Jump to content

Moto Zajednica

Alternativa za glavno putovanje preko leta

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cao!

 

Secate se da sam predlozio turu do Lenjingrada, tu je predlog negde na ovom podforumu. Tura je super, ali se bojim da nema mnogo ljudi koji bi mogli da podju (ili koji bi isli na takvo nesto).

 

Posto imam neku rodbinu u Luganu (Svica), razmisljao sam o alternativi za turu preko leta, tj. ako propadne Lenjingrad. Imam jos neke poznanike (poznanice) u jos nekim gradovima na turi, tako da bih mozda krenuo i sam, ako tako stvari budu stajale mesec dana pred put.

 

Evo ture:

404.jpg

 

Planirano vreme za turu je 15 dana, a ima 4000 km ukupno, sto je recimo 8 dana voznje od po 500km dnevno. Svratio bih kod sestre na par dana u Luganu, a gledao bih da u povratku prodjem kroz Prag i Brno, pa bih mogao da zakacim i motogp tad (tako bih tempirao put).

 

Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je ovo mnogo interesantnije nego L, pogotovo sto cu verovatno tada moci da odvojim potrebno vreme...

 

Takodje nemam frku sa pasosem pa eto... nadam se da cemo da se organizujemo za put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

He he prizvao se pameti :lol:

 

Tura je odlicna samo treba izbegavati autoput sto vise.

 

Mozda bi mogla da se izbegne nekako i ova slovenija cisto zbog viza mozda neki trajekt i to je isto lepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja mislim da je 500km dnevno uzasno mnogo. Ne nemoguce naravno, naprotiv, ali treba malo i uzivati. Mislim 500km tim tempom mozes da vozis od Novog Sada do Beograda par puta tamo Va,mo il do Nisa i Nazad, nista neces da vidis okolo. ...Meni deluje isforsirano. Ja bih vozio do 200, 250 km dnevno, upoznavao mesta , pio kafu usput, pricao sa ljudima...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Ja mislim da je 500km dnevno uzasno mnogo. Ne nemoguce naravno, naprotiv, ali treba malo i uzivati. Mislim 500km tim tempom mozes da vozis od Novog Sada do Beograda par puta tamo Va,mo il do Nisa i Nazad, nista neces da vidis okolo. ...Meni deluje isforsirano. Ja bih vozio do 200, 250 km dnevno, upoznavao mesta , pio kafu usput, pricao sa ljudima...

 

sad sam malo pazljivije pogledao planirani tempo i rutu... slazem se da je 500km dnevno prilicno forsirani tempo, i mozda bi bilo bolje da se planira kako endurac rece laganiji tempo, druzenje, jurenje strankinja (nisam ovo rekao) nocni izlasci (ni ovo nisam rekao) shoping (ni ovo...) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Znas kako, ja bih radije da prevezem 500km dnevno i da vise vremena provedem u nekom vecem gradu, gde imam sta videti, nego da taljigam 200-250 km i da zastajem svaki cas negde...

 

Mislim da 500km dnevno uopste nije isforsiran tempo. Nesha i ja smo prosle godine prevezli oko 3300km za 12-13 dana, sto ispadne da je dnevno bilo skoro 300km, a verujte mi da se uopste nismo nesto puno vozili po danu.

 

Posto cela tura obuhvata sjajne gradove (poput Venecije, Milana, Pariza, Frankfurta, Praga, Bratislave...), mislim da bi trebalo u svakom od njih provesti bar 2-3 dana, sto tesko da bih postigao ako bih prelazio samo 200-300 km po danu...

 

Mozda ja ne vidim isto sto i vi, dajte jos misljenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Sto se tice zamora, sve zavisi od motora na kome neko vozi. Pablo moze i hiljadu kilometara da predje na onoj nemackoj jahti, a na necem sportskijem vec... Ja verujem da bi izdrzao po 500 km na R-u dve nedelje... Valjda... Uz malo jutarnje gimnastike :bokser: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Znas kako' date=' ja bih radije da prevezem 500km dnevno i da vise vremena provedem u nekom vecem gradu, gde imam sta videti, nego da taljigam 200-250 km i da zastajem svaki cas negde...

 

Mislim da 500km dnevno uopste nije isforsiran tempo. Nesha i ja smo prosle godine prevezli oko 3300km za 12-13 dana, sto ispadne da je dnevno bilo skoro 300km, a verujte mi da se uopste nismo nesto puno vozili po danu.

 

Posto cela tura obuhvata sjajne gradove (poput Venecije, Milana, Pariza, Frankfurta, Praga, Bratislave...), mislim da bi trebalo u svakom od njih provesti bar 2-3 dana, sto tesko da bih postigao ako bih prelazio samo 200-300 km po danu...

 

Mozda ja ne vidim isto sto i vi, dajte jos misljenja![/quote']

 

Trebalo bi da se nadjete negde na pola. 200-250km je malo ali i ja mislim je 500 previse. Ako cete izbegavati autoputeve, za 500km ce vam biti potrebno bar 8 sati efektivne voznje...a to ponavljati iz dana u dan nije bas lako.

Ja za put od 5,6KKm planiram da izdvojim 20 dana. Bio sam u svim gorenavedenim gradovima, barem po jednom. Za Prag i Bartislavu ti je dovoljan po 1 dan. Za Pariz nije, za Milano ti takodje ne treba mnogo....Venecije nikad dosta...

Tura ti je super, ali bih ja tu dnevnu km malo smanjio i jedan predlog:

od Venecije idite na sever, u Austriju pa njom na istok i onda na Maribor pa kuci. Austrija je leti fantasticna. Zeleno na sve strane, super putevi...a ne pravi vam neku veliku razliku u km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula

Ja bi se ovoj turi prikljucio jednim njenim delom.Plan mi je da obidjem neke od prevoja na Alpima ali da na to ne potrosim vise od pet dana.Ove godine se situacija drasticno promenila u odnosu na predhodne, naime supruga mi je trudna i ocekujemo blizance negde krajem maja.Verovatno cu veci deo leta motor zameniti za bebi kolica.Imam dobrog prijatelja u Svajcarskoj pa sam mislio da preko Austrije odem do njega prespavam dan ili dva i odma nazad kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

E pa Motofane, to su sjajne vesti! I Nesha isto ocekuje prinovu u Maju! Cestitam za blizance i zelim puno zdravlja i srece! :D :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Mislim da 500km dnevno uopste nije isforsiran tempo. Nesha i ja smo prosle godine prevezli oko 3300km za 12-13 dana, sto ispadne da je dnevno bilo skoro 300km, a verujte mi da se uopste nismo nesto puno vozili po danu.

 

Pa pazi evo cifre kazu sledece: ako vam je prosek prosle godine bio 300 km dnevno to je gotovo dva puta manje nego planiranih 500 u ovoj turi. Ni ja nisam za neko zadrzavanje bas kod svake udzerice ili kucice za kerove, medjutim s druge strane mislim da ne treba ni u krajnost i forsirati Moravu, dakle ako provedem dnevno 8h vozeci kad stanem nece mi biti do ma kakvog obilaska, provoda itd.

 

Mislim da treba naci meru i da treba napreviti moto-turisticku turu, jer ako provedem recimo 10-15 dana u putu a kad se vratim secam se samo asfalta i puta... jebes ti to :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nije nikakav problem ni preci 1000km. Moguce jel. Ja sam toliko presao od Illinoisa do Montreala.

Zavisi sta hoce onaj ko ide na puty. Da divlja i vozi Pariz Dakar, ili da uziva, razgleda i sazna nesto novo o ljudima i kulturi. Ako ce da siba 150km/h sve vreme, onda kao sto rekoh to moze i do Nisa i nazad...ionako nije bitno gde je kad nista ne vidi....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja