Jump to content

Moto Zajednica

Simbol prijateljstva dece iz Doma Sremčica i motociklista

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Znam tačno na šta misli Boki, to imam iza zgrade u parkiću. Ono, bilo bi lepše i plemenitije da je od drveta ali nije praktično jer mora trpeti "svaki zulum" a to ne može sa drvetom. Ostaje nam gvožđušina i to debela.

 

Što reče Losmi, aj da se vidimo posle Božića pa da krenemo u posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

pa naravno da treba uvek manje euforije, posebno ako je vec napisano da ideja postoji, da je razradjivana do odredjene granice i da je ocito negde - zastala. Za bilo kakvo izvodjenje slicnih radova neophodno je dosta dozvola a nijedna se ne moze dobiti bez preciznog nacrta onoga sto se zeli uraditi. Pored pregovora sa Direktorkom u Sremcici, postojala je i ideja da se formira kompletan Bajk-park sastavljen od sadrzaja kakvi uglavnom postoje vec u obicnim parkovima, ali "obucenih" u bajkerske oblike, pa cak i sasvojevrsnim edukativnim delom. Ovde pre svega mislim na minijaturne pesacke prelaze izmedju samih rekvizita itd. Za sada je nacelno dobijena i saglasnost za jedan park u samom centru grada, a opet veoma, veoma povezanim sa decom koja na izvestan nacin trebaju brigu, ali i dalje smo u zoni preciznog nacrta. Urbanisticki i komunalni propisi ne dozvoljavaju nijedan rekvizit, ukljuciv i skulpture i slicno, bez prethodnog odobrenja koje nije samo formalne prirode vec zahteva odredjene uslove. Kod ustanova koje se staraju o deci to je posebno slozeno jer je tu neophodno pribaviti vise razlicitih misljenja, ali podrsku mozemo obezbediti samo da pokrenemo taj vraziji nacrt.

 

Ja uz svu svoju skolsku spremu nisam projektant nijednog profila koji bi se bavio ovako necim i tu je neophodna pomoc licenciranog inzinjera da bi se ova stvar izvela kako valja. Naravno, uz finansije kojima raspolazemo kao organizacija, nista lakse. Dovoljno je samo pronaci nekog takvog koji to hoce da uradi isto kao i mi - bez ikakve naknade. Sad, ako takvog ima na forumu, sjajno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Da se nadovežem na lanciu88, znači pare nisu nikakav problem. Para yok, što kažu Turci :)

 

Imamo volju, imamo ideju, imamo i nacrte, samo nam treba neko sa pečatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

moj predlog je nešto ovako

mini-bike.jpg

pa da se okači na neke lance da visi sa plafona, npr. u prostoriji gde se igraju ali da ima bude nedostupno...

ili neki fazon sa tim mini bike-om sa oznakama BJBikersa...

sve u svemu, meni je želja da to odradim u svojoj sobi, pa mislim da bi i njima bilo zanimljivo :D

a to nije katastrofa skupo... 2-3 stotine evra novo...

možda I TO da se odrati uz skulpturu :takoje:

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Meni se ideja ne svidja! Kolko god da ulozite u taj stari motor ili skulpturu, (na primer 200e) oni ce mnogo pametnije te pare iskoristiti to jest vi cete iskoristiti ako im kupite knjige, odecu, televizor (pa na njega veliku nalepnicu BJB ako bas mora), okrecite im WC, zamenite plocice u istom...

 

Znaju oni kad vec toliko godina se ide kod njih da su bajkeri dobri ne moraju da imaju gomilu gvozdja u dvorstu da ih podseca na to...

Kolko god da je losmijeva zamisao lepa, opet je NAJVAZNIJE dati im ono sto im je najpotrebnije! Hrana, ogrev (ako se greju na drva), odeca, obuca, knjige...

 

Nemojte da se ljutite, nista lose nisam mislio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Ideja jest odlicna i apsolutno je podrzavam ali... Skuba, kao i obicno, rezonuje pametno- motorika, snaga naum i, na zalost jos stosta, naje usaglaseno u tim glavicama. Ceo proekat bi se morao napraviti da i deci bude zanimljiv i da tamosnjem osoblju ne bude briga vise. Mozda to da ne bide na dohvat ruke a da se moze cistiti. Da bude nesto nalik na izlozbeni stand...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ako bi mogao neko od nadleznih da kontaktira direktorku i pita u vezi ovoga... :stabre:

 

Da se ne rasipamo u pogresnom smeru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Ako bi mogao neko od nadleznih da kontaktira direktorku i pita u vezi ovoga... :stabre:

 

Da se ne rasipamo u pogresnom smeru..

 

da ponovo kontaktiramo direktorku oko ovoga zato sto...?

 

Cini mi se da napisah da smo vec dogovarali ovo i to dosta ranije ove godine, kao i razloge zbog kojih jos nismo realizovali ideju. U Sremcici postoji nekoliko resenja za smestanje cele price ali se ona ticu samo Doma i nas, jedini je problem sto to nije dovoljno. Za sada je veoma tesko dobiti saglasnost za ovakve stvari iako verujem da se moze dobiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Zato sto postoji inicijativa da se napravi neka gvozdjurija u dvoristu..

Za pocetak..

 

Ja bih konkretno poslao skicu ili print sa dimenzijama kotiran primerak na primer ovoga:

 

R2nRP_images2oas.jpg

 

ili ovoga

Iwifr_48692069.jpg

 

Ili neceg treceg zbog cega smo i otvorili temu..

 

Kontaktirao sam moju koleginicu arhitetku i dugogodisnjeg saradnika u mojoj firmi...

Voljna je da pomogne, bez nadoknade naravno..

 

Znaci konkretno pitati direktorku..moze li ovakvo delo da se stavi u dvoriste?

 

Ako ne moze..kakvo moze?

 

Vazda sam bio dobar u pregovorima..pogotovu sa sarmantnim damama..pa ako treba, nije problem :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Zato sto postoji inicijativa da se napravi neka gvozdjurija u dvoristu..

Za pocetak..

 

Ja bih konkretno poslao skicu ili print sa dimenzijama kotiran primerak na primer ovoga:

 

3zXAu_images2oas.jpg

 

ili ovoga

toxPS_48692069.jpg

 

Ili neceg treceg zbog cega smo i otvorili temu..

 

Kontaktirao sam moju koleginicu arhitetku i dugogodisnjeg saradnika u mojoj firmi...

Voljna je da pomogne, bez nadoknade naravno..

 

Znaci konkretno pitati direktorku..moze li ovakvo delo da se stavi u dvoriste?

 

Ako ne moze..kakvo moze?

 

Vazda sam bio dobar u pregovorima..pogotovu sa sarmantnim damama..pa ako treba, nije problem :jee:

 

e hajde Ti onda, ja ne bih da treci put pisem isto...probaj, mozda se nesto i resi, ko zna...sto se tice koleginice, kao sto rekoh upravo to je problem i u ovoj prethodnoj, skoro godinu dana starijoj prici - nacrtati precizno sve konstrukcije prema standardima i sa time tek traziti odobrenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni se cini da bi bilo kul napraviti nesto poput spomenika na Slobodistu u Krusevcu, koji je inace moj rodni grad. :)

 

11837155.jpg

 

Dakle, to mozda i ne moraju biti motori u ful velicini, vec nesto manje makete na koje deca mogu da sednu i da zamisljaju da voze motore. Mozda zvuci glupo, ali poenta tih spomenik-motora bi trebalo da bude da toj deci makar kroz mastu omogucimo da 'voze motore'.

 

To mogu da budu makete od gvozdja, ali mogu biti i od bronze, tj. kamena, tj. gipsa, ne znam sta je realnije u smislu troskova i postojanosti. Na kraju krajeva, bilo bi super kad bi ih bilo vise, tj. bar 2-3 koji su relativno blizu postavljeni, da klinci mogu da zajedno da se voze, kao sto to mi radimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Super ideja, A i Pablo je u pravu, jer ako bude jedan bice "frke". I mora da se pazi da nemaju ostre ivice da se ne bi povredili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

...nacrtati precizno sve konstrukcije prema standardima i sa time tek traziti odobrenje

 

Sale, standardi postoje za konstrukcije zgrada, mostova..

 

Ukoliko postoje i za stavljanje skulpture u dvoriste doma ..

onda nam prvo trebaju ti standardi..pa da onda crtamo..

 

Znaci oni nam moraju dati smernice u kom pravcu mozemo ici..

 

Mozemo da pretpostavimo sta je za njih ok..ali da vidimo sta tu pravila njihova kazu.. :stabre:

 

 

 

Ili im dati nas predlog.. skicu ili print sa kotiranim merama predmeta.. i cekati amin..

 

Dobra je i Pablova ideja..mislim samo da iziskuje mnogo vise para..

 

Imam i drugara vajara..radio je onu zirafu na Senjaku..jos je i bajker, ali nije clan foruma..

Kontaktiracu ga..

 

Lep je i plan za ceo parkic sa zezalicama..ali ajmo prvo od komada jednog da krenemo..

 

Ili dva tri jeftinija ala Bokilic resenja.. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma,ljudi kad su ti federi sa sedistima stavljeni po svim parkovima da se deca klate,verovatno su bezbedni, neko je to pre nas smislio,auto opruge imaju da se nadju na otpadima a i nisu skupe, mada i pablova ideja nije losa,beton nije skup/pesak i cement/ a cvrst je i postojan, moze i da se ofarba ,samo neko da odradi kalup :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Upravo to.. cuo sam se sa Momom i on predlaze betonsku varijantu.. brusenjem velikog komada betona..ili pravljenjem kalupa..

 

Kalup je problem..i trenutno sve zezalice koje postoje po parkovima prave velike fabrike u vecim tirazima..

 

Nista nije neresivo.. neka i on malo misli..pa da vidimo sta kako

 

gugl upomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ne bi trebalo da je kalup problem, napravi se to... Cak moze da ispadne da je betonska varijanta najjeftinija, bravo Bokilic! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Mozda razmisljati u ovom pravcu :neznam: Cisto kao neka pocetna tacka ka finalnoj ideji...recimo; kao dodatak Pablovoj ideji (par postova iznad)?

post-3339-029588100 1293505111_thumb.jpg

post-3339-059953000 1293505128_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Da tema ne ode u zaborav,hocemo li nastaviti pricu?

Hjade da se nadjemo u Labosu uz konsultaciju Scube i Arakisa i da vidimo sta nam treba za ovo delo,hm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja