Jump to content

Moto Zajednica

Bezi kiso s'prozora....

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Danas sav srecan sto sam stavio tablicu na motor ajde da se provozam malo do centra pa iz centra do glavnog puta pa dalje do grada pa produzim do sela gde zive moji... tu malo posedima sa njima i vidim da se vuku teski, crni preteci oblaci.. Skacem na motor i juris kuci da stignem pre kise a sve u susret tim istim teskim, crnim, pretecim oblacima...

Kako sam se priblizavao destinaciji sve sam vise bio siguran da necu stici na vreme te da cu malo pokisnuti... pocinju prve kapi, tek poneka udari po ruci, tupim zvukom se razbije u hiljadu malih kapljica o moju kacigu... nije strasno, nisam mokar, ovako mogu da vozim 20km i da ne pokisnem... Ja sam samo u majci, motor nije brz a ja nisam planirao daleko da odem, samo tu, blizu, jedan krug... ali kao kada bacite kamencic u vodu pa jedan krug pravi drugi, drugi pravi treci... drugim recima voznji nikad kraja... Samo, ovo sada nisu krugovi, ovo je broba sa teskim, crnim, pretecim oblacima koji su se nameracili da ospu paljbu na mene.. drvlje i kamenje...

Kisa je vec fino pocela, ja sam na putu gde je ogranicenje 50 ali ja vozim 80, zmirim na jedno oko jer je drugo puno prasine, vode i nekog neduznog insekta... Svestan sam da je ta brzina pri ovim uslovima rizicna ali od dva zla biram... ma ne biram ja nista, mene je zlo izabralo...

Jos 3 kilometra, vec sam polumokar, ma stici cu pre glavnog dogadjaja, stici cu i kroz prozor cu gledati kako pljusti kisa i smejacu se jer sam pobedio teske, crne, pretece obalake koji su se nameracili da ospu paljbu na mene... drvlje i kamenje... to su misli koje mi se vrzmaju po glavi dok trazim put, zmureci jer su mi oci pune vode sada, prasine nema, sve je mokro, nema ni insekata i avioni jedva lete u ovakvim uslovima... lete al na slepo, na radar na sta vec imaju sto ja nemam...

Srecem kolegu i on juri kuci, mimoilazimo se... on se sakrio ispod vizira motora, nema kacigu, motor mu je brzi a vizir ga cuva od ovih kapi... nisu vise to kapljice, to su sada kapi, kapi koje bole kada ih udarim, bole kao da sam uleteo u osinjak...

Jos samo kilometar i nesto sitno metara do kuce, sada sam vec skroz mokar, svaka kap boli kao da mi kozu cepa i taman kada pomislim to je sve, toliki oblaci i vetar i samo to... Ti isti teski, crni, preteci oblaci koji su vec osuli paljbu na mene, drvlje i kamenje kao da su culi moje misli i bez trunke sazaljenja osuli na mene nesto teze od drvlja i kamenja.. nisam video sta, nisam video nista, nisam mogao da gledam... vozio sam po secanju krivinama kojima sam prosao nekoliko hiljada puta... brzina, ma to i nije vise bila brzina... jos 500 i nesto sitno, kusur metara do kuce... Skroz sam mokar, vise i ne pamtim kako je biti suv... ne pamtim vise nista, voda je svaki osecaj isprala s'mene...

Predao sam se, ti oblaci, teski crni preteci su me pobedili... malo im je i to bilo, morali su da uniste i moj motor, i njega da pobede... jer naravno filter za vazduh jos nisam stavio i njemu se pluca napunila vodom... Stao je! Vise nisam ni motorista na putu... "Stici cemo kuci" - kazem mu - "ne brini se". Sada je na mene red da sluzim njega, guram motor polako, kao da smo krenuli u setnju po vedroj letnjoj veceri.. Odjednom sam srecan, pa oblaci me nisu pobedili, ja im jos uvek prkosim.. da su me pobedili ja bih sada bio u nekoj rupi, sto da ne i misjoj i cekao da kisa stane... Ne, ja sam njih pobedio, izdrzao sam i vetar koji mi je punio oci prasinom i nevinim insektima, izdrzao sam i kapi kise koje su punile moje oci do slepila, izdrzao sam osinjag koji me je svog izbodo, izdrzao sam i drvlje i kamenje i nesto teze i gore od toga sto nisam video, izdrzao sam sve i stigao kuci malo posto je kisa stala...

JA sam pobedio teske, crne pretece oblake!!!

 

Cena pobede, nije skupo, malo vestackog disanja i transplatacija svecice i motor radi, odelo se cedi, novcanik i nije toliko mokar, saobracajna od motora je suva... Nagrada za pobedu? Iskustvo vise, sada znam da mogu da pobedim gore pomenute oblake i sledeci put i necu ulaziti goloruk u kostac sa njima... Pametniji popusta, sklonicu se i necu pasti na provokacije :)

 

Sta vi radite? Da li se borite sa majkom prirodom ili se sklanjate, pa i u rupu a sto da ne i u misju???

 

 

image242.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ja sam vec napisao sta radim, tako da cu da citiram samog sebe:

 

"Juce popodne kad sam se vracao iz Jagodine pocne da pada kisa i ja odlucim da izadjem na auto put i malo brzom voznjom pobegnem nevremenu. Pri brzini od oko 140 km/h (koju ne preporucujem! POSTUJTE OGRANICENJA!) i dok sam se nalazio u srednjoj traci, pretice me Audi A8 zadnje generacije sa duplim izduvom. To mene stimulise da pojacam tempo jer od cega god on bezi bolje i ja da pobegnem. Bez neke zelje da ga preteknem pratim ga i tek kad primetim da mi je nesto cudno u vezi njega primetim na mom km satu da sam na 250 km/h. Mislim dobro tu mu je limiter negde, kad ono tip ubrzava i to za respekt, ja za njim cisto jer mi trulo bilo da zaostajem a i tablice koje su na audiju su nemacke pa nisam hteo da tamo prica oni srbi spori ili nesto tako pa da nam se nemci smeju, jel te. Sledeci pogled na moj km sat i ocitavam 270 km/h i pratim ga, tip vise ne ubrzava (nece ili ne moze, neznam) ja imam jos malo gasa koji bi mogo da upotrebim (nekoliko km/h) ali cemu a i na nesto preko 11000 obrtaja sam pa mi bezveze da ga przim jos vise. I gle cuda evo ga vec moje iskljucenje sa auto puta a tip nastavi dalje svojim putem."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre dvadesetak dana sam i ja iskusio voznju po pljusku, takvom da se nije videlo vise od 50m okolo. Mogao sam da se sklonim, ali nisam hteo, zanimalo me da vidim kako izgleda pokisnuti na motoru. Trenutno, od moto garderobe imam samo Modeka jaknu (hvala Rajo!), dole trenerka i patike. Odmah da kazem, jakna nije popustila, u tom delu sam bio suv kao barut. Zato je sve ostalo bilo mokro, ne mokro, sledeci stepen poredjenja. Patike pune vode. Par puta pogresno sam procenio brzinu za ulazak u krivinu, pa je bilo malo proklizavanja zadnjeg tocka, ali nista opasno. Sreca u nesreci je da su se svi sem mene sklonili sa pljuska pa je put bio prazan. Ali nije strasno! :)

 

Zato sam pre tri dana, cim je osulo, skrenuo na benzinksu pumpu u blizini moje kuce i sa jes nekoliko bajkera koji su tu bili istim poslom, proveo prijatnih 30 minuta, sto je rezultovalo jucerasnjom sjajnom grupnom voznjom :) Eto koristi i od kise (sem u poljoprivredi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao
Danas sav srecan sto sam stavio tablicu na motor .....

 

 

Hej,

 

pa mogao bi ti da napišeš roman ili èak knjigu o tome, kako te je uhvatilo nevreme. Svi ti doživljaji i oseèaji su opisani, kao da je mene opralo, dok sam èitao tvoj post.

Zajebi tvoj faks i motore, predji u pisce :!: Ja èu da te snabdem sa ilustracijama. :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Ako mnogo zurim navucem kombinezon za kisu (obavezna oprema u motoru) i vozim, ako ne onda lepo stanem negde i sacekam da prodje pljusak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Danas sav srecan sto sam stavio tablicu na motor .....

 

 

Hej' date='

 

pa mogao bi ti da napišeš roman ili èak knjigu o tome, kako te je uhvatilo nevreme. Svi ti doživljaji i oseèaji su opisani, kao da je mene opralo, dok sam èitao tvoj post.

Zajebi tvoj faks i motore, predji u pisce :!: Ja èu da te snabdem sa ilustracijama. :twisted:[/quote']

 

Pazi kada sam nekada davno i pisao, tacnije, u osnovnoj sam pisao neku poeziju, sto je i bilo zapazeno, izlazilo je i u nekim novinama... decja posla... u srednjoj sam mnogo viseo citao i poceo da pisem roman koji je propao kada mi je zvekno komp...

Za ilustracije, verujem ti!!! Ajde ilustruj ovaj pljusak za domaci zadatak :) Najzli me inspirisao, jesam malo dete za njega sto se tice stila pisanja al se trudim :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Za 2 minuta koliko je trajalo moje danasnje podizanje motora, odvezivanje i preterivanje na drugu lokaciju, bio sam bukvalno do gaca mokar... Mogu da zamislim kako izgleda voznja po takvom vremenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ehehe ja se secam pre jedno 2 godine kad sam vozio apn-a...

Bio sam na selo i uzmem ja motor i odem na neku varos u susedno selo. Vidim ja sprema se neko nevreme pa reko ajd ja da pozurim kuci da me ne uhvati kisa. Krenem ja kad ono tek pocinje da pada, onako sitno...posle 2-3 minuta je krenuo takav pljusak da je meni ova sklopocija pocela da trokira i na kraju naravno stane. Morao sam da po najvecem pljusku guram motor 2 km do kuce.... od glave do pete sam plivao u vodi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
Danas sav srecan sto sam stavio tablicu na motor .....

 

 

Hej' date='

 

pa mogao bi ti da napišeš roman ili èak knjigu o tome, kako te je uhvatilo nevreme. Svi ti doživljaji i oseèaji su opisani, kao da je mene opralo, dok sam èitao tvoj post.

Zajebi tvoj faks i motore, predji u pisce :!: Ja èu da te snabdem sa ilustracijama. :twisted:[/quote']

 

Pazi kada sam nekada davno i pisao, tacnije, u osnovnoj sam pisao neku poeziju, sto je i bilo zapazeno, izlazilo je i u nekim novinama... decja posla... u srednjoj sam mnogo viseo citao i poceo da pisem roman koji je propao kada mi je zvekno komp...

Za ilustracije, verujem ti!!! Ajde ilustruj ovaj pljusak za domaci zadatak :) Najzli me inspirisao, jesam malo dete za njega sto se tice stila pisanja al se trudim :) :) :)

Bem ti...tako si ovo napisao da sam se osjeæao kao da ja guram motor dok mi se voda cijedi sa mokre odjeæe....Sjetio sam se davnih studentskih dana,kada smo ( Studentski grad,Beograd ...) svi izlazili na terase svojih soba i složno vikalii...UAAA KIŠA...pomagalo je da odagnamo otužno raspoloženje.

Èekaæu prvu kišu na bajku da poèenem vikati UAAAA....

( izvinite poljoprivrednici,pošteni paori... )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Da se vratimo na temu...

Skaki i ja se vracali 300km po kishi, i to ne kishi, vec provali oblaka! Grozan je osecaj kada si na 299km od kuce a rukavice kompletno mokre! Par puta sam sebi postavio pitanje da li je bolje sa mokrim rukavicama ili da ih skinem, a onda se setim da od dva zla izaberem manje, a to je da stavim mokre rukavice jer bar me nece tuci vetar po golim rukama koje bi bez rukavica bile za 30 sekundi gola voda..;) Srecom, kishni kombinezom i carape za obucu su uradile svoj deo posla...Upravo zbog takvog iskustva, ocekujem da mi za par dana stigne komplet oprema za kishu (posto je ona bila Skakijeva ) sa sve brisacem koji se natakne na kaziprst leve ruke...sto vi kazete, vozio sam a nista ispred sebe nisam video... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Prosle nedelje,cini mi se utorak,vracam se ja iz Meljaka magistralom i nekih 400-500m posle Sarica na onoj nizbrdici uhvati me najgori pljusak koji sam ikad doziveo na motoru.Ono vec mrak,nekih 20h,pocinje provala oblaka a moje gume nisu bas predvidjene za takve uslove(pirelli dragon sc2) i kako vetar duva sa moje desne strane i magistrala vuce na levo krenuo i ja zajedno sa motorom ka sredini puta.Jedva nekako uspevam da se izborim i uletim pored puta u neki pesak.Oluja,grmi,seva pici kisa kao luda a suvozacica i ja stojimo pored magistrale.Meni smesno,jedva se uzdrzavam da ne umrem od smeha a ona jadna poplavela od zime.Nisam mogao da verujem sta me snaslo u takvoj nedodjiji.U medjuvremenu mi ispadne fon u neku baru pored puta i udje voda u slusalicu i ne cujem onog sa kim razgovaram.Maler za malerom. :( Vec pocinje drama ajde ja moram da stojim tu i da cuvam bike al sad treba nekako nju da "spasem".Nekim cudom naidje neki komsija i prepozna mene u mraku pored puta oko 20.30h(kao u nekom filmu)i ja sta cu posaljem mladu damu kuci a ja ostanem tu pored puta da cuvam konjica.Posaljem ja caletu poruku da sam u nezgodnoj situaciji i smisli nesto pametno da me spase.Posto mi je fon riknuo i ne mogu nista da cujem ja onako sa sve kacigom,mokar do gloe koze,posaljem sms svim drugarima koji imaju kola da dodje neko po mene.Pocinje fon da zvoni,svi zovu da pitaju gde sam.Raspricao se ja iako nikog ne cujem al ajde mozda neko i uspe da dodje.Vec je 21h a ja i dalje stojim na istom mestu.Kisa i dalje ne prestaje i vec osecam da se polako smrzavam.Malo skakucem,malo setam kako bi se kao zagrejao.Prolaze automobili,kamioni i sva moguca vozila i svi mi sviraju i blicaju al niko da stane da pita da nisam u nekoj nevolji ili nesto slicno.U 21.15 eto mog pobratima stize i ja onakav mokar kao pas ulecem u kola.U medjuvremenu dosao cale kombijem po mene.Ubacimo motor u kombi i pravac kuci.Mislim da je posle 10min kisa stala i kao da nista nije bilo.

Takvu dramu nisam nikad doziveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
... a moje gume nisu bas predvidjene za takve uslove(pirelli dragon sc2)

 

Nisam siguran, ali mislim da gresis...i moj moped je "obuven" u njih i super su se pokazale na kisi..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Usput u magli kise prepoznam pored puta drugarov motor (onaj GPZ sa varenom glavom od 2 polutke) a njega nigde.. Cim sam stigao kuci okrenem ga a on kaze da je pobegao od kise u sumarak pored puta i pita sto nisam stao i ja pa da se druzimo??? Mislim se, stao sam ja al malo dalje, 300 metara dalje... stao sam al' opet ko da nisam...

Sta da kazem, kada ga budem prodavao ako me pitaju da li je vozen motor po kisi necu smeti da slazem... ajde za zmigavce i moze da mi prodje prica jer ih nemam :) :)

Cujem neko pominje gume... meni je prendja guma sa dobrom sarom ali stara jedno 8 godina.... o drzanju asfalta mozemo samo da teoretisemo... Zadnja guma je prednja od neke CBR-ke 16" koja je neravnomerno pojedena, tj. pojedena je ona bas fino ali sa jedne strane malo vise (ostao bez ulja u levom stapu)... guma je inace marke Chelestonka i to chirokana chelestonka :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja sam isao bez odijela za kisu od dubrovnika do budve pod konstatnim pljuskom i gradom koji je pola sata tukao, islo se nema stajanja uvijek tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ja sam vec navikao da svaki put kad odem da vozim preko 5 km mora da pada kisa, cak sam se i ukocio jednom vozeci po nevremenu.

Ali vremenom se covek navikne zadnji put mi je cak bilo ok gledam sve one munje grmljavine i vozim se kao da je 25 stepeni polako i opusteno, ljudi me gledaju kao da nisam normalan noge mokre do kolena ali ja i dalje uzivam.

Hocu da kazem da mi nista ne moze pokvariti voznju pa cak ni kisa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja