Jump to content

Moto Zajednica

Podgorica-Roma-Monako-Barselona i nazad preko Alpa...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dok ne staviš slike, ne vjerujem da si mrdao iz Podgorice...

 

Strpi se malo, nije lako radit' u Photoshopu, treba tu vremena... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

nema kad od oporavljanja i slanih palacinki da okaci to, nisu oni mrdali nidje, ushtekali se u drach u hotel kupali i to je to eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

hehehehe milije su mu sad slane palacinke i lijecenje guze sledecih po godine no mi i postavljanje slika , djao ga pozoba kakav je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Ma nije imao covjek vremena da piše i stavlja slike.....morao je da mene ugosti a kako svi znaju da sam ja jako zahtjevan gost a on se je jako trudio i sad je umoran i dolazi k sebi  ;D

 

Ali bit ce slika, ja vidio  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Svaka čast obojici! Veći,ja ti vjerujem sve,a ovim nevjernicima još malo vadi mast...sačekaj sa fotkama,skupljaj opklade,pa ih onda pukni.Ne zaboravi da u izvještaj uneseš koliko je valute otišlo na durex. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ma nije imao covjek vremena da piše i stavlja slike.....morao je da mene ugosti a kako svi znaju da sam ja jako zahtjevan gost a on se je jako trudio i sad je umoran i dolazi k sebi  ;D

 

Ali bit ce slika, ja vidio  ;)

 

Dobro si se ti javio...

Dje su tvoje slike i putopis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Ma nije imao covjek vremena da piše i stavlja slike.....morao je da mene ugosti a kako svi znaju da sam ja jako zahtjevan gost a on se je jako trudio i sad je umoran i dolazi k sebi  ;D

 

Ali bit ce slika, ja vidio  ;)

 

Dobro si se ti javio...

Dje su tvoje slike i putopis...

 

A bit ce  ;D

 

Budem poslozio do iduceg tjedna....imam oko 2000 slika pa treba da to malo preberem  ;D

 

A jesi ti bio onaj dan na kraju u Budvi? Upoznao sam jednog covjeka ( vlasnik kafica, tamo kad se spustas do plaže, gdje smo zadnji put bili na cugi) koji kaze da te zna te da te je zvao i da si tamo u nekom restoranu, nakon toga smo te mi pokusali dobiti ali se nisi javljao.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Nisam se javljao, ili je telefon bio isključen, jer nisam imao propušteni poziv.

Bio sam na motoru kad me zvao i trebao sam da idem prvo do Langusta, pa bih onda svratio i do njega, ali se malo iskomplikovala situacija pa sam odmah morao nazad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Važnije mu je da Podgoričke maloljetnice vide ovo, nego mi. Ako se ne javi do ujutro, zaključavam temu... >:(

 

Žena mu je dosla u Podgoricu tako da on ne smije ni pomisliti na maloljetnice a kamoli  pogledati  ;D budu mu jaja u škripcu završila ako ga ona vidi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

oooooooooo ljuuudiiiiiiiiiiii!!!!! a sto mi cine ovo je bruka....

kao sto Loki rece, imao sam pune ruke posla ovih nekoliko dana tako da stvarno nisam imao kad sve ovo kacit i postavljat. napisao sam izvjestaj koji ce da ide u sledecem postu, taman dok se slike uploaduju a i snimci....

Gasho, maloljetnice moraju bit uvijek u toku, za vas mi je mali posa :P

dakle izvjestaj u sledecem postu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5413 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne daj se Veci! Mada ako optuzbe padaju od jednog ozbiljnog covjeka kao sto je Gasho,onda tu ima i istine.

 

Ajde vise da vidimo taj putopis,a maloljetnice ostavi Sparcu i meni? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

pa, vrijeme je da se pocne sa obecanom reportazom o Blazovoj i mojoj avanturici po dijelu Evrope. Putesestvija pocinje nasim susretom u PG 12.06 i polaskom za Bar jer smo tamo cekali ukrcavanje na feribot koji nas vodi za Bari i odakle bi nastavili dalje planiramo rutom. Dolazimo u Bar nedje predvece, i kao po nekom obicaju, tamo nas ceka Gasho i predlaze sto ne smijemo propustit na prolasku kroz Italiju a i Azurnu obalu bogami..

Slijedi ukrcavanje na feribot uz podlo smijanje policajaca koji nas vide u ful opremi i dobacuju "nije vam vruce u tome? sad cete vidjet sto je vrucina... ne radi klima na brodu, pocrkacete!". uvijek sa dozom optimizma nastavljamo dalje i jedva prenocimo tu nesrecnu noc u kabini koja ima prozor ali se ne moze otvorit... koja je poenta istog.. pojma nemam, al je tu. ujutro slijedi provjetravanje pred samo iskrcavanje na Italijansku obalu.

zavrseno iskrcavanje, kucamo u Blazov GPS marsutu kuda da nas vodi... i tek poslije 15tak minuta svatimo da cemo se ipak pridrzavat stare dobre teorije koja glasi "mapu citaj - seljaka pitaj". sipali gorivo i, da nebi gubili vrijeme, krenuli ka Rimu autoputem. U Rim stizemo nedje oko 14.00 i treba nam pune 2 sata da svatimo kuda da dodjemo do mog brata.. jer naravno, Blazov GPS smo vratili u torbicu... oganj u njega...

slijedi interesantna tura od Rima koja glasi ovako:

Cerveteri-Civitavecchia-Tarquinia-Orbetello-Grosseto-Livorno-PISA. Predjeli prelijepi, isli smo uz more cijelo vrijeme i zakljucili da ako ocete da kampujete ne mozete bolje mjesto nac. bas dosta ima kampova, kuca za rentanje, mjesta da se postavi sator a da te seljak ne upuca sa slanim balinama u dupe... sve u svemu, to je prvi dan. Uvece kasno dodjosmo u Pisu, "hotel" sa 1 zvjezdicom i domacicom koja je utekla iz Adams familije, ali sve je to odlicno palo jer je soba bila extra uredna i kupatilo cisto tako da smo na doticnu personu zaboravili... do jutra dok je opet ne ugledasmo ;)

 

SLIKE

Spremne bebice

R1M5D_dscf4654iz3.th.jpg

Gasho daje instrukcije blago nama

nYMcq_dscf4658ry3.th.jpg

Obala Italije

404.jpg

pred ulazak u Romu bellu Romu

Lgo8z_dscf4674oo1.th.jpg

neko malo prelijepo mjestasce put Pise

404.jpg

404.jpg

dzaba Blazo pokusavas da ga naceras da proradi...

GSBYh_dscf4680aw3.th.jpg

opa, proradio je, lociarao je nesto!

404.jpg

vecera - lazanje pa spavanje

404.jpg

 

nastavak u sledecem postu... moram da sredim ovo uploadanje jer me Imageshack ubi` koliko je spor

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5413 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Veci izvini,ali kad sam procitao ovo "oganj u njega" oplakah od smijeha. ;D

 

Vidim lijepo ste prodjirali dupeta. Makine izgledaju superiska.

Slicice su bombona.

 

A sad ide par onih smajlica sto bale,a onda onda oni sa naklonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

DAN 2

 

Pisa, razgledanje iste u trajanju od 14 minuta. dosli na pola puta do krivog tornja, pogledali se i zakljucili da nema potrebe da idemo skroz do nje... dovoljno je "odavde da se slikamo i ceramo dalje". Krecemo iz Pise i idemo put sjevero-zapada koji vodi uglavnom blizu obale do La Spezie. Tu se odlucujemo da nastavimo lokalnim putevima i svatamo da nikako nismo pogrijesili. put vodi preko nekih malih mjesta, planinskih puteva i preko Passo del Bracco koji je na oko 800mnv. put fenomenalan, pun krivina a asfalt fenomenalan. preporucujem!

Kako nam se to oduzilo odlucujemo da izadjemo na autoput i shibamo preko Genove do pocetka Francuske granice. tamo izlazimo sa autoputa i slijedi "splavarenje" Monako/Nica/Kan. Fina mjesta, ali velike guzve i ogromna vrucina nam ne dozvoljava da pijemo kafu i platimo je 15

eura nego produzavamo dalje ka Monpeljeu. stizemo do Monpeljea i krstarimo lagano prelijepim dijelom Francuske. primjecujemo nenormalno velik broj kruznih tokova - pametni zapadnjaci su rijesili problem opasnih raskrsnica i semafora. stavili kruzni tok i rijesili problem na odlican nacin.

Uvece kasno stizemo u prelijep gradic koji se zove Sete koji se nalazi ispod Monpeljea. Nalazimo motel sa garazom i sa odlicnom sobom za koju nam fini recepcioner kaze, onako slegnutim ramenima i glasom kao da se pravda... "i`m sorry, but it`s only single bed... not matrimonial"... poslije cega se Blazo i ja zamalo sopostasmo na njega, al rijesimo da ipak odemo na zasluzeni odmor.

 

S9rIg_dscf4703cn9.th.jpg

Blazo & krivi toranj

404.jpg

Crkvica na planinskom putu iznad La Spezie

404.jpg

Nazalost sam uvatio samo par njih... oko 10 ih je proslo u grpui, imali neki Vespa Meeting

404.jpg

Vec smo u Monaku... krivina kuda formule prolaze na GP-u

404.jpg

 

DAN 3

 

Masine se pale i spremni smo za Barcelonu!! produzavamo ka granici i prelazimo preeeelijepe predjele do samog juga Francuske i grada Perpignan-a. puuuuuuno vinograda i lijepih predjela koje ce vas odusevit. Ulazimo u Espanu i svracamo u gradic Girona. porucujemo konobaru da nam donese malo voca mijesanog, svega po malo... nasta konobar donosi izblendano voce sa dosta leda i spremno da se popije. smijemo se al rijesimo da probamo... i VRH! da nisam popio poslije toga 1 sveps i po` litre vode mozda bi trazio jos 1 "specijalitet". Gazimo dalje ka Barsi. prilaz istoj je fenomenalan. 50 km prije Barse se ide obalom, predjeli prelijepi, plaze ludilo kako dobro sredjene i par najhrabrijih koji se kupaju u

smrznuti Mediteran. Ulaskom u Barsu vracamo vjerovanje da ipak sad moze Blazov GPS da nam pomogne bar centar grada da ubodemo, ali brzo opet gubimo nadu i vracamo aparat u vrecu dje ga zaboravljamo do samog povratka nazad. Ogroman haos, ogromna guzva, 3 sata se vrtimo kroz

grad i najzad nadjemo nekako fuckin` hostel koji nadjosmo preko net-a. raspakujemo se i entuzijasticni krenemo ka plazi da se okupam(o)... kratko je trajalo veselje. plaza puna al u moru samo 1 hrabri Rus i ja koji trcim sav srecan ka vodi... diram nogom i duplo vecom brzinom bjezim nazad u kafic dje je Blazo vec porucio 2 tocena velika piva... znao je da cu

mu se pridruzit :D

tu noc pijemo, avetamo, igramo, pijemo... i sve tako ukrug... do 5AM

 

Girona... Espana

404.jpg

404.jpg

Okz06_dscf4727ph6.th.jpg

50tak km od Barcelone. Plaze prelijepe i sanjamo da se okupamo

404.jpg

Bataljujemo plan cim pivo ugledasmo ;)

404.jpg

Eviva Barselona!

zgFdn_dscf4735ul1.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Zaboravi Imagesack, predji na photobucket i rjesi se mizerie oko fotki  ;)

Ajde, cekamo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

DAN 4

 

Slijedi munjeviti odlazak ka drugom cilju naseg putovanja a to su ALPI. Rokamo autoputem sve do Nimes-a dje odvajamo lijevo i idemo lokalnim putevima sve put samog pocetka Francuskih Alpi. vozimo i uvivamo u predjelima koji su stvarno prelijepi. Prolazimo Avignon, Orange, Bollene, Nyons i dolazimo do gradica u koji smo ostali da prespavamo - GAP. na nadm. visini od oko 800m disemo punim plucima i setamo s merakom jer smo pobjegli od paklenih vrucina. nalazimo super motel i odlazimo na pocinak

 

Jos uvijek pjan od prosle noci pokusavam da razmotrim plan kuda krenut i izac iz Barse

pRjNa_dscf4738ur3.th.jpg

Izlazak iz Barse uz obalu

404.jpg

NAJZAD! seoski putevi pocinju

404.jpg

Kanjon i voznja kroz njega ka Gap-u

404.jpg

uzasne krivine i asfalt, ne pitajte.... :D

404.jpg

404.jpg

a predjeli postaju sve "ruzniji i ruzniji"

404.jpg

404.jpg

404.jpg

Gap

404.jpg

404.jpg

404.jpg

 

Spavanjac pa onda pocinje najljepsi dan putovanja... to be continued

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

bravisimo veci....kaci slidze direktno na sajt...lakse i bolje...ali nema veze...putovaje za nezaborav...thanks nasto ste podelili sa nama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja