Jump to content

Moto Zajednica

Eurobiker 2007

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Otvaram novu temu, posto se dosta toga promenili, kockice su se slozile, "sve" je dogovoreno i odradjeno i sada ostaje jos samo da dodje taj dan.

 

Temu sam postavio u Putovanja/Izleti posto ce za nas to biti putovanje a kasnije cu u nastavku ovde objaviti i putopis.

 

Pa evo kako stoje stvari:

 

26.05. Joseph i ja krecemo za Crnu Goru. Jos ne znamo da li cemo negde usput nociti ili ne, ali bicemo u Budvi ili 26-og uvece ili 27 u toku dana. Ruta nam je NS-BG-Mladenovac-Kraljevo-N. Pazar-Rozaj-Kolasin-Budva

 

28.05. nalazimo se na prijemu kod gradonacelnika Budve sa konvojem Eurobiker, i posle toga zajedno vozimo do Kolasina gde cemo prespavati u nekom hotelu koji su oni vec obezbedili.

 

29.05. ujutro krecemo preko N. Pazara, Raske, Kraljeva, Mladenovca, Rudnika do Beograda. policijska pratnja ce nas (nadam se-jos cekamo finalni odgovor) cekati na Bubanj Potoku na naplatnoj rampi. Pratnja ce nas voditi do trga Republike gde ce firma UNIMERC (predstavnik Liqui Moly) postaviti stand sa osvezenjem i simbolicnim poklincicima. Zadrzavanje ce biti minimalno, oko 15-20 minuta. Zatim se ide do skupstine grada Beograda na prijem (ne znamo jos ko ce biti domacin ali trebalo bi da bude neko iz kabineta gradonacenika). Tu ce takodje biti prisuti predstavnici Turisticke Organizacije Beograda koji su obezbedili pakete dobrodoslice za konvoj. U vezi svega ovog treba tokom sledece nedelje da obavestim sto vise medija (novine, casopisi, televizije) i nadam se da ce se i pojaviti u nekom pristojnom broju. Ako neko ima neke kontakte u medijima molim vas da mi javite na PP.

 

Posle prijema, opet pod pratnjom policije idemo do hotela Srbija gde cemo prespavati.

 

Pre spavanja, naravno ide se na Skadarliju na veceru.

 

30.05. - ujutro u 7:00 konvoj pod pratnjom krece od hotela prema Pancevackom mostu gde se rastajemo od moto brigade policije i nastavljamo prema Vrscu gde cemo preci granicu sa Rumunijom.

 

Svi koji su zainteresovani mogu nam se prikljuciti za voznju vec kod Bubanj Potoka, ili bilo gde u gradu gde je zgodno da se prikljuci koloni. Saobracaj nece biti zaustavljan posto je procedura za to (citaj birokratija) malo komplikovana, a vremena je malo tako da se nadamo da cemo dobro da prodjemo kroz grad.

 

Nadam se da ce se dosta vas prikljuciti da pozdravimo ovaj dogadjaj. Naravno strogo pridrzavanje probisa, oprema, pogotovo kaciga je obavezna, bez preticanja, dokazivanja bilo cega i sminkerisanja!

 

Ruta kroz grad bi trebalo da bude sledeca (ako policija odobri nas plan)

Bubanj Potok 15:45h (naplatna rampa)-Stefana Prvovenèanog-bul.JNA-trg Slavija-Kralja Milana-Terazije-trg Republike-Deèanska-skupština grada 18:00h (prijem kod gradonaèelnika Beograda – 30-60 minuta)

Skupština grada-bul. Kralja Aleksandra-Branka Krsmanoviæa-Žièka-Vojislava Iliæa-Ustanièka (hotel Srbija)

 

a za sutradan ujutro Ustanièka (hotel Srbija 6:45)-bul. Osloboðenja-trg Slavija-Beogradska-bul. Kralja Aleksandra-Ruzveltova-Mije Kovaèeviæa-kružni tok-Panèevaèki most

 

Eurobiker se zahvaljuje svima koji su pomogli organizaciju Eurobiker-a kroz Srbiju:

 

* Liqui Moly i predstavnika za Srbiju Unimerc doo

* Turisticka Organizacija Beograda

* grad Beograd

* Moto Federacija Srbije (sekretar Zoran Mihajlovic koji je zapoceo sve ovo ali nazalost nece biti prisutan posto je na putu u inostranstvu)

* MUP

* kabinet Gradonacelnika Beograda

* sekretarijat za omladinu i sport

* i naravno sve bajkere i ljude dobre volje koji su pomogli da se ovo ostvari

 

Sad jos samo da dodje taj dan i da sve protekne kako je planirano. Meni se ruke znoje vec danima, nervozan sam, jedva spavam,... ali nadam se t.j. siguran sam da je vredelo svog ovog truda u poslednjih 4 meseca.

 

Sta jos da kazem? Dodjite da se provozamo zajedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Quasaar,

 

Svaka èast na trudu da naèu moto zajednicu i našu zemlju predstaviš na naèin na koji je predstavljaš. Ako bi tako mogao da formulišem tvoju ulogu u svemu ovome, rekao bih da si pravi reprezentativac svoje zemlje.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ja sam htio rado pomoæi, ali vidim Davore da si sve sam odradio, svaka èast...

Ako mogu kako da pomognem 27. i 28. maja, tu sam. Hoæeš li da idem sa vama do granice, ili da vam nadjem smještaj u okolini... :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

nisam ja odradio nista u CG, nemam pojma sta se desava sa tim delom ture. Jednostavno, ako vec odemo do Kolasine zasto ne bismo isli do Budve i tamo ih sacekali, posto imamo taj vikend na raspolaganju.

 

Za prijem kod gradonacelnika u Budvi znam zato sto mi je Michel poslao grubi program ture pa smo odlucili da im se tamo pridruzimo. Ali zaista ne znam sta se desavalo sa organizacijom u CG niti koji su im konkretni planovi.

 

Sto se tice smestaja, imam prijatelje iz vojske koji, nadam se, da ce nas primiti na noc.

 

Sto se tice voznje pa naravno da si i ti i svi drugi dobrodosli, kao i u Beogradu i u bilo kojem drugom gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG
nisam ja odradio nista u CG' date=' nemam pojma sta se desava sa tim delom ture. Jednostavno, ako vec odemo do Kolasine zasto ne bismo isli do Budve i tamo ih sacekali, posto imamo taj vikend na raspolaganju.

 

Za prijem kod gradonacelnika u Budvi znam zato sto mi je Michel poslao grubi program ture pa smo odlucili da im se tamo pridruzimo. Ali zaista ne znam sta se desavalo sa organizacijom u CG niti koji su im konkretni planovi.

 

Sto se tice smestaja, imam prijatelje iz vojske koji, nadam se, da ce nas primiti na noc.

 

Sto se tice voznje pa naravno da si i ti i svi drugi dobrodosli, kao i u Beogradu i u bilo kojem drugom gradu.[/quote']

 

Ajde, ako se ne snadješ za sobu, javi mi. Imaš broj mobilnog. Ja bih išao da ih èekam na granici sa Hrvatskom. Jeste li vi za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pa vi iz CG biste se mogli okupiti i doci do Budve, a koliko sam upoznat prolazicemo i kroz Podgoricu pa se mozete prikljuciti na voznji.

 

Pogledacu kada bi trebalo da stignu u Budvu i kada ce biti prijem pa cu javiti.

 

U svakom slucaju mi krecemo 26-og pa cemo biti u CG ili isti taj dan ili 27-og. Poslacu SMS clanovima iz CG kada budemo na putu i kada budemo znali kada cemo stici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Samo jos par informacija:

 

- Upravo mi je javljeno da je policijska pratnja odobrena za oba dana

 

- Obavesten veliki broj medija sa nase strane, od strane Turisticke Organizacije Beograda i Sluzbe za javno informisanje grada Beograda tako da ocekujemo jako dobru posecenost sa te strane

 

Znaci SVE je konacno zavrseno! Nadam se da ce se dosta Vas pridruziti i kroz gradove kroz koje cemo prolaziti (pise u prvom postu) a pogotovo u Beogradu.

 

Kad ce ta subotaaa pa da krenemo vise!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)
nisam ja odradio nista u CG' date=' nemam pojma sta se desava sa tim delom ture. Jednostavno, ako vec odemo do Kolasine zasto ne bismo isli do Budve i tamo ih sacekali, posto imamo taj vikend na raspolaganju.

 

Za prijem kod gradonacelnika u Budvi znam zato sto mi je Michel poslao grubi program ture pa smo odlucili da im se tamo pridruzimo. Ali zaista ne znam sta se desavalo sa organizacijom u CG niti koji su im konkretni planovi.

 

Sto se tice smestaja, imam prijatelje iz vojske koji, nadam se, da ce nas primiti na noc.

 

Sto se tice voznje pa naravno da si i ti i svi drugi dobrodosli, kao i u Beogradu i u bilo kojem drugom gradu.[/quote']

 

Ajde, ako se ne snadješ za sobu, javi mi. Imaš broj mobilnog. Ja bih išao da ih èekam na granici sa Hrvatskom. Jeste li vi za to...

 

Ovaj moj prijatelj iz vojske se preselio u Beograd, malopre sam ga zvao. Tako da ta varijanta otpada. Nesto sam razmisljao na temu auto-kampa, posto volim tu vrstu smestaja, samo ne znam da li su vec poceli da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Nema kampova. Zemlja prodata...

Imaš lijep hotelèiæ u Baru. Prenoæište sa doruèkom u dvokrevetnoj sobi sa TV-om i klimom je 18 eura. Hotel je na oko 300 metara od centra i isto toliko od mora. Ima ogradjen i obezbijedjen parking...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo cisto da se odjavimo. Sutra (26.05.2007. subota) ujutro oko 4 sata krecemo prema Crnoj Gori.

 

Nadam se da ce se dosta vas pojaviti na voznji u Beogradu do skupstine grada 29.05.2007. (utorak). Jos jednom da ponovim, krece se policijskom pratnjom od Bubanj Potoka u 16:00, skupstina grada je zakazana u 18:00

 

Rutu mozete procitati par postova iznad.

 

I jos jednom da zamolim sve koji ce se prikljuciti voznji: STRIKTNO PRIDRZAVANJE PROPISA!!! KACIGE OBAVEZNE!!! BEZ OBILAZENJA I "DOKAZIVANJA"!!! ITD, znate vec na sta mislim.

 

Pozdrav

 

OVER & OUT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

uhhh. crkao sam... 670km za nešto više od 12 sati.

 

evo kako se sve to desilo... :D

 

dogovorio sam se sa joseph-om i quasaar-m da ih jutros saèekam na novom beogradu i da im deo puta pravim društvo, na kraju je to bilo do granice ali šta æeš :D . našli smo se kod genexa oko pola 8 i krenuli, put nas je vodio sledeæim pravcem: autoput do mladenovca, zatim ibarska preko gornjeg milanovca do raške i novog pazara i dalje na granièni prelaz. tu smmo se rastali i ja sam krenuo nazad za bg 15:20 putem novi pzar, raška, kraljevo, tu sam hteo da idem za kragujevac ali je put zatvoren pa sam išao do mrèajevaca pa preko kniæa, kroz kragujevac i na kraju autoput i pravac kuæa, stigao sam oko osam sati, bogatiji za iskustvo od 600 i nešto km.

 

celo putovanje se sastojalo uglavnom od vožnje, vrlo malo razgledanja i odmaranja jer nije bilo vremena, momci treba do uveèe da stignu u budvu. inaèe to je ruta koju je odabrala eurobiker ekipa i uopšte nisu pogrešili, put je fantastièan, vijugav, èist i sa odliènim asfaltom. izuzetak je jedino novi pazar gde se propisi malo poštuju i što po putu ima vode koja dolazi ne znam odakle i šljunka jedno dva šlepera.

 

interesnatna stvar je bila potrošnja mog motora koji je u jednom momentu trošio kao joseph-ov transalp, manje od 4l (125km -4.41l),a zatim oreko 6.5 na autoputu uz konstantnu brzinu od 150-160km/h.

 

kada smo išli tamo tempo je bio prilièno opušten, lagan ali kad sam se vraæao mogao sam da protegnem noge zzr-u što sam maksimalno iskoristio! 8)

 

slike su kod josepha i quasaara, kad se vrate sa puta okaæiæe ih.

 

epilog svega je da sam se ukoèio jer sam radio noænu smenu i nisam stigao da spavam ali vredelo je!

 

veliki pozdrav za Josepha i Quasaara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

,,Eurobiker'' ispracen iz Budve. Primio ih je garadonacelnik, to je ona vrsta formalne vjesti.

Ostalo: 61 (sedeset i jedan) motor i dva automobila sa 80 ljudi.

Od granice CG do Budve ih je pratila kisa. Dok su se okrepili kisa je stala i nastavise do Kolasina.

Prate ih joseph, quasaar i gasho.

 

Sto se fotografija tice moracete sacekati gasha jer se meni pojavila ona mrzna poruka ,,batery low''

 

Cekamo daljne izvjestaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

zao mi je sto se ne javise na mobtel kao sto su rekli da ce, ali eto... nisu sami, dok je Gasha i tebe definitivno ;)

ocekujemo slike i izvjestaj kompletni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Evo danas su iz Hrvatske ušli u Crnu Goru i veèeras spavaju u Kolašinu...

Ekipa od 61 motora, i to ne bilo kakvog, nego pola GS-eva, a ostalo Gold Wing-ovi, Triumph-ovi i par Yamahica...

Bili su podijeljeni u nekoliko grupa po 5-6 èlanova, a vozili su veoma brzo... :shock:

Ja sam išao sa grupom u kojoj je glavni èovjek iz organizaciji i vodjstva ovog tura, inaèe višestruki prvak svoje zemlje u motokrosu...

Nisu htjeli da voze motore do Rijeke jer nisu htjeli da izgube tri dana u vožnji autoputevima. Išlu su vozom, ali je i to bilo loše rješenje, jer je vožnja trajala 18 sati...

 

Evo par slika...

 

3B02651C-96BD-B341-8459-FE7306C3ADDA_thumb.jpg

 

64C95580-A5D9-F446-99D7-738B8085BDCD_thumb.jpg

 

51479C40-4135-8E45-B75F-1BB2DAE9AC01_thumb.jpg

 

1FBE627D-021C-2E45-8D28-4D5B39332AA6_thumb.jpg

 

AADE37AB-631E-6848-AC79-309329A111D4_thumb.jpg

 

52F812F1-3B2C-C242-8786-D8B51CA85CC7_thumb.jpg

 

073CB9DC-1586-5441-BCFE-DB1F6872A110_thumb.jpg

 

51CD5775-3DBC-1247-838A-64AD20237999_thumb.jpg

 

13743B50-4579-1D42-8ED5-45551BCD4EB7_thumb.jpg

 

1132E346-2B71-924A-BC03-AF92DFF6580B_thumb.jpg

 

3F9D6530-1F14-0746-A6F8-091FC2BC0B24_thumb.jpg

 

5533D6F4-1533-D348-9368-6B1FB099C85C_thumb.jpg

 

07FEE16C-4C35-1746-AF8B-052DE81FC394_thumb.jpg

 

B451BE19-67CE-8E4E-9EFF-FDCFF501D7F5_thumb.jpg

 

04DAFC1C-BC23-A245-8736-7B23A4FED155_thumb.jpg

 

3FA0E7DD-28B5-9446-ACC8-4FF585382A0A_thumb.jpg

 

2886BA39-DD7F-A64B-BDAC-00C33C142686_thumb.jpg

 

ACB606DD-E994-634F-BAA8-020C753F56FC_thumb.jpg

 

4D788396-71D2-9549-A97B-E45116D7A5BB_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja