Jump to content

Moto Zajednica

Hladno vreme Vs Yamaha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Motor mi stoji u garazi, 6 dana ga nisam palio i kada sam otisao to da uradim.. NECE! Kontakt sa kocnice nema,tj ne pali stop svetla,sve je normalno radilo to tada. Probao sam sve ostale porosace,sve radi. Kada pritisnem starter samo se cuje tiho "klik" negde u podnoziju. Pa sam zato morao direktno da povezem anlaser na akumulator. Upalio je odmah ali i dalje kada stisnem kocnice ne daje nikakav kontakt na stop svetlima. Da li ja to mogu da saniram sam ili da vozim kod majstora cim ugreje preko 4 stepena :). Hvala. P.S Srecna nova godina i bozicni praznici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

jedno po jedno. jel sada kada si ga premošćavao i ukresao, pali normalno svaki put?

ako je to ok, onda prekontroliši i sam prekidač svetla kočnice, al stvarno bi bilo zgodno da imaš neki mernjak pa

makar i na zajam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Da pali normalno kad premostim direktno na anlaser. Sledece je da vidim to da nije kontakt negde zajeban. Motor je sada sve radio super i eto garaziran bio i odjedanput nece da pali stop svetlo sa kocnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

A sve radi,bukvalno sve, i stop svetla rade kad je napoziciji, ali kad stegnem kocnicu posto se tako pali on nece,i starter salje nekakav signal cuje se nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A da ti nije crkla sijalica kočionog svetla? ;)

 

Od stajanja i kondenzacije vlage hoće da mikroprekidači kočnica malo navuku oksid i kontakta nema. Ako instrumentom proveriš da je baš tako, skini te tastere i očisti.

 

Proveri i akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Prekidac u rucici kocnice koji je zaduzen za kontakt za alanser i paljenje stopaljke je crk'o ili oksidirao, prvo njega proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

malo humora nije na odmet.... :nanana:

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako ti na obe rucice ne reaguje, proveri akumulator, sijalicu stop svetla i kontakte na kucistu sijalice, oce da oksidira... :Mina:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa ako direktno anlasuje sa tim akomulatorom onda je on dobar......automat anlasera??? a nije mi jasno sta je problem videti da li je crkla sijalica ili je struja u prekidu na tom stopu????

 

Koliko kapiram nece anlaser da zavrti, a dolazi neka struja jer se cuje klik kako kazes????

 

daj jos informacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Uf pa sve sam napisao. Ljudi sve radi, i stop svetla svetle kad je ukljucena pozicija, znaci samo tada svetle,kao sto i treba da rade,ali ne svetle kada stegnem kocice,znate treba da svetle umereno i kada se stisne kocnica onda jace. Nadam se da sam dobro opisao. Ma jedino mislim da su kontakti negde nema sta drugo,uf ponovno skidanje plastike :(, PS Damire dobar si clip odabrao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja