Jump to content

Moto Zajednica

padovi

Recommended Posts

Guest farbach

Vidim da se sve vise pada, pa da proserem i ja neku pametnu. Ispadne da sam neki protivnik nosenja kacige, ali bar Mitrovcani znaju da je redovno nosim. Siri neko sujeverje forumom da kaciga stiti od pada. Ona nikad, sem kada je majmun nosi oko lakta, pa zapne za rezervoar, nije uzrok pada, vec samo moze da ublazi posledice. A uzrok-uzroci su:

Deca nemaju priliku da nauce da padnu, zato sto ne odrastaju na apeencima, sa kojih je pad finansijski bezbolan, nego na skupim plasticnim skuterima za koji tate jos otplacuju kredit i nemaju pare za popravke. Jos gora varijanta je da prvi motor bude veliki plastikaner. Vestina voznje i ne-padanja se uci ne skidanjem klipova sa neta nego svesnim dolazenjem u zonu pada. Tako se pomera granica, pa se vremenom nauci kada ce motor da proklizne u krivini, kada ce da blokira prednji kod naglog kocenja....To se ne uci na skuteru, zato sto ima odlican procenat pada. Od 100 prilika 99 puta je to i realizacija. Mi, da kazem starija generacija motorista smo redovno padali, ali retko ginuli. Znam da je bilo manje motora i da su bili sporiji, ali sigurno da je jedan od razloga i to da smo bolje vozili. Zasto? Zato sto su motori imali puno manje konja i bilo ih je lako voziti na 100% i do njih smo dolazili debelo posle dvadesete. Danas bilmez kupi K4-5-6-7, vozi na 15% i cim dogura do 20% padne, odnosno prvi put kada dodje u kriznu situaciju ne zna da reaguje, jer nikada nije probao. Posto je najcesce i hipertrofiran za njega je opasno da se ljulja na stolici, a ne da padne. U prevodu, telo mu se pri padu ponasa poput dzaka.

I konacno poslednji i najveci razlog je nepostovanje. Do pre 15-ak godina definicija supka je bila jednostavna. Ta osoba je znala za sebe da je supak, kao sto smo i svi ostali znali. Danas pod uticaje Holivuda svaka budala misli za sebe da je najpametnija, najbolja, bez obzira sto sva okolina tvrdi da je supak. U kafani to prolazi bezbolno, ponekad dobije batina, a na motoru se gine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

Siri neko sujeverje forumom da kaciga stiti od pada. , mislim da se nije shvatilo, cim se ova fraza pominje pod njom se automatski misli tj podrazumijeva da je ta osoba bez iskustva kao prvo, jer je opste poznato da nijedan odgovoran iskutan bajker nece to raditi, kao drugo cim je bez iskustva a sa takvom neodgovorsnoscu tu odma lijede brzine i prvi motor jak , i shta na kraju ocekivati ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Potpuno se slažem sa tobom. Jednostavno, imam utisak da napredak ide brže od vremena, ne stižemo da se prilagodimo. Sa druge strane, one institucije, koje služe da vrše obuku mladih vozaèa i dalje se zadovoljavaju podelom L tablica za samoobuku vozaèa. Vreme je takvo da su motori postali pristupaèni cenama i da ih ima svida oko nas. Jasno mi je da æemo bolje proæi mi koji smo se gulili sa Puchovima i Apencima pa znamo kako je to kada krene da kliza po šljunku od onih koji prve krugove vozaju na plastiènim raketama, ali sam više ljut na one koji ne menjaju zakon i time legalizuju apsurdnu stvar kao što je samoobuèavanje na motoru od 150ks uz položen PSP. Mnogo toga se mora menjati.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Moram dodati, sa aspekta pocetnika koji ima 33 godine, da su i godine jaaaako bitan faktor... do pre 10 godina bih seo na bilo koji motor koji mi se ponudi i vozio koliko moze da ide... sad sam pazario svoj prvi motor koji je limitiran na 35ks, i iskreno, plasim se i tih 35ks... a skidanje blokade sam odlucio da odlozim za sledecu godinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Oprema, ajmo da posegnemo za statistiku.

 

Obradicu neke nesrece koje su se desile u Budvi i okolini u zadnje dvije godine.

Nije ih bilo mnogo (ipak ih je bilo previše)

 

Slučaj 1. Parking ispred recepcije Slovenske plaže. Autobus skrece da ka recepciji da bi iskrcao putnike.

Vozač skutera pokušava da se prodje izmedju autobusa i ivičnjaka.

Vozač autobusa nije uočio vozača skutera.

Vozač skutera GLAVOM UDARA U VJETROBRANKO STAKLO autobusa i GINE.

Parking, dakle, brzine minimalne. Da je vozač skutera imao kacigu na glavi da li bi preživio? Vjerovatno.

 

Slučaj 2. Rano jutro, dvojica mladića na motoru. Ispred na putu stoje cetri pet automobila. Vozač motora odlučuje da obidje cjelu kolonu i pravi grešku. Naime, kolona je stala jer je kamion na čelu kolene počeo da skreće lijevo čime presjeca putanju motora. Vozač GINE, suvozač u komi.

Udarac glavom o ivičnjak, brzina opet nije bila prevelika, u pitanju je Yamaha XT 600. Vozač i suvozač NISU IMALI KACIGE NA GLAVI.

 

Slučaj 3. Ovoga puta motociklista je u punoj opremi. Prebrz ulazak u krivinu koja, blago receno, nepravilno izvedena. Prelazak na suprotnu traku i zakucavanje u automobil koji ide u suprotnom smjeru. Vozač motora nije odmah izdahnuo. Hitna pomoć je došla za desetak minuta, ali zbog unutrašnjeg krvarenja umro je na putu do bolnice. Uzrok, OGROMNA BRZINA i tjelo se nakon udara naglo zaustavlja čime unutrašnji organi inercijom nastavljaju da se kreću čime izaziva unutrašnje krvarenje. Da citiram jedan potpis: ,,Postoji tačka posle koje ni jedna zaštitina oprema nema smisla''.

 

Sujeverije da kaciga pomaže ipak vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Vidim da se sve vise pada' date=' pa da proserem i ja neku pametnu. Ispadne da sam neki protivnik nosenja kacige, ali bar Mitrovcani znaju da je redovno nosim. Siri neko sujeverje forumom da kaciga stiti od pada. Ona nikad, sem kada je majmun nosi oko lakta, pa zapne za rezervoar, nije uzrok pada, vec samo moze da ublazi posledice. A uzrok-uzroci su:

Deca nemaju priliku da nauce da padnu, zato sto ne odrastaju na apeencima, sa kojih je pad finansijski bezbolan, nego na skupim plasticnim skuterima za koji tate jos otplacuju kredit i nemaju pare za popravke. Jos gora varijanta je da prvi motor bude veliki plastikaner. Vestina voznje i ne-padanja se uci ne skidanjem klipova sa neta nego svesnim dolazenjem u zonu pada. Tako se pomera granica, pa se vremenom nauci kada ce motor da proklizne u krivini, kada ce da blokira prednji kod naglog kocenja....To se ne uci na skuteru, zato sto ima odlican procenat pada. Od 100 prilika 99 puta je to i realizacija. Mi, da kazem starija generacija motorista smo redovno padali, ali retko ginuli. Znam da je bilo manje motora i da su bili sporiji, ali sigurno da je jedan od razloga i to da smo bolje vozili. Zasto? Zato sto su motori imali puno manje konja i bilo ih je lako voziti na 100% i do njih smo dolazili debelo posle dvadesete. Danas bilmez kupi K4-5-6-7, vozi na 15% i cim dogura do 20% padne, odnosno prvi put kada dodje u kriznu situaciju ne zna da reaguje, jer nikada nije probao. Posto je najcesce i hipertrofiran za njega je opasno da se ljulja na stolici, a ne da padne. U prevodu, telo mu se pri padu ponasa poput dzaka.

I konacno poslednji i najveci razlog je nepostovanje. Do pre 15-ak godina definicija supka je bila jednostavna. Ta osoba je znala za sebe da je supak, kao sto smo i svi ostali znali. Danas pod uticaje Holivuda svaka budala misli za sebe da je najpametnija, najbolja, bez obzira sto sva okolina tvrdi da je supak. U kafani to prolazi bezbolno, ponekad dobije batina, a na motoru se gine.[/quote']

E vidis napisao si ono za sta ja nikad nisam imao zivaca.Svaka ti je na mestu i u tome lezi poenta svega.Mislim da bi svi mogli da se pronadju u ovom tekstu na ovaj ili na onaj nacin.Mnogi bi trebali da posle ovoga pogledaju u ogledalo i zapitaju se iskreno u svemu sto se tice motora, njegove voznje i namene.

Za one koji neznaju farbach ili Marko Lopin je osoba koja ovo sa punim pravom moze da napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Nosenje kacige ne moze spreciti samu nesrecu, ali nenosenje kacige moze izazvati nesrecu. Ja recimo na brzinama vecim od 70-80 km/h dosta slabije vidim jer mi suze oci (ukoliko ne nosim kacigu). Moze da se desi da recimo ne ugledam neku rupu ili sljunak na putu, ili da ne primetim nekoga ko se ukljucuje sa strane i ne postuje moju prednost, i traaaaassss.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

potpisujem lopinove reci....i ja mada sam dosta kasno poceo voziti motore,krenuo sam od najmanjeg....kao ono...zabaviste,osnovna,srednja fax....kao i ono o holivudu...e za to nisu kriva deca?!pa ni roditelji?!nego nesretno vreme u kojem zivimo...jos dugo,dugo cemo svi osecati posledice toga...i bas zato sto sam krenuo od od pero kategorije,i nikada nisam pao...imam respekt i pozitivan strah od brzine i nepazljive voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Da li neko pomisili kada sedne na motor, sad mi se moze desiti da padnem sa motora? Verovatno ne a i kad abi to pomislio, verovatno ne bi ni seo na motor... Cinjenica je da SVAKO nekada padne sa motora, pitanje je samo da li si spreman na to? Pod time spreman mislim da odreagujes kako valja i da imas zastitnu opremu!

Sto se zastitne opreme tice, toliko odjekuje na ovom forumu nosite kacigu, nosite kacigu i opet je retko ko nosi i desava se sta se desava, na kraju krajeva kacigu trebas nositi zbog sebe a ne zbog drugih... niko drugi nije manje ili vise ugrozen ako ti nemas kacigu!

Odreagovati kako valja, e to je vec tema gde se mogu cuti dobri saveti... Mene su savetovali da ako osetim da cu pasti i da vise ne vladam motorom, da ga pustim da padne i gledam kako cu ja pasti. Da ne pokusavam da ga obuzdam, smirim, sprecim da padne nego da jos i "skocim" sa istog kako bih izbegao da me jos i motor vuce ili gura sa sobom ili da padne preko mene.

Ima li jos saveta koji mogu da spasu glavu u kriticnoj situaciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ima li jos saveta koji mogu da spasu glavu u kriticnoj situaciji?
...aa' date=' glavu æe [b']KACIGA[/b] da spase!

:farbach - možda kaciga ne spase od pada u provaliju POBOGU, al' ajd' premotaj film,(crnu hroniku, naravno) samo po BG-u i okolini, prošle sezone i poèetkom ove i PROBAJ da pretpostaviš ishod udesa, da su akteri kojim sluèajem NA GLAVI nosili kacigu!!!! Uz svo dužno poštovanje, bilo kakva diskusija na temu ne-nošenja kacige i ne-uticanja iste na ishod udesa - totalni apsurd!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser
Vidim da se sve vise pada' date=' pa da proserem i ja neku pametnu. Ispadne da sam neki protivnik nosenja kacige, ali bar Mitrovcani znaju da je redovno nosim. Siri neko sujeverje forumom da kaciga stiti od pada. Ona nikad, sem kada je majmun nosi oko lakta, pa zapne za rezervoar, nije uzrok pada, vec samo moze da ublazi posledice. A uzrok-uzroci su:

Deca nemaju priliku da nauce da padnu, zato sto ne odrastaju na apeencima, sa kojih je pad finansijski bezbolan, nego na skupim plasticnim skuterima za koji tate jos otplacuju kredit i nemaju pare za popravke. Jos gora varijanta je da prvi motor bude veliki plastikaner. Vestina voznje i ne-padanja se uci ne skidanjem klipova sa neta nego svesnim dolazenjem u zonu pada. Tako se pomera granica, pa se vremenom nauci kada ce motor da proklizne u krivini, kada ce da blokira prednji kod naglog kocenja....To se ne uci na skuteru, zato sto ima odlican procenat pada. Od 100 prilika 99 puta je to i realizacija. Mi, da kazem starija generacija motorista smo redovno padali, ali retko ginuli. Znam da je bilo manje motora i da su bili sporiji, ali sigurno da je jedan od razloga i to da smo bolje vozili. Zasto? Zato sto su motori imali puno manje konja i bilo ih je lako voziti na 100% i do njih smo dolazili debelo posle dvadesete. Danas bilmez kupi K4-5-6-7, vozi na 15% i cim dogura do 20% padne, odnosno prvi put kada dodje u kriznu situaciju ne zna da reaguje, jer nikada nije probao. Posto je najcesce i hipertrofiran za njega je opasno da se ljulja na stolici, a ne da padne. U prevodu, telo mu se pri padu ponasa poput dzaka.

I konacno poslednji i najveci razlog je nepostovanje. Do pre 15-ak godina definicija supka je bila jednostavna. Ta osoba je znala za sebe da je supak, kao sto smo i svi ostali znali. Danas pod uticaje Holivuda svaka budala misli za sebe da je najpametnija, najbolja, bez obzira sto sva okolina tvrdi da je supak. U kafani to prolazi bezbolno, ponekad dobije batina, a na motoru se gine.[/quote']bravo doktore sav sam se najezio !!! jebiga padalo se !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

vec sam nedje napisao to po ovom forumu, al mi se sad ne rovari po arhivi... u svakom slucaju ponovicu, da se ista pitam sto se zakona tice fino bih odmah izbacio iz zakona da je obavezno nosenje kacige za lica starija od 18 godina. dakle, svi koji napune 18 i koji imaju A kategoriju NE moraju da je nose ako nece. jbg, njihova je glava u pitanju pa neka rade s njom sto god oce. licno bez kacige ni do prodavnice ne idem, ali zasto cerat covjeka koji iz nemampojmakojihrazloga nece da je stavi na glavu da je stavlja? opet velim, njegova je glava pa nek radi sto god oce s njom.

a zasto nosit kacigu... opet prezvakana tema, ali rad novih clanova na forumu se treba non stop pricat i naglasavat njena poenta. od nje NA GLAVI vam samo bolje moze bit. jeste da vas nece prepoznat po gradu razne ribe, ali pretrpite toliko. parkirajte motor pored njih pa skinite kacigu, isti ce efekat bit...

sto se padova tice nisam kompetentan jer srecom jos nisam strugao, al samo zbog pravilnih reakcija koje sam imao u tim nekim kriznim trenucima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Ja sto sam primetio.Kacigu uglavnom ne nose,"novo-konponovani",na opasnim,novim masinama.Naravno da bi bili vidjeni.Sam polozaj tela na motoru,vidi se da su juce seli na isti.Uglavnom to rade i mladji vozaci.Verovatno iz istog razloga.Ja svaki dan,kada sedam na motor,obavezno stavljam kacigu,poljubim je,i prekrstim se.Imam kod kuce dve cerkice i uvek zelim da im se vratim kakav sam i otisao.Ja nenormalno volim motor i sa njim sam i odrastao.Ali svoju porodicu volim mnogo vise.I ne planiram vise da padam.Ljudi nosi te kacige,i opremu koju imate.Voli te ljude oko sebe,sa kojima zivi te ovaj zivot.Ne dokazuj te se drugima sa extremnim brzinama.Sa svake voznje,vrati te se kako ste i otisli.Motor nije opasan,opasan je onaj ko ga vozi.Kaciga ne stiti glavu samo pri padu.Desava se da ptica leti nisko,pa je udari te.Izleti kamen iz gume od kamiona.Uleti pcela,osa,...u oko.Ima mnogo primera zbog cega treba nositi kacigu.I necu vise da pisem.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Resenje je obuka vozaca u skladu sa vremenom u kom zivimo. Instruktori cesto ne znaju ni sami da voze. Takvu akciju treba pokrenuti preko ovog foruma. O nosenju- ne nosenju kacige ne vredi vise trosit i reci. Ponavljam jos jednom to je sfera posledica a ne uzroka. Pravilnom obukom se moze dovesti do toga da nema potrebe da kaciga spasava glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Kaciga služi kao zaštita od vetra, buba i kiše, sve dok ne postane deo opreme koji Vam spasi život. Veæi, èak i ako bi se desilo da kaciga ne bude obavezna oprema, ja bih definitivno glasao za obavezno nošenje zaštite za oèi, naoèara ili neke maske. Vidno polje se ozbiljno sužava kako se brzina poveæava, pa onda motorista postaje potencijalna opasnost na putu za druge uèesnike u saobraæaju.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

U poslednjih par dana, od kada sam prodao Hondu, a jos nisam kupio sledecu ( bice i o tome, ali je nebitno za ovu temu), pozajmio svoj bivsi APN od prijatelja. Pre nego sto sam poceo ozbiljnije da putujem ( pre Foruma :) ), NIKAD nisam nosio kacigu, a vozio sam dosta. Mesecima sam prelazio dnevnu kilometrazu od oko 60-tak km do fax-a, bez kacige, i naravno nervirao se svaki dan zbog glupih pandura...

Kad sam seo na APN, i krenuo bez kacige u voznju na par km do drugog dela grada, toliko sam se neugodno osecao bez kacige, da sam se posle 100 metara vratio kuci po istu. I verovatno bio jedini u Temerinu na bilo kakvom motornom vozilu na dva tocka ( nebitno da li je skuter, bicikl sa motorom ili motocikl ) koji je nosio :(

Drago mi je sto mi je postala rutina, da pre svake, ali svake voznje, oblacim jaknu, rukavice, kacigu. Nadam se da cu posluziti kao primer, bar u svom gradu, ako ne drugde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Da se ukine obaveza nosenja kacige? S'tim se nikako ne mogu sloziti, narocite ne u Srbiji, takav smo narod da sutra niko ne bi nosio kacigu (a sad je kao svi nose...) Primetio sam da ima mnogo vise motora nego prosle i prethodnih godina a najvise ima skutera i dece na njima... a niko od te dece ne nosi kacige!!! Policija naravno ne reaguje...

Zivo me interesuje da li bih mogao dobiti informaciju uz lokalnog MUPa koliko kazni za koju kategoriju dnevno napisu... Pricalo se o zakonu o slobodi informacija ili takonekako pa ne znam da li to vazi i za njih? Ili da posaljem nekog drugara novinara pa i da slika nacelnika za sobracaj i da mu kaze da ce da izadje na televizor pa da se uzme statistika izmedju ostalog i o kaznama za nenosenje kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

sto se tice kacige, ma ko ih j**e, ako neces da nosis kacigu, pa pobogu nes mene ubiti ivicnjakom. A sto se padanja i ucenja tice, i u opste o napredovanju kroz kubikazu, mislim da se neuporedivo vise nauci kada se postepeno menja kubikaza i kad par puta osetis gde je granica. Mislim da je problem upravo u gore napisanom: "vozio bih ga pun gas" (kogod spomenu, i molim bez uvrede)- a granica je jos mnooogo mnogo dalje, pa ljudi odluce da je 600ccm malo, pa kupe 'iljadu, pa je opet voze "pun gas", pa onda posle par piva otkrije sta je motor imao da kaze na temu pun gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo da kazem i ja koju,kao pocetnik.

Spadam u onu grupaciju koja je tek odnedavno pocela voziti motor,a prije pocetka se srecom,malo "drogirala" na Motori i BJB forumima o nosenju opreme,jer okolina u kojoj zivim i u kojoj sam poceo da vozim motor propagira ideje NE MOTOR,ali ako vec MOTOR,onda NE KACIGA,o ostaloj opremi da i ne govorim.

 

Nesto ne mislim da padam i zato opremu na sebe i lijepo na casove kod Veceg,Gasha,Evila,...,bolje mi je platit` dva kila pecenja,pice,proputovat`,druzit` se sa ljudima,nego placat` krevet na VMA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija
Kaciga služi kao zaštita od vetra' date=' buba i kiše, sve dok ne postane deo opreme koji Vam spasi život. Veæi, èak i ako bi se desilo da kaciga ne bude obavezna oprema, ja bih definitivno glasao za obavezno nošenje zaštite za oèi, naoèara ili neke maske. [b']Vidno polje se ozbiljno sužava kako se brzina poveæava, pa onda motorista postaje potencijalna opasnost na putu za druge uèesnike u saobraæaju.[/b]

 

najzli

 

Vidim da pojedincima i dalje promicu neki veoma bitni detalji.

Kaciga nije samo zastita od ivicnjaka.

Lepo je covek naglasio i neke druge funkcije kacige, mozda i vaznije, jer preventivno deluju da ne dodje do pada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Resenje je obuka vozaca u skladu sa vremenom u kom zivimo. Instruktori cesto ne znaju ni sami da voze. Takvu akciju treba pokrenuti preko ovog foruma. O nosenju- ne nosenju kacige ne vredi vise trosit i reci. Ponavljam jos jednom to je sfera posledica a ne uzroka. Pravilnom obukom se moze dovesti do toga da nema potrebe da kaciga spasava glavu.

Opet ti je svaka ko Njegoseva, ali sta cemo sa onim kopleksasima koji misle da sve znaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Resenje je obuka vozaca u skladu sa vremenom u kom zivimo. Instruktori cesto ne znaju ni sami da voze. Takvu akciju treba pokrenuti preko ovog foruma. O nosenju- ne nosenju kacige ne vredi vise trosit i reci. Ponavljam jos jednom to je sfera posledica a ne uzroka. Pravilnom obukom se moze dovesti do toga da nema potrebe da kaciga spasava glavu.

Opet ti je svaka ko Njegoseva' date=' ali sta cemo sa onim kopleksasima koji misle da sve znaju[/quote']

 

Njima ionako ne vredi prièati.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest SNAKESBIKER

nemam neko veliko vozacko iskustvo ,niti cu ga ikada imati ,ali kacigu nosim stalno ,a ful opremu STALNO kada idem na put ,pa makar i na 50-100 km......

4 pada ,sva 4 puta me je oprema izvukla ,bogu hvala ,zivog i zdravog !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tako da je svima preporucujem ! cak nisam pristalica slemova koji se nose da bi se izbegla kazna od saobr. policije zbog nenosenja iste , a ne radi licne bezbednosti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Slusajte ovu glupost:

Drug je kupio skuter, ali nema kacigu. On svakog dana moli caleta da mu kupi kacigu AGV GP1 koja kosta oko 7000. A tata nece da mu kupi jer kaze da je to preskupo i da ce mu kupiti kacigu kod kineza za 2000.

Sta reci!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
nemam neko veliko vozacko iskustvo.....

4 pada ' date=' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[/quote']

 

Aaaaa...imaš ti podebelo iskustvo! :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja