Jump to content

Moto Zajednica

Druga trka sezone

Recommended Posts

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Trening je prosa u subotu vise nego san ocekiva.Motor je radija kako triba i uz malo dostelavanje prednjeg ugibljenja dan se zavrsija super.

 

Nedilja ujutro nije obecavala da ce biti lipo i suncano vrime ki juce.Bilo je frisko jutro i malo vise oblacno nego je receno na TV prognozi dan prije.

 

Prvi trening i jedini tog jutra san prvih par krugova odveza polako jer san stavija nove gume juce popodne.Na kraju treninga san bija zadovoljan jer je motor i ogubljenje radilo bas kako ja ocu.Jedino me je brinilo ako pocne kisa ,a ja nisan ponija kisne gume.

 

Tog jutra san ima tri kvalifikacione trke za sve tri klase koje cu voziti popodne.Ali ovaj put u 600SS nije bilo trke "zadnja sanasa za kvalifikaciju" koja se prosli put vozila 10 krugova.

 

600 Supersport san poceja trku sa 26 pozicije od nas 30.Ovo ce biti prvi okrsaj sa cetiri veoma brza trkaca na ovoj stazi.Startova san odlicno i prisa san oko 6 vozaca do prve krivine,a sve tako za jedan cili krug i u trecoj krivini san malo prije kocija i siroku usa u krivinu di san izgubija tri mista.Nema vece vazno je samo da zavrsin trku i da me ona prva tri ili cetiri ne obidju za krug to mi je proslo kroz glavu.Kad u pola trke dvojica padaju isprid mene u trecoj krivini.Sada san siguran da smo mogu da me pridju vodeci vozaci trke sta se i desilo u osmom krugu trke.Ja san pokusa da ih pratin samo par krivina ali oni su otisli koda ja vozin u prvoj i u po gasa...........Tako da sam zavrsija na 22 mistu ovu trku koja je bila Pro i Amateri 600 zajedno.A u amaterskoj 600 sa zavrsija 8 od nas 16 sta i nije lose.

 

F2 san poceja trku iz drugog reda sa seste pozicije.Start je bija opet odlican,a kroz prvu krivinu koja savija oko 170 stepeni san prosa cetvrti.Pokusavan da pridjen Ricka koji vozi CBR600F3 i Roba na SV640(friziran motor ide ki blesav).Kroz drugu krivinu mi zatvaraju vrata i odbijaju moj napad,tada san pokusa da ih priteknen na kocenju u terecoj ali mi ne polazi za rukom.Tako da san se smirija malo kroz cetvrtu,petu i sestu krivinu.Mali pravac ka sedmmoj i Daytona pocinje da ludi u obrtajima i to se nisan moga obuzdati da ne pridjen Ricka na izlazu iz sedme krivine i sada je Rob na SV650 na mom radaru.I njega san toliko potisnija na ulasku u devetu krivinu da je pokusajen zatvaranje vrata na ulasku u devetu mora da izadje siroko i tu mi je ostavija otvoreni prostor prima pravcu.Sve se ovo desavalo oko 3-4 kruga.Samo sta vidina ispriod sebe je auspuh ispod sica CBR600RR koju pratin oko dva kruga i pokusavan da ga priteknen u prvom djeli staze ali mi ne polazi za rukom motor je brzi na izlazku iz krivine.Ali sada sljedi moj najdrazi dio staze,pa tako na kocenju u sedmu san mu u zadnjoj gumi i naravno pratin ga kroz osmu i na izlazku iz devete ostaje iza mene.Na pravcu u daljini vidin zuti motor i to je Hank koji jos uvik vozi brzo i necu ga stici do kraja trke.Iz kruga u krug vozin i dajen sve od sebe da uvatin Hanka i na kocenju u prvu prolazimo skupa ,ja sa unutrasnje on sa vanske strane.Hank me pretice na ulasku u drugu di po starom dobrom pravilu mora da vozi siroko na izlasku i ja dobijan dvoboja na kocenju u trecoj.Sada san drugi i ostalo je mozda tri kruga do kraja trke.Frank koji vodi trku svaki put kad izadjemo na pravac san mu blizi ali neman vise vrimena tako da cu se zadovoljiti drugin mistom.Samo da jos kazem da san ovu trku vozija odma poslin 600SS i kad san prisa Hanka mislija sa da cu pasti sa motora jer nisan osjeca ruke vise.Ali san napravija malu razliku koju Hanki nije moga da dostigne tako da san na moju sricu zavrsija drugi...........

 

F1:18 je kasa u kojoj se mogu trkati svi motor nebitno na kubikazu ili godiste.Znaci ti kao trkaci ako pravis 1:18 po krugu ili sporije imas pravo da se prijavis za ovi kasi.

 

Ja san kvalifikacije zavrsija cetvrti ali tip koji je pobjedija kvalifikacije je krenije prije nego je zastava spustena tako da su ga kaznili i on ce poceti trku iz zadnjeg reda.

 

Ja pocinjen trku iz prvog reda sa trece pozicije.Pokraj mene je Sean na R6 i on je moj glavi konkurent ove godine(Sean radi ki servis menedzer u Vakuver Yamahi svega tri bloka od moje firem).On me je prosli put pobjedija sada je moj red da mu uzvratin udarac.

 

Hank je na pol poziciji i ima odlican start,Sean startuje super ali mu motor odjedanput skocija ki koza i moja Daytona po sesti put danas startuje bez greske i naravno ja i Hank opet u borbi na Holshot di ja izlazin iz prve ki pobjednik i tu smo se sminjivali naredna dva kruga za prvo misto.Kad san se uspija obraniti of Hanka i napraviti malu razliku na kocenju u sestom krugu Sean ne pretice za prvo misto na kraju pravca u prvu krivinu.Ja sasvin smiren ga pratin cili krug i na istom mistu mu vracan za isto i tu prolazimo prvu rame uz rame ali 675 drzi liniju putanje odlicno i u vodstvu san opet.Posto znan da ce Sean da iskoristi i najmanju moju gresku pocinjen da vozin sve brze i brze da san poceja strugati nogostupe i vrh cizme.Zadnji krug i na izlasku iz druge se okrecen da vidin di je Sean ali ga ne mogu viditi.Kad je on sa vanjske strane pokusava da ne pritekne.Naravno kocuin bas kasno u trecoj krivini i tu on mora siroko da bi ne priteka ali nije usija i prolazin kroz cilj prvi.Moja radost je bila takva da nemogu da van opisen drugi put na novom motoru i da san vodija veci dio trke........Kad san dosa u boks rekli mi da san diskfilikovan jer san vozija ispod 1:18 po krugu i to jos u trecom krugu,a i trojica iz mene su isto jer su me pokusala uvatiti.............tooooooooooooooo brzi sa za 3 sekunde od juce na treningu jos jedna razlog za slavnje.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ima nesto moram prvo na you tube pa cu ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Evo kako je to izgledalo

 

http://www.youtube.com/watch?v=BHqYwgoDt2I

 

http://www.youtube.com/watch?v=tBbRNLefyPU&mode=user&search=

 

http://www.youtube.com/watch?v=XX0JcEftZPU&mode=user&search=

 

P.s. matletira sam tip da nauci da izgovori moje prezime pravilno tako da je i to obavljeno bez velikih gresaka ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja