Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Yamaha Fjr 1300A

Drugari, prelistah skoro celu temu, i dobar deo tutorijala sa youtube. Nigde ne nadjoh kako se menja antifriz na prvoj generaciji FJR. Jasno mi je gde se ispusta stari, pretpostavljam da se novi sipa u posudu na desnoj strani? Da li je potrebno negde ozraciti sistem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Jok.....samo sam sipao....radi savršeno....ventilator pali na četvrtoj crti...vrlo kratko....odma' spusti temp

Solo rajder sa 🪑i

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

TenAk i raketLa... 

A tu je i operater raketLe. 

😉

IMG_5140.jpeg

IMG_5146.jpeg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Moja raketLa je bila malo do Starih Banovaca kod Moto Doktora. Imao sam i dalje problema sa onim paljenjem pa je jednostavno to moralo da se resava. Pored toga sto je ponovo odrađen anlaser tj tek sad je odrađen jer po rečima majstora anlaser nije bio ni pipnut kod ovog prvog gde sam nosio, odrađeno je kompletno pranje i ciscenje usisa, dizni, sinhronizacija, stelovanje ventila i remont viljuski. A da, uzrok slabijeg paljenja je bio i pikap u motoru onosno dzekovi neki na njemu kako mi reče majstor. Primetno je sada naravno da motor pali bolje to jest onako kako bi trebalo i hladan i vruć, a radi i ponaša se mnogo lepše i bolje zbog ovih drugih podešavanja. Nadam se da sam sada otklonio sve sto sam mislio pa da planiram neka nova putovanja 😆

 

Moram da pohvalim majstora Acu koji je primio motor odmah i odmah počeo sa radom i preko Vibera me je obavestavao o svemu sto radi tako da sam veoma zadovoljan saradnjom

Promenio član miljanvasic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A
41 minutes ago, Ninja66 said:

Ne znas koji dzek je u pitanju, ja i dalje imam problem.

Ne bih znao. Ne znam ni gde se tacno nalazi ni kako tacno izgleda. Kako je meni majstor rekao, postoji neki pikap i na njemu se nalaze ti dzekovi i oni su bili losi. Zbog njega meni nije bacao struju na svecice kako treba odnosno pri verglanju cas je bacao cas nije. Te dzekove je sredio i odradio anlaser i sada kao iz fabrike pali

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
On 5/7/2024 at 2:44 PM, Dule 021 said:

Zna li neko koliko moze da kosta konstrukcija repa? 

Pukla je na jednom FJR zbog kofera i sad se postavlja pitanje koliko to moze da kosta tj druga.

 

Chapo iz Ivanjice ima hekram, sad se culi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Stigao veci kofer, 50l. Prethodni (takodje originalni FJR) je sada u oglasima...ako nekog zanima.

IMG_20240516_100347.jpg

IMG_20240516_113329.jpg

IMG_20240516_113345.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 694 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Da li je na FJR-u, na desnoj hebli, gde postoji mesto za montažu retrovizora, pored bočice kočionog ulja ispod čepića levi ili desni navoj? Na levoj strani kod kvačila uvrćem bez problema peteljke retrovizora, a na desnoj ni jedna "ne hvata".
IMG_5083.thumb.jpeg.108b05d78171ea3418456a01e87f675a.jpeg
IMG_5084.thumb.jpeg.de26bef04cbc44dd2aba2ba8910486cf.jpeg
Јесте, контра навој. И ја сам ставио куглу лево а исту десно нисам могао. А онда сам уградио централно решење
283a68152d29977c79ed89e22b223f43.jpg
cfc8a392a549d4d681893813dc27b6f9.jpg
Сент фром мај Шајоми...


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
9 hours ago, Влајко said:

Јесте, контра навој. И ја сам ставио куглу лево а исту десно нисам могао. А онда сам уградио централно решење emoji6.png
283a68152d29977c79ed89e22b223f43.jpg
cfc8a392a549d4d681893813dc27b6f9.jpg
Сент фром мај Шајоми...

 

Imam i koristim tank torbu, tako da to centralno montiranje ne mogu primeniti. 
Hvala za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi
On 5/11/2024 at 12:05 PM, akibuki said:

Нисм дуго куцкао, само кратко да јавим за дневник да сам имао подешавање суспензија. Разлика у вожњи небо и земља. Мотор лежи на путу много боље, другачија вожња, као да је други мотор. Ускоро промена уља у виљушкама и тако.  Занима ме ако је неко мењао оригиналне опруге са афтермаркет у виљушкама и искутво, да кажу неку реч. Гледам оне Hyperpro, па се роје моје мисли

gore, kod mene, kunu se u Hyperpro, mislim da su to holandjani i puno su jeftiniji od Öhlinsa... nisam licno probao pa jedino prenosim tudja iskustva koja su jako dobra, a dosta ljudi iz FJR Swden ih je stavljalo, ceo set je mislim oko 600 evra... kazes da si podesavao suspenziju kod sebe pa me zanima sta si radio, sta ti je smetalo i koje su ti postavke sada?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja imam pozadi HyperPro. Doduše ne vozim FJR ali mogu reći da je bukvalno drugi motor. Pri tom, moj motor ima solidan fabrički amort. Vredi svaki eur. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
16 hours ago, bobi_krofna said:

gore, kod mene, kunu se u Hyperpro, mislim da su to holandjani i puno su jeftiniji od Öhlinsa... nisam licno probao pa jedino prenosim tudja iskustva koja su jako dobra, a dosta ljudi iz FJR Swden ih je stavljalo, ceo set je mislim oko 600 evra... kazes da si podesavao suspenziju kod sebe pa me zanima sta si radio, sta ti je smetalo i koje su ti postavke sada?

Просто сам отишао у Мото Брудер. Стефан који тамо ради има иза себе искуство око подешавања, ради и чип тјунинг и види се да воли те ствари које овде многи занемаре или немају довољно знања, а битне су за управљивост и сам осећај вожње. Оно што ми је сметало је мекоћа у предњем делу па је сам мотор улазио много шире у кривине. Сада је осећај прецизности и чврстине у управљању, лакши улаз чак и у оне тесне кривине. Поставке су урађене према тренутном стању уља и опруга. Не могу много технички да објасним јер је све препуштено Стефану. Када је радио први тест суспензија заљуљао се мотор само тако. Он тврди да нема потребе да мењам опруге, већ само уље у виљушкама. Ако будем у прилици са парама узећу амортизере. Нисам узео ни краш бар Р-Газа који могу да узмем за око 350 евра али нисам још увек због зезања око поште/ слања. Оно што нама овде остаје главни проблем је за све те додатне ствари испадне велика поштарина, па ако наручујемо директно прескупо или кога измолити у иностранству да ти заврши наруџбину. Видећемо... Жеље, надања, могућности и услови.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Opruge menjaš u slučaju da one nisu adekvatne za tvoju kilažu. Npr. spring rate je za osobu od 80kg a ti imaš 110. To je princip. Jer kad je opruga neodgovarajuća, sve ostalo je neodgovarajuće.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Juce zaboli drugi anlaser i problem resen. Moj i dalje na oko dobar.

Zaboli i nov spaner lanca i svecice kad smo vec tu, majstor, ne ja.

Motor neprepoznatljiv, kako radi i pali. Jos ga sinoc testirao bez svih kofera, lagaaan i leti.

Volimo se opet.  :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kod mene je sve neodgovarajuće
Inače reg. motor danas ...'03 sve sa nalepnicom 28.700.din

Solo rajder sa 🪑i

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
13 hours ago, Alekre said:

Opruge menjaš u slučaju da one nisu adekvatne za tvoju kilažu. Npr. spring rate je za osobu od 80kg a ti imaš 110. To je princip. Jer kad je opruga neodgovarajuća, sve ostalo je neodgovarajuće.

Па није баш да се мењају због килаже. Да подежавају се према килажи. Али мења се колико сам читао и гледао последњих два месеца и начитао сам се свега и свачега од линеарних до прогресивиних. Чест разлог мењања је начин вожње и многи са тих линераних које имамо у ФЈР су распамећени осећајем на прогресивне опруге које су уградили. Ја са својих 97 кг имам неки свој стил вожње који подразумева понекад и агресивније кочење у вожњи и да ми линерана фабричка опруга можда не даје одазив који желим. Увек је било колико пара толико и музике. Не знам, учим да тако кажем и читам. Такође и до личног је избора

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Naravno da se menjanju zbog kilaže i opruge ne mogu da se šteluju. Jednostavno, ako si pretežak ili prelagan za oprugu koju imaš tu ni jedan setup ne može da bude dobar.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
35 minutes ago, Alekre said:

Naravno da se menjanju zbog kilaže i opruge ne mogu da se šteluju. Jednostavno, ako si pretežak ili prelagan za oprugu koju imaš tu ni jedan setup ne može da bude dobar.

 

 

Можемо да кажемо и због килаже, не можемо да тврдимо само због килаже. Подразумева се одгаварујућа опруга и подешавање по килажи. Дај упути ме где да то видим, прочитам. Тврдоћа опруге се штелује или стегнутост, отпор опруге се штелује,  Ја сам читао и гледао шта тврде људи који се баве искључиво и искључиво суспензијама , подешавањима. Ево овде погледај везано и за килажу и остале врсте опруга.

 

Promenio član akibuki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ti možeš da podesiš prednapregnutost opruge i tako u manjoj meri nađeš neku finu tačku koja ti odgovara. No opet, osnova oslanjanja kod bilo kog motocikla je tzv. spring rate opruge. Odnosno kolika je sila potrebna da se opruga sabije. 

 

Ti najbolje znaš koliko si težak sa opremom i koja je težina saputnika plus prtljaga. Tek sa tim podatkom o kilaži gledaš da pazariš odgovorajuće opruge napred i nazad. Možda se uklapaš u fabričke pa možeš da dobiješ dosta samo uz podešavanje postojećeg ili drugim uljem.

 

Naravno ovo je samo osnova, možeš i da promeniš kompletan sistem hidraulike da umesto šipke ugradiš ventile, itd. No opet, zavisi šta hoćeš da dobiješ.

 

Pomenuo si i progresivne opruge... Mislim da one nisu baš najbolji izbor za FJR. Progresivna opruga je kao da umesto jedne tvrde opruge ima na početku jednu mekanu a dole tvrđu. Tako da negde na početku hoda vešanja imaćeš mekanu vilu. To je lepo kad voziš pravo i ona upija neravnine ali biće premekana kad budeš jako kočio i peglao krivine. No opet, zavisi od tebe kako voziš taj motor. 

 

Ja od kad ažurirao vešanje na mom motoru razlika između fabrike i ovog setupa po mojoj kilaži je nebo i zemlja. Tolika da više nikad ne bih vozio motor koji nije podešen za mene. Preciznije, udobnije, lakše se vozi i manje umara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da li je neko, u skorije vreme, menjao razvodni lanac na FJR-u, sa onim plasticnim klizacima-vodjicama? I, ako jeste, ili ako je neko upucen, kolika bi bila cena tih delova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2930 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pitao sam u barelu pre par meseci....ne sećam se konkretno cene ali nije bila za seču vena. Najbolje pozovi njih čisto orijentira radi. Mene su posavetovala da ako se ništa ne čuje da ne pitam ništa. Ja se kao raspitivao dal preventivno da preduzme korake.

Solo rajder sa 🪑i

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
On 5/29/2024 at 11:11 PM, Alekre said:

Ti možeš da podesiš prednapregnutost opruge i tako u manjoj meri nađeš neku finu tačku koja ti odgovara. No opet, osnova oslanjanja kod bilo kog motocikla je tzv. spring rate opruge. Odnosno kolika je sila potrebna da se opruga sabije. 

 

Ti najbolje znaš koliko si težak sa opremom i koja je težina saputnika plus prtljaga. Tek sa tim podatkom o kilaži gledaš da pazariš odgovorajuće opruge napred i nazad. Možda se uklapaš u fabričke pa možeš da dobiješ dosta samo uz podešavanje postojećeg ili drugim uljem.

 

Naravno ovo je samo osnova, možeš i da promeniš kompletan sistem hidraulike da umesto šipke ugradiš ventile, itd. No opet, zavisi šta hoćeš da dobiješ.

 

Pomenuo si i progresivne opruge... Mislim da one nisu baš najbolji izbor za FJR. Progresivna opruga je kao da umesto jedne tvrde opruge ima na početku jednu mekanu a dole tvrđu. Tako da negde na početku hoda vešanja imaćeš mekanu vilu. To je lepo kad voziš pravo i ona upija neravnine ali biće premekana kad budeš jako kočio i peglao krivine. No opet, zavisi od tebe kako voziš taj motor. 

 

Ja od kad ažurirao vešanje na mom motoru razlika između fabrike i ovog setupa po mojoj kilaži je nebo i zemlja. Tolika da više nikad ne bih vozio motor koji nije podešen za mene. Preciznije, udobnije, lakše se vozi i manje umara.

Кратко само да додам пошто сам дошао са путовања, Те опруге су направљене према спецификацији возача, зато читам да сви који су прешли са фабричких на те по мери возача су изненађени. Немам појма , учим. Рафтинг на Тари беше диван ја сам иза другара и кофер ми је напрсао на носачу, умало да спадне. Више фотографија ових дана
image.thumb.jpeg.898c2604aa4a83a2f350e044c5a07576.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc 24 ,Honda Vfr 800 Fi, Bmw r 1200rt

Ljudi moze li pomoć, drugar je kupio fjr 1300 2005 god, prednje vile su krive ima li gde to da se nadje, ili dobrog majstora za ispravljanje mnogo su krive. Jedina dobra stvar je to sto je ispod samog trougla pretrpela udarac, stavio sam sliku kako izgledaju. Hvala 

Promenio član Nikola_98

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja