Jump to content

Moto Zajednica

VELIKI problem 4t trosi ulje, mnogo dima na auspuh

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

u pitanju je hyosung cruiser 125 4t 

 

otvarao sam masinu i provjerio karike, vodjice, gumice... sve je u redu ali i dalje trosi ulje i jako dimi na auspuhu cak i izbacuje dosta ulja na auspuh... jednom rijecju ne valja nikako.

 

dobro bi mi dosao savjet na sta da obratim paznju i ako bi nekao mogao predpostaviti o cemu se ovdje u stvari radi.... :stabre::stabre::stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Možda da promeniš to umesto provere? Pogledaj i dihting glave, negde postoji vod za ulje koje podmazuje bregastu i takodje proveri odušku, možda nabije pritisak u mašini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ako si skidao cilindar a zatim vratio stare karike, onda je to to!!!!!!! Mora da trosi, jer su pomerene karike.......ake skines cilindar moras staviti nove karike, jer ce ti se desiti upravo to???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

e ovako... otvorio sam agregat stavio nove karike, zazor 0 idealan cilindar i klip, na glavi promijenio vodjice, gumice, obradio siceve i oslajfovao ventile, promijenio iglicaste lezajeve na bregastoj, i promijenio dihtung glave.

 

kad sam ga upalio bez auspuha izbacuje oblak dima i prska ulje okolo.

 

provjerio sam ne duva na iber lauf

 

i ne mijesa ulje i gorivo.

 

a sto se tice glave sipao sam benzin na usisni i na izduvni kanal i ne propusta nigdje.

 

to je sto sam ja odradio.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

zaboravih, to je uljara masina nije vodeno hladjenje da pusta glava ulje tj da je pukla ja sam je skidao prefarbao farbom za visoku temperaturu od muke jer sam se nadao da nece propustiti ulje bar na kratko ali nista od toga, u koliko sam ga upalio ispustio je oblak dima, u klip sam sipao benzin i nigdje ne proputa i nema vidnih ostecenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ulje nekud stiže do glave bilo da je vodeno ili vazdušno hladjenje. A to što ne duva proveri da nije zato što je zapušen iber lauf, duni na crevo a otvori čep za ulje pa vidi da li je lako protočno jer ako stvara pritisak ispod klipa nabija više ulja iznad. Još je moguće naprsnuće klipa ili glave ili loše nameštene uljne karike, nema tu previše delova ispred nosa ti je problem i za razliku od kvara elektronike da se okom videti, ako znaš šta da gledaš. Jesi li pustio malo da odradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Hmmm bas cudno??? to sto naprica, je bas posteno uradjeno????

 

Ali nesto je ipak ocigledno pogresno????? Gledaj, prati ulje kuda ide, nissam pametan, ali stvar ocigledno ne valja????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

e ovako... otvorio sam agregat stavio nove karike, zazor 0 idealan cilindar i klip, na glavi promijenio vodjice, gumice, obradio siceve i oslajfovao ventile, promijenio iglicaste lezajeve na bregastoj, i promijenio dihtung glave.

 

kad sam ga upalio bez auspuha izbacuje oblak dima i prska ulje okolo.

 

provjerio sam ne duva na iber lauf

 

i ne mijesa ulje i gorivo.

 

a sto se tice glave sipao sam benzin na usisni i na izduvni kanal i ne propusta nigdje.

 

to je sto sam ja odradio.

 

Samo malo, zazor na karikama kada je u hilzni treba da bude oko 0.25mm nikako 0. Posto su nove. Kakva je hilzna kako to sve lezi, tj kako leze karike u hilzni kada probas bez klipa? Da li si merio zazor klip-cilindar, to je jako bitno da bude sve u toleranciji, ako je preko 0.06mm trebao bi vec da razmisljas o hilznovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a mozda pusta pored neke vodjice ventila,no dobro,jedno pitanjce,zasto si to uopste skidao,koji je razlog bio da se upustis u skidanje glave cilindra,,,

koji ti je zazor izmedju karike i kanala klipa,jako bitna stvar,ako je karika u odnosu na kanal malo tanja,malo vise nego sto bi to trebalo da bude,,,,

dali su njegove originalne karike,dali si grejao glavu i probao da mrdnes vodjice ventila,dali ti gumice leze kako treba,dali nije bila neka gumiza ili bakarna sajbna negde po dihtungu glave kad si to prvi put rasturao ,dali je to neko pre tebe rasturao,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja