku tipa gorotex, stakla bi više išla po tipu troslojna jakna...

Navikli mi kod kineza, sve za 1000 dinara i manje sa dioptrijom pa čitaj...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja