Jump to content

Moto Zajednica

Zamena sijalice na Freewindu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: v-strom 1000

pozdrav druze,ja vozim freevinda i sijalica nema sanse da se zameni ako se ne skine vizir i bocne plastike ali to je lako skinuti a najveci problem je ponovo vratiti i uklopiti.ja kad sam rekao mom caletu da ponovo moramo da menjamo sijalicu,covek me se odrekao preko novina.druze neka ti je bog u pomoci. :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ja sam danas uspeo da zamenim sijalicu bez skidanja maske, kao što je japanac i predvideo. Lepo je nacrtano u service manualu. Treba samo skinuti sirenu i onda "ruka od dole a glava gleda od gore" malo muke i gotovo ;) Podesio sam i visinu svetlosnog snopa, tj podigao sam ga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja sam menjao prijatelju, skidao sam plastike i ne secam se da je to neki jako zahtevan poduhvat???? Samo polako i pametno i samo ce ti se kazati......s. manual nisam nikada video...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Nije nikad problem skidati plastiku u garazi al kad vam negde na putu u pola noci crkne svetlo nece vam se bas skidati maska. Probajte da ukapirate kako onaj gore rece na laksi nacin, da proturite ruku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

Caslave svaka cast, taman se spremam da dodam jos jednu sirenu pored postojece, pa cu da iskoristim i promenim sijalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Probaj, nezgodno je ali je moguće. Ajd kad dodaš još jednu pošalji sliku kako si to izveo jer i ja planiram da uradim isto, ili barem da zamenim ovu sa jačom. Motor je prilično tih, pa smo neprimetni i nažalost ugroženi :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Mi smo kumu mom (tokaja na forumu) ugradili na Freewinda Stebel Nautilus sirenu, ali smo imali problema sa dimenzijama. Na kraju smo morali da odvojimo kompresor od trubice da bi sve stalo, i provukli crevo, nesto slicno ovom majstorluku:

 

strebel_horn_mod.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3639 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam menjao sijalicu ali sam tom prilikomi skidao far. Maska moze da se skine i da se ne skida vizir. Samo treba nekim kracim alatom odviti saf iznad brzinomera i posle ide lagano. Ako se skida vizir najveci je problem vratiti one gumice kroz dve plastike.

A htedoh da pitam jel jos neko ima problem sa stelovanjem fara na suzukiju. Meni pukla ona kuglica na koju je okaceno socivo i sad mi gadja u zemlju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Benelli TRK 502x

A koju sijalicu staviti? mislim kog proizvodjaca?

Koliko ja shvatam bolje kupiti neku skuplju (koja ce duze da traje)

da li uzeti nesto ovako naprimerPhilips XP Moto

ili se drzati klasicne sijalice.

kakva su vam iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3639 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam stavio Osram Nightreaker i za sad mi je super. One su nesto kraceg veka nego obicne, ali su dosta dobre po kisi i daju malo vise svetla. Jedan test iz SAT revije, a stavicu i u garazu

 

zqdvw_95279496.jpg

 

AN8FA_65158474.jpg

 

ZQq9f_17349322.jpg

 

OOvqO_52095205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ja sam uzeo OSRAM Light Day koja ima produžen vek trajanja ali zato ne svetli ništa jače od redovne. U prevodu odgovara našim uslovima gde nam sijalica 90% svetli danju a 10% noću, barem u mom slučaju. Na autu koristim silverstar (cena oko 600 din), svetli odlično ali ne izdrži ni godinu dana. Isto važi i za Nightbraker. A s obzirom kako se "lako" menja sijalica na Freewindu treba obavezno uzeti neku dugotrajnu.

Ta Philips mi se čini skroz ok. Pre par godina sam čitao u Autobildu testove sijalica, i sećam da su Philipsove duplo duže trajale od Osramovih, jeste da im je i cena dupla do trodupla veća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

 

 

 

 

 

I ako je tema stara,moram da napisem da se sijalica na Feewindu moze zameniti odozgo bez skidanja bilo kakvih delova od motora cisto da oni koji treba da vrse ovu radnju ne prave sebi posla bez potrebe..Zakrene se korman i dobija se dovoljno mesta da se odozgo proturi ruka skine guma i sijalica se zameni bez problema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

ja sam ubacio xenon al me nesto ljudi gledaju popreko kad dam gas al nije do mene...vešanje takvo pa žvaće gore dole...nek se žale fabrici :)

Važno je da vidim kud idem...a s malo strpljenja nije neki problem prići sijalici s donje strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja