Jump to content

Moto Zajednica

NIŠ-KRAGUJEVAC-RIJEKA-OPATIJA-????

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova

Veæ duže vremena se ja i jedan moj prijatelj dogovaramo da krenemo na ovo putovanje i zato vam pišem da nam date neki koristan savet. Šta mislite o jednom takvom putešestviju?

Ja kreæem svojim beverly-em 500 iz Kragujevca a on svojom hondom x11 iz Niša. Nalazimo se u Batoèini na naplatnoj rampi i onda pravac Opatija,gde imamo obezbedjen smeštaj. kg-opatija = 700km. Malo æe za njega biti smor vožnja autoputem mojom putnom brzinom od 100 do 140km/h ali šta da se radi važna je vožnja, a ne brzina,zar ne?

Sledeæih par dana planiramo da obilazimo Istru,sa veèernjim povratkom u Opatiju (što bi rekli, vraæamo se u bazu). Imate nekih predloga šta obiæi? naravno podrazumevaju se Pula, Rovinj,Poreè, Umag.

Jel išao neko dole Jadranskom magistralom, ispod Rijeke, preko Crikvenice, Novigrada, Zadra, Šibenika pa kod Splita u Bosnu i kroz Bosnu u Srbiju? šta mislite da li je to bezbedna maršuta? Istru sam prošao više puta (doduše kolima) u zadnjih nekoliko godina i nikad nisam imao nijedan jedini prolem.

Vidim, ovde neki èlanovi pišu o kutiji "hitna pomoæ", fluoroscentnom prsluku,sijalicama... I konaèno,šta je potrebno od opreme kroz Hrvatsku?

 

Sve u svemu to putovanje bi trebalo da traje nekih 5-6 dana, zbog posla nažalost ne možemo ovaj put duže.

 

 

Za svaki koristan savet unapred HVALA!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mi smo isli skoro i nismo imali nikakvih problema!

Doduse u Hrvatskoj nismo vidjeli niti jednog pandura a kamoli patrole!

Ako se odlucite za put preko Banjaluke i Plitvica javite se obavezno!

Poslije motoskupa u Umagu ja sam isao u Crikvenicu autom ali guzve jos nisu bile pocele pa nije bilo strasno!

Austrijanac je bilo na hiljade i svi na motorima. Uglavnom neki matorci!

Cisto sumnjam da ce neko da vas dira u Istri i Kvarneru a za juznije ne znam ! Ko je lud da dira bajkere?! :D:D:D

Srcan put i javite se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ja skoro uvek kad idem u Split i Zadar idem preko Bosne... Put je sasvim bezbedan, jedino sam jednom imao problem kad sam išao na Sinj, pa me je Hrvatski pandur na granici maltretirao 2 sata, ali ono, to je bilo pre 5-6 godina, od tada nikakvih problema sa njima nisma imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

vise mi se neda sto puta ponavljati da problema NEMA,odavno su ta sranja zavrsila.

znaci treba sjesti na motor i krenuti

javite se kada krecete pa se vidimo u Istri

Sasa 00385/959015101

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Tako je, samo krenite a ako negdje zapne javite sa ! Sve se da rijesiti!

Sto se tice prsluka i ostalog to ne znam !

To ce Sasa da vam kaze ! Ja inace Prvu Pomoc uvjek nosim u motoru a prsluk samo u autu!

Imam tremu kao da je polazim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

jedva èekam daq krenemo, imam tremu.

 

ja sa svojim beverly-em bez problema krstarim po srbiji po 300-400 km u toku dana ali na tako duži put iskreno nisam išao. mislite da nije to preveliko optereæenje za njega, ipak je to nkih 2000-2500 km u pet-šest dana?

kuda posle bl? plitvice? kakav je put? verovatno je interesantnije nego na autoputu.

broj sam zapisao i javljamo se sigurno kad stignemo tamo.nadam se da æemo za nekih 15-ak dana krenuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

tomice,

 

proèitaj moj putopis, ako veæ nisi, do umaga. imaš tu korisnih informacija.

mi smo svi imali prsluke, prvu pomoæ, pored obaveznog spreja za gumu i spreja za lanac (za tvog drugara :wink: ). niko nam ništa nije tražio, niti nas je šta pitao. što ne znaèi da baš tebe neæe..

zeleni karton obavezno! ni njega niko nije tražio..

kišno odelo imaš, zar ne?

auto-put je najbrži i najbezbedniji naèin da stigneš do rijeke. jedino je skup.

 

nije to ništa za beverly-a :wink:

ako te još nešto interesuje, slobodno pitaj.

 

biæe vam super!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
tomice' date='

 

proèitaj moj putopis, ako veæ nisi, do umaga. imaš tu korisnih informacija.

mi smo svi imali prsluke, prvu pomoæ, pored obaveznog spreja za gumu i spreja za lanac (za tvog drugara :wink: ). niko nam ništa nije tražio, niti nas je šta pitao. što ne znaèi da baš tebe neæe..

zeleni karton obavezno! ni njega niko nije tražio..

kišno odelo imaš, zar ne?

auto-put je najbrži i najbezbedniji naèin da stigneš do rijeke. jedino je skup.

 

nije to ništa za beverly-a :wink:

ako te još nešto interesuje, slobodno pitaj.

 

biæe vam super!![/quote']

 

Bojan ti je sve rekao! Racunaj kao da ces se sresti sa policijom i u Bosni i u Hrvatskoj tako da si sa te strane cist! Ovde ti za motor od dodatne opreme ne treba nista a za HR ne znam! Zeleni karton OBAVEZNO da ga na granici ne bi plati 40eura a mozda i vise(nisam siguran). Mada i da sve ovo ponesete nije neko cimanje! Auto put ti je najbrzi sigurno a da li je i naj bezbedniji to ....

Ako vam je cilj da sto prije stignete onda auto put preko ZG pa RI....a ako ste za to da uzivate u voznji onda mogu i drugi putevi!Uz auto put u Srbiji imate solidnih stajalista i restorana ali od granice pa sve do Rijeke vrlo malo! Tako da cete se smorit a jedini osjecaj koji ce da vlada u vama za vrijeme voznje bice BOL U GUZI!!!! :D

Javite se prije kretanja obavezno.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja