Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Reglerom na VFR 750

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Nadao sam se da mi se ovo nece desiti ali eto, koliko sam shvatio verovatno i najveca boljka na VFR 750 je Regler, koji crkava zbog cestog pregrevanja.

E sad, meni se desava sledece:

Znaci regler radi, ALI mi prepunjava akumulator, daje preko 20 Volti, a trebalo bi maximalno 14 Volti , pa sad neznam dali to uopste moze da se sredi ili je jedino resenje staviti drugi.

Pa me zanima dali ima neka alternativa, da se mozda stavi neki bolji od nekog drugog motora,a cuo sam da postoje neki univerzalni??

Takodje sam pronasao da su ljudi posle zamene da bi mu smanjili temperaturu i produzili vek trajanja stavljali male ventilatore (kulere) sa kompjutera i da se to dobro pokazalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nadao sam se da mi se ovo nece desiti ali eto, koliko sam shvatio verovatno i najveca boljka na VFR 750 je Regler, koji crkava zbog cestog pregrevanja.

E sad, meni se desava sledece:

Znaci regler radi, ALI mi prepunjava akumulator, daje preko 20 Volti, a trebalo bi maximalno 14 Volti , pa sad neznam dali to uopste moze da se sredi ili je jedino resenje staviti drugi.

Pa me zanima dali ima neka alternativa, da se mozda stavi neki bolji od nekog drugog motora,a cuo sam da postoje neki univerzalni??

Takodje sam pronasao da su ljudi posle zamene da bi mu smanjili temperaturu i produzili vek trajanja stavljali male ventilatore (kulere) sa kompjutera i da se to dobro pokazalo.

 

Ovo gore znači da je crkao (bilo da ne puni ili da prepunjava isto ti je). Popravka fabričkih je teška do nemoguća zato što su regleri uzglavnom zaliveni plastikom koja prilikom skidanja oštećuje ploču i ko zna šta.

 

Rešenje je jednostavno, kontaktiraj Jošku (polovina nas sa foruma ima njegove reglere i nema više problema) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

svi motori su podložni kvarenju reglera, možeš da nađeš polovan i pitanje ti je koliko će on raditi a kad uzmeš Joškin imaš i garanciju ;)

 

od ljudi sa kojima se intezivnije družim retko ko da još uvek ima fabrički regler (svi imamo Joškin ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Samo jos me muci, jer citao sam da je u odnosu na ostale motore to slaba tacka bas na VFR zbog pregrevanja jer im je lose resena ventilacija, tamo blizu su 2 zadnje izduvne grane iz cilindara i tamo je jebeno vruce pa sva ta toplota smeta regleru , i zbog toga traje krace nego kod drugih motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa Joškin regler ima poveći hladnjak a i uvek postoji mogućnost izmene meste reglera ukoliko je potrebno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Widowmaker

Imao sam identičan problem, na identičnom motoru, 20V i crkavanje lampica (početni stadijum), ko zna kako bi se to završilo...

Elem, da ne tupim, staviš Joškin regler, izmesti se 20-ak cm nazad prema repu i nemaš više problem, konstantnih 14V punjenja, na bilo kojim obrtajima, sa svetlima, bez...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

-Ja nisam ni ukapirao odma, nego tek kad sam dopunio kiselinu u akumulatoru, i posle kad sam proveravao nivo kiseline skontao sam da opet fali , a to bi znacilo da prepunjava pa kiselina isparava na odusku :/

-Cuo sam se s Joskom i definitivno cu da uzmem njegov regler :)

-Znaci premestio si ga 20cm ali je i dalje ostao ispod te plasticne stranice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da, premešten je malo u nazad gde ima dosta mesta i veće je hlađenje. Osim toga, Joškin regler je bar 50% jači od originalnog tako da se dosta manje greje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

a bas me cudi da su Japanci napravili jedan takav propust na cuvenom VFR, citao sam da mu je temperatura reglera u radu 69 stepeni kada je napolju temperatura 26 stepeni :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Zaboravio sam da ti kazem u pp,da pripazis jer od 20V hoce da crkne i TCI,nedavno smo imali taj slucaj bas na vfr-u.

Na svu srecu pa moze i to da se resi,ali je bolje da do toga ne dodje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Hvala na upozorenju :)

sreca pa je zima tako da motor svakako necu paliti duze vreme, samo bi mi falio jos jedan kvar, a nisam jos ni motor ceo isplatio :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Lepo ti ne čačkaj motor nego stavi Joškin regler i uživaj

Naravno da ocu, pa kako nebi, kad mi vec pola foruma toplo preporucuje regler-made in Joska :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Ja imam cbr 900RR, koji je preležao tu bolest. Ne znam kakav je fabrički na VFR-u, ali kod mene je fabrički regler bio bez ikakvog hladnjaka. Hladjenje reglera je i te kako bitno, ali je još bitnija amperaža.

U stvari, da ne tupim, ljudi su ti već sve rekli; obrati se Joški i miran si :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

pa koliko sam video ni ovaj moj nema nikakva rebra za hladjenje, totalno su to bezveze sprckali Japaneri, deo koji se i te kako greje, bez rebara, secam se da na starom Suzi GS500 sto sam imao tamo su bila rebra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Regler bez hladnjaka se ugrađivao na Rc36 treće generacije ('90-'93). Honda je ukapirala problem, i u četvrtoj generaciji ('94-'98) fabrički regler ima hladnjak. Uglavnom, prva stvar koju bih uradio po kupovini Vfr sa reglerom bez hladnjaka je njegova zamena. To je glup i jeftin deo, nije vredan maltretiranja. Zameniš, voziš i ne razmišljaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Znaci posto Joskin regler ima hladnjak onda nebi bilo problema kad bi ga ostavio tamo gde je bio i originalni, ili da ga premestim negde dalje prema zadnjem delu dalje od toplote?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Joškin regler je nešto veći od originalnog i ne može da stane na isto mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

nema veze dal je sa hladnjakom ili ne! svi crkavaju! stavite ventilator i nikad ne vozite sa losim akumulatorom da bi produzili regleru vek trajanja. regler crkava na vecini hondi od sredine osamdesetih, vfr, cbr, xx, transalp, afrika...itd. kad se stavi nov minimum 5 godina nema problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Joškin regler je nešto veći od originalnog i ne može da stane na isto mesto.

the bigger the better :)

skarabudzicu ga nekako, ima tamo ispod stranice dovoljno mesta, stace, ako ne na prvobitno mesto onda na drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja