Jump to content

Moto Zajednica

Sajt MZ Svet-a

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Idemo dalje sa razvojem MZ Svet-a. :takoje:

 

Novim BJB Forumom pokrenuti su razvojni procesi u raznim pravcima među kojima je i razvoj MZ Svet-a. Na novom portalu dobili smo Forum što je sjajno jer imamo više prostora i mogućnosti za svrsishodniju klasifikaciju sadržaja.

 

Sada je na redu izrada sajta koji pre svega ima za cilj upoznavanje stranih MZ klubova i organizacija sa onim što radimo. Do sada im ta informacija nije bila pristupačna, treba se setiti Mađara koji nisu znali da nas nađu pa su ostavljali poruke na chat-u BJB-a.

 

Sramota stvarno ali šta da se radi, takve su bile mogućnosti.

 

Sada treba da odredimo sadržaj sajta. Sajt ima za cilj upućivanje na Forum a ne listanje samo po sebi jer nam je u interesu živa komunikacija sa celom planetom, sa svima koji vole MZ. Zbog toga nam na sajtu treba tekstualni sadržaj i najava koja u sebi sadrži link ka određenoj temi Foruma.

 

Tekstova imamo izuzetno dobrih ali su pogubljeni kojekuda po temama i treba ih naći. Svaki novi tekst vredi jer se neće izgubiti. :lol:

 

Za sada bih samo pobrojao elemente koji treba da "napune" sajt a ono što smatrate vrednim predložite pa kao i do sada, ako se većinski prihvati - to je.

 

1. Logo kao na prišivkama - otišao je u svet, postavljen je na Sajtovima i Forumima klubova među prijatelje i šta je - tu je, sami smo ga radili pa je takav.

 

2. Tekst za naslovnu o MZ Svet-u (u izradi je, pišem)

 

3. Uvodna reč u par rečenica i link ka "naši motori" - Moj predlog: trebalo bi promeniti nazive tema za motore i da se svaka zove po nick-u vlasnika a ne motora. Mi znamo ko je Plavi Golub, Magare, Crnac ali bi bilo previše očekivati da to neko iz inostranstva zna.

 

4. Prostor za logotipe prijateljskih MZ klubova

 

5. Par rečenica i linkovi ka temama sa prošlih Skupova

 

6. Deo za vesti

 

7. Deo za neobavezne vožnje i druženja

 

8. Tekstovi koji su mi pali na pamet:

 

- Najstariji aktivni vozac MZ-a i njegov MZ u Novom Sadu (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/31426-naj-stariji-aktivni-vozac-mz-a-i-njegov-mz-u-novom-sadu/)

 

- Pikasov tekst o devojci sa zida smrti (http://www.glas-javnosti.rs/clanak/glas-javnosti-02-08-2007/dama-na-zidu-smrti)

 

- Pikasov tekst o izradi motora (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11526-mz-custom-bobber-epizoda-2/)

 

I dotle sam stigao. Treba razmišljati o afirmaciji MZ polulacije Srbije a ne ličnoj promociji. ;)

 

Predlozi, sugestije, saveti, sve je otvoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Tekst za naslovnu stranu i na srpskom i engleskom i link za Google Translator i uputiti goste kako "mogu da nas prevedu"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Neznam kako bi bilo,na neki nacin odvojiti ljude koji poseduju MZ i one koje pored toga sto imaju MZ rade te motore,imaju svoje garaze,itd....mozda to sto sam rekao ,,odvojiti,, zvuci grubo,klasifikovati,kako god...

Cenim da bi bilo ovde zanimljivih stvari po tom pitanju,nesto kao u temi o nasim ljubimcima,samo sa malo drugacijim sadrzajem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Očistio sam temu od OFF-a.

 

Neznam kako bi bilo,na neki nacin odvojiti ljude koji poseduju MZ i one koje pored toga sto imaju MZ rade te motore,imaju svoje garaze,itd....

 

A koji su to "oni koji rade te motore"? Kome su ti važni?

 

Picasoo nije majstor, uradio je svoj motor kako je znao i umeo i ispalo je super. To nikako nemože da bude isto sa nekim ko to radi za novac.

 

MZ Svet je mesto za ljude i njihove motore, sticanje prijateljstva i druženje a ne za zaradu.

 

O Bože, pa nećemo valjda na prijateljima zarađivati i očekivati da nas neko zbog toga ceni? :lud:

 

Ko bi za novac radio neka se time ponosi na drugom mestu, među Oglasima, ovo je pogrešan deo Foruma.

 

Nego, da se vratimo na tekstove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma moze lepo da se otvori u okviru tog foruma - podforum " Garaze clanova ". E onda lepo svako otvori svoju temu ( garazu ) - pa u njoj pise i postavlja slike svog motora - il " svojih " motora - ako ih ima vise. Tako ce se tacno znati gde su cije slike ako neko hoce da pogleda, il na primer ja sam nesto radio na mom motoru i o tome pisao i postavio slike, a kroz godinu dana neko treba da radi isto to - ode u moju garazu, upozna se sa problematikom i olaksa sebi posao !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

A koji su to "oni koji rade te motore"? Kome su ti važni?

 

.

 

 

Nisi razumeo tekst,nesto slicno je Lijan napisao,o tome sam i govorio...

 

,,oni koji rade te motore,,- ljudi koji svoje masine ne teraju kod majstora,vec ih sami popravljaju,imaju ih mozda vise komada,preradjuju,imaju svoje garaze samo za to namenjene,entuzijasti i pravi zaljubljenici u motore i sve na dva tocka !

 

Kome su ti vazni?

 

Vazni su onima kojima treba njihovo znanje i umece,razni saveti isl... !

 

Niko nije pominjao nikakvo zaradjivanje para,osim u replici na Sumijev tekst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

A koji su to "oni koji rade te motore"? Kome su ti važni?

 

Nisi razumeo tekst,nesto slicno je Lijan napisao,o tome sam i govorio...

 

,,oni koji rade te motore,,- ljudi koji svoje masine ne teraju kod majstora,vec ih sami popravljaju,imaju ih mozda vise komada,preradjuju,imaju svoje garaze samo za to namenjene,entuzijasti i pravi zaljubljenici u motore i sve na dva tocka !

 

Kome su ti vazni?

 

Vazni su onima kojima treba njihovo znanje i umece,razni saveti isl... !

 

Niko nije pominjao nikakvo zaradjivanje para,osim u replici na Sumijev tekst.

 

Naravno Vujo niko nije pominjao zaradjivanje para, izvini to smo ja i Deki malo pricali..

Inace bas ovako kao sto je Lijan naveo! na to smo mislili!

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma sve može, sve je na raspolaganju samo sam ja jedino o sajtu mislio.

 

I to treba da napravino prvu verziju sajta, nas i gotovih motora onakvi kakvi su a sajt bi ionako trebao da se menja, obogaćuje informacijama, širi sadržajem...

 

U ovakvoj kontra postavci sajt će pratiti Forum pa neka tako ide ali u ovom trenutku nemožemo da stavimo četiri teksta na sajt, malo je.

 

Treba da napravimo ovaj prvi a posle će biti lakše, ubaci se ovo, izbaci se ono i ide stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

I dokle se stiglo sa ovim? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tekst za naslovnu stranu i na srpskom i engleskom i link za Google Translator i uputiti goste kako "mogu da nas prevedu"...

 

Sto se ovog tice, ja sam za to da tekst na naslovnoj strani bude samo na nasem jeziku, a po ugledu na neke druge sajtove, tu budu jos dve zastavice 1. Nemacka i Engleska, pa kad neko dodje sa strane, ako je Nemac, klikne na nemacku, neko drugi na englesku, pa mu se otvori sajt na tom jeziku. Nemacki bih ubacio jer je MZ nemacki motocikl. Pored toga i link ka google Translator - u i gotovo. E sad , da li je to moguce uraditi - ne znam . Ovo prebacivanje na nemacki i engleski bi trebalo da bude samo za staticne natpise, dok bi pisanje po forumu bilo na nasem jeziku ( mislim da bi bilo nemoguce da se sve automatski prevodi, mada ko zna . . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Tekst za naslovnu stranu i na srpskom i engleskom i link za Google Translator i uputiti goste kako "mogu da nas prevedu"...

 

Sto se ovog tice, ja sam za to da tekst na naslovnoj strani bude samo na nasem jeziku, a po ugledu na neke druge sajtove, tu budu jos dve zastavice 1. Nemacka i Engleska, pa kad neko dodje sa strane, ako je Nemac, klikne na nemacku, neko drugi na englesku, pa mu se otvori sajt na tom jeziku. Nemacki bih ubacio jer je MZ nemacki motocikl. Pored toga i link ka google Translator - u i gotovo. E sad , da li je to moguce uraditi - ne znam . Ovo prebacivanje na nemacki i engleski bi trebalo da bude samo za staticne natpise, dok bi pisanje po forumu bilo na nasem jeziku ( mislim da bi bilo nemoguce da se sve automatski prevodi, mada ko zna . . . .

 

Odlicna ideja!!

 

Moguce je sve prevesti na željeni jezik(tekstove na forumu) ako koriste google chrome.. 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja