Jump to content

Moto Zajednica

Pistolj za CO2 patrone ili mala pumpa

Recommended Posts

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stigli mi iz louisa CO2 patroni za pumpanje guma, ali kako nisam obratio paznju, vidim da je za njih potreban neki pistolj ili crevce koje ce da se zavije za patron i ventil gume da bi se napumpala. Gledao po louisovom sajtu, ali nigde ne vidim da ima da se kupi tako nesto. Gde ima to ?

 

Takodje u obzir dolazi i neka mala rucna pumpa kao za bicikle koja bi bila zgodna za nosenje na motoru. Vidim da ih po americi ima, bas malih i zgodnih, ali nisam video tako nesto kod nas (u evropi zgodno za narucivanje). To bi mi bila jos bolja varijanta, ne bih morao da razmisljam o patronama. Ona pumpa na 12v za auto mi je prevelika za svakodnevno nosenje kad vozim po terenu u okolini bez puno stvari.

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma video sam to, ali mi se nesto ne daje 15e samo zbog crevca, komplet za tubeles mi je ionako beskoristan. Mada, razmisljam da preradim felne u tubeles...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Aco, ja sam u prodavnici delova za bicikle kupio crevo za pumpu za bicikle, ali sa prihvatom kao za velike ventile. Pumpa je ona mala, metalna, sa ručicom koja se navlači na telo pumpe.

Ovakva

http://parts.capriolo.com/sites/default/files/imagecache/fitness_tumb/delovi/190506.jpg

a sa ovakvim crevom

http://parts.capriolo.com/sites/default/files/imagecache/fitness_tumb/delovi/190504.jpg

 

Probaj da nađeč negde pa proveri da li pasuje navoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

oni kineski kompresoru na 12 v nisu nesto ali posluzice za nedaj boze.inace samo ona plastika je velika,ako izvadis masineriju iznurea dosta je malena,mozda kao pakla cigara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Stigli mi iz louisa CO2 patroni za pumpanje guma, ali kako nisam obratio paznju, vidim da je za njih potreban neki pistolj ili crevce koje ce da se zavije za patron i ventil gume da bi se napumpala. Gledao po louisovom sajtu, ali nigde ne vidim da ima da se kupi tako nesto. Gde ima to ?

 

Takodje u obzir dolazi i neka mala rucna pumpa kao za bicikle koja bi bila zgodna za nosenje na motoru. Vidim da ih po americi ima, bas malih i zgodnih, ali nisam video tako nesto kod nas (u evropi zgodno za narucivanje). To bi mi bila jos bolja varijanta, ne bih morao da razmisljam o patronama. Ona pumpa na 12v za auto mi je prevelika za svakodnevno nosenje kad vozim po terenu u okolini bez puno stvari.

 

Odes u servis biciklisticke opreme(malo bolje) imaju i ti patroni, i secialna puma (da se naruci) i imaju mini pumpe od 10 pa do ... e bas dobrog kvaliteta!! 0namigivanje.gif Mislim da kod Capriola mozes to da nadjes... 1zzz.gif Imao sam katalog dok sam radio u servisu bicikala.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

jbg... mala slika jedva se vidi! ;)

 

1zvizduk.gif

 

Izvinjavam se ali nema manja, trazio sam po kataloskom broju... (BMP - 30) bbb_air_spray_gas_injection_bmp-30_bicycle.jpg

 

Ovo ja najmanja.. 1lol.gif0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To zmajcek, bas takvakv pistolj za patrone trazim i bas na takve mini pumpe mislim. Hvala puno, ipak se uvek nadje neko ko zna :) Ako znas gde to ima da se kupi kod nas, kazi sad ili zauvek cuti :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ovo nije jeftino(ali nije ni skupo), i zamenjuje pumpu duva na bajsu na 2,8bara(jedan patron) Mozda ima u Planet Bike da se naruci, nikad nisam ovo probao li sam vidjao na trkama ljudi koriste(samo puc i napumpana guma) ... 1lol.gif

 

Moja preporuka obidji radnje koje prodaju biciklisticku opremu i potrazi BBB katalog da ti pokazu(ako imaju), ili mozda od nekog drugog proizvodjaca... (ovo su "profi" pumpe) 0namigivanje.gif

 

Evo jos nesto na netu... : http://www.cyclemart.com.au/i/92863/BBB_Air_Spray_Gas_Injection_BMP-30_Bicycle/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6308 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa tesko da je jeftinije od onih 15e za komplet :)

Nije mi problem cena, nego sta za nju dobijam. Za parce creva (koje mi je jedino potrebno) nema sanse da dam 15e.

 

A skoro sam procitao neki putopis gde su ljudima izbusila guma na motoru, posle krpljenja je napumpali onom malom pumpicom bez problema, zgodna je za nosenje, a ne moze da se potrosi kao patron.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pa tesko da je jeftinije od onih 15e za komplet :)

Nije mi problem cena, nego sta za nju dobijam. Za parce creva (koje mi je jedino potrebno) nema sanse da dam 15e.

 

A skoro sam procitao neki putopis gde su ljudima izbusila guma na motoru, posle krpljenja je napumpali onom malom pumpicom bez problema, zgodna je za nosenje, a ne moze da se potrosi kao patron.

 

 

 

 

Pa ove pumpice imas svakakvih dimenzija, (pravleno da bude malo zbog prostora na bicikli) videh na ovom sajtu iz mog zadnjeg posta, 30(novaca) za nesto malo zuto od 3cm.. + patron.. 1mda.gif0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ovde http://parts.capriolo.com/parts/Pumpe

 

A može i ovde

STZR NA VELIKO I MALO INTEGRO

Kneginje Milice 65,35000 Jagodina

tel:035/221-569,063/1178499, +381631178494 Sasa e-mail:integrosport@gmail.com

Proizvodi koje diler prodaje: Bike, Fitnes, Roleri, Scott, Ski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2865 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Aco, ja probao da pumpom koja je išla uz MZ naduvam gumu. Uspelo je, ali sam bio gola voda, ruke mi otpale. Ipak su patrone, po meni, najbolja solucija (pošto kopresor otpada zbog veličine). Mislim da čak i imam negde tu pumpu, tvoja je ako je nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

imas u touratechu pumpu za patrone. ja sam prvo kupio patrone , pa posle pumpu uz koju sam dobio jos dva patrona. i da znas da ti je za jedno punjenje gume potrebno dva patrona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja