Jump to content

Moto Zajednica

2010 – Pundravac u dupetu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

JESEN DOŠLA, SVE SE ŽUTI

 

Kada sam stigao u Sofiju vreme je bilo užasno i mislio sam da je to kraj za ovu godinu.

 

yYZTt_197a0.jpg

 

Čekao sam samo da prestane kiša, da operem motor i da ga ostavim u garažu.

 

Sve neprijatnosti koje su se dogodile poslednjih dana su ostavile jak utisak na mene. U takvim situacijama obično počnemo da se preispitujemo. Očigledno, treba živeti sada i ovde jer nikada ne znamo šta nosi sutrašnji dan.

 

Iako sam na poslednjem putovanju često mislio i drugačije, voziti motor je ipak visoko na spisku lepih stvari koje pruža život. Da, zaista volim da vozim. Uživam kada motorom prolazim kroz lepe krajeve, kada se inatim vetru, kada naglo dam gas, kada osetim miris šume, kada putujem sa nekim od mojih najbližih. Kao što sam već rekao, Intruder je stvoren za to - motor za uživanje. Kada ne žurim i imam lepo veme, vožnja je pravo zadovoljstvo. Udobna sedišta, može da ponese dosta, prolaznici se okupljaju da ga zagledaju... Potpuni doživljaj za Easy Riding.

 

Osim toga, Intruder će mi uvek biti najdraži motor jer je poklon od Tanje za petnaestu godišnjicu.

 

Sa druge strane, to što su mu prednosti, u nekim trenutcima postaju mane. Zbog vetra nije prijatno da se voze duže ture, naročito po hladnijem vremenu i većim brzinama. Intruderom nije preporučljivo da izadješ izvan asfalta i da se provozaš planinskim putem. Nije baš lako obarati ga u krivinama. Nestabilan je kada je klizav put.

 

Pretpostavljate gde ovo razmišljanje vodi? Vodjen filozofijom ”jednom se živi”, kroz glavu počne da mi se vrzma grešna misao: a da kupim još jedan motor? Motor kojim bih lakše otišao da spasem Luku, kojim bih mogao sa Arsom da izadjem izvan asfalta, da stignem Marčeva, da ponesem više stvari za kamping, da ne duva toliko kada vozim u nenormalnim uslovima...

 

Tanja kaže ”Što da ne. J***š nepokretnu, živela pokretna imovina. Putovanja su nešto što životu daje smisao.” Obožavam svoju ženu. Oprostimo se mi tako od malo većeg stana koji smo planirali da kupimo i opredelimo se za još jedan motor.

 

I tu počinju slatke muke - šta uzeti?

 

Čitam forume, review-e, razgovaram sa bajkerima, pravim kalkulacije...

 

Prva faza je bila izbor kategorije motora - enduro ili turing. Vrlo brzo turing otpadne. Jeste idealan za putovanje ali ne izlazi izvan asfalta. Bolje je enduro dok još mogu da se popnem na njega a turer za jedno 5-6 godina.

 

U kategoriji enduro motora, imao sam tri jasna favorita:

1. Ducati Multistrada 1200

2. BMW R1200GS

3. R1200GS Adventure

 

O BMW-ovim modelima nema potrebe raspravljati - svidjaju mi se od uvek. Još kao klincu, ”bemvejac” mi je bio najomiljeniji motor. Jasno je da tu nema greške, pitanje je samo koji - običan ili Adventure?

 

Sa druge strane, zašto ne bih uzeo nešto egzotičnije? Svi samo ponavljaju BMW, BMW... Multistrada je potpuno nov koncept, izgleda fenomenalno i na skoro svim testovima je dobila bolje ocene od GS-a. Da li je slučajnost ili sudbina to što sam letos u Italiji napravio ovu fotografiju?

 

hNiDD_198g.jpg

 

Što više čitam o njemu, voda mi sve više curi iz usta. Odem do predstavništa Ducatija kad tamo jedan parkiran. Crven. Fenomenalan. ”Tanja, slikaj me da vidim kako izgledam na svom budućem motoru. ”

 

Gledam Multirstradu na slici i topim se. Medjutim, kada gledam celu fotografiju, nešto mi smeta. Još jednom pogledam, pa još jednom... i sa užasom shvatim: Ja smetam. Multistrada mi je malaaaaa... Sofija pravilno definiše problem: ”Nije motor mali nego si ti deb..., pardon, velik.”

 

Strašno razočaran ali još uvek u nedoumici, odem u BMW da vidim šta oni imaju na lageru. Beli GS i žuti GSA. Popnem se na oba i ... škljoc.

 

Uzmem sve tri fotografije i postavim ih na Facebook.

 

nMeKt_199ju.jpg

 

BwxzE_200ug.jpg

 

P4WSE_201ry.jpg

 

Prijatelji! Komentari i glasanje!

 

Komentari za Ducati Multistradu:

 

Zlato je zlato i dukati su dukati

Mozda najbolji, ali mi je neozbiljan za tebe...

Glasam, naravno, za egzotiku - DUCATI!!! Vidi kakvu njušku ima! Kao predator je!

Nekako je malkice klinachki za tebe. A i pretpostavljam da je klechanje i podmazivanje lanca neshto shto verovatno ne bi voleo sebi da priushtish

Lep je, stvarno je lep ali: 1. ima lanac, 2. italijan 3. lici na super moto

 

Komentari za beli GS:

 

Moj glas! Dovoljno retro, dovoljno Wild i uvek BMW!!!!

Ovaj je samo blizu pravog izbora ako mene pitas. Boja mu lepa ali znash shta mu sve fali

Cak ste i u tonu.

 

Komentari za Adventure:

 

Jao sto si lep xD

С 2 ръце за това BMW! ;)

Između dva BMW-a, definitivno Adventure zaslužuje pažnju. Veliki rezervoar je ponekad od neprocenljive važnosti (lična iskustva iz Albanije), a i ugrađeni crash-barovi i nosači kofera nisu za potcenjivanje

The yellow the yellow

Idemo za Indiju!!!

Stereo i air condition mogu sve - On i njegov BMW"...

A ko ovo ne bi voleo???

 

To što je najviše glasova dobio žuti Adventure je možda rezultat mog lakog osmeha baš na toj fotogrfiji. Nisam to uradio namerno, izašlo je samo iz mene.

 

”Go (with the one) where the heart leads you...”

 

Kao katalizator odluke pojavi se još nekoliko faktora. Prvo, ovaj žuti Adventure u salonu je opremljen svim paketima koji postoje. Drugo, to je model 2010 - ima unapredjen agregat i još nekoliko poboljšanja u odnosu na prethodnu generaciju. Treće, kraj je sezone i nude mi ga po dilerskoj ceni. Šta ćeš više?

 

I tako... Pred sam kraj bajkerske sezone 2010, uvedem još jednog rasnog konjića u svoju ergelu. BMW R1200GS Adventure. Yelow is Yelow.

 

Jedino Marčev nije bio zadovoljan. Navijao je za druga dva motora iz čisto praktičnih razloga - lakši su i bolji za grad. Odmah provali foru. ”Opet si izabrao enormno veliko mega čudovište da možeš da se vadiš kako se teško vozi i da zato ideš sporo.” ”Možda, hajde da probamo.”

 

Novembar je a vreme je predivno. Dogovorimo se da za vikend odemo do Soluna, da se upoznam sa novim prijateljem, da navrtim kilometre za prvi servis i da kupim kofere. Što bi se reklo, u Solun po Bavarca... pardon, bavarske kofere.

 

Prvi utisci u vožnji su... kako bih to rekao... simpatični. Šta znam... dosta dobro ide ovaj motor.

 

Vožnja je bila relativno kratka, nisam mogao da probam motor do maksimuma zbog prvog servisa, vozili smo dosta noću (što užasno mrzim), prvi put vozim motor sa ovakvom geomentrijom... Sve u svemu, vozio sam ga kao po jajima. Tek iduće sezone, kada se bolje upoznamo, moći ću da kažem nešto više o Adventure-u.

 

Kao novi vlasnik BMW-a, ne mogu a da se ne osvrnem na jednu važnu stvar. Postoje odredjene predrasude o vozačima BMW motora. Na osnovu svog kratkog iskustva, sasvim odgovorno mogu da kažem da je to što se govori uglavom tačno.

 

Parkirao sam motor ispred hotela. Kada smo se vratili sa večere, još dva GS-a su bila parkirana do mog.

 

DWGNF_202f0.jpg

 

Kad sretneš nekog BMW kolegu, pozdraviš se nekakako ozbiljno, važno, laganim klimanjem glave. Nikakvo mahanje i ablendovanje.

 

Samo za nedelju dana sam upoznao 20 BMW bajkera.

 

Stvarno sekta.

 

Priča se, takodje, da su održavanje i delovi skupi. Ma jok, samo što za cenu kofera možeš da kupiš dobar skuter. Stvar malo vadi to što je u Grčkoj kriza pa sam kofere dobio sa 15% popusta + tax-free. Dakle, možeš da kupiš malo manji skuter.

 

wiYAI_203xu.jpg

 

E sad, da ne grešim dušu, servis im je stvarno odličan. U subotu je došlo dvoje ljudi i otvorilo radnju specijalno za mene.

 

Kako god, kada se sve skockalo, dobio se sledeći rezultat:

 

SbkoB_204yr.jpg

 

qDS9l_205n.jpg

 

Stvarno izgleda moćno... mislim motor... Samo kad pomislim šta nas čeka...

 

 

I tako... Adventure je prošao prvi servis, spreman je za nove aDvanture ali se sezona 2010 polako primakla svom kraju. Pundravac je rešio da se malo smiri a ja sam rešio da ovde završim ovaj, nazovi, putopis. Hvala svima na strpljenju.

 

The End

 

P.S. 1. Bilo je dosta pozitivnih komentara u vezi fotografija. Preneću čestitke Tanji, Arsi, Dušanu, Andreju, Sofiji...

 

P.S. 2. Za one koji su uspeli da prežive do ovog poslednjeg poglavlja a imaju još živaca, dole sam postavio link ka fotografijama sa naših ”nebajkerskih” ovogodišnjih putovanja. Da ne pomislite slučajno da je ovo bilo sve. :lud:

 

Šta je još pundravac odradio u 2010-toj

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Kada pogledam poslednje 2 slike, rekao bih da "troumljenja" nije ni bilo! :neznam:

 

 

 

Ili sto bi rekao moj omiljeni crtani junak Sofronije "lajavi krelac" Lethorn... "Crva nije ni bilo...! "

 

Cestitke, volim kada covek bira srcem ali u velikom stilu! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Extra putopis ! Dok sam citao troumljenje oko izbora motora, samo sam u sebi rekao - nece valjda istina Multistradu :) Ipak si izabrao kao sto bi i ja izabrao ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Vidim ja da će uskoro da padne zamena Intrudera za Adventure...

 

 

A u to si se sad lično uverio. 8)

 

 

Vidim da sam te provalio još u ranijim postovima. :BJBmoto:

 

 

Al skidam ti kapu jer si uspeo da objediniš sve sto bi jedan čovek poželeo

 

1. Dobar motor

2. Ženu koja voli da se voza i deli oduševljenje s tobom

3. Dobre finansije

4. Koliko toliko slobodnog vremena

5. Zadovoljna deca

 

Redosled je nebitan da se tvoja gospođa ne uvredi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Sofija - Pancevo

Pando, ovo kad se cita, izgleda jos bolje, no uzivo ;)

 

Kolega Johann, imam primedbu na tvoj raspored. Po meni bi trebalo da je ovako:

1. Dobar motor

2. Koliko toliko slobodnog vremena

3. Dobre finansije

4. Zadovoljna deca

5. Ženu koja voli da se voza i deli oduševljenje s tobom

/a ako ne voli, gornje 4 tacke pomazu da uteknes od nje/

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Svaka cast na putopisu bas sam uzivao :takoje: . Sto se tice odabira motora dok sam citao ja sam navijao za ducati mada ti je stvarno malo knap :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

prelepo :takoje:

 

sto bi doktor rekao: "Pundravac work is never done" tako da sa nestrpljenjem cekam sledecu sezonu da vidim gde ce te odvesti :moto3:

 

Steta sto je ducati pomali, ko zna kako bi se zavrsio izbor. u svakom slucaju da tog GSA u zdravlju i veselju vozis :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Svaka cast. Posto imas nov motor, para, zenu koja voli da se vozi... ja ti zelim samo sto vise slobodnog vremena da sve to maksimalno iskoristis! :moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Varaždin

Zaista sam uživao čitajući ovu kronologiju.

 

Inače nakon moga proljetnoga plana posjete Turske, kad je moja draga vidjela vaš putopis sa Krfa reče - "To je to!"

Sad joj moram pokazati i BMW-a - možda opet izgovori iste riječi! :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Prelepo,dobar izbor motocikla!!! :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: BG - Konjarnik
  • Motocikl: yamaha xt125x na prodaju:)

Svaka čast, kao da sam gledao film!

 

Savršen putopis, porodica, život, motori, kultura, sve :))

 

Kad porastem biću ti hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Sta da ti kazem drugo.............nego - DOBRODOSAO U KLUB PRIVILEGOVANIH :BMW2:

 

Sada ostaje da opravdas "clanstvo" i da se vozis, vozis, vozis..........

 

Zelim ti puno, puno sigurnih kilometara i neizmerno zadovoljstvo - koje nece izostati........veruj mi na rec.

 

Veliki pozdrav...........iz Afrike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Svaka cast mogao bi knjigu putopisa da napises i mislim da bi ubrzo postala bestseler!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja