Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4406 postova

Treba mi pomoc. Malopre se vracam sa posla, upalio krene, stisnemprednju na parkingu mekana! Stanem pregledam da nesto nije puklo, ne curi, nista. Napumpam par puta , tvrda. Onda mi padne napamet, sednem i pogledam nivo ulja, na minimumu, mozda i ispod malo.
Da li je moguce dok je stojao na copavoj ili usled kretanja kad sam stisnuo prednju da je zbog niskog nivoa ulja vazduh usao u sistem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Moguce da si stisnuo kocnicu kad je bio na copavoj nakrenut i da je usao vazduh, ja bih probao da ispustim vazduh, isto ulje i u krug. A posto je na minimumu, jesi gledao da ti ne pusta negde oko posude i tu uvlaci vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
3 minutes ago, lakistrike95 said:

Moguce da si stisnuo kocnicu kad je bio na copavoj nakrenut i da je usao vazduh, ja bih probao da ispustim vazduh, isto ulje i u krug. A posto je na minimumu, jesi gledao da ti ne pusta negde oko posude i tu uvlaci vazduh?

Promenicu komplet ulje sutra. Ne pusta, samo nisam dolivao od poslednje zamene ulja mozda pre 2-3 godine. Nije se desilo u voznji, stajao je motor od pola 2 do malopre kad sam krenuo kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Pa to bi bio dobar potez, ipak je to staro ulje. Vidi da li ti negde na posudi ne ulazi voda, obicno na poklopcu jer se posuda deformise od sunca. Kociono ulje obozava vodu, pa hoce i zbog toga da propadne kocnica ili je jednostavno izgubilo viskozitet. Flasica ulja od 500 kinti nije vredna rizika da ti negde otkazu kocnice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
8 minutes ago, lakistrike95 said:

Pa to bi bio dobar potez, ipak je to staro ulje. Vidi da li ti negde na posudi ne ulazi voda, obicno na poklopcu jer se posuda deformise od sunca. Kociono ulje obozava vodu, pa hoce i zbog toga da propadne kocnica ili je jednostavno izgubilo viskozitet. Flasica ulja od 500 kinti nije vredna rizika da ti negde otkazu kocnice.

 

Imam novu, uzeo pre 20 dana, kad budem radio zadnju pa sam hteo obe u isto vreme, al moracu sutra ujutro da zamenim. Voda bi trebala da se zadrzi gore na onom gumenom delu koliko mi je poznato?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ako je sve ok ne bi smela da udje, kod mene je poklopac bio na svom mestu, ali posuda je imala deformaciju (zadnja kocnica je u pitanju i plasticna posuda za ulje), pa je pored poklopca usla voda i od ulja napravila bljuzgavicu. Uslo je vrlo malo vode, ali dovoljno da napravi haos. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova

Ne mislim da posuda pusti vodu spolja nego evo na engl:

 

 As clutch / brake fluid is hygroscopic, this action prevents moisture ingress, which not only can cause corrosion but lowers the fluid boiling point, which can lead to boiling of the fluid creating bubbles (which now are compressible) rendering the hydraulic circuit spongy or inoperable when the pedal is depressed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Pa ne moze drugacije da se nadje voda tako lako unutar ulja, ta membrana ide gore dole kako se nivo ulja menja u posudi i sluzi da spreci ulazak vode, prasine itd. Vlaga ulazi postepeno i upija je ulje polako, jer nisu svi dihtunzi idealni.  A sto se tice ove tacke kljucanja, koliko ja znam javlja se pri naglom kocenju zbog grejanja, pa se grejanjem plocica greje i ulje, mada sumnjam da mozes pregrejati kocnice na motoru, posebno sto ima mnogo vise vazduha nego kod auta i mnogo manje tezine. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Promenicu komplet ulje sutra. Ne pusta, samo nisam dolivao od poslednje zamene ulja mozda pre 2-3 godine. Nije se desilo u voznji, stajao je motor od pola 2 do malopre kad sam krenuo kuci.

Ako možeš dovezi se do mene... Ja sam na godišnjem, imam i Dot 4 ulje i Dot 5.1 (šta god ti bude trebalo)... Daj da izmenjamo to ljudski sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2035 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja bih na tvom mestu pogledao gumice na glavnom kocionom...Treba ih zameniti povremeno a smesna kinta je u pitanju, kad vec menjas svo ulje u sistemu, zameni i njih.

Imas ih u Sigurnost Zrenjanin, porucis i stizu na adresu danas za sutra.Ja sam zamenio sve pre neki dan, oba kljesta i gl.kocioni, izaslo me sve nesto oko jedne crvene.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kako se feroda na plocicama trosi tako nivo ulja opada, dijafragma/guma unutar lonceta je tu da "buckanje" spreci. Tako da, verovatno su i policice gotove ako ulje ne ispusta nigde, vazduh u sistemu je posledica manjka kocione tecnosti (opet verovatno)

Dobar je i savet a sto se tice zamene gumica, pogotovo na starom motociklu. Racunaj da ce ti harmonika prasinarka gotovo sigurno puci na glavnom kocionom a moras je skinuti kako bi zegeru prisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
2 hours ago, BokyBoy said:

Ja bih na tvom mestu pogledao gumice na glavnom kocionom...Treba ih zameniti povremeno a smesna kinta je u pitanju, kad vec menjas svo ulje u sistemu, zameni i njih.

Imas ih u Sigurnost Zrenjanin, porucis i stizu na adresu danas za sutra.Ja sam zamenio sve pre neki dan, oba kljesta i gl.kocioni, izaslo me sve nesto oko jedne crvene.;)

A imam da samo mi treba svaki dan, gledam da rastavim pa posaljem kad budem mogao. Cilindar nisam planirao jer nikad ga nisam rastavljao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
2 hours ago, ThePainkiller said:

Ako možeš dovezi se do mene... Ja sam na godišnjem, imam i Dot 4 ulje i Dot 5.1 (šta god ti bude trebalo)... Daj da izmenjamo to ljudski sve...

Cekam da uhvatim vreme za one opruge da dodjem, ovo moram sad resiti treba mi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
1 hour ago, N.F.S. said:

Kako se feroda na plocicama trosi tako nivo ulja opada, dijafragma/guma unutar lonceta je tu da "buckanje" spreci. Tako da, verovatno su i policice gotove ako ulje ne ispusta nigde, vazduh u sistemu je posledica manjka kocione tecnosti (opet verovatno)

Dobar je i savet a sto se tice zamene gumica, pogotovo na starom motociklu. Racunaj da ce ti harmonika prasinarka gotovo sigurno puci na glavnom kocionom a moras je skinuti kako bi zegeru prisao.

Plocice su mozda na 50% otprilike. Ima jos mesa dovoljno. Kad zamenim i izluftiram javljam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova

Nije do vazduha u sistemu, ali sam primetio ovo na gumi kod poluge, da li je od juce ili od pre nemam pojma ni da li je to uzrok. Bice rastavljanja detaljnog i provera gumica ako ovo nije... Ne curi nista odatle itd..

 

IMG_20190508_111219-111.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ta gumica ne bi trebala da ima veze sa tvojim problemom,mislim da ona nema dodira sa uljem uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
2 minutes ago, piki said:

Ta gumica ne bi trebala da ima veze sa tvojim problemom,mislim da ona nema dodira sa uljem uopste.

Ovo je tracak nade... Meni se nekako cini da je tako od ranije da sam jednom to primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Trazi dalje,veruj mi rastavljao sam letos sve do sitnih detalja kada sam napravio sranje na kvacilu-ne pitaj nista ja i moje gluposti,ta gumica je tu vise za prasinu i vodu mozda,kada bi je iscupao nista se ne bi desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za tu gumicu i rekoh da ce puci kada budes demontirao, to je prasinarka koja klip stiti. Skidas prvo nju (prasinarku) a posto je pukla verovatno ce biti prljavstine na klipu, operes wd-om, pa ces u dnu ugledati zeger koji klip na mestu drzi, na njemu su dve gumice koje nisu iste, da znas.

Kod tebe je, bar tako mislim, vazduh u sistemu plus prljava lezista kocionih klipova (iznutra, u kljestima "mast").

Zameni tecnost i odzraci sistem za pocetak....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova

Ujutro rastavljam kocioni dole pa gledam stanje itd...ako ostane isto a vazduha nema, ona je glavni kocioni gore najverovatnije. Koliko sam pohvatao na jednom forumu ima 2 gumice na istom, i ako jedna popusti , druga ipak radi i opet ce biti pritiska i kocenja.  Iako je simptom loseg cilindra kada se stisne poluga, treba da popusta dok poluga ne dodirne korman. E sad posto ima 2 gumice moguce da ova druga radi posao zato ipak radi kocnica i dalje samo uz osecaj propadanja. 

 

Inace kita za reparaciju, jeftinije je 19 funti skuplji 25. Plusa naravno shipping itd
https://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/gpz_500_s_ex_500_d2-d7_uk_market/95-01/picture/rebuild_kit_brake_mastercylinder_-_front_-_tourmax_japan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4406 postova
10 hours ago, N.F.S. said:

Za tu gumicu i rekoh da ce puci kada budes demontirao, to je prasinarka koja klip stiti. Skidas prvo nju (prasinarku) a posto je pukla verovatno ce biti prljavstine na klipu, operes wd-om, pa ces u dnu ugledati zeger koji klip na mestu drzi, na njemu su dve gumice koje nisu iste, da znas.

Kod tebe je, bar tako mislim, vazduh u sistemu plus prljava lezista kocionih klipova (iznutra, u kljestima "mast").

Zameni tecnost i odzraci sistem za pocetak....

Sutra rastavljam klesta, pregledam gumice , ima li prljavstine iza gumica itd. Ozracicu sistem posle pa videti ima li poboljsanja, ako ne onda je garant gore na cilindru. 

Prva glupost sto mi je pala napamet je da je neko njakao kocnicu ovo ono...sto je bilo glupo ono tipa kakve veze ima da i je... i skontam jutros resetovan mi km sat na 0, onaj sa kojim pratim koliko imam goriva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja