Jump to content

Moto Zajednica

Na vr' brda,vrba mrda...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Obecao sam.....da ne bude posle,"pas rek'o..." i ti stosovi

 

Ja cu sad malo od Kulina bana...'ladno je,nema sta da se radi ::) .... i tako.

Opet kao i prosli put,svaki dan po malo,jer drugacije ne moze.

 

Znaci i u proslom pisanju sam vam pominjao kako je sve pocelo.

Tamo negde sredinom prosle godine zapoceta je jedna tema prvenstveno (ali ne i iskljucivo) za "nas" koji nismo u Srbiji.Nakon sve price koja je pricana,pao je dogovor da se 2. avgusta,sada vec prosle godine,oko 9:30 nadjemo u mestu Ponte di legno (drven mos' :lol: ),pa ko dodje...

Na kraju smo se tamo nasli samo Ivke i ja...sto bi rekli neki "spala knjiga na dva slova",ali to zaista nije vazno.Nikome se ne zamera.Bice,Boze zdravlja (i po koji evro),prilike da se nadjemo negde drugde...a mozda opet i ovde...zaista vredi.

Znaci idem za Beograd,okolo naokolo.Usput da posetim neke drage ljude,izbegavajuci sto je moguce vise auto-put... i naravno da se popnem na Stelvio.Kazu ovde "obavezna lektira" ili jos bolje "hodocasce",za sve ljubitelje moto turizma,motorcikliste uopste

Nego da pocnem ja vama pricu,kako drugacije nego od pocetka.

 

Otprilike nekako u ovo doba,prosle godine,dodje trenutak da se opet nesto zajase...trazio,trazio...ne nadjoh ono sto mi srcu (i dzepu)bese drago,pa osedlah konja gvozdena marke Suzuki (GSR).Skroz ne planirano,ali sada vec mogu da kazem krajnje uspesno.Sve kao nema se vremena,a ja uspeo da sameljem skoro 12K :D

Generalno dopadaju mi se "golaci",bez obzira sto se na daleko pati...jbg. to je za mene motor.

Pred sam polazak malo sam se bavio konstrukcijom,pa sam sebi svojerucno izradio oslonce za bocne torbe (bisage).Ono sto se nudi na trzistu,barem za ovaj model,totalno je bez veze...mislim meni se ne svidja...uz to obavezna je montaza ploce za kofer,koji ja uzgred budi receno,bas nesto i ne mirisem.

Pred polazak naravno obavljen je kompletan servis.Sprava je obuvena u nove Pirelli Diablo Strada,za koje se mislilo da nisu vise u proizvodnji.Nisam imao nikakva predjasnja iskustva sa ovom gumom.Preporucena mi je bas zbog toga sto je namenjena za poduhvate ovog tipa,hoce reci...idemo daleko,o gumi ne razmisljamo...tvrda po sredini,meksa po bokovima.Odmah da dodam da sam gumama prilicno zadovoljan,jer posle skoro 7K i dalje jako dobro izgledaju,ali NIKAKO nisu za maltretiranje.Jednostavno nisu za extremno obaranje,ali to im i nije namena.Sa prilicno tereta i po raznim podlogama,uvek na visini zadatka

Umivanje,vece pred polazak.

NYi3d_umivanje.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I mojih ruku delo

ohR25_bocno.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na prethodnoj slici je moj drugar,vlasnik radionice za popravku motorcikala u ovom selu veselu gde sam ja...inace bolesno pedantno bice.Kaze "pusti mene,ja sam brzi i spretniji" :lol:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

uf bre,pretrg'o si se koliko si napisao !!!! :lol::lol::lol:

pa da gledas utakmicu :zvizduk::zvizduk:

salu na stranu,pobratime,evo me u prvom redu i jedva cekam nastavak price ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaboravih da pomenem da se sve ovo sto na slikama vidite odvija 31. jula uvece.

Kako sad,reci ce neko (malo pazljiviji).Pa sastanak je 2. avgusta...

E pa zato sto cemo Suki i ja prvo u posetu pobratimu Balkanloveru.Onda lagano,orni i odmorni put Alpa.

Citavo prepodne sam proveo na poslu,poslepodne u tehnickim pripremama.Vece naravno u pakovanju.Jedva sam cekao da legnem.Ujutru kad ustanem,ustao sam.Zvanicno je poceo odmor,nema jurnjave NIKUDA.Extremna laganica :aha:

I bez obzira na sav umor vec oko 7 sam na nogama.Treba sad sve to lepo uvezati.Ne mogu da kazem da sam zabrinut,ali mi je cesto na pameti misao kako ce da se ponasa moj izum.Od zurbe i stiske sa vremenom,nisam imao priliku da probam.Torbe i nisu nesto teske,ali sam koristio sipke prilicno manjeg precnika od onih "zvanicnih".Ma breee,ako treba na ledja cu da okacim samo da krenem :jee:

RxJQs_magarence.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Za prvi dan je u planu nekih 300 km.Kada bih koristio auto-put sve bi bilo mnogo krace i brze,ali to nije poenta.Zar ne?

Od mene pa do BL70 raznih opcija ima.Ja sam se odlucio da prodjem kroz oblast Chianti,inace prilicno poznatu po vinu,zatim da svratim kod Leonarda na gajbu ;) u mesto Vinci-odatle i ime Leonardo Da Vinci-kako se ono zezaju (a i nije daleko od istine) Leonardo iz Vince :lol: .Tu pocinje uspon u Apenine.

Idem na Abetone,to je jedan od vaznijih prevoja i tu se ukljucujem na stari put za Modenu u cijoj blizini i zivi balkanlover70.

Jutro je savrseno,bistro i bez daska vetra.Slusam vesti,ludnica je vec pocela.Svi su krenuli na odmor,vec ima problema na putevima.Ovim stazama kuda ja idem tih problema nebi trebalo da bude.Ovde se uglavnom gleda kako sto vise da se koristi "autostrada".To mi nije u programu,barem za danas.

Prvi deo puta,koji prolazi kroz Toskanu uglavnom poznajem.Nekim delovima sam vec prosao,pa se po starom dobrom obicaju niti zaustavljam,niti slikam...sto vi najbolje obozavate ::) .Meni je sve nekako u glavi onaj glavni cilj,pa o ovim propratnim stvarima mnogo ni ne razmisljam.MIslio sam da se malo zaustavim kod Leonarda na gajbi,ali sam se zaprepastio kolicinom autobusa,koji su vec bili namontirani na za to predvidjenim parkinzima.Napravio sam krug oko mesta (motorom),a pred muzejem red kao da nesto dele dzabe.

Leo brate scusa mi,vidimo se neki drugi put ;)

Ima i corbe,ima i snage,idemo dalje.Rek'o BL da budem tu oko dvojke,da se ne o'ladi posluzenje :jee: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pocinje penjanje.

Put se prilicno suzio,a i nekako pocelo da se zaguzvava.Beze ljudi u brdo izgleda ce biti paklen dan.Nisu svi ljubitelji mora.Planina leti stvarno ume da bude nekada i lepsa destinacija od mora.Kad dodjoh na vr' ,a tamo opsta ludnica.U jednom trenutku smo stali.Vrhunski majstori volana,traze mesto za parking i za to im je potrebna citava sirina puta <_< .Naravno ima i nervoznih koji se iznenada pojavljuju sa leve strane u nadi da ce moci da "prelete" prepreku ,sa sve decom na zadnjem sedistu :staa: .Ako tako nervozan ides na odmor pobratime,pricam ja sam sa sobom,izgleda da ti je bas,bas potreban.Ja se obicno lako iznerviram,ali sam se nastelovao na Zen program,ne dam da me bilo sta ometa u poduhvatu.Koncentracija na visokom nivou.

Posto mi guzva zaista ne prija,stajem malo nize,vec kad je poceo spust.Nasao sam jedno lepo mestasce sa dobrom 'ladovinom.Zaista nije bilo nicega za slikanje,ispijam lagano svoje picence puno minerala i vitamina i masem kolegama u prolazu.Obavezna konsultacija sa kartama.

Jos malo pa sam na teritoriji Ferrarija.Mislio sam da cu ih i videti,za sada jos ni jedan.

Ove su zone,kao i mnoge druge gde se nalaze lepi planinski putevi,pune entuzijasta koji narocito vikendom dolaze da probaju svoje zverke i svoje (ne)znanje.Nedelja je ;)

Zvezda vec przi.Kako se spustam nize nestaje one prijatne planinske svezine.I zelenilo se proredjuje,ulazim lagano u italijansku Panoniju,a sunce je jos malo pa u zenitu.Oznojage u najavi...

Danas se inace i dan V.N Madjarske,mozda bas zato i nema paklenih vozaca.Evo i mene jos malo u Maranellu,tu cu malo da stanem..prokuv'o sam.

Pogled na ulaz u fabriku

iyj7P_maranello.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Stekn'o sam se u 'ladovinu ispred prodavnice.Vruce je,vruce je,vruce je

 

8UH8S_ferraristore.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zvoni telefon....."E breee!'Ce ti da dolazis ili mi da krenemo da eleminisemo?"

"Tu sam bre pobratime,malo samo dusom da da'nem"

"'Ajde nemo' da zehebavs,za pola cuke da si ovde"

"doooolazim"

 

Znajuci sta me ceka,navlacim na sebe jaknu.Rukavice u torbu,bar malo vazduha da udje kroz rukave.Odavde zaista nema mnogo do danasnjeg cilja.A tamoooo...

Kolaci :ooo:

71aE7_kolaci.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Neske,pobratime,ziv bio majci 100,200 godina!!! :care:

 

3dooI_neske.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...Ljudi jedva sam cek'o da stignem.Jos sam namerno izabrao rutu koja vodi preko planine,da bar malo osetim svezine.Majstori se pobrinuli za okrepljenje,kao sto ste mogli da vidite u dispozitivu :takoje: ,za danas je motorisanje zavrseno...moze da se udari po pivu :cirka2:

Prilicno me iscrpela voznja.Verovatno se tako osecam jer sam i prethodne noci slabo spavao.

Sve pokusavam da ne zaspim pre veceri,jer onda opet nocu nece biti spavanja.

Normalno,malo se razgovara,malo okrepljuje,malo muzikica...

Uvece cemo malo da gradica rodica,ja se dobro razgolitio,malo da se nakupim svezine.

Imam nekih neuspelih fotki iz centra Carpija,to necu ni da kacim.Ako Neske ima neku,nek slobodno "obesi" :takoje:

Lepo mesto.Vrlo zivo.Cak i industrijski vrlo znacajno.Ima naseg sveta dosta,stranaca uopste.Prakticno je tako svugde gde ima sta da se radi.Inace provincija grada Modene,gde spada i ovo mesto,poznata je sirom Italije i sveta kao postojbina velikih auto-moto firmi.Citava regija u kojoj se nalaze Modena,Bologna,Imola...zove se Emilia-Romagna i onako popularno zovu je "terra dei motori"...zemlja motora...motorland.

Kao sto sam i prethodno pominjao,iduci sa juga iz Toskane,kada predjete Apeninski venac pocinje ravnica u kojoj raste dobar deo onoga sto se u Italiji pojede,pa odavde na sever putevi i uopste predeli nisu nesto posebno zanimljivi.Vrlo cesto su "zacinjeni" miomirisima od kojih jedva cekas da pobegnes.Zato su lepi i vrlo uredjeni gradovi,kako ovde kazu,uradjeni po meri coveka,bez mnogo stanovnika i bez oblakodera.

Vozeci se jednom drugom prilikom i prolazeci kroz Modenu,na jednoj tabli sam video da je taj grad bratimljen sa Novim Sadom i tom je prijateljstvu posvecen cak i jedan park u samom srcu grada.Cini mi se blizu zeleznicke stanice.

Nego da se ja vratim malo na trasu.

Znaci setnjica je bila vrlo prijatna.Rek'o ljudi,nebilo vam zapovedjeno,aj' da se uputimo na pocinak bojim se zaboravicete me negde ovde na nekoj klupi.Sutra je vazan dan,treba poraniti.Javio sam Ivketu da sam vec blize i da jutrom krecem ka mestu sastanka.Onako kako smo se i dogovorili oko 9:30 na "drvenom mostu" :)

Idem tim putevima po prvi put.Onako okvirno izracunavam da bi trebalo da se krene Boga mi najkasnije oko 5:30.Treba opet sve uvezati...inace moje poverenje u sopstveni izum,s' vremenom sve je vece.

Jxdhh_srbijadocarpija.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

D45jp_polazak.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Polazak.

Moracu jedan deo auto-putem.Odavde ima nekih 250 km,da krenem okolo naokolo nebi' stig'o do sutra.Znaci ukljucujem se na A22 i idem ka Mantovi i Veroni.Tu se negde onda prebacijem na A4,koji je mozda nekima i poznat,narocito u delu od Trsta do Padove,a vodi za Milano.Ja gledam da se posle Brescie iskljucim za jezero Iseo-Lago d'Iseo i onda uz njega dalje na sever prema krajnjoj destinaciji.Auto puta ima jedno 100 km,ostalih 150+- ne znam kakvi su.Nisam nikad bio.U takvim situacijama za proracunavanje okvirnog vremena uzimam za prosek brzinu 50-60.Zato tako poranih...

Za sada ide sve po planu,autostradu sam "odradio" u sat vremena,medjutim evo ga prvi problem.Nigde putokaza :stabre: To je bas retkost.Koliko god da je Italija banana.Narocito ovde na severu.Stajem ispred jednog bara,obicno najbolji izvor informacija o lokalnim putevima (ili jos bolje matorci na klupi,samo da ne pocnu pricu "onda kad su bile Svabe",to mi se jednom desilo :lol: ).Prica mi ona riba kuda i kako,a ja vec tuda prosao :ljut: .Zen je izgleda jos uspavan,meni lagano raste pritisak...a vreme prolazi.

Nista reko',aj' da ponovimo proceduru mozda mi je nesto promaklo.Tako i bese.Usao sam konacno na pravi put...medjutim guzva je neverovatna.Vec se lagano priblizavam jezeru.Znaci nisam na putu koji ide bas uz samu obalu,vec nesto vise i prilicno je sirok.Medjutim jedna je traka u sredini DUPLA puna linija,a napred guslaju u desetercu :gaa: .Pocinju i neki tuneli,smrdljivi i neosvetljeni.Inhalirao sam se dobro Eurodieselom,dok nisam popizdeo.Vreme me pritiska,'ocu da dodjem u dogovoren sat i krecem da divljam,kako zaista retko radim.Tuneli izuzetno dugacki,a izmedju nih po koji pravac.Levi migavac,svirena i gaaaas.Ako stigne zelena koverta dobro ce da me iskosta ovogodisnji odmor.Danas mogu da kazem da sam dobroo prosao,nije doslo nista i da znate da nisam nimalo ponosan na to sto sam uradio.Poneo me trenutak,Zen jos nije zagrejao lampe...

Vec sam se malo o'ladio.Stigao pred sam cilj i aj' reko malo da tankujem,da se ne zaustavljemo kad je najlepse.Javljam da cu mozda malo da zakasnim.Po mojim proracunima ostalo mi je jos jedno 30km,ali ne znam sta me ceka....

Drz' ne daj,stigoh ja u POnte di Legno.U akademskih 15 minuta.Pravi spektakl sad krece...dobrodoslica nije mogla da bude lepsa

pCGr4_pontedilegno.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...Ja stigoh na jedan kraj,a Ivke ceka na drugom kraju pesacke zone :lol: .Nadjosmo se posle malo pesacenja i odma' dalje.Ima jos doooosta da se pegla citav dan,daj da ne dangubimo,pravac Pelinkovac....ovaj Stelvio!!!

Odavde cemo na prevoj Gavia,pa za Bormio.Odatle pocinje uspon :aha:

Ali kao sto rekoh prvo passo Gavia.S'pocetka dobar put,uz filmske pejzaze,ali vrlo brzo ulazimo na usku asvaltnu stazu,sirine......pa jedva da prodje jedan prosecan kamper.A ima ih.Stajemo vise puta da bi mimoilazenje proslo bez problema.Bez obzira na to Ivke ga dobro zateze u brdo,cujem ga kako svirka tamo negde napred.Ono njegovo cudo (FJR1300) duplo je vece od mog magarenceta i od tereta ima samo tank torbu.Ja lagano,necu da mu vadim mas'.

Temperatura se lagano spusta,vlaga i visina sve vece.Motor trazi "zraka",menjam stalno druga-treca.Nismo mnogo presli,vec provaljujem da je Ivke fotograf.Stali smo na zaista interesantnom mestu da malo fotka(mo)

kqNVU_95041983.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

PAh5K_62746716.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

AfBMM_40838954.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Vec smo dobro usli u oblake,vidljivost se bitno smanjuje.Uz sve ostale zamke,los je i put i prilicna je guzva.Kolege,automobili,pa i biciklisti neki cak i goli po ovoj 'ladovini pumpaju uzbrdo i PUSE SE.Opasan prizor,steta sto ga nisam zabelezio.Brzina retko prelazi 50.Onako nekako kroz maglu vide se i obrisi planinarskog doma.Evo nas.

1eFqk_39008762.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

DgrqS_gavia.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Bas je na ovom mestu granica izmedju dva gradska atara

ZlwRt_tablicarx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Sad pauza ona prava,malo da se razgovorimo.Sendvic i sokic-rigorozno :).Bas prija odmor,malo i da se ugrejemo.Koliko sam kuvao juce,sad je prilicno interesantno u onom drugom smislu.Jes' pocetak avgusta al' smo na preko 2500m

Idemo dalje...znaci ne vidim nista.Idemo niz....lagano,lagano.Ja krenuo prvi,reko' stici ce me vec,al' nesto je zaostao,stvarno se slabo sta vidi.Aj' reko' da ga pricekam,tamon jos koju fotku da napravim

hilQJ_paesage.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Evo ga i Ivke

4U3AG_ivke.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kako se vise spustamo,vidljivost je normalno sve bolja,a i put...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

kikiriki-semenke,kikiriki-semenke! dobar putpis,mozda se nesti i zaradi! svi samo grickaju! ispravite me ako gresim,mislim da je charuga ovde negde prolazio! kanda se secam one izlepljene table i one zute kuce! samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

kikiriki-semenke,kikiriki-semenke! dobar putpis,mozda se nesti i zaradi! svi samo grickaju! ispravite me ako gresim,mislim da je charuga ovde negde prolazio! kanda se secam one izlepljene table i one zute kuce! samo napred!

Pa i on je trebalo (Charuga) da se pridruzi,ali nam se ocigledno vremena nisu poklopila.

Usput da pozdravim i jos par nesudjenih aktera:

 

:zdravo: "GhostMile" i "to crank"

 

i sve one koji su mogli i hteli,ali u neko drugo doba.Bice prilike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

:stabre::stabre::stabre: - a fotka dok si nam muziciro,Hendrix-e ???!!!

 

sve pohvale Pronto!cekamo nastavak :takoje::takoje:

 

E Pronto, nemoj da nam preskaces bitne detalje !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ma koji bre bitni detalji.

Z'ebava Balkan.Uz'o sam u ruke gitaru od njegove cerke...onako da se podsetim kako to izgleda,kao fora da nastelujem.

Jbg. davno sam to radio i sve pozaboravljao.On uze aparat da slika i.....

Papparazzo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...Mnogo pre nego sam se uputio na ovo putovanje,malo sam se informisao "sta" je to Stelvio.

Da vam sad ne kacim linkove,to je jednostavno mozete i sami,pomenucu samo par podataka.

Meni je prvenstveno bilo fascinantno to sto je ovaj put nastao pocetkom 19. veka.Znaci jos malo pa dva veka postojanja.ako se ne varam u pitanju je 1818 godina.Probajte da zamislite kako je to tada bilo,sa krampom i lopatom.Nisam siguran,jel Nobel vec izmislio dinamit :stabre: .

Elem,ta je osnovna trasa,sa malo promena ostala i do dan danas.Prevoj je inace dobar deo godine zatvoren i sa tom praksom se pocelo pocetkom 20. veka.Negde oko 1920.Danas zna da bude zatvoren i do maja meseca,pa ako neko zeli da se tamo uputi,neka se prethodno dobro informise.Ne samo za ovaj vec i za veliku vecinu alpskih prevoja.

Jos jedan interesantan podatak je da je ovo najvisi prevoj do kog moze da se dodje asvaltnim putem.Barem u Italiji.U Evropi ispred njega je samo Col de l'Iseran u Francuskoj i vrlo je blizu granice sa Italijom.To je mozda poduhvat za ovu godinu.Ali o tome neki drugi put...

Mi smo eto jedan od visih uspesno presli (Gavia) i lagano se krecemo dalje ka glavnom usponu.

Vrlo cesto,to se vidi i po natpisima na asvaltu,ovi se putevi koriste za trasiranje poznate trke Giro d'Italija.

Stigosmo u Bormio,koji je sigurno poznat ljubiteljima skijanja.Vidno je porastao broj motorciklista,u oba smera.Jasno je da se nalazimo na pravom putu.Vec smo krenuli lagano da se penjemo.Ti prvi kilometri su po lepom i dovoljno sirokom putu.Pocinju prve serpentine.

U daljini se vec vidi glavni uspon sa juzne strane i posle par problema sa mimoilazenjem u izuzetno uskim tunelima,stajemo da napravimo koju fotku.

jdYoD_83628156.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dok razgledamo i fotkamo u vazduhu moze da se oseti sve prisutnija svezina i miris zapaljenih kocnica.Verovatno od vozila koja pored nas prolaze u spustu.

...

... :stabre:

nesto me kava imageshack.

nista idemo dalje...

Opet znaci u brdo.Ivke odma' krenuo da zateze.Ja laganitzu,taman i da hocu ne mogu vise.Nezgodno mi sa svim ovim torbama,a i sprava se nesto joguni.Vidim da su neke kolege,sa starijim spravama bitno sporije od nas.Verujem da imaju malo problema sa karburacijom ili jednostavno uzivaju.Serpentine,koliko lepe,toliko i opasne.Desi se da vozilo iz suprotnog smera dobro zadje u nasu traku,nekad smo ti iskreno i mi :moto3: ,a ven "trajektorije" ima svega i svacega.Bez obzira ne sve to incidenata nema.Sva ova lepoto i atmosfera,kao da deluju umirujuce na sve koji se ovde nalaze.

Temperatura se vec dobro oseti da je niza.Nemam na motoru senzor za spoljnu temperaturu...jednostavno osecam.Nije strasno,izgleda da prija i magarencetu.Uspon vec dosta dugo traje.Vidi napred da se Ivke zaustavio,sad cemo opet malo da fotkamo.Nalazimo se prakticno na granici sa Svajcarskom.

qkUWG_granica.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Vidi se Stelvio u daljini...

 

zeza me kacenje slika...probam posle... :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prvo da stavim ono sto nije htelo.

mH98I_granica2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Od kako su "sajdzije" pristupile Sengenskom sporazumu,rampe su podignute.Popeli smo se da vidimo sta se valja iza brega...Sad mogu da kazem da sam bio i u Svajcarskoj :lol:

k33cI_switza.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

7uGAD_dolef.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odozdo smo prakticno dosli.Iza ledja je Switza.

 

KQBpK_milkaxp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Milka tankuje.Ova daje original Alpenmilch 100% :lol:

 

W6RRZ_11365521.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ima jos do vrha.Vidi se kako do tamo vijuga put.Sa visinom nestaje i rastinja.Ono malo zelenila koje moze usput da se vidi pretvara se u go kamen.Drvece...sta je to drvece.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja