Jump to content

Moto Zajednica

Dodje red i na R46...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Eh, posto sam sebe opremio, dodje red i na motor. Zamjenske plastike i race gume ce malo da pricekaju, mozda do sledece sezone, vidjecemo jos... ali velik dio pored toga je zavrsen.

 

Uzeo sam Genuine Yamaha bocne slajdere:

pXJVC_5slw07410000hrtf4.jpg

Izgledaju fenomenalno, odlicno su se uklopili uz motor i uopste ne bodu oci. Da ne znate da ih imam ne bi ih ni primijetili. Morao sam uzeti bas Yamahine jer je za moj motor potreban aluminijumski nosac koji se kaci na ram jer nema mjesta da se slajderi zakace direktno. I ispadoh jos zadovoljniji. Morao je sa desne strane da se malo obrusi dio plastike da bi sve to lijepo leglo. Koliko me to samo boljelo, sve do trenutka dok Farbach nije preuzeo stvar svoje ruke :prayer: Marko, hvala dje cuo i dje ne cuo! :prayer: Ispalo je malo je reci - fenomenalno! :kul:

 

 

Poslusavsi savjet Malog Cace 8) uzimam i slajdere zadnje viljuske:

404.jpg

1pIof_ymd2002540001hrdq4.jpg

Uzeo sam takodje Genuine Yamaha. Isto su dobro uradjeni i pogotovu mi se svidja ovaj aluminijumski distancer jer na njega mogu da kacim zadnji stender sa onim viljuskicama.

 

 

A kad smo vec kod stendera, tu su:

zadnji sa dodacima:

9wCxn_rearstand17ml0.jpg

252.jpg

 

prednji sa dodacima:

404.jpg

254.jpg

 

Oba su marke Bike Lift, jako sam zadovoljan izradom i izgledom. Zadnji sa viljuskicama treba da mi stigne ovih dana, prednji je vec tu...

 

 

Ono oko cega sam imao najvise muke i pokidanih zivaca su gume, e pa i tome je dosao kraj, nasao sam ih, KONACNO! U pitanju su Michelin Pilot Power 2CT (to je bas ono sto sam toliko i trazio):

6gqMt_2ctlgaw4.jpg

cIt8S_imgschaubildsy1.jpg

Nf9MI_pilotchartxo4.jpg

 

Evo i Colin Edwardsa na dan kada je testirao 2CT na svojoj Yamahi M1:

Eb6xL_1613edwardspilotpower2csr5.jpg

ORaTm_3colinedwardsll5.jpg

 

 

E sada, da bi sve to stalo na motor morao sam da obnovim i alatke, tako da sam uzeo jedan odlican set:

404.jpg

 

i komplet od dva moment kljuca (neki to zovu kilo kljuc):

 

QfXA4_10003085910tr2.jpg

Za opsjeg 4-24 Nm

 

stzKL_10003929910sp3.jpg

Za opsjeg 24-206 Nm

 

 

Slike svega ovoga na mojoj masini ovih dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Chestitke na kupovini!!!!

 

Samo, zaboravio si najvaznije!!!! Neku kadicu za ulje da ti ne prlja garazu kada ti dodju ovi sektasi na servis :) :) :twisted: 8) :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Chestitke na kupovini!!!!

 

Samo' date=' zaboravio si najvaznije!!!! Neku kadicu za ulje da ti ne prlja garazu kada ti dodju ovi sektasi na servis :) :) :twisted: 8) :roll:[/quote']

#-o

Ijao da, znao sam da mi nesto fali, idem odmah sjutra to da pribavim :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Chestitke na kupovini!!!!

 

Samo' date=' zaboravio si najvaznije!!!! Neku kadicu za ulje da ti ne prlja garazu kada ti dodju ovi sektasi na servis :) :) :twisted: 8) :roll:[/quote']

#-o

Ijao da, znao sam da mi nesto fali, idem odmah sjutra to da pribavim :mrgreen:

 

I uzmi neke finije rukavice; mozda ti dodje i neki bolji motor na servis osim sektaskog oficijelnog vozila :) :) :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
I uzmi neke finije rukavice; mozda ti dodje i neki bolji motor na servis osim sektaskog oficijelnog vozila :) :) :roll:

 

Ma sstrujo' date='kad budesh prestao da chukeljash po tastaturi znacu da se vozish...a kad vec budesh pocheo da se vozish,napravi turu od par hiljada kilometara na [i']Hitlerovom oficijalnom vozilu[/i]..pa mozzesh da se ukljuchish u konverzaciju oko menjanja ulja kod mene..i to na donju pipu! :wink:

Do tada... Lazo,super kupovina! :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj pa Lazo, da te vidimo vise na toj stazi jebote!!! Ako posle svega na Grobniku ne oboris Rainey-evo vreme, nemoj ni da se vracas ovamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma svaka ti cast!

 

Nisam ni sumnjao u izbor opreme,alata,a pogotovo guma.

 

Daj vise da gledamo kako padaju ti rekordi!

 

Da te dobro sluze gume,i da ti slajderi budu promasena investicija! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Sve za pet, tvoja oprema, oprema za motor, jos samo da kupis motor... :lol:

 

ja ti zelim da jedan dio opreme nikada ne iskoristis, eto toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Tako se to radi. Bravo! E to je bajker. Prvo opremi masinu, pa onda daje lovu na sve ostalo. Ja potrosim para i para na kojekakve gluposti, garderobu izlaske, a na motor samo kad dodje vreme za neke zamene. To mi je veliki minus. Priznajem. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ma sstrujo' date='kad budesh prestao da chukeljash po tastaturi znacu da se vozish...a kad vec budesh pocheo da se vozish,napravi turu od par hiljada kilometara na [i']Hitlerovom oficijalnom vozilu[/i]..pa mozzesh da se ukljuchish u konverzaciju oko menjanja ulja kod mene..i to na donju pipu! :wink:

Do tada... Lazo,super kupovina! :kul:

 

Ako cemo vec tako licno :)

 

Ako cemo porediti babe i zabe, tvoja makina je 1000ccm a moja 250... vidis razliku? A da zanemarimo i to, bas me zanima da li ce tvoja makina potrajati 57 godina? Znaci javi mi se za 56 godina pa da pricamo na tu temu :)

S' druge strane, sto bi rekao Arhimed: "dajte mi oslonac i obrnucu, okrenucu svet"... u prevodu, da imam para ko sto nemam (pare nisu problem, para nema :) ) jer ja sam jos uvek student koji bi da se igra bajkera naustrb belog hleba :) pa jedem proju, mrsnu sa sirom (ce probas kad dodjes)) pa i ne smem da se uputim na malo vece puteve.. inace dok prodje ovaj period razrade i testiranja, smem poci njime na bilo koju destinaciju, samo da mogu finansijski da je ispratim :)

A vozim se ja, evo vec sam se i nagrdio na drumu... Inace ima dobre i offroad karakteristike :)

BMW

 

Na stranu sve, to je sve sala, nije moj licni napad na tebe i tvoje motorce :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

pa opremija si se nema sta...........i hvala bogu da i mene neko poslusa nesto :D:D:D:D:D .........

 

p.s. ja ti ni nesmem da kazem kakve kilo kljuceve ja imam 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Oooo sstrujo... :D ....dosho si iz vozznje! ;)

Nemo'da offujesh Lazici po temi,da te ne bi :bos: kilo kljuchem po glavudzi.. :smoke:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

A Caca kako si surov,sad ce covjek da se primi pa da satare 1000 evra za kljuceve?! :wink:

 

Nego Evile kad ce vise ta staza,nisi valjda uzeo one slajdere,ako ti ga neka stuha obori u Straje Baje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Zelim ovo :jecaj:

 

 

...Nego Evile kad ce vise ta staza' date='nisi valjda uzeo one slajdere,ako ti ga neka [b']stuha[/b] obori u Straje Baje?

Nije mene strah ni njih ni staze vec taxista. Tako da je sve to namontirano zbog njih koji ce da me ruse na semaforima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nemojete Sstruju da dirate. Bez njega bi ovaj forum bio mnogo "mrsaviji". Bolje da ste njega stavili za urednika. Covek je stano tu - dezuran. Vec sam dao svoje misljenje za ovaj topic, al sam morao coveka da odbranim. Izvinjavam se za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
A Caca kako si surov' date='sad ce covjek da se primi pa da satare 1000 evra za kljuceve?! :wink:

 

Nego Evile kad ce vise ta staza,nisi valjda uzeo one slajdere,ako ti ga neka stuha obori u Straje Baje?[/quote']

 

mixa nagovorila me komsinica i eto kad nju slusam :roll: 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
mixa nagovorila me komsinica i eto kad nju slusam :roll: 8)

 

truli zapad, cepa se Snap-On i nista losije....

 

A mi ovde?? :(:(:(

 

Go Lazo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

oh boze ovoliko svega za covjeka oji 50km dalje od kuce ne ode, i na miseluk u farmericama vozi , uzas , poklopishe nas ovi cafe raceri hahahahahahahahahhaha shalim se , volim ja brata moga junackog , jer kad uzme uzme brate valjano i kako treba, svaka cast kapa dolje !!!! jos da mi je malo obradit ovog veceg da postane coek i da se na tebe ugleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
oh boze ovoliko svega za covjeka oji 50km dalje od kuce ne ode' date=' i na miseluk u farmericama vozi , uzas , poklopishe nas ovi cafe raceri hahahahahahahahahhaha...[/quote']

:mrgreen: :mrgreen:

 

' date=' jer kad uzme uzme brate valjano i kako treba, svaka cast kapa dolje !!!! [/quote']

Moj naklon i za odabir opreme i za sam pristup svemu od opreme do savladavanja tehnika voznje. Evile :prayer: :prayer:

 

Veci ga i ovako goni za dvojicu. :D

 

mixa nagovorila me komsinica i eto kad nju slusam

Pokazaces mi je kad budem gore,da joj ja dvije iza usi sa tim moment kljucem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

:shock: kako se opremio brate mili... svaka cast junace, i sto Mixa rece... da bogda nikad ne testirao taj dio opreme ;)

waaaaay to gooooo Evil

 

edit: javljaj kako se ponasaju te 2CT gume, jer mi se cini kao odlicna solucija da malo sporije trosim ove moje nesrecnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
:shock: kako se opremio brate mili... svaka cast junace' date=' i sto Mixa rece... da bogda nikad ne testirao taj dio opreme ;)

waaaaay to gooooo Evil[/quote']

 

 

eo ti ugledaj se malo na coeka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja