Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Nije to samo nosac tablice, vec kompletan podrep.
Ja sam za fzs-a kupio u nemackoj, jer su ovde cene divljale.
@milos-v i ja zamenismo pre par godina…
Moraces sve da raspakujes.

edbc417e5f128dffa292cdbdc2c45675.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Evo ti ovaj, npr:


WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

Verkaufe abgebildete heckunterverkleidung mit LED Blinker von einer Yamaha FZS 600 Fazer Bj. 1998...,Yamaha fzs 600 fazer Heckverkleidung unter Verkleidung RJ02 5 DM in Hessen - Heuchelheim



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ako nekom zatrebaju migavci, imam oridjidji par, prodajem, kao i sajle gasa i kvacila.
Nikad koriscene, kupljene za rezervu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2394 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 3 sati, Biker Boy je napisao:

Da li ima neko ima kojim slučajem na prodaju ovaj fabrički nosač za tablicu ?

Hvala ! 

 

Trenutno stanje na motoru je ovakvo, i ne zadovoljam više standarde kako bih prošao tehnički pregled za ovu godinu ... Migavci su ok, ali moram imati fabricki nosac za tablicu sa mačijim okom.

Kako stanje stoji vrlo je moguće da ću motor zadržati i ove sezone, i već planiram dalje sređivanje motora. 

 

 

Ako ti nije bitno da bude original, mozes za mnogo manje novca i sa mnogo manje posla da rešiš problem. Nabavi mačije oko na KP ili na pijaci. Imaš od 100 do 500-600 dinara. Od lima ili plastike napraviš nosač ispod tablice i piči. Tako sam ja na gpz-u i odlično je. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
4 hours ago, madjija said:

Pogledaj na KP ima neka 2-3 lika koja su rasklopila fzs da ih prodaju u delove. Cene su im ok.

Gledao sam bas na kp pre nego sto sam postavio oglas reko cekaj da vidim mozda ima neko sa foruma.

Na kraju moracu da pazarim nesto slicno bar originalu, ako nadjem uopste... i da moram taj ceo podrep da menjam, tacno cu da se roknem tj majstor koji bude radio hahah.  Hvala puno na pomoci ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Sto bi se roknuo?
Misa i ja to zamenili za 2h, komplet sa skidanjem kofera i svega.
Jes oipavo, al 10 srafova…
Plus, to mozes sam.
Mi smo menjali ispred zgrade, sto se i vidi na slici.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zbog samog tehnickog pregleda mozes i od lima 1mm da napravis nosac. Trebaju ti makaze, busilica i stona stega i crna farba. I naravno malo vestine.
Jel ta obloga ispod sedista secena ili je nema?
Ako je nema onda ti stvarno treba.
Ono jeste malo napor ali mozes da odes do Baje (Baja) Madjarska. Odma iza granice od Sombora. Ima ogroman "otpad" tj demontirani motori. Sigurno imaju sve sto ti treba.
Pripremi fotke i uradi prevod par reci na madjarski. Neznaju ni jedan drugi.
Jos bolje ako odes motorom. Odmah ugradis.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Posto se blizi sezona (cim je prošla Nova Godina :D) verujem da mnogi od nas koji tek treba da menjaju ulje imaju dilemu sta odabrati. Čitao sam dosta o tome u onoj drugoj temi bas vezanoj za ulje, ali ipak mislim da cu konkretnije informacije dobiti direktno od sadašnjih i bivših vlasnika FZS600. Da li je bolje uzeti malo gušće ulje, kog proizvođača odabrati... Sve su to pitanja koja me trenutno zanimaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2394 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne treba ti gušće. Sipaj sta je fabrika predvidela. Silkolene, Bardahl, Castrol, Motul... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Jasno sve, čitao sam da su puno sipali 10w50 umesto 10w40.

Zanima me takođe sa kojim se proizvođačem ulja najbolje ponašao menjač, kako se čuo agregat. Pitam informativno, verujem da postoji razlika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Ja sam sipao Motul 5100 10w40. S tim da sam imao problem cim sam ga uzeo (motor) da nekad nece da upadne u drugu brzinu, u sve ostale "ko u sira". Zamenim ulje radi i menjac super prvih 3000km, posle toga ista problematika, nece povremeno u drugu, nego iz drugog puta upadne. Majstor me savetovao da predjem na 7100 granulaciju i da bi ona to resila. 

Mada sam bio resio da sipam Castrol po preporuci jednog kolege koji je preso sa motul na castrol i kaze da se bolje ponasa menjac (kod njega).

Na zalost prodao sam motor pa ne mogu da ti kazem razliku izmedju motul i castrol ali pouzdano znam da se rad menjaca menjao posle 3000km.

Sta se desavalo, da li gubi viskoznost ili kako vec stvarno ne znam ali ja ga menjao na svaka 5000km.

Zakljucak izveden nakon 18000km i 3 zamene ulja, sala na stranu ali 3 puta sam menjao ulje redovno na 5000km, uvek isto ponasanje menjaca, mada treba uzeti u obzir i da je motor iz 1998 godine :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Za sada nikakvih problema nisam imao, menjac mu radi bas bas precizno. Proizvođač verujem da nije toliko bitan. Konkretno me zanima da li je neko od kolega primetio razliku između 10w40 i  npr 10w50 (čitao sam u drugim temama da su 10w50 koristili). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Ja sam u svoj XJ 900 s koji je vazdusara sipao 10w40 kako je fabrika preporucila za ovo nase podrucje i nisam bio zadovoljan na velikim vrucinama leti. Motor  je imao drugaciji zvuk leti i u prolece. Posle sam se odlučio za 10w50 i motor mi se isto ponasao u letnjim uslovima pri visokim temperaturama kao i u proleće i jesen. Oba ulja su bila castrol power 1, polusintetika.

U motor sa vodenim hladjenjem  ja sam obicno sipao ono sto je proizvodjac preporucio 10w40 polusintetiku, i nisam primetio razliku u radu sa promenom godisnjih doba.

Bitno je kupiti original ulje, a moze bilo koji proizvodjač, svi oni moraju da zadovolje propisane norme. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Zavrsen i 'top yoke', nemoguće je bilo ispolirati ga u kućnim uslovima. Ali mozda je i lepše sto je siv.

Da se razumemo, poklopci srafova nisu ofarbani u sivo, oni su dobili full manikir tretman kod supruge. :D 
4082e7f5cb05719129b51af6ad1a28a8.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

vizir kupljen, ostao mi samo prekidac..

E sad, zanima me vase iskustvo i misljenje..
Koje je najbolje ulje i akumulator?

motor mi ima skoro 40.000km i planiram da ga odvezem kod majstora da ga proveri.

Po vama sta bi trebalo da se proveri na toj kiloetrazi? Motor radi kao sat, ali bi hteo da ga proverim pred sezonu da budem miran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Da li neko zna gde može da se skine blokada na fz6 s2, 2010, u CH je tako kupljen smanjen na 25kw, na papire je vraćen na fabričko i to nije porblem. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da li neko zna gde može da se skine blokada na fz6 s2, 2010, u CH je tako kupljen smanjen na 25kw, na papire je vraćen na fabričko i to nije porblem. Hvala
Možda ovo pomogne


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Sve bi bilo gotovo za jedan dan, ali isporuka gumica za kočione klipove se čekala skoro mesec dana.
Imao sam problem sa delimično ukocenim zadnjim tockom, sve je išlo novo jer je bas ta ukočenost sredila stari disk. Pored toga i redovan servis ulje Castrol Power 1 Racing (full sintetika) 10W50, filter ulja, vazduha. Pozadi očišćena klešta, klipovi, nove gumice gore pomenute, Brembo disk i plocice (sinter). Otišlo je i vise od planiranog pa zbog toga sedište je odrađeno u kućnim uslovima. Našao sam dobru eko kožu, ne klizi i izgleda fabrički.
Sledi detaljno čišćenje i poliranje, pranje lanca i sve ostalo što spada u tu grupu radova. 978753ee39947f554fe11258cedccf7b.jpgbe7b8b63a96d3a7762ffacd16baca3b6.jpg36063fe518ccb10af8f5a66f51f6d545.jpg7ca2365e117b3e36c62bfd760b311a9e.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Prosto uživam da odlepim trakice. :D
Agregat šapuće sa novim uljem, sve je na svom mestu.
dd36ac3070263500f0f9730745d9a165.jpg9c04ee29231bbcb46acac2867ca96b7e.jpg5386ec0101ed14bc2b9bbdbe30a8eaaa.jpg65a41bdedfbeec2331ee0364a486437e.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 17 minuta, Zlatko LA je napisao:

Prosto uživam da odlepim trakice. :D
Agregat šapuće sa novim uljem, sve je na svom mestu.
dd36ac3070263500f0f9730745d9a165.jpg9c04ee29231bbcb46acac2867ca96b7e.jpg5386ec0101ed14bc2b9bbdbe30a8eaaa.jpg65a41bdedfbeec2331ee0364a486437e.jpg

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Ти и ја к'о да се на истом месту сликамо.:jee:

https://ibb.co/YpDsBxw

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ne znam, meni je ovaj deo najlepši za slikanje motora. Kao sto svaki fotograf ima svoje platno, ja imam ove njive. :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Zlatko LA je napisao:

Ne znam, meni je ovaj deo najlepši za slikanje motora. Kao sto svaki fotograf ima svoje platno, ja imam ove njive. :D

И код мене или њива или кукуруз, зависи од доба године. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja