Jump to content

Moto Zajednica

padovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ljudi potpuno vas podrzavam za opremu u potpunosti! Moj primer: imam 25 god vozim motore od 12-te god bt-50 prvi, tek ove sezone sam kupio kozno ixs odelo, i ponovo ucio da vozim motor!!!!!

neverovatno je koliko drugacije i koliko je neophodno, pogotovo posle drugarovog pada koji da nije imao odelo -------- ne zelim ni da razmisljam jer od motora ni kapica sa ventila nije ostala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Odlièan text :D

nije svako dovljno lud ili bogat da može sebi da priušti otresanje o asfalt i tu vrstu iskustva.

Ja sam bukvalno sa svakim motorom koji sam imao pao, (osim Afrike) i odmah osetio ulogu guma, brzine, KACIGE, ravnoteže, i gomilu drugih stvari..

Da bi se lepo otreslo treba imati malo jeftiniji motor, po moguæstvu što lakši, kao i uslove za to - brzinu, preglednu krivinu, mokar asfalt, pesak, ulje, i svu zaštitnu opremu OBAVEZNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvi dan posle dobijanja A kategorije, vracam se sa posla i kod sajma me strefi golub u glavu. :)))) Da nisam imao kacigu verovatno mi sad nebi bilo smesno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Evo da citiram jednog prijatelja:

 

Ne treba se oblaciti za voznju motorom, treba se oblaciti za pad sa motora.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000
Evo da citiram jednog prijatelja:

 

Ne treba se oblaciti za voznju motorom' date=' treba se oblaciti za pad sa motora.

 

Pozdrav[/quote']

 

Upravo tako!pozdrzavam!!!!bez opreme ni na pisa...e!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

E kad sam ja uzeo prvi ozbiljniji motor odmah odlucim i za kacigu da dam neke pare!

Odem u prodavnicu koja zastupa neke Talijane kod nas !Probam neke integralke i vec se sav preznojim u radnji dok ih skidam i stavljam po sto puta! Kaze meni cova sto prodaje opremu: Sto brate ne uzmes ovu "otvorenu" i da se navozas ko covjek a ljeti uopste nije vrucina i bla bla bla.......... Meni se u tom trenutku ucini kao da prica ima smisla ,vidim vizir fino pokriva lice i jos stotinu nekih stvari ....a da jos uz nju stotinu nekih papira prikaceno kao extra sigurna......

I tako se ja rastanem od 100eura i kacigu u kola pa kuci na motor@

Vec pri prvih par kilometara vidim ja da vjetar tuce kao da je nemam a musice se provlace ko lude!

Sretne me drugar koji je nekada bio extra zaludjenik za motore i kaze mi : Sto si bre kupio samo pola kacige i pukne od smjeha.......

A ja da se pravim vazan kazem mu :E brate ja i ne planiram da padam sa motora tako da mi i nije vazno......(kao da se napravim pametan iako vidim u startu da sam se sjebao)

Cova me pogleda i kaze : Vjeruj niko nije "planirao"........i tu puknemo od smjeha a ja fino u prodavnicu kod Tadica i kupim integralku !

Dakle zakljucak : Otvorene kacige u stvari i nisu kacige jer kao prvo ne stite ni od vjetra ,komaraca,prasine a o padu da i ne pricamo!!!!!!!!!!

Sve ovo pisem samo da docaram kakom je voziti sa otvorenom kacigom a o ne nosenju iste necu ni da pricam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

moj prvi pad je bio sa automatika,bez kacige,bez oprema,rupa puna vode,prednji tocak upade a ja preko volana poleteo sam i leteo kako se kaze lastu nekoliko metara i pad i sav sam se ogulio,potom puch mali motoric slicna situacija isto bez opreme,let pad sav oguljen,potom vespa skretanje u raskrsnicu mokra ulica od peraca ulice a ja na pesacki prelaz samo sam proleteo proklizao i opet bez opreme ali ne toliko oguljen samo pantalone malo oguljene(sve to je bilo davno pre nekih 15-20godina) i zadnji pad sa opremom kaciga,jakna prelazim lezeceg policajca i nailazim na sinu,idem jedno 15-20km/h upade tocak u sinu a ja ko sveca na desnu stranu bam padoh,jakna me zastitila da ne ubijem lakat srecom glavom nisam udario u zemlju tako da je samo stradao lakat ali vrlo neznatno .

to su moja iskustva sa padovima a sto se tice opreme bez kacige ne idem nigde to mi je ko ljubav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam se sa Jawom Babetom zakucao u kos (misli se na konstrukciju kosa za kosarku).Bez kacige u klompama.Ima tome oko 25 godina.Posle toga ssam imao automatic 3m.Sa njega nisam pao ali ima ko jeste.Posle toga smo svi po kraju vozili neku cezetku.Ne secam se cija je bila ali nisam pao.kasnije vespa PX 200 E.Nisam opet pao a sa njom sam prelazio u sezoni (u gradu)po 10 hiljada km.Pao mi burazer na Uscu sa istom bez kacige ,naravno.Kasnije su tu bili jos neki motori (Honda XL 600,Laverda 500)i da ga jebem ne secam se.Ni tu nisam pao.Pre 4 godine kupim Virago 535.Nisam pao.Prosle godine kupim Tenere.Prosle zime padnem>Imao sam kacigu i sve ostalo.Bio u patikama i motor mi pao na skocni zglob.Jbg.2 meseca sam prelezao.Pitate sta je point ove price?Svaki put kada sednem osecam nesto sto je blisko strahu,proverim dali je sve zakopcano,prekrstim se i krenem polako.Isto tako polako i stignem tamo gde sam krenuo.To ti kazem matori.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ja sam prvi put pao sa Yamahe XT 125. Uzeo ja motor i cepaj po brdima Kopaonika. Vozio se ja tako ludacki i samo odjednom zadnji tocak iskliznu ispod mene(u pitanju je bio klizav otkos sena). I onda Yamaha i ja (ona na meni) smo klizali jedno 30 metara niz brdo. Pogledam koleno nista, pogledam motor nista i odoh ja kuci. Kad sam dosao noga cela krvava, odem ja da operem krv kad se vidi kost od casice kolena.

I sad imam taj oziljak precnika 3cm. :cry:

 

 

P.S.:ovaj pad je bio bez bilo kakve opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo
ja sam se sa Jawom Babetom zakucao u kos (misli se na konstrukciju kosa za kosarku).Bez kacige u klompama.Ima tome oko 25 godina.Posle toga ssam imao automatic 3m.Sa njega nisam pao ali ima ko jeste.Posle toga smo svi po kraju vozili neku cezetku.Ne secam se cija je bila ali nisam pao.kasnije vespa PX 200 E.Nisam opet pao a sa njom sam prelazio u sezoni (u gradu)po 10 hiljada km.Pao mi burazer na Uscu sa istom bez kacige ' date='naravno.Kasnije su tu bili jos neki motori (Honda XL 600,Laverda 500)i da ga jebem ne secam se.Ni tu nisam pao.Pre 4 godine kupim Virago 535.Nisam pao.Prosle godine kupim Tenere.Prosle zime padnem>Imao sam kacigu i sve ostalo.Bio u patikama i motor mi pao na skocni zglob.Jbg.2 meseca sam prelezao.Pitate sta je point ove price?[b']Svaki put kada sednem osecam nesto sto je blisko strahu,proverim dali je sve zakopcano,prekrstim se i krenem polako.Isto tako polako i stignem tamo gde sam krenuo.To ti kazem matori[/b].....

 

 

respect za ovo, ista stvar kod mene, samo se dese momenti kad taj osjecaj pocne dame uzbudjuje pa me uhvati neko ludilo na trenutne po par minuta vozim ko manit i onda me stisne okid odjednom, i svrsljaj na kocnicu do bankina kroz krivine drzim pravac, uzas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Citam temu o padovima i vidim da mi je vetar oborio motor... Dakle 1:0 za njega, ja se jos uvek dobro drzim... ode zmigavac koliko sam uspeo da vidim, valjda je samo to.../&%&$/()(/&%$(/)(/&%$%#$"#$"$#...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

lJUDI!!!!

Ovo prosto nije normalno koliko peska i šljunka ima po ulicama u gradu, kao da ove usrane kamoindžije voze šuplje kanione i namerno prosipaju ovo sranje po ulicama. Ja svaki dan idem ulicom Jurija Gagarina i to nije normalno koliko toga ima na ulici. Kolo god se trudio da kočim kao po jajima jednom umalo nisam prosuo sebe na raskrsnici kod buvljaka. I još nešto interesantno.... Pre neki dan pođem onom ulicom pored Save što ide pored parking servisa prema starom železničkom mosti kad ono masno kao da je neko namerno prosipao ulje (polili sve mazutom spremaju ulicu za asfaltiranje) ali nema nazad iza mene kamiončina a ne smem da pipnem kočnicu ni u snu a onaj magarac iza mene svira smetam mu jedva sam glavu izvukao išao sam 5 na sat i samo da sam mogao da stignem onog majmuna ubio bih ga ko konja. a nigde znaka da se nešto radi na ulici.

 

 

PAZITE !!!! OVO JE ZEMLJA LUDAKA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

lJUDI!!!!

Ovo prosto nije normalno koliko peska i šljunka ima po ulicama u gradu, kao da ove usrane kamoindžije voze šuplje kanione i namerno prosipaju ovo sranje po ulicama. Ja svaki dan idem ulicom Jurija Gagarina i to nije normalno koliko toga ima na ulici. Kolo god se trudio da kočim kao po jajima jednom umalo nisam prosuo sebe na raskrsnici kod buvljaka. I još nešto interesantno.... Pre neki dan pođem onom ulicom pored Save što ide pored parking servisa prema starom železničkom mosti kad ono masno kao da je neko namerno prosipao ulje (polili sve mazutom spremaju ulicu za asfaltiranje) ali nema nazad iza mene kamiončina a ne smem da pipnem kočnicu ni u snu a onaj magarac iza mene svira smetam mu jedva sam glavu izvukao išao sam 5 na sat i samo da sam mogao da stignem onog majmuna ubio bih ga ko konja. a nigde znaka da se nešto radi na ulici.

 

 

PAZITE !!!! OVO JE ZEMLJA LUDAKA !!!

 

Ovo je toliko nemarna zemlja da nije normalno! Krater dubine pola metra na asfaltu kod mac-a na Slaviji - niti jedne oznake, tona shljunka po Zemunskim ulicama, na sred asfalta gomila sljunka i ogromni komadi kamenja!? Odalkle nemam pojma - sa kolima da pogines kamoli motorom, dal je kamion ispustio ili su neki radovi - nikakve oznake nema. Onda, ulja kolko oces. Onda vozaci su totalna stoka, seku te, ne postuju propise ni prvenstva prolaza, ma oce da te rokne. Sve u svemu, moj dobar drugar koji je otisao odavde i vec 15 god vozi motore po Shvabiji a pre toga je 15 godina vozio po Srbiji je rekao: "Voznja motora po Srbiji!? Nevidjeno i najcistije moguce kockanje sa zivotom! Kao Ruski rulet. Samo je pitanje vremena..." A toga nije bio svestan toliko dok nije zapalio preko... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja