Jump to content

Moto Zajednica

SV 650N`02 dolivanje ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pitanje je sledeće: u motoru je zamenjeno ulje na kraju sezone, otad nije prešo ni 300km. ono prozorče gde se gleda ulje, pokazuje minimum kad je motor na točko vima i nije nagnut. kad je na štenderu(zadnjem) pokazuje maksimum. e sad, kako se gleda? ako se gleda bez štendera onda mu fali ulja, i ja bi malo da dolijem. u motoru je trnutno Motul 7100. Mogu li ja da dolijem npr. http://bikerhouse.rs/web2/product_info.php?cPath=35_36&products_id=117 , sobzirom da nije isti proizvodjač a ovaj bardal je dosta, duplo povoljniji? a oba su sintetička, valjda jesu.

post-13916-0-88511300-1300306587_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

bogami, kad je na štenderu, zadnji točak je par cm dignut od podloge. ali ako se tako gleda onda je nivo u redu. kad gledam dok je na točkovima ne nagnut, dakle stoji ravno, nivo je jedva minimum, a valjda mu je prirodni položaj da je na točkovima, i u tom slučaju mu fali ulja. svakako si me umirio sa odgovorom sobzirom da u manuelu nisam našao taj podatak,tj. kako se gleda nivo ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Salim se COVECE!!!!

Gleda se uspravno na tockovima, sto znaci da si na MINIMALNOM NIVOU!!!!!

A ako si presao 300km a bilo na sredini ili na MAX,

a sad tako nisko onda si i u PROBLEMU!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Salim se COVECE!!!!

Gleda se uspravno na tockovima, sto znaci da si na MINIMALNOM NIVOU!!!!!

A ako si presao 300km a bilo na sredini ili na MAX,

a sad tako nisko onda si i u PROBLEMU!!!!!!

au, možda, moram da dolijem pa da vidim šta se dešava, zaboravio sam kako je bilo. šta znam, ne dimi na auspuh, možda duva na iberlauf a možda mu ni taj motul ne odgovara.

 

 

 

 

 

 

 

edit: isprazniću ga od ovog motula, koje ulje SV650 najviše voli? koje vi sipate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovako; prvo jedva da sam noćas oka sklopio od nerviranja, ceo dan sam bio u depresiji i već se odlučio da otvaram agregat da mu vadim creva. i onda svratih danas da vidim šta kaže prozorče za ulje..uspravim motor, kad ono ooop i ulje dođe tačno na malo preko pola! kao što sam i zapamtio da je bilo kad sam gledo zadnji put, ali na hladan motor. dakle sve je ok, lažna uzbuna al` zamalo srčka da me strefi od muke na početku sezone. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa šta i da malo potroši, samo paziš da ne nestane nije kritično dodati i neko drugo, po mogućstvu što sličnije. Iako sam čuo razne priče u svojoj karijeri nisam video primer da se nešto sjebalo jer je ulje pomešano, problem je tek kad ga nema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

definitivno, negde krije ulje. u ponedeljak se vratih iz Soko banje, i normalno parkirao kod bandere, i juče rešim da se provozam, kad ono opet fali ulje, tj. težak minimum. ispsujem ga lepo (ulje), upalim, obrnem krug do vuka i nazad, stanem kod parking bandere i ugasim mašinu.. da se malo slegne..nakon piva i par cigara od muke, 15-ak minuta, gledam; lepo stoji na polovini između polovine i minimuma. a kada sam krenuo bilo manje :zbunjen:. nemam utisak da dolazi benzin u karter. imam utisak da sa uljem nešto nije u redu. kad se motor zagreje u vožnji, pa onda virnem kroz ono prozorče, mogu da se vide lepi mali mehurići, ma šampanjac! malo karikiram, al tu je negde. evo posle nepunih 2000km, reak'o bih da je popio ulja za jedno 3-5mm nivoa. i dalje ne dimi na auspuf. ovi' dana mu sipam drugo ulje pa će vidimo dal će i ono da penuša...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kad se zagreje bude ga malo više a u par milimetara je teško proceniti jer nije teren idealno ravan. Drugo deklarisana potrošnja ulja kod većine proizvodjača i modela je 0.1 - 0.3l/1000km. Malo pene je normalno dok motor radi ali sam samo na ulju u kojem je bilo benzina video da se zadrzava i posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovako, dan-dva nakon prethodnog posta, kupim u metrou kilo ulja Repsol 4T sintetico 10W40, i dolio 250 grama. prebacio je taman malo preko pola. računam da je potrošio "motula 7100" oko 150-200 gr. za oko 2000km. prođoh još nepunu 1000 odtad i nema neke vidljive potrošnje. pena me više ne brine, i nije neka. kanda sam pre dolivanja, potrošio ulja na relaciji Sokoko banja-BG, sve vreme uz vetar, umalo da od muke i besa da stanem pored puta i kampujem u neki šanac dok prođe bakzus. presela mi vožnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

probaj da stavis 15W50.i ja sam stavljao 10W40 u svoj sada bivsi,doduse samo jednom kad sam mu radio prvi servis licno i nije me nesto bog zna sta odusevio ucinak iskreno.kad sam stigao u Beograd,odmah motor na most da se pozabavim malo tim uljem.odlucim da sipam Agip TEC 15W50 sintetiku i stavim naravno i nov filter iako je prethodni bio nov.zavrsim sve,skinem motor sa mosta i upalim.masina prede kao svajcarski sat bez obzira na kilometrazu i godine.preporucio bih ti to ulje rado.samo me cudi zasto ti trosi toliko ulja,moj nije trosio ni grama,da ti nisu karike dotrajale?pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

probaj da stavis 15W50.i ja sam stavljao 10W40 u svoj sada bivsi,doduse samo jednom kad sam mu radio prvi servis licno i nije me nesto bog zna sta odusevio ucinak iskreno.kad sam stigao u Beograd,odmah motor na most da se pozabavim malo tim uljem.odlucim da sipam Agip TEC 15W50 sintetiku i stavim naravno i nov filter iako je prethodni bio nov.zavrsim sve,skinem motor sa mosta i upalim.masina prede kao svajcarski sat bez obzira na kilometrazu i godine.preporucio bih ti to ulje rado.samo me cudi zasto ti trosi toliko ulja,moj nije trosio ni grama,da ti nisu karike dotrajale?pozdrav

 

ne znam, nije mi jasno gde troši. ne dimi na auspuf, čak sam otvarao čep za ulje i na hladan i na vruć motor, pustim da radi, turiram, i nema ni traga dimu. po tome računam da su karike još uvek dobre. ne curi, verovatno iparava. e sad u kutiji filtera vazduha ima malo tragova ulja. verovatno stiže preko iberlaufa. međutim kad sam radio sinhronizaciju karburatora, kroz te dve cevi takođe nije bilo dima. samo izuzetno vreo, baš vreo vazduh. verovatno u vožnji prilikom bućkanja možda propusti nešto ulja ka kućištu filtera. ili je ulje problematično. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

evo ti broj tlefona,vidim sa novog beograda si,blizu smo pa dodjes na kafu,neobavezno,bas me zanima sta ti se desava sa motorom.Vlada 063319224

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

danas palo dolivanje ulja, svih 2,3L :), i malo igranja sa ogibljenjem. najviše je bilo zajebancije. prvi utisak, subjektivan, o ulju,je da sam zadovoljan. menjač radi meko, kvačilo isto tako, bez primedbi. jes da je rano za neki konačan sud, kanda agip prija ovom motoru. cenim da je to zbog gradacije. što se ogibljenja tiče kao da vozim drugi motor :moto3: , i da, bio je i jedan raptor, cagiva, i jedan dukati monster.mini skup V2-ova. eto, sad testiram agip ulje... 8).

post-13916-0-03761600-1311524925_thumb.jpg

post-13916-0-80243400-1311524939_thumb.jpg

post-13916-0-39590900-1311524955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Jel to kod majstora Vlade bilo druzenje i majstorisanje :)?

upravo tako, otiš`о sam neobavezno, a pri tom smo, uz kaficu i druženje, nešto i odradili.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Obavezno uzimaj originalni filter ulja. Cini mi se da sam negdje procitao da suzuki filteri imaju u sebi neku carlamu ili neki nepovratni ventil pa zbog toga hoce zezati na pokazivacu nivoa ulja. Ovi zamjenski to valjda nemaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

nisam siguran da si dobio pravu informaciju,ja sam u moj sada vec bivsi SV stavio filter ulja kupljen u bg,nesecam se marke ali sam siguran da nije original i sve je pod kontrolom.original delovi kostaju da se roknes,zamisli koliko bi taj filter mogao da kosta u odnosu na neki drugi.svaki filter ulja,konvencionalni,koji platis vise od 15 eura je ludilo a original sigurno kosta vise.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja