Jump to content

Moto Zajednica

Proizvodnja četke za čišćenje lanca motorcikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Danas sam imao ozbiljan razgovor sa proizvodjacem, ideja je da se pocne sa proizvodnjom malog aparata, iliti četke za čišćenje lanca motora. Mislio sam da će biti od drveta, ali sam se ipak odlučio za potpunu fabrikaciju od početka, sve originalno ( žig nine-G), dakle od plastike.

 

Ozbiljno sam pristupio dizajniranju ali da bi se prešlo na izradu alata za proizvodnju i odredila mekoća odnosno tvrdoća četke, mora se sve utanačiti.

 

Ne izmišljam toplu vodu, to svi znamo  :) Daklem, ako neko ima neku ideju, primedbu ili savet, ja sam super raspoložen da primim k znanju i na vreme razmislim i postavim sve na svoje mesto.

 

Za sada postoji ideja da to bude trokraki profil (P ćirilicom) i to u 2 varijante, jedna sa promenjivom fizionomijom i položajem četki (oko 0.5 cm odstupanje u zavisnosti od debljine lanca) i jedna fiksna. Ova fiksna bi imala navoj sa flašicom a kanal bi bio jedan - u - dva, dakle pogadjali bi se o, x rings a u flašicu bi išlo sredstvo za čišćenje, ili petrojej, nafta, benzin, kako ko voli...

 

Any idea  :) ? Link?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

da bre, nesto kao onaj mali sa tri cetkice. sve preko toga je bespotrebno komplikovanje.

ja sam nabudzio nesto slicno, ostalo mi u CG dok sam robijao, ako iskopam slike bacim ti. parce lima i tri cetkice za zube  ;D

goforit  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Zelim tu stvarcicu :)

 

Bilo bi dobro da ima cetkice na sve cetiri strane. Ima nesto slicno u Louisu, ne bi trebalo da bude komplikovano za napraviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nije problem da se napravi i sa sve 4 strane, i to da su sve 4 klizne, s tim sto bi mozda radio tu varijantu bez flasice za sredstvo za ciscenje. Ionako uglavnom prskamo sami.

 

PS Moguce je da cu nabaviti odr. kolicinu petroleja za ciscenje lanca (bolji od nafte i benzina) pa cu javiti ako uspem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

A sta imas za nas koji nemamo lanac  ;D ;D ;D

 

Salim se naravno, mislim da je to veoma korisna spravica i evo odmah cu da ti najavim par potencijalnih kupaca kojima treba  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

super ideja,a jos bolje je kada ljudi ideje pretvaraju u  stvarnost,naravno stajem u red za cetkicu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

super ideja,a jos bolje je kada ljudi ideje pretvaraju u  stvarnost,naravno stajem u red za cetkicu ;D

 

Kad smo kod četkanja,boga ti Pauk , jel ti još šljaka biznis pranje i poliranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

E,bogati Endurac,pa sljaka ;D, juce je bio bas Ceh na pranju i cini mi se da je rekao da je bio sa tobom na picu dok sam mu ja prao motor ili tako nesto slicno,svi koji su bili su zadovoljni odlazili ,ili su par tako izgledali ;D,to mi je u principu najvaznije najvaznije,svrati i ti na pranje,da se upoznamo,ne boj se, necu da te oderem ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ja se izvinjavam Endurcu jer sam mislio da me je on pitao za pranje pa sam se njemu obracao u odgovoru,tek sada sam video da si me ti Peki pitao,sve u svemu manje vise isti je odgovor ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sva sreca pa je bio mrak kada je preuzimao motor a i jos je crne boje tako da se nista nije videlo ;D,salim se naravno,ozbiljno prilazim svakom pranju,da ja ne pricam u svoje ime najbolje ce presuditi drugi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Veoma sam zadovoljan rezultatom pranja, ima tu i tamo neki sitan propust, ali ništa strašno... K'o što reče Nenad, već se smrkavalo, tako da je razumljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uh bre, sta radi ova vrucina.... Zezao sam se jer si napisao (pogledaj citat) da je Ceh bio na pranju, a ne motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Au stvarno,ajde da se vadim na vrucinu,stvarno je toplo pa nisam svatio odmah,ma perem sve,samo da placaju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Koliko sam ja shvatio iz vaših kokodakanja, Pauk je oprao Čeha (celog ?!  ;D) a motor je ostao neopran?? Ko se kupao ustvari?

 

Čime si prao Čeha, naftom ili vodom?

 

Ko ga je prao ....dole? Sam il` ti?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Koliko sam ja shvatio iz vaših kokodakanja, Pauk je oprao Čeha (celog ?!  ;D) a motor je ostao neopran?? Ko se kupao ustvari?

 

Čime si prao Čeha, naftom ili vodom?

 

Ko ga je prao ....dole? Sam il` ti?  ;D

 

Au al vas udarlia suncanica  ;D ;D ;D.....

 

By the way, sta je sa prdlook-om ? Jel ke da bude nesto ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Koliko sam ja svatio od junaka ove price(neka ne zameri ;D),dok sam mu JA prao motor on je bio sa TOBOM,a kada je dosao da preuzme motor bio je cistiji od istog,tako da ko je koga tu prao ne znam!Salim se naravno,Ceha sam upoznao juce a tebe Endurce licno ne poznajem,ne bih voleo da mi neko zameri,ipak nije naivno saliti se preko foruma,moze neko pogresno da svati,uz duzno bajkersko postovanje prema obojici-bez ljutnje! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma mi smo nasi... bilo bi strasno kad se nikad ne bi nasalili. Nego, da se vratimo na temu, posto je Ceh konacno cist.

 

Endurac, postoji li mogucnost proizvodnje one spravice koja se prodaje preko Louisa za ciscenje lanca, ono sto se kaci na lanac? Uz neke prepravke, malo zbog funkcionalnosti, malo zbog nekih autorskih prava, ukoliko postoje? Meni se ona spravica jako svidja, citao sam i da funkcionise OK (moze bolje rucno, ali uz enorman trud i garazu masnu do plafona). Verujem da bi se uklopio u cenu od 30e koliko napolju kosta. Ako je moguca proizvodnja, javljam se za jedan komad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma mi smo nasi... bilo bi strasno kad se nikad ne bi nasalili. Nego, da se vratimo na temu, posto je Ceh konacno cist.

 

Endurac, postoji li mogucnost proizvodnje one spravice koja se prodaje preko Louisa za ciscenje lanca, ono sto se kaci na lanac? Uz neke prepravke, malo zbog funkcionalnosti, malo zbog nekih autorskih prava, ukoliko postoje? Meni se ona spravica jako svidja, citao sam i da funkcionise OK (moze bolje rucno, ali uz enorman trud i garazu masnu do plafona). Verujem da bi se uklopio u cenu od 30e koliko napolju kosta. Ako je moguca proizvodnja, javljam se za jedan komad.

 

Pa iskreno receno da. Nas kolega sa foruma je vec obecao, i to se sam ponudio da mi spravicu donese da vidim sta se moze uraditi. E sad, ja nisam ni metelostrugar, ni glodac, i nije mi to u prvom planu, a cena proizvodnje ne zavisi od mene vec od onog ko i ako se dogovorim bude istu proizvodio. Sprava je mala, ali izrada nije maciji kasalj.

 

Mislim da ce vremenom ici, ali ne mogu da garantujem kad. Sitnice su na putu, a ne bih zeleo da puno pricam vec vise da radim. Imam trenutno proizvoda koji su mi na 1 mestu, ali u zavisnosti od potraznje, mogu da zamenim redosled. Ma znas i sam , ne volim da budem svastar, prvenstveno tekstil , i tekstil, pa tekstil, ali posto mnogima treba, evo, vec sam usao u projekat i trazim opciju za kompletnu izradu.

 

Mislim da ce biti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja