Jump to content

Moto Zajednica

Dominator 500 (650) versus KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Africa RD04

Gledajuci oglase, ova dva motora su mi u cenovnom dometu (od '91. do '95. god.) ... :stabre:

Interesuje me vase misljenje u vezi troskova odrzavanja , potrosnje, vise offroad ....

Pocetnik sa 190 cm i 100 kg koji radi na povrsinskom kopu.

Obilje offroad terena oko mene ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Naravno zavisi kakvog offroad terena, ako ces da se smucas po gradilistima po kojima uglavnom imas

utabane zemljane puteve, mozda po neki sljunak, onda ti je potpuno svejedno... Javice se sad tu neka

poprecna misljenja, ali zaista neces doci do pravog odgovora dok ne steknes sopstveno misljenje! U

svakom slucaju, KLE je malo nezniji motor od NX-a, ali razlicita klasa registracije, te bi se ja

zamislio oko toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mogu lakse da dam odgovor ne zato sto poznajem dva pomenuta motora vec zato sto poznajem Duleta :) KLE je u ovom slucaju bolji izbor. Gabaritno je dosta veci motocikl, dva cilindra, klasa nize za registraciju, dosta KLE motocikala u Lazarevcu za razmenu iskustava sa vlasnicima... Mislim da ih i ima vise za izbor po Oglasima, sto nije zanemarljivo. Samo treba naci pravi primerak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Mogu lakse da dam odgovor ne zato sto poznajem dva pomenuta motora vec zato sto poznajem Duleta :) KLE je u ovom slucaju bolji izbor. Gabaritno je dosta veci motocikl, dva cilindra, klasa nize za registraciju, dosta KLE motocikala u Lazarevcu za razmenu iskustava sa vlasnicima... Mislim da ih i ima vise za izbor po Oglasima, sto nije zanemarljivo. Samo treba naci pravi primerak!

 

A i ja imam jednu komplet masinu viska, a toga nikad dosta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Dominator kazu nije uopste los za off,cak su ga neki ljudi kojima verujem sto se tice off-a i bas pohvalili. Po meni KLE je daleko od enduro motora... jeste jeftin,jeftina registracija i malo trosi,ali svakako postoji i razlog sto je tako jeftin. Kawa je taj redni dvocilindras u tim godinama gurala u sve vrste motora i po meni ni jednom ne lezi,mozda jedino odgovara GPZ-u ali svakako nije za enduro ili za chopera(en500)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa ne svidja mi se jer poprilicno mrtav u malim obrtajima,nije jak kao svaki drugi jednocilindricni 4t. I previse je soft ceo motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Gledajuci oglase, ova dva motora su mi u cenovnom dometu (od '91. do '95. god.) ... :stabre:

Interesuje me vase misljenje u vezi troskova odrzavanja , potrosnje, vise offroad ....

Pocetnik sa 190 cm i 100 kg koji radi na povrsinskom kopu.

Obilje offroad terena oko mene ... :takoje:

ja sam razumeo da covek da vozi ozbiljan offroad jer je tako i napisao,nisam rekao da KLE ne valja nichemu,samo kazem da po mom misljenju nije za off sem ako nekom nije svaki utaban zemljani put offroad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

A sto onda nije za EN 500? Jes da nije V2 al ne mora svaki kruzer da bude V2. Cak stavise sad kad bih birao opet kruzera, nikad ne bih uzeo V2. Samo redno. :zvizduk:

 

EDIT: da ne bude da samo ofujem.

KLE je verovatno bolji kao putni enduro zbog brze putne brzine i manje vbracija, a dominator je verovanto bolji kao Enduro motor zbog jednog cilindra. KLE jeste da ima 2 cilindra ali delovi su poprilicno jeftini za Japanca. Lanac bregaste je oko 80e, spaner oko 70e i zamena svega toga, 150-160e sve skupa. Lanac i lancanici oko 130e DID.

Ostalo se ne kvari :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Aha ,cuo sam da nece ni magnet da im rikne i da je i on bas jeftin :) Aman ljudi nisam rekao da je KLE djubre nego da dominator vise odgovara onom sto je naveo covek u prvom postu...a svejedno ,ispod tolikog coveka ce oba motora biti smesna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Aha ,cuo sam da nece ni magnet da im rikne i da je i on bas jeftin :) Aman ljudi nisam rekao da je KLE djubre nego da dominator vise odgovara onom sto je naveo covek u prvom postu...a svejedno ,ispod tolikog coveka ce oba motora biti smesna.

 

 

Samo do 96 godine, posle toga je oblozen nekako tj armiran pa ne moze da se rasprsne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 757 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ja po površinskom kopu vozim KLE :aha:

Kad budeš u prilici, odaberi motor koji je u boljem tehničkom stanju.

Svoj stav ćeš najbolje formirati sam ito tek kad probaš oba motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Slicnih smo dimenzija( ja sam cak malo vislji), vozim KLEa i smatram da za nasu gradju to i nije tako mali motor, bas naprotiv jedan od vecih iz klase, tako da ne moras da se plasis da ces izgledati ko cirkuski medved na bicikli. KLE kao motor je inace veoma zahvalan za pocetnike(meni je takodje prvi veliki motor posle skutera od 50ccm) , medjutim bilo kakav ozbiljniji offroad zaboravi na njemu! Moze makadam, zemljani putevi i sl. ali neke voznje tipa onih koje si gledao na slikama Fruskogoraca ili IvanaX(valjda nisam zeznuo nick,ako jesam izvini) ni ne pomisljaj jer je za takve voznje preglomazan, pretezak i premekan. Naravno ove karakteristike na normalnom putu su samo plus.

Dominatora nisam vozio, cak nisam ni seo na njega, tako da ne bih da pricam nista napamet ali bar ovako iz vidjenja mi je delovao kao mali motor za vislje ljude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja