Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana voznje motocikala u centru Podgorice i na glavnim bulevarima

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Сликао прошле године док сам пролазио кроз Бјељину, центар града, умало да се зезнем да скренем у ту улицу....

post-4370-0-27359200-1300612655_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ovo je samo 1/3 priče.

 

Tamošnja policija je sigurno izdala zvanično saopštenje. Ne verujem da su poludeli preko noći i da Mugoša vodi neki privatni rat protiv motorista. Njihova policija prilično ozbiljno radi svoj posao (pod kontrolom EU).

 

Bilo bi dobro da čujemo i nekoga ko nema "sukob interesa" - nije ni bajker ni policajac. Da li je istina da momci u Fila papučama (koji većinom nisu iz Podgorice) celu noć turiraju motore u pešačkoj zoni?

 

Ako nam neko dođe glave, to će biti mangupi u našim redovima (u Fila papučama). Prilično sam siguran da će vrlo brzo u Beogradu eskalirati odijum prema SVIM motoristima ako se nastavi noćno divljanje na Terazijama i Bulevaru.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

U normalnim drzavama iz centra gradova proteruju dzipove, SUV, velike limuzine.... i sve ostalo sto stvara guzvu i zagadjuje okolinu (jer trose oko 15 l/100km), a u nenormalnim (tu ukljucujem i nasu) upravo suprotno!

 

Cekam kad ce neko da se seti da to primeni i kod nas.

 

Strah me kolega da neces dugo cekati jer ako ovo prodje u Podgorici rasirice se poput zaraze i na ostale gradove u okruzenju a nakon toga i mnogo sire.Ja bih pre razmisljao o nekom vidu podrske kolegama ako je to moguce da se ovo "zlo" sasece u korenu dok nije krenula epidemija.Pozdrav. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Pazi, za istinu ti samo treba neko normalan. Evo ja cu ti reci, voze brzo kroz grad, dizu na zadnji, prave buku... Toga je uvek bilo i bice ali neka kaznjavaju one koji te prekrsaje prave, a ne sve. Ne mislim ja da tu ima bilo kakve uloge gradonacelnika i politike vec je ocigledno nekome lakse da sve svede na kolektivnu krivicu.. ja nisam i necu da budem kriv. Placam porez, kad napravim prekrsaj treba da platim kaznu i to je to.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

BJB je iz Srbije,

 

čisto sumnjam da bi uzeli u razmatranje dopis, pogotovo koji stiže iz druge države.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pffffffff... IDIOTIZAM! :lud:

Mogli bi onda da zabrane i pešacima da hodaju po gradu. Kada su pijani, deru se, prave buku. Što ne bi onda zabranili SVIM pešacima da se kreću??

Znači ne mogu da verujem.... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Oni koji donose propise se voze u autima, džipovima i stanuju u centru. Njihove sinove niko ništa ne pita šta god radili. Logično a su rešili da naprave malo mira oko kuće a pominjanje tu nekih ljudskih prava i sloboda je smešno, balkan je ovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pazi, za istinu ti samo treba neko normalan. Evo ja cu ti reci, voze brzo kroz grad, dizu na zadnji, prave buku... Toga je uvek bilo i bice ali neka kaznjavaju one koji te prekrsaje prave, a ne sve. Ne mislim ja da tu ima bilo kakve uloge gradonacelnika i politike vec je ocigledno nekome lakse da sve svede na kolektivnu krivicu.. ja nisam i necu da budem kriv. Placam porez, kad napravim prekrsaj treba da platim kaznu i to je to.

 

 

+1 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sročite zahtev i skupite se i predajte nadležnim organima. Možete da pošaljete i ombudsmanu ili tako nekoj instituciji koja štiti ljudska prava. Ako mogu automobili da prolaze, ne vidim razloga da zabrane motorima, dakle ugrožavaju vam pravo izbora motornog vozila i pravo slobodnog kretanja. Ukoliko vam ne ispune zahteve, zna se šta se radi, protest, blokada saobraćajnice i slično. Bitno je da sve uradite u zakonskim okvirima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ovo je samo 1/3 priče.

 

Tamošnja policija je sigurno izdala zvanično saopštenje. Ne verujem da su poludeli preko noći i da Mugoša vodi neki privatni rat protiv motorista. Njihova policija prilično ozbiljno radi svoj posao (pod kontrolom EU).

 

Bilo bi dobro da čujemo i nekoga ko nema "sukob interesa" - nije ni bajker ni policajac. Da li je istina da momci u Fila papučama (koji većinom nisu iz Podgorice) celu noć turiraju motore u pešačkoj zoni?

 

Ako nam neko dođe glave, to će biti mangupi u našim redovima (u Fila papučama). Prilično sam siguran da će vrlo brzo u Beogradu eskalirati odijum prema SVIM motoristima ako se nastavi noćno divljanje na Terazijama i Bulevaru.

 

 

 

Ako je to problem, on se resava zabranom saobracaja u to vreme. U Prokuplju je bila zabrana saobracaja u glavnoj ulici od 17-24h (cini mi se) godinama, dok tu ulicu nisu pretvorili skroz u pesacku zonu.

 

Divljanje "klinaca u fila papucama" nocu i buka koju stvaraju se resava tako ili slicno, a ne totalnom zabranom saobracaja i pravdanjem "zbog povecanja bezbednosti...".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jager, prijatelju kod nas je vec zabranjeno kretanje pijanim pesacima ;)

 

Ali samo ukoliko prelaze put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

Vjerovatno je samovolja 2 covjeka...jednog iz komunalne policije i drugog iz saobracajne policije...

 

evo kako to izgleda "u praksi" ... za kolege iz Srbije .... ako budete dolazili , pratite putokaz za Bar ...nikako kroz centar, i onda se na izlasku iz grada (put prema aerodromu) odvajate za Budvu, Niksic ...

 

screenshotxj.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Generalno, mislim da ne moze ovo dugo da se odrzi.... Kao sto neko od kolega rece- uskracuju vam slobodu izbora i kretanja i mnogo drugih sloboda. Znaci, neko moje razmisljanje- masovni protest da se to ukine. Ako se ne ukine, onda trazite da ceo taj deo pretvore u pesacku zonu- znaci, ako su vec pametni da vama uskracuju slobodu kretanja, onda nek ukinu i automobile! Pa da vidim kako ce onda da reaguju....

 

p.s.

Ovo moze samo kod nas da se desava... U svim civilizovanim zemljama, motoriste drze k`o malo vode na dlanu i raduju im se, a kod nas bi pravili hajku na iste, bez problema... Uzas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

pošto trenutno nemam vremena da pišem, na ovom linku možete viđet otprilike što se dešava...

http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=3441

 

sjutra bi trebalo da se vidimo sa "glavnim" facama koje se donijele odluku pa ćemo javit kakvi su pregovori bili. inače već se 100 motorista iz pg okupilo u centru grada zadnje 2 dana i protestvovalo, sjutra ide zvaničan razgovor sa nadležnima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

meni se čini da je nekim ljudima krivo što se motori parkiraju za dž i što uvek nađu mesto... koliko znam tamo je parking veliki problem... a i gužve.. Što se bezbednosnih razloga tiče u to sumnjam, kod nas su uglavnom vozači automobila krivi za sudare s motorima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Da su celnici pametni, kao sto ne mogu reci da jesu, pa da budu srecni sto u centru ima vise motora i skutera nego automobila! Bas iz razloga parkinga i guzve.... 10 motora se parkira na par merara kvadratnih, a za 10 automobila i dzipova ti treba omanje poljance...

 

Kao sto ste vec i pametno uradili- sve dok vam ne ukinu tu zabranu, protesti, protesti i samo protesti... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja