Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć prijatelja, pola-pola, a mogla bi i publika da pomogne :)

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Inspirisalo me to sto sam se bas prepoznao.

 

Imam osecaj da ne mogu da nadjem prave reci da docaram koliko toga ima da se uci uci uci kad je voznja motora u pitanju, a pocetniku izgleda tako lako...

 

evo jos malo video materijala koji moze biti od koristi. "Ride like a pro". Lik je malo naporan ali ima sta da se nauci, posebno o manevrima pri maloj brzini.

 

http://www.youtube.c...Like+A+Pro&aq=f

 

Bilo bi super kad bi mi spržili i poneli jedan Twist of Wrist

 

mozes i da ga potrazis na torentima ako ti se zuri. Skoro sam skidao, ima ga.

 

Nadam se da ce pola sata mog kucanja bar nekom pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije me bilo par dana. Tačnije, čitao sam, ali nisam stizao ništa da napišem.

 

Prvo - hvala vam svima na strpljenju i savetima.

Ne moram da kažem da sada, posle čitanja vaših postova nisam uvereniji u ispravnost odluke da uzmem endura do 650ccm. :zbunjen:

Ali dobro, ne žurim nigde, razmisliću još malo. :)

 

@Popsy Obavezno se vidimo na dedamrazijadi. Imam i sa tim u vezi par pitanja, ali ovo nije tema za to, tako da možeš da pogledaš PM, kasnije. :)

Bilo bi super kad bi mi spržili i poneli jedan Twist of Wrist, da imam čime da se zanimam po ovoj 'ladnoći.

 

Jel ovo neka greska ili si ti stvarno postovao 7 puta u 3 godine? :D

Respekt.

 

LM, on topic, stvarno je tesko dati savjet nekome ko ima 0 km kakav je motor najbolji za njega, a pogotovo preko interneta.

Rece da imas s kim da putujes, pa pretpostavljam da bi ti ti prijatelji mogli ustupiti njihove motore da probas i iskusis malo sta koji motor nudi i kako se ponasa.

Vrlo je vazno pri tome imati na umu da ta probna voznja cesto zna da "slaze", tj. da se posle nekog vremena motor ne ponasa kao prvi put.

Ako imas prijatelje da ti malo cesce daju da probas (po mogucnosti razne motore) to bi ti reklo vise nego 1000 strana na forumu.

Posle kad skupis koji km, mozes dalje na diskusiju, detalje i finese.

I na kraju, jos jedna (meni) bitna stvar: Ako motor kupujes prevashodno zbog zadovoljstva, uvijek poslusaj srce. Ako odes za razumom, a srce se buni, dzaba si krecio.

 

poz i javi sta bii :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ma kupi taj BMW F650 i povali sve djevojcice u naselju, sta se imas misliti, super masina, BMW kvalitet, Paris Dakar karizma, Kakav suzuki i bakaraci, Pusti srce da odluci nemoj se oslanjati na razum :jee:

 

 

moj glas za BMW F650 GS

 

http://www.omnimoto.it/mwpImages/photogallery/2008/326/photos1280/bmw-f-650-gs-test_10.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1754 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Jesi razmisljao o 125 ali sa dvotaktnim agregatom? Dovoljno su jaki, cak i previse za ucenje, jeftini za odrzavanje, jeftini u startu, lako se prodaju... Tebi bi recimo yamaha tdr odgovarala u potpunosti, posle predjes na nesto jace ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

1.transalp-skup kao polovan

2.bmw -skup kao polovan

3.pegaso-jeftin kao polovan al problem sa odrzavanjem(nek ne zamere vlasnici al se na netu puno pise o tome pa gde ima dima...)

3.suzuki freewind-najjeftiniji kao polovan,pricam u odnosu na godinu proizvodnje i konkurente a dobar.Kod nas ih nema puno,udji na strane sajtove,testovi,iskustva,kazu da je bas lak za voznju,(ima odlicne ocene),jedan cilindar ali u odnosu na konkurenciju najmanje vibracija,fun bike,ne kvari se,jeftin za odrzavanje i jeftin za kupovinu.Imas 1997 za 1600 eura i 2001 za 2200.Do 2000 eura je njegova cena.Pravio se od 1997 do 2002.(Suzukijev odgovor na Bmw GS)

Za prva dva motora nisam detaljisao,svi znaju za kvalitet i cenu odrzavanja,samo mislim da za prvi motor nije los freewind - za malo para odlicna prica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

1.transalp-skup kao polovan

2.bmw -skup kao polovan

3.pegaso-jeftin kao polovan al problem sa odrzavanjem(nek ne zamere vlasnici al se na netu puno pise o tome pa gde ima dima...)

3.suzuki freewind-najjeftiniji kao polovan,pricam u odnosu na godinu proizvodnje i konkurente a dobar.Kod nas ih nema puno,udji na strane sajtove,testovi,iskustva,kazu da je bas lak za voznju,(ima odlicne ocene),jedan cilindar ali u odnosu na konkurenciju najmanje vibracija,fun bike,ne kvari se,jeftin za odrzavanje i jeftin za kupovinu.Imas 1997 za 1600 eura i 2001 za 2200.Do 2000 eura je njegova cena.Pravio se od 1997 do 2002.(Suzukijev odgovor na Bmw GS)

Za prva dva motora nisam detaljisao,svi znaju za kvalitet i cenu odrzavanja,samo mislim da za prvi motor nije los freewind - za malo para odlicna prica.

 

Potpisujem. Dodao bih da je od nabrojanih Freewind najlepši. Jedino je naziv modela nekako... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

"Free wind" may mean one who has a free spirit, or blows calmly through life."

Cuo sam i pogrdan prevod kod nas: dzaba prdez:).Odmah su mu nasli previse plastike(rezervoar je plasticni) pa ga zovu i skuterom neki:)

http://technomotortrend.wordpress.com/2010/04/08/first-impression-1997-suzuki-xf650-freewind/

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikereviews/searchresults/Bike-Reviews/Suzuki/Suzuki-XF650-Freewind-1997--2002/

Evo na istom mestu transalpa losije ocenili?

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikereviews/searchresults/Bike-Reviews/Honda/Honda-XL650V-Transalp-2005-current/Honda/XL650V-TRANSALP/_/R-EPI-322

Evo jos jednog testa free-ja gde se doticni cudio imenu...

http://www.thumperpage.com/articles/Xf650.html

ovako izgleda prevod:)

Јапанци и даље да ме чуди, фенси именовање Бике "Фреевинд", за мене је то призива чудно слике бицикл и јахача Фартинг искључен у заласку сунца. Упркос чудно име сам купио један од првих КСФ650 је увезена у Аустралију прошле године, а током протеклих 12 месеци бицикл и ја сам прокрстарио аутопутеви, разматрали прљавштине стазе, зипован по граду, тоуред кроз високе земљу и играо дечак трка у твистиес . После 12 месеци, постоји само једна реч која могу да користим да опишем бицикл - Фун!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja