Jump to content

Moto Zajednica

Nacrt Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

citam juce u "dva tocka" da ce saobracajna dozvola biti kao plastificirana kartica i da ce imati sve podatke kao i ova, samo nece imati broj motora. Da li to znaci da ce se masina smatrati rezervnim delom i da se nece gledati pri tehnickom pregledu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

citam juce u "dva tocka" da ce saobracajna dozvola biti kao plastificirana kartica i da ce imati sve podatke kao i ova, samo nece imati broj motora. Da li to znaci da ce se masina smatrati rezervnim delom i da se nece gledati pri tehnickom pregledu?

Bas tako ;) bice potrosni materijal kao i u Evropi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Све је то прича у медијима о томе како ће се добијати возачка дозвола (по први пут, за Болоњце:-), а шта је са онима (нама)  који већ имају дозволу неке категорије? Хоће ли бити "мастер" или не ???

Шалу на страну да ли ће онај ко сада поседује А категорију имати све А подкатегорије, исто и за нпр. Ц?

Логично би било да буде тако, мада неко ће рећи полагао си на либертију од  125 кубика, аутоматику, возио маx 250ccm, а сад хоћеш...

За Ц категорију би било још баналније.

Како је то одрађено у рецимо Хрватској или Републици Српској пошто тамо већ одавно издају пластику са свим могућим подкатегоријама (а ми ћемо вероватно правила преписати)? Гледао сам пластику како изгледа, али ми тада не паде на памет да питам како се тамо прешло са "старог програма на Болоњу"  :P

 

позз

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Koliko sam cuo, dakle  nije 100% tacna info, promenom starih u nove vozacke, dobijas sve podkategorije za kategoriju koju trenutno imas polozenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledacu da procitam ceo ovaj zakon. Do tada necu da ga komentarisem. Ono sto bih voleo da vidim je ozbiljna i zakonom regulisana obuka za A kategoriju. Ovo samoobucavanje mi deluje jako neozbiljno.

 

Takodje bih voleo da se jednom sve odredbe zakona ispostuju. Mislim da po sadasnjem zakonu trotoar mora da bude sirok barem 180cm. Tako nesto. Kod mene u kraju, Marinkova bara za Beogradjane, trotoar je na mnogim mestima jedva pola metra. Drugo pesacki prelazi, lepo obelezeni, moraju da se nalaze na minimum 100 metara. Po zakonu stoji da ako ga nema 100 metara od mesta gde se pesak nalazi on ulicu sme da predje van pesackog prelaza. Kada se predje Dusanovacki most i krene Peke Pavlovica gore ka centralnom groblju ja mislim da na potezu od skoro kilometar nema pesackog prelaza. A ulice su katastrofa sa mrtvim uglovima.

 

Sto se ogranicenja brzine tice. U svetu je mislim zabranjeno amblendvati i svirati nekome ko postuje ogranicenje brzine da se skloni. Ako se kilavis policija te skloni sa strane da kolona koju si napravio prodje, ali samo ako se bas kilavis. Recimo ides 20 a ogranicenje je 50. Ja uglavnom vozim oko 10 km ispod ogranicenja jer tada kako god da me snime radarom nisam prekoracio brzinu i nece da me cimaju. Ne znam koliko puta su mi u jednosmernoj ulici sa jednom trakom u skolskoj zoni trubili da ubrzam iako vozim 35. Ili mi na onom potezu autoputa beograd novi sad pored Galenike trube kada vozim 60 iako je ogranicenje 60. Poslednji put sam vozio levom trakom preticao kamion koji se vukao u desnoj i lik u dzipu legao na sirenu. Nema veze sto je noc sto je kisa on svira. A i da pocnu da zaustavljaju kamione i autobuse kojima pise 70 ili 80 na repu a koji me presisaju puni tereta i putnika.

 

Ne verujem da bi mi u engleskoj, nemackoj iko svirao kada bih kao kod nas bulevarom vozim 50 levom trakom jer u desnoj autobus stoji na stanici. Ogranicenje od 60 u gradu dosta vozaca ne postuje. Kako li ce biti sa 50 ne smem ni da pomislim.

 

Sto se ogranicavanja snage vozila tice to mi je glupo. Cak i za motore. Buka u redu. Sada ce nek reci to je povezano. I jeste. Ali ako tebi motor pravi nivo buke koji je propisan zakonom, ako pravi nivo zagadjenja propisan zakonom, i ako ga ti vozis prdrzavajuci se svih pravila i ogranicenja sta nekog treba da briga da li motor ima 100 ili 1000 konja, sto li moze da razvije 400km/h i sto mu 0-100 treba 2 sekunde.

 

Pa ja bih prvi vozio takav motor da imam dozvolu i dovoljno iskustva. Otisao bih u ovaj novi Yamaha centar koji mi je na 5 minuta od kuce iskesirao za novu R1 i uzivao vozeci ga. I ne bih voleo da me iko cima samo zato sto mi je motor jak a nikoga nisam ugrozavao. Za ganjanje bih nasao resenje. Ima staza i kod nas i u inostranstvu gde bih mogao da odvrnem gas i gde nikoga osim sebe ne bih ugrozio. A ako tada padnem sam sam kriv. Ja sebe smem da povredim zato sto sam lose procenio krivinu i pao sa motora. Ali druge ne smem.

 

Videcu da procitam ceo zakon pa cu reci svoje misljenje. Mada ce opet ostati da panduri pale rotaciju da bi prosli kroz semafor iako ne idu na intervenciju i po zakonu ne smeju da ga koriste jer im se ne ceka na crvenom. A bice pun centar automobila koji kostaju vise nego moja garsonjera koji blokiraju saobracaj a koje niko nece da sklanja dok ce mom drugu da dignu jugica kojeg je pojela rdja.

 

Kao u zivotinjskoj farmi. Sve zivotinje su jednake samo su neke jednakije od drugih.

 

Mozda off topic. Ako se ovaj zakon usvoji od kada krece da vazi. Da vidim da polozim za A pre toga da se manje cimam sa birokratijom.

 

Pozdrav svima i da bude manje krvoprolica na nasim putevima. Ionako nam preti bela kuga, pobise nas silnim ratovima, ne treba da se jos i mi samoubijamo povrh svega.

 

Nadam se da nisam nikog uvredio nije mi bila namera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

I koliko se prica stupa na snadu pre 8-og dana od dana donosenja, kako su krenuli, od danas ce da lupaju kaznene poene ! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

I koliko se prica stupa na snadu pre 8-og dana od dana donosenja, kako su krenuli, od danas ce da lupaju kaznene poene ! :(

 

Primena pocinje za 6 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Koliko vidim i dalje je dozvoljeno da se pije i vozi  :'( ....kakva banana drzava. Nije ni cudo kad ni zakon o zabrani pusenja nismo u stanju da uvedemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja