Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Imaš sraf čini mi se sa leve strane. Nek ti neko pošalje user manual u pdf-u ako ima. Ima rupa bočno na plastici u visini fara.

A za otvaranje može i rerna da posluži, čak mislim da je i bolje rešenje od fena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sa zadnje strane je stelovaje.  Imas ova 2 dijagonalna srafa za kljuc, ja mislim 10 i njihovom kombinacijom dobijas pravac i visinu koju zelis.

 

$_86.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

I nemoj kao vo da upires sa srafljenjem, da ti ne bi ova bela zabica spala sa kuglice oko koje se rotira socivo, jer ako se to desi ne gine ti rasklapanje fara.

 

post-11839-0-87967800-1392199462.jpg

 

 

Ako i pored srafljenja ti far i dalje bije ispred prednjeg tocka, onda si u govnima kao sto sam ja bio i ne gine ti rasklapanje, jer ti je bela zabica ili spala sa kugle ili je nesto polomljeno :).

 

Srecno i javi sta si uradio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sa zadnje strane je stelovaje.  Imas ova 2 dijagonalna srafa za kljuc, ja mislim 10 i njihovom kombinacijom dobijas pravac i visinu koju zelis.

 

$_86.JPG

A reci mi,sto bih rasturao far,a ne kroz ovu rupu ocistio staklo ako je do tog praha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Mozes, ali ce se opet stvoriti :), jer ce socivo najverovatnije nastaviti da se kruni. Sad ti biraj sta ti je manja muka, da cesce skidas i peres ili jednom rasklopis i resis problem.

Konkretno, ukoliko ti se stvara taj talk unutra, gotovo sigurno vec imas neko sitno ostecenje sociva. Ostecenje tipa da se od vibracija far negde nesto okrnjio na mestima na kojima se vezuje sa kucistem ili kao sto je meni bilo kompletno spao sa one kuglice, pa cesao o dno kucista i stvarao tu belu prasinu koja sa vlagom napravi sloj koji samo prstom i krpom moze da se skine... Za tu akciju far mora da se rasklopi, da se saniraju ostecenja, i preporuka, kao sto sam ja uradio, da se ogoljena mesta tog materijala od kog je socivo liveno, nekim sredstvom fiksiraju.

 

Sve drugo je samo privremeno resenje, a na tebi je za sta ces se odluciti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

posle duzeg vremena gotove su i moje centralne nogare ,mislim na grube radove posto su pravljene na osnovu slika sa interneta 

IMG_20160206_163907.jpg

 

Polozaj za podmazivanje lanca i ciscenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

IMG_20160206_163923.jpg

polozaj za stajanje duze 

 

IMG_20160206_163934.jpg

 

 

IMG_20160206_163945.jpg

i tako resismo i centralne nogare sad jos samo da ih fino izbrusimo i ofarbamo

ako nekom trebaju nek se javi prosledicu ga kod majstora a moje su tu za mustru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

A sto se kras bara tice poklonu se u zube ne gleda ,mada imam bolji predlog posalji ih meni da ih majstor prekopira pa ti ih vratim ili posaljem dalje kako god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Stelovanje visine fara se moze uraditi i bez rastavljanja pola motora.

Na bocnim plastikama sa lijeve i desne strane imaju dvije rupe kroz koje je moguce sarafcigerom pristupiti ovim sarafima za stelovanje. Na slici sam oznacio strelicom gdje je potrebno ubosti sarafciger i onda vrtiti na koju stranu je potrebno i koliko vam je volja, samo pazite da ne pretjerate da se ne bi dogodilo ono sto je (cini mi se) kosooki naveo.

 

 

Malo je muka pogoditi sarafcigerom na pravo mjesto kroz tu rupicu na plastici ali mislim da je ipak lakse nego sve skidati sa motora...

post-8684-0-09078300-1454838676.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Bravo sashac, nadam se da ce potrajati cistoca. Voleo bih da gresim u ovom slucaju, ali se bojim da ce se ipak vratiti :(. Takodje i veliko bravo za poklon, stvarno lep gest.

 

 

Presretac, slike su malo lose, ali mi se cini da ovo izgleda fantasticno. I dopada mi se ova fora sa 2 polozaja, mada je mozda bezbednije, zbog volsebnog samokretanja motora napred i padanja sa nozica, da to bude samo jedan, krajnji polozaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Koliko sam primetio emulzija se ljusti samo sa donjeg dela unutrasnje strane fara.Preprskano crnom bojom,i dodirne tacke zalivene silikonom.Pa bice to dobro. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Hhahaha pa sto ne cutis onda   :tras1:  .

 

Ako se ljusti sa donje strane, jesi li proverio da li sve zabice stoje na mestu? Jer meni je socivo cesalo o kuciste jer je ispalo iz lezista i landaralo po dnu kucista i tarilo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW F 650 ST

Za duze stajanje idu nogare skroz napred mada sad posle farbanja bice tu jos prepravki samo da dodje lepse vreme ,pogotovo mislim da osmislim i sistem za zakljucavanje nogara u prednjem polazaju sto bi dodatno osiguralo motor prilikom stajanja a i od kradja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja