Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi...

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Produvali mi auspusi... i èini mi se da nema krpljenja. Originali ne dolaze u obzir, jedino polovni, ali ni to ne znam gde da potrazim, tako da mi ostaje samo pravljenje, pa ako neko ima neki kontakt, treba mi. Sto pre, dok me komsije ne kamenuju. Na zalost, glavni kriterijum je kes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jos uvek trazim pravo resenja za auspuhe, pa ako neko moze da mi pomogne... cuo sam se sa likom koji radi uvoz sa moto otpada iz inostranstva, kaze da je cena oko 200€ za komplet, meni to izgleda skupo, a da pravim samo topove, 2 komada izadju 170€, sto po meni nije realno. Hitno mi je, sramota me je od komsiluka, palim alarme kad prolazim pored kola, a i ne znam koliko to lose utice na potrosnju i na masinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

na forumu vec postoji tema za tvoje pitanje samo treba citati i prelistati malo forum.Naime auspuh je kod dvotaknih motora SRCE pa tek onda pluca a kod cetvorotaktnih samo pluca naime., sa dobrim auspuhom mislim tu ne samo na lonac vec i na sistem izduvnih grana i lonca mozes da dobijes u konjazi a da izgubis krajnju brzinu pod dva:" mozes da dobijes brzinu uz gubitak snageu najvisim onrtajima

i na kraju pod tri: da dobijes i jedno i drugo tojest da bukvalno friziras motor  sa kvalitetnim izduvom . Kod nas je u Srbiji praksa sto iz nestasice para sto iz neznanja da se OLAKO prave lonci...lepi oblozeni sjajnim prohromom i po mogucstvu da se cuju !. Tu onda stupa nascenu sledeci problem kod tih kucna radinost lonaca a to je da dolazi do povecanog ispiranja cilindara. zatim gubitka konja [velika buka cini lazan osecaj da motor bolje ubrzava] zatim veceg grejanja ususnih ventila samim time i kraci njihov vek . Ako mozes a to  ti  je moj savet

Iseci stare snimi sve pregrade  i komore u njemu kako izgledaju i trazi od bilo kog limara da ti te unutrasnje komore napravi identicne !

Sa losim loncima  ili  samo i  busnim  da nekazem skroz trulim se drasticno  dize potrosnja  i gubi snaga motora !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

???

da dodam i ja po nesto, nedavno sam kupio KAWA ER5 (masina je kao kod GPZ). Tokom servisa smo provalili da je 25kW varijanta, ima probusene sibere to jest nema pun gas. Resimo mi taj problem i stvarno masina se razbudila, ali je problem bio veoma tih zvuk sto mi je stvaralo puno problema u gradskoj voznji, biciklisti me nisu culi, i zamamlo da poginem nekoliko puta zbog toga. I tako zakljucim ti ja: sto glasnije to bolje, kad se dere auspuh svi se sklanjaju - evo budale, ide kao lud. Moram napomenuti da se nakon zaptivanja sibera motor poceo gasiti nakon duze voznje. Nakon nokoliko neuspelih akcija oko karburatora, ubedili smo se da je problem u auspuhu. I tako po starom srpskom obicaju odem ja kod majstora za auspuh i ispricam svoju verziju, a on: ne brini ima da ga sredimo extra... Resili smo da ne radi drugi top, nego da preraduje postojeci to jest originalni auspuh. I sta da vam kazem, operacija uspela pacijent umro... Jeste postao bucniji, i ne gasi se tokom rada (radi ujednaceno na leru) ali zvuk je katastrofa, potrosnja povecana, snaga manja (mada moram priznatai subjektivan osecaj). Na kraju krajeva samo da potvrdim da je auspuh veoma bitan elemenat na motoru, i ne ume svaki "strucnjak" da ga napravi. Ja sm se pokajao sto sam dao da zajebu fabricko stanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E samo da javim da su auspusi reseni. Stavio sam auspuhe od TDM-a, odgovara mi sto su Yamahini original. Izgubio sam na zvuku (jako je tih), bolje je izgledao pre zamene - ovi su malo kraci auspusi, ali sto pegla, k'o nezdrav. Nisam znao da bas toliko mogu da uticu auspusi... Sve me je izaslo oko 90€ - auspusi i zamena, nisam se ni nadao da cu tako dobro proci. Laki, hvala na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja